[Bratislava] Hanby Bratislavy - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 400 votes, 5.00 average.
Old November 8th, 2013, 02:36 PM   #101
fowner
Registered User

fowner's Avatar

Likes (Received): 706

8.11. - Rekonštruovaný podchod Prievozská (FBC)

fowner no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 8th, 2013, 02:44 PM   #102
motooo
Registered User

motooo's Avatar

Likes (Received): 1414

esteze tak..bolo to nechutne ciste!!
motooo no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2013, 03:22 PM   #103
Anuris
Registered User

Likes (Received): 3270

Strasne hoveda...

Na rovnaku tematicku strunu: Bratislava mi už pripadá ako cirkus
Anuris no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 9th, 2013, 12:31 PM   #104
NuSo
Registered User

Likes (Received): 276

Minule som tade prechádzal a bolo mi vyslovene zle. Tu sa neoplatí, žiť, tu sa neoplatí pracovať, tento štát a mesto je severná časť Ukrajiny.

aquila liked this post
NuSo no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2013, 12:44 PM   #105
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Likes (Received): 2755

Mam taky pocit, ze o par rokov bude cele mesto pokryte suvislou vrstvou graffiti do vysky 2,5 metra... a kde nahodou nebude graffiti, tam bude billboard.
Old November 9th, 2013, 06:12 PM   #106
albiman
Registered User

Likes (Received): 484

Jediny sposob zabranit proti tomu su podla mna kamery...
albiman no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2013, 06:26 PM   #107
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Likes (Received): 4208

Quote:
Originally Posted by NuSo View Post
Minule som tade prechádzal a bolo mi vyslovene zle. Tu sa neoplatí, žiť, tu sa neoplatí pracovať, tento štát a mesto je severná časť Ukrajiny.
Povedal by som, že nový západ Ukrajiny.
KLEPETO no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2013, 07:46 PM   #108
Favorit
Registered User

Favorit's Avatar

Likes (Received): 5785

Kamerové systémy sú drahé. Ja vidím čiastočné riešenie v antigrafitti náteroch. Tiež to nie je najlacnejšia záležitosť, ale niektoré nátery vydržia 5 rokov a stačí ich čistiť wapkou. Exponované miesta by čistili v dákom cykle, povedzme 4x za rok. Čistenie by zabezpečovala zmluvná firma, akou je v Bratislave RAKI. Stačila by im k tomu cisternová multikára s kompresorom a wapkou.
To by ale musel magistrát inak hospodáriť a museli by sa v tomto meste dokopať k niečomu tak neuveriteľnému ako je pravidelná údržba.

Taký Most SNP. Úžasná stavba, ale v akom je žalostnom stave. Dokonca ho aj natreli antigrafitti náterom, ale čistili to možno tak raz, potom už nič.
Favorit no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2013, 08:05 PM   #109
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Likes (Received): 4208

Presne tak ako píšeš, najlacnejšia prevencia je v tomto smere akým sú preventívne antigrafitové ochranné nátery.
Dokonca som minulý rok poskytoval aj rozhovor do ružinovskej TV v našej firme (obchod s farbami) na tému antigrafitové nátery a aký význam majú, no a pri tej príležitosti som vyslovil kritiku na adresu správcov bytov, že keď už robia zateplenie panelákov, prečo rovno neurobia aj ochranný náter prízemia a následne lacnejším spôsobom nerobia preventívne čistenie ako opätovné premaľovanie ak vôbec niečo také aj v rámci údržby urobia.
Pozrite si ako teraz vypadajú zateplené bytovky, väčšina je už dočmáraná na prízemí.
KLEPETO no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2013, 01:37 AM   #110
NuSo
Registered User

Likes (Received): 276

Quote:
Originally Posted by KLEPETO View Post
Povedal by som, že nový západ Ukrajiny.
Ospravedlňujem sa, od rozčúlenia som sa pomýlil, samozrejme som myslel západnú časť Ukrajiny.
NuSo no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2013, 03:02 PM   #111
Sukino
Registered User

Sukino's Avatar

Likes (Received): 3563

Bolo by potrebne sa zamysliet, preco tolko mladych ludi vedome poskodzuje verejny a sukromny majetok a priestor okolo seba.
Jedine napady su klasicky represia. Ale ta dlhodobo nefunguje a nie len ze neodstrani sucasny problem ale ani nezabrani jeho opatovnemu vzniku.

Quote:
Originally Posted by Favorit View Post
Kamerové systémy sú drahé. Ja vidím čiastočné riešenie v antigrafitti náteroch. Tiež to nie je najlacnejšia záležitosť, ale niektoré nátery vydržia 5 rokov a stačí ich čistiť wapkou. Exponované miesta by čistili v dákom cykle, povedzme 4x za rok.
To by si im iba sluzbu robil, kedze by si im pripravoval plochy. Vsak take carbanie trva par sekund.
Old November 10th, 2013, 04:41 PM   #112
StreetFart
Registered User

Likes (Received): 65

Presne, treba odhalovat identitu tychto hajzlikov a sirit ju.
Tu mame jedneho frajerskeho ziacika, ktory robi "throw upy", cize v podstate grcanice.

