[Bratislava] Stein - Page 36 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava > Completed Projects

Completed Projects Dokončené projekty

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 3 votes, 5.00 average.
Old July 8th, 2019, 06:25 PM   #701
BimbasMcKane
Registered User

Likes (Received): 130

Sietka je urcena proti operencom ako fyzicka zabrana. Sam som si dal na balkon jednu vyhotovit.

Bud splna ucel prevencie, aby holuby nezacali balkon navstevovat a hniezdit v pripade, ked majitel ocakava, ze sa bude casto zdrzovat dlhodobejsie mimo bytu.

Alebo pre ucel zbavenia sa existujucich holubov, ktori sa dlhodobo na balkone zahniezdili, v pripade, ked bol byt dlhodobo neobyvany. Holuby opustene priestory jednoducho vycitia, zahniezdia sa tam, a zacnu ho dlhodobo vyuzivat ako svoje teritorium. V takomto pripade sa zacne zdrzovat vacsie mnozstvo holubov (moj pripad).

Odohnanie a vycistenie balkona z dlhodobeho hladiska casto nepomoze, lebo holuby si to miesto pamataju a budu sa pravidelne vracat. Odozeniete ich, o tyzden su naspat, hoci sa v byte osoby uz zdrziavaju kazdy den.

Nepomozu ani akusticke rusicky / sireny, ani povesane CD-cka ani ine trblietave predmety v pohybe.
Jedinou moznostou je fyzicka zabrana. A tou je bud zasklenenie balkona (nakladne, vizualne velmi rusive, nici to vzhlad fasady, pri zlom vyhotoveni a nepravidelnom vetrani hrozba vzniku plesni, ...) alebo zasietovanie. Pouzitie sietky je financne nenarocna volba, nekazi vzhlad fasady ako zasklenenie, sietku mozno kedykolvek odstranit, a kedykolvek namontovat naspat). Ked je uz siet namontovana, z dialky nemusi byt volnym okom takmer vobec vidno. Existuju aj sietky s priesvitnym vlascom, kedy je sietku vidno len pri dopade priameho slnecneho svetla. Z pohladu uzivatela bytu si uz na ten vyhlad so sietkou treba len zvyknut (asi ako v MHD na dierkovanu reklamu na skle)...

aquila, dezeen liked this post
BimbasMcKane no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 9th, 2019, 06:27 PM   #702
Michal.B.Kovac
Registered User

Michal.B.Kovac's Avatar

Likes (Received): 233

Na dierkovanu reklamu na skle si v mhd nezbiknem nikdy. Ale inak suhlas.
Old July 9th, 2019, 10:42 PM   #703
MBPA
Registered User

MBPA's Avatar

Likes (Received): 302

Keby si mal nonstop obsraty balkon a nemohol ho pouzivat na susenie pradla a ani si nan vyjst na rannu kavu, tak sietka na nom by bola to najmenej. Dokonca by si mozno bol vdacny keby na nom bolo najlacnejsie plexisklo s tou dierkovanou reklamou
MBPA no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 11th, 2019, 12:08 PM   #704
marclucpicard
Registered User

marclucpicard's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by paradajka View Post
Takže keď architekt projektu navrhne zasklenie (zrejme predražené), je to v poriadku, ale keď si ho chce spraviť niekto po svojom, tak už nie?
Áno, lebo architekt to navrhne správne, to znamená ukotvenie zasklenia. Ale ak si to dám spraviť sám tak firma čo to bude robiť to môže nesprávne namontovať (porušenie fasády, izolácie a pod.) a to môže viesť potom v budúcnosti len k problémom.
marclucpicard no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2019, 12:30 PM   #705
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 4928

upravil by som, ze architekt malokedy navrhne presne technicke ukotvenie zasklenia skor iny profesisti a vacsinou sa stava,ze sice architekt nieco navrhne, ale realna realizacia uz nemusi byt az taka easy ..
aquila está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 11th, 2019, 01:27 PM   #706
paradajka
paradajka

paradajka's Avatar

Likes (Received): 1201

Quote:
Originally Posted by marclucpicard