[Bratislava] Hanby Bratislavy - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 400 votes, 5.00 average.
Old October 28th, 2013, 02:02 PM   #41
Anuris
Registered User

Likes (Received): 3272

[img]http://i41.************/2rohqag.jpg[/img]

Lars & Soel - SWR crew Interview

Rozhovory s dalsimi writermi: http://www.rooftop.sk/grafity/clanky/rozhovory-16/0
Anuris no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 28th, 2013, 02:25 PM   #42
kaxno
railfan

kaxno's Avatar

Likes (Received): 443

Nemozem si pomoct, ale obcas mam fakt pocit, ze internet bez obmedzeni je zla vec.
kaxno no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2013, 02:34 PM   #43
Janci1982
Registered User

Likes (Received): 2352

Tak pridam aj ja zopar cmaranic na Radlinskeho, pre ktore by sa hodilo tlacidlo DISLIKE.

Nova fasada na STU

Budova vedla STU

Budova oproti STU (Statna nemocnica)

zaq- liked this post
Janci1982 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 28th, 2013, 02:49 PM   #44
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Likes (Received): 2755

No a najlepsie na tom je, ze ked tito k*k*tkovia vyrastu, zamestnaju ich v reklamnych agenturach, a budu pokracovat v niceni verejneho priestoru legalnym sposobom (aspon sa mi pri pohlade na toto mesto zda, ked vidim ten billboardovy humus, ze vacsina zamestnancov v reklamnom businesse ma taketo korene, vzhladom k totalnej absencii vkusu a moralky).
Old October 28th, 2013, 05:50 PM   #45
Favorit
Registered User

Favorit's Avatar

Likes (Received): 5791

To čo píšeš nie je ani tak o ľuďoch v reklamných agentúrach. Asi skôr myslíš poskytovateľov OOH reklamných nosičov. Ale aj tak je neregulovaná reklama chybou mesta.
Favorit no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2013, 06:13 PM   #46
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Pre mna su majitelia ploch, autori samotnych reklam aj ich zadavatelia jedna arogantna banda, neviem preco by som medzi nimi mal robit rozdiely. Vsetci maju rovnaky podiel na tom, ako toto mesto vyzera.
Old October 28th, 2013, 06:35 PM   #47
Favorit
Registered User

Favorit's Avatar

Likes (Received): 5791

Ok, tvoj názor. Dúfam že nevyužívaš produkty dákej arogantnej bandy...
Favorit no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2013, 06:48 PM   #48
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Vyuzivam tie produkty, ktore vyhovuju mojim poziadavkam, nie tie, ktore sa mi snazi niekto primitivnym sposobom nanutit Myslim ze v dnesnej dobe internetu, ked si kazdy moze najst presne to co potrebuje, by sa mala akakolvek reklama vo verejnom priestore zakazat (okrem putacov prevadzok v danom priestore sa nachadzajucich).

ejo liked this post
Strummer no está en línea   Reply With Quote
Old October 29th, 2013, 02:58 AM   #49
jakub_ba
Registered User

Likes (Received): 727

http://www.youtube.com/watch?v=pZQOwsBE68M&t=986 "mladym writerom by som odporucil nech nepisu po elektrickach a po pamiatkach lebo je to uplna p*covina. lebo potom nas vsetkych hadzu do jedneho vreca ze sme prij*bani. takze chodte do p*ce s fixkami", dufam ze to deti pozerali

zaq- liked this post
jakub_ba no está en línea   Reply With Quote
Old October 29th, 2013, 09:06 AM   #50
ejo
Registered User

ejo's Avatar

Likes (Received): 1665

Quote:
Originally Posted by jakub_ba View Post
http://www.youtube.com/watch?v=pZQOwsBE68M&t=986 "mladym writerom by som odporucil nech nepisu po elektrickach a po pamiatkach lebo je to uplna p*covina. lebo potom nas vsetkych hadzu do jedneho vreca ze sme prij*bani. takze chodte do p*ce s fixkami", dufam ze to deti pozerali
Heeeh toto je chudák ten chalan. Strúha tažkého frajera a si myslí že vulgarizmami zaujme. Odpad fuj
ejo no está en línea   Reply With Quote
Old October 29th, 2013, 01:35 PM   #51
Igor Bobro
Registered User

Likes (Received): 0

Máte úplnú pravdu, všetci sprejery sú psychicky narušení a nevyrovnaní ľudia so sklonmi k alkoholizmu, drogám aj ke´d obdivujem mnohé ich práce, ale nepatrí to na stenu ale na plátno lebo dosku aby z nich v budúcnosti mohli byť uznávaní umelci buhehehehe, aj insi´táci sú uynávaní a dokonca mnohí z toho zbohatli, lenže sprejerský asociáli si to neuvedomujú, že ničia jak sami seba, tak majetok niekoho iného a ich talent a snaha vychádza navnivoč a do negácie umienia ako takého. dík za pozornosť.
Igor Bobro no está en línea   Reply With Quote
Old October 29th, 2013, 07:45 PM   #52
zaq-
BANNED

Likes (Received): 741

Ty povazujes za umenie namalovanie kriklaveho farebneho obrazku na stenu budovy, alebo dopravneho prostriedku?