[IMG]http://i41.************/28u3fvl.jpg[/IMG]

Amrafel, Qwert liked this post
StreetFart no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2013, 05:18 PM   #113
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

Ja sa cudujem ze to nevadi majitelom budov samotnych. Ved v dnesnej dobe sa daju kupit tak lacno hocijake mini kamery,dokonca si ich mozes pozerat live na smartfone.Proste keby som bol majitel budovy do ktorej musim rok co rok vrazat peniaze na farbu ,tak by som to urcit uz riesil takymto sposobom. Mne to ale pride ze chlivacstvo nie je len na strane ´´grafitakov´´ ale aj na strane vacsiny majitelov.Bud su rezignovani alebo im to nevadi,a to je tiez problem.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2013, 08:45 PM   #114
Favorit
Registered User

Favorit's Avatar

Likes (Received): 5785

Quote:
Originally Posted by Sukino View Post

To by si im iba sluzbu robil, kedze by si im pripravoval plochy. Vsak take carbanie trva par sekund.
Ale o to nejde. Podľa mňa títo ľudia fungujú ako psy. Nájdu značku a musia pridať svoju. Lenže tiež im predpokladám ide o to, aby bola ich značka čo najdlhšie na očiach, aby mohli ukázať akí sú cool. No a keď im to na určitých miestach nebude umožnené, alebo budú vedieť že ich dielo dlho nevydrží, tak neobetujú ani tých pár minút sprejovania a sprej, ktorý tiež dačo stojí. Otázne len je, ako dlho taký boj čističov a grafiťákov bude trvať.

Ale tá moja predstava, aby sa na exponovaných miestach aplikoval antigrafitti náter, sa momentálne týka len súkromníkov. Magistrát, alebo mestské časti na takéto veci ešte dáku dobu nebudú mať peniaze. Na kamery už detto nie.

Priznám sa, že neviem ako presne je financované zateplovanie bytoviek, teda že koľko a na čo dostanú obyvatelia príspevok, ale ktovie či sa to dá čerpať aj na ten ochranný náter, aby sa hneď predišlo poškodeniu fasád.

The810 liked this post
Favorit no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2013, 11:03 PM   #115
The810
Registered User

Likes (Received): 670

Prax ukazala ze rychle odstranovanie gratifov vedie k znizeniu ich tvorby.

Qwert liked this post
The810 no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2013, 01:26 PM   #116
Anuris
Registered User

Likes (Received): 3270

V Bioparku na Ostredkoch nejaky dusevny kripel, ktory si hovori "Grand", pocmaral minimalnme polovicu laviciek... Obnovili ich pritom len pred dvoma rokmi. Toto individuum sa v tejto mestskej casti ale realizuje uz dlhsie na vsetkom, co mu pride pod ruku – na dopravnych znackach, pristreskoch MHD, murikoch, stenach atd.

Pokial ide o to, ako s takouto pliagou bojovat, tak podla mna to musi byt kombinacia viacerych sposobov, nielen jeden konkretny. Treba pouzivat antigraffiti natery, instalovat kamery, jednotlive "umelecke vytvory" rychlejsie odstranovat, venovat tejto teme vacsiu medialnu pozornost, sirit osvetu a podporovat obciansku uvedomelost medzi ludmi, aby voci takymto javom zaujali jednoznacne odmietavy postoj a zaroven musi v tejto oblasti zacat aktivnejsie konat aj policia, k comu by sa mohli pridat aj zvysene penazne sankcie pre prichytenych vandalov. Bohuzial, realita smeruje skor k vseobecnej rezignacii, zvysenej lahostajnosti a narastajucej drzosti "kralov ulice", pre ktorych uz neplatia ziadne nepisane pravidla ani tabu...
Anuris no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2013, 01:41 PM   #117
Koro
Inteleguán

Koro's Avatar

Likes (Received): 653

Hlavne to treba riešiť, tam kde to má zmysel. Z pozície bežného človeka, ktorého nehnuteľnosti tým nie sú poškodené, to znamená volať policajtov alebo ešte lepšie, vymlátiť im zuby z papule. Kolektívnym pohoršovaním sa na nete a zverejnovaním fotiek, ich v tom len podporujete.
Koro no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2013, 07:15 PM   #118
kaxno
railfan

kaxno's Avatar

Likes (Received): 443

My sme napr. akekolvek naznaky vandalizmu z nasej bytovky riesili promptne, ale ludia su proste ovce. Staci sa kuknut na to, ake kreativne vlohy vyvolava uz len take oblozenie vytahov polystyrenom. Uz sme to 4x menili, ale vzdy tam mame nejake dalsie vyplody. Proste to niektorych jedincov laka co je skor porblem vychovy, resp. jej absencie ... inak si to vysvetlit neviem. V tomto vzdy vravim "Singapur na nich" ...
kaxno no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2013, 10:18 PM   #119
erik3erik
Registered User

Likes (Received): 36

ja nechapem naco sa obmovovali vychody z podchodu na trnavskom ked tie nove sklene tabule oblepili nakomplet ze tam zostala tam, cele to je skryte a vseliake zivli to tam teraz mozu sprejovat a neviem co.. kym to bolo svetle, nikde nic, teraz je to oblepene a uz to vypada ako ked deti z materskej skolky kreslia kriedou na chodnik
ked to chce niekto prenajat na reklamu mal by to tam aj kazdy tyzden cistit

BrunoBA, Qwert liked this post
erik3erik no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2013, 07:13 PM   #120
04KUBZ
Registered User

04KUBZ's Avatar

Likes (Received): 6560

http://www.aktuality.sk/clanok/24012...ekali-vandali/ ..... a aby vam bolo uz uplne na hovno

Zaz965 liked this post
04KUBZ no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules