Automatyzacja fotorelacji - fotorelacjonusz - Page 34 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 27th, 2019, 11:53 PM   #661
kamilost
Registered User

Likes (Received): 906

Quote:
Originally Posted by Kpc21 View Post
To mógłby ktoś (jakiś mod?) zaktualizować pierwszy post
Ja mogę zaktualizować pierwszy post. Przygotujcie tylko proszę treść.
Sponsored Links
Advertisement

Old July 31st, 2019, 12:34 AM   #662
michael_siberia
Dear Donald, Yours Ever

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 33201

Macie jakiś pomysł dla użytkowników Win10, aby dało się wrzucić zdjęcia fotorelacjonuszem?
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old July 31st, 2019, 11:21 PM   #663
sztmbr
Registered User

sztmbr's Avatar

Likes (Received): 1345

Hej, mam problem z zalogowaniem się w celu wysłania fotorelacji. Guzik Log in nie reaguje mimo że da się nawigować po wyświetlonej w okienku stronie.
Wersja 2.5.5 (kompilacja 05.09.13, 15:50) na win7 x64
sztmbr no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 1st, 2019, 04:56 AM   #664
skejl
Registered User

skejl's Avatar

Likes (Received): 11972

Quote:
Originally Posted by Erkaesowiec View Post
Ja akurat mam 32-bitowy system, ale dzięki za fatygę
Spróbuj te tutaj: https://github.com/skalee/fotorelacj...ag/test-i386-2

Quote:
Originally Posted by michael_siberia View Post
Macie jakiś pomysł dla użytkowników Win10, aby dało się wrzucić zdjęcia fotorelacjonuszem?
Nooo… Ktoś musi zbudować pod Windowsem. Po prostu. Kod źródłowy jest tutaj: https://github.com/skalee/fotorelacjonusz.

Ja się tego nie podejmę. Nie mam za bardzo ani jak, ani nawet kiedy. Zresztą dla mnie największy problem nie jest ze skompilowaniem aplikacji, ale żeby potem zrobić z tego jakiś instalator albo paczkę, którą można rozprowadzać. A ja nigdy tego nie robiłem ani nawet nie orientuję się do końca co trzeba w tym celu wykonać.

Gdyby ktoś mi podrzucił gotowy skrypcik albo chociaż punkt po punkcie wszystko napisał, to wtedy prędzej. Bo zbudować to niby mam jak — tylko nie mam jak eksperymentować, testować itp.

Quote:
Originally Posted by kamilost View Post
Ja mogę zaktualizować pierwszy post. Przygotujcie tylko proszę treść.
Będę pamiętał Tzn. w najbliższym czasie.

Erkaesowiec liked this post
skejl no está en línea   Reply With Quote
Old August 1st, 2019, 02:34 PM   #665
Erkaesowiec
Registered User

Erkaesowiec's Avatar

Likes (Received): 2029

Dzięki, teoretycznie wersja 32-bitowa działa. Ma tylko jeden mankament. Po wyłączeniu fotorelacjonusza kasuje z pamięci fotorelację. Tzn. przy wyborze opcji "Kontynuuj fotorelację" jest tylko wybór "Żaden".

Edit: Jest jeszcze jeden problem. Program wyłącza się, gdy wejdziemy w ustawienia, coś zmienimy i naciśniemy "OK" już po dodaniu zdjęć. Jeśli ustawienia zmieniamy przed dodaniem fotek ten problem nie występuje.

Last edited by Erkaesowiec; August 1st, 2019 at 04:36 PM.
Erkaesowiec está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 1st, 2019, 05:37 PM   #666
skejl
Registered User

skejl's Avatar

Nie mam pojęcia jak działa/miała działać funkcja „kontynuuj fotorelację”. Z tymi ustawieniami to ciekawa sprawa. Któraś konkretna opcja czy dowolna?
Old August 1st, 2019, 09:25 PM   #667
skejl
Registered User

skejl's Avatar

Wersja v3.0.0-alpha3

Wersja v3.0.0-alpha3 wydana. Tam teraz znajdziecie paczki dla Linuksa, poprzednie linki usuwam jako zbędne. Istotnych zmian od poprzedniej wersji nie ma.

https://github.com/skalee/fotorelacj.../v3.0.0-alpha3
Old August 2nd, 2019, 01:56 AM   #668
skejl
Registered User

skejl's Avatar

Kamilu, jak to jest z logo SSC jako ikonką Fotorelacjonusza? Na jakich zasadach jest użyte w projekcie? Bo mam wątpliwości, czy jest okej użyć zastrzeżonego logo w aplikacji rozpowszechnianej na licencji GPL, nawet za zgodą. No i też VS to nie Jan, więc różnie mogą do tego podchodzić. A mogę podmienić ikonkę na inną, to nie problem. Nawet znalazłem już całkiem niebrzydką.

Last edited by skejl; August 2nd, 2019 at 02:02 AM.
Old August 2nd, 2019, 10:05 AM   #669
Erkaesowiec
Registered User

Erkaesowiec's Avatar

Likes (Received): 2029

Quote:
Originally Posted by skejl View Post
Nie mam pojęcia jak działa/miała działać funkcja „kontynuuj fotorelację”.
Funkcja ta zapisuje gdzie była dodawana fotorelacja (wątek) i na jakim numerze skończyła się numeracja. Dzięki temu jeśli dodajemy kolejne zdjęcia po jakimś czasie wystarczy, że ją wybierzemy i nie musimy już ręcznie wybierać wątku i ręcznie edytować numeru zdjęcia. Wszystko jest zachowane.

Quote:
Z tymi ustawieniami to ciekawa sprawa. Któraś konkretna opcja czy dowolna?
Na pewno ustawienia mapy i nr zdjęć, więcej funkcji nie używałem.
Erkaesowiec está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 2nd, 2019, 11:32 PM   #670
czaro13
Registered User

czaro13's Avatar

Likes (Received): 22112

Fotorelacjonariusz podczas wysyłki odnajduje wątek, ale nie wysyła posta. Ktoś, coś?

Coś się musiało zmienić, nie wiem co, bo do tej pory było ok.

Last edited by czaro13; August 2nd, 2019 at 11:41 PM.
czaro13 no está en línea   Reply With Quote
Old August 3rd, 2019, 04:38 AM   #671
skejl
Registered User

skejl's Avatar

Z łaski swojej, poczytaj dwie-trzy ostatnie strony.
Old August 3rd, 2019, 09:08 AM   #672
Tomkisiel
Registered User

Tomkisiel's Avatar

Likes (Received): 28212

Quote:
Originally Posted by michael_siberia View Post
Ok, ja robię tak:
1. Fotorelacja dodaj zdjęcia
2. Opisuję zdjęcia
3. Wyślij na SSC
4. Po wysłaniu przechodzę na zakładkę Posty
5. Otwieram normalnie w przeglądarce interesujący mnie wątek
6. Kopiuję każdy post ctrl-c i wrzucam do wątku ctrl-v
7. Wymazuję z ostatniego posta "Fotorelacja wstawiona automatycznie"
8. Już nie klnę

Pozdrawiam

Polopiryn, skejl, motrs liked this post
Tomkisiel no está en línea   Reply With Quote
Old August 3rd, 2019, 11:21 AM   #673
kamilost
Registered User

Quote:
Kamilu, jak to jest z logo SSC jako ikonką Fotorelacjonusza? Na jakich zasadach jest użyte w projekcie? Bo mam wątpliwości, czy jest okej użyć zastrzeżonego logo w aplikacji rozpowszechnianej na licencji GPL, nawet za zgodą. No i też VS to nie Jan, więc różnie mogą do tego podchodzić. A mogę podmienić ikonkę na inną, to nie problem. Nawet znalazłem już całkiem niebrzydką.
Została użyta za zgodą Jana. Dostałem też zgodę na określenie programu jako "oficjalna" aplikacja ssc, przez chwilę byliśmy też na bannerze. Co to jest VS?
Old August 3rd, 2019, 02:11 PM   #674
michael_siberia
Dear Donald, Yours Ever

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 33201

VerticalScope, nowi właściciele SSC. Obecnie Jan jest "zaledwie" głównym administratorem forum.

PS Tomkisiel, dzięki
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2019, 05:09 AM   #675
skejl
Registered User

skejl's Avatar

Quote:
Originally Posted by kamilost View Post
Została użyta za zgodą Jana. Dostałem też zgodę na określenie programu jako "oficjalna" aplikacja ssc, przez chwilę byliśmy też na bannerze. Co to jest VS?
Hmm, jak sprawdziłem, jest to okej. Znaczy się oprogramowanie GPL może zawierać znaki handlowe.

--------------------------------------------------------------------------------
Clarifying License Compatibility

If you found some code and wanted to incorporate it into a GPLed project, GPLv2 said that the license on the other code was not allowed to have any restrictions that were not already in GPLv2. As long as that was the case, we said the license was GPL-compatible.

However, some licenses had requirements that weren't really restrictive, because they were so easy to comply with. For example, some licenses say that they don't give you permission to use certain trademarks. That's not really an additional restriction: if that clause wasn't there, you still wouldn't have permission to use the trademark. We always said those licenses were compatible with GPLv2, too.

Now, GPLv3 explicitly gives everyone permission to use code that has requirements like this. These new terms should help clear up misunderstandings about which licenses are GPL-compatible, why that is, and what you can do with GPL-compatible code.
--------------------------------------------------------------------------------
(https://www.gnu.org/licenses/quick-guide-gplv3.html)

Albo: https://wptavern.com/the-gpl-license...red-trademarks.

Quote:
Originally Posted by Tomkisiel View Post
Ok, ja robię tak:
1. Fotorelacja dodaj zdjęcia
2. Opisuję zdjęcia
3. Wyślij na SSC
4. Po wysłaniu przechodzę na zakładkę Posty
5. Otwieram normalnie w przeglądarce interesujący mnie wątek
6. Kopiuję każdy post ctrl-c i wrzucam do wątku ctrl-v
7. Wymazuję z ostatniego posta "Fotorelacja wstawiona automatycznie"
8. Już nie klnę

Pozdrawiam
Ha ha, polecam ten sposób także na ewentualne przyszłe awarie. Bo będą, nie ma się co łudzić… Starczy, że za dużo zmienią w interfejsie.

Zresztą problem, którego Ty doświadczasz, wziął się właśnie z takiej drobnej zmiany u nich. Wersje na Linuksa i MacOS zawierają stosowne poprawki.
Old September 25th, 2019, 08:33 AM   #676
skejl
Registered User

skejl's Avatar

Gdyby kogoś ciekawiło, co dalej z wersją na Windowsy

Problem jest taki, że C++ to nie jest tak do końca jeden język. Każdy kompilator pracuje z jakąś jego autorską odmianą. Wprawdzie składnia języka jest zawsze taka sama, lecz są subtelne różnice w zakresie tego, co można lub wręcz należy robić, a czego nie wolno lub jest niekonieczne. Z mojej obserwacji wynika, że Fotorelacjonusz był napisany w sposób taki, żeby był rozumiany przez kompilator G++. Dawniej nie było z tym żadnego problemu, bo G++ jest dostępny na wszystkie główne systemy, także na Windows. Fotorelacjonusz korzysta z bibliotek Qt, które dostarczają mu większości potrzebnych rzeczy i działają pod wieloma systemami. Istnieją różne warianty bibliotek Qt przeznaczone do współpracy z różnymi kompilatorami, m.in. G++ i Microsoft Visual C++ (MSVC) w wypadku systemu Windows, tak że i tutaj dotąd nie było żadnego problemu.

Problem pojawił się, kiedy zaktualizowałem biblioteki Qt do najnowszej wersji. Otóż parę lat temu do bibliotek Qt włączono Chromium — pełnoprawną przeglądarkę internetową, która zastąpiła dotychczas używany silnik WebKit. Chromium też działa pod wieloma systemami, ale na Windowsie współpracuje wyłącznie z kompilatorem MSVC. Wskutek tego żeby uzyskać wersję na Windows, niezbędne jest dostosowanie Fotorelacjonusza do MSVC.

I właśnie z tym ostatnim jest problem. Sądzę, że ktoś otrzaskany z MSVC albo w ogóle z C++ sprawnie by sobie poradził. Osoba bardziej przypadkowa miałaby ciężką przeprawę, w każdym razie mnie brakło doświadczenia i w kwestii tego kompilatora, i w kwestii języka. Napotkane przeze mnie problemy dotyczyły głównie szablonów klas i metod (tu są duże różnice między MSVC i G++) oraz późniejszego zlinkowania skompilowanych plików. Niemniej z częścią rzeczy się uporałem i mam je na branchu, gdyby ktoś zechciał się z tym pozmagać.

Mam w planie przepisać Fotorelacjonusza w technologiach webowych (NW.js + Vue), co uważam za zadanie łatwiejsze niż dalszy rozwój i utrzymanie aplikacji Qt, ale nie wiem jeszcze, kiedy miałoby to nastąpić. Na razie dłubię sobie przy tym od czasu do czasu. Jak wykluje się cokolwiek choć trochę użytecznego, to dam znać.

PabloA, sztmbr liked this post
Old September 25th, 2019, 10:14 PM   #677
kamilost
Registered User

Jakie problemy z MSVC pozostały?
Old September 26th, 2019, 03:28 AM   #678
skejl
Registered User

skejl's Avatar

Możesz sobie zobaczyć branch "windows" w repozytorium. To jest ten punkt, do którego doszedłem (plus pewnie trochę śmieci wskutek eksperymentowania). Logi z poszczególnych buildów są na Travisie. Generalnie kończyło się czymś takim: „error while loading shared libraries: ?: cannot open shared object file: No such file or directory”. Ale błędów po drodze było więcej i możliwe też, że któryś źle naprawiłem. Zwłaszcza szablony naprawiałem na czuja.
Old September 26th, 2019, 07:39 AM   #679
K4r0lSz
Kierownik wycieczki

K4r0lSz's Avatar

Likes (Received): 1730

Chłopaki/Panowie... ja wiem, że apkę robicie w ramach wolontariatu, ale może np. utworzyć konto na Patreonie, czy innym "zbieraczu", aby was "dofinansować" w swoich pracach?
Nawet 1 złotówka od 1000 osób robi różnicę
A jeszcze jakby aplikacja była po angielsku... "szaleństwo".
Moje okazje na Olx.pl ;)
Także Ty możesz naprawić swoje miasto dzięki www.naprawmyto.pl albo poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.
K4r0lSz no está en línea   Reply With Quote
Old September 26th, 2019, 08:06 PM   #680
kamilost
Registered User

Quote:
Możesz sobie zobaczyć branch "windows" w repozytorium. To jest ten punkt, do którego doszedłem (plus pewnie trochę śmieci wskutek eksperymentowania). Logi z poszczególnych buildów są na Travisie. Generalnie kończyło się czymś takim: „error while loading shared libraries: ?: cannot open shared object file: No such file or directory”. Ale błędów po drodze było więcej i możliwe też, że któryś źle naprawiłem. Zwłaszcza szablony naprawiałem na czuja.
Ok, czyli jeśli dobrze rozumiem problemy są nie tyle z kodem źródłowym co z konfiguracją środowiska z MSVC?

Quote:
Originally Posted by K4r0lSz View Post
Chłopaki/Panowie... ja wiem, że apkę robicie w ramach wolontariatu, ale może np. utworzyć konto na Patreonie, czy innym "zbieraczu", aby was "dofinansować" w swoich pracach?
Nawet 1 złotówka od 1000 osób robi różnicę [IMG class=inlineimg]https://www.skyscrapercity.com/images/smilies/wink.gif[/IMG]
A jeszcze jakby aplikacja była po angielsku... "szaleństwo".
Nie chodzi o forsę, tylko o czas. Chyba, że uzbieracie tyle, żeby zatrudnić podwykonawcę.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
fotorelacja, fotorelacjonusz, pomoc, zdjęcia

Thread Tools

Posting Rules