Pokial ty povazujes tohto cloveka:

Quote:
za umelca so snahou a talentom, v tom pripade si podla mna na rovnakej urovni, ako su tito ludia:

http://slavsquat.com/

zaq- no está en línea   Reply With Quote
Old October 29th, 2013, 10:59 PM   #53
pt82
VIP Member

pt82's Avatar

Likes (Received): 1667

Graffiti patria do geta a nie na zrekonštruované fasády historických budov v starom meste. Toto by si mali ti chlapci uvedomiť. Keď už chcú silou mocou sprejovať mali by to praktizovať v odľahlých častiach mesta na sídliskách. Ale samozrejme nie na zateplených panelákoch ale na starých ihriskách, múrikoch garážach a podobných betonových plochách. Prípadne ked si chcu niečo dokázať nech posprejujú napríklad policajnu stanicu niekde na dolnych honoch

zaq- liked this post
pt82 no está en línea   Reply With Quote
Old October 29th, 2013, 11:33 PM   #54
Amrafel
Bratislava YIMBY

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 6677

Lenže naši ghetto chlapci sú na tom nejako takto:

Quote:
Originally Posted by StreetFart View Post
[IMG]http://i41.************/w7o0so.jpg[/IMG]
Edit: Musím opäť pochváliť StreetFart-a za tie obrázky, do takýchto diskusií majú veľmi široké uplatnenie

YIM.BA.

zaq- liked this post

Last edited by Amrafel; October 30th, 2013 at 12:32 AM.
Amrafel no está en línea   Reply With Quote
Old October 30th, 2013, 02:39 AM   #55
jakub_ba
Registered User

Quote:
Originally Posted by zaq- View Post
Ty povazujes za umenie namalovanie kriklaveho farebneho obrazku na stenu budovy, alebo dopravneho prostriedku?

Pokial ty povazujes tohto cloveka:

za umelca so snahou a talentom, v tom pripade si podla mna na rovnakej urovni, ako su tito ludia:

http://slavsquat.com/

nazyva sa to street art a ked to robia talentovany ludia ako napr banksy tak to stoji za to. lenze ako vo vsetkom aj tu zial plati ze ti najviac netalentovani ludia maju najsilnejsiu tuzbu sa prezentovat, tak ako chlapci na fotkach v tejto teme ktori to aj tak robia len aby boli cool, to co oni robia je uplny odpad to uzna snad kazdy. nechcem tu nikoho obhajovat ale ten clovek z videa je jedno aky ma buransky prejav odsudil prave takych primitivov. on robi skutocne graffiti nie cmaranice, vie kam to patri a kam nie narozdiel od tych primitivov. ak ho to zivi tak potom asi bude aj umelec nie? a co s tym ma spolocne ten odkaz som vobec nepochopil.
Old October 30th, 2013, 09:10 AM   #56
zaq-
BANNED

Quote:
nazyva sa to street art a ked to robia talentovany ludia ako napr banksy tak to stoji za to. lenze ako vo vsetkom aj tu zial plati ze ti najviac netalentovani ludia maju najsilnejsiu tuzbu sa prezentovat, tak ako chlapci na fotkach
Este raz:

Street art NIE JE namalovanie kacera McDonalda na stenu!!!!

Street art je pouzitie steny na upozornenie spolocnosti na urcite myslienky a javy, ktore inac zaniknu v beznom ruchu zivota a nikto si ich nevsima.
Je to vlastne forma prejavu - poslanie a sirenie moralneho odkazu.

Preto street art byva byva vacsinou velmi decentny - nevyrazny, nekriklavy, co najmenej farebny a vytrcajuci z okolia, skor ladiaci s budovami, aby co najmenej ,,vytrcal'' a upozornoval na seba, ale aby prinutil ludi, ktori si ho nahodou vsimnu, zastavit a zamysliet sa.

Navyse, street art robia ludia, ktori neupozornuju na seba a svoje osobnosti, ale skor sa snazia co najmenej skodit a urazat spolocnost svojim vlastnym egom.
Vezmi si prave takeho Banksyho, ktoreho identitu doteraz vlastne nikto nepozna a on sam zostava v anonymite.

Ja sam obcas vidim v Dubline na stenach nasprejovane veci, pri ktorych sa mi normalne stalo, ze som po ich precitani/prezreti skocil na brzdu a neveriaci a sokovany som sa zamyslel nad tym, co na tej stene bolo vlastne vyjadrene.

Preto to, co vidis na SLovensku, to NIE JE street art!!
To su farebne kriklave obrazky mentalne nesmierne jednoduchych a zaostalych deticiek, ktore sluzia na to, aby cely svet upozornili aki su oni ,cool'' ,,gangsta'' a dolezity.

Znova, tak ako v pripade vacsiny veci vo Vychodnej Europe, kde sa Vychodoeuropania opicia po Zapade - ide o zakladne nepochopenie hlavnej myslienky a preto vysledok je tragicky.
Dalsia Potemkinova dedina.

Preto:
Quote:
v tejto teme ktori to aj tak robia len aby boli cool, to co oni robia je uplny odpad to uzna snad kazdy. nechcem tu nikoho obhajovat ale ten clovek z videa je jedno aky ma buransky prejav odsudil prave takych primitivov. on robi skutocne graffiti nie cmaranice, vie kam to patri a kam nie narozdiel od tych primitivov. ak ho to zivi tak potom asi bude aj umelec nie? a co s tym ma spolocne ten odkaz som vobec nepochopil.
clovek z toho videa NEROBI!!! skutocne graffity!
Ona maluje na steny jednduche kriklave farebne obrazky, ktore nemaju ziadnu myslienku, ziadny odkaz a ktore len maju upozornit svet na jeho ,,nesmierne dolezitu osobnost''.

A co ma spolocne s tym linkom?
Rovnaku mentalnu a civilizacnu uroven, ako ludia v nom.

Last edited by zaq-; October 30th, 2013 at 09:17 AM.
Old October 30th, 2013, 09:36 AM   #57
zaq-
BANNED

Navyse, schvalne si precitaj, ako sa ku graffity spravaju ludia na Zapade - v tych civlizovanych krajinach:

http://kultura.sme.sk/c/6975140/popu...-banksyho.html

Z clanku vyberam:

Quote:
Bloomberg: Grafity je zločin

Dokonca aj obľúbený a dosluhujúci starosta New Yorku Michael Bloomberg je k jeho projektu „Radšej vonku ako vnútri“ chladný a trvá na tom, že grafity by mali byť zakázané, pretože ničia súkromný majetok a prispievajú k úpadku mesta.
Tu najlepsie vidis postoj vyspelej civilizovanej spolocnosti k tejto problematike.
A to ide o Banksyho - ktoreho cely svet uznava ako skutocneho umelca.

Aky rozdiel s Bratislavou a Ftacnikom, ktory sam ide mladezi prikladom vo vanadalizme a necha oficialne posprejovat podchody v meste.
Ked navyse, on sam chyti sprej do ruky a necha sa vyfotit, ako vandalizuje stenu.

Mentalne zaostaly necivilizovany buran je proste mentalne zaostaly necivilizovany buran.
Old October 30th, 2013, 09:36 AM   #58
jakub_ba
Registered User

tvoj nazor ti neberem ale urcite by som to tak tragicky nevidel, daval som to sem pre jeho vyjadrenie o chlapcoch s fixkami a o tom ze to nepatri na pamiatky a nie aby sme tu riesili kto je umelec a kto nie, na to sa rozhodne necitim, na druhej strane nechapem preco ho tak ostro odsudzujes :P
Old October 30th, 2013, 09:39 AM   #59
zaq-
BANNED

Quote:
tvoj nazor ti neberem ale urcite by som to tak tragicky nevidel, daval som to sem pre jeho vyjadrenie o chlapcoch s fixkami a o tom ze to nepatri na pamiatky a nie aby sme tu riesili kto je umelec a kto nie, na to sa rozhodne necitim, na druhej strane nechapem preco ho tak ostro odsudzujes :P
Pretoze ide o mentalne slabsie vybaveneho jedinca, ktory upozornuje na svoju ubohu uroven a ktory nici a vandalizuje cudzi majetok, budovy a dopravne prostriedky.

Navyse, tento clovek ide prikladom ostatnym slabsie mozgovo vybavenym detickam.
Old October 30th, 2013, 09:54 AM   #60
fresco
Registered User

Likes (Received): 387

Quote:
vie kam to patri a kam nie
separ ??? si snad robis srandu ...

fresco no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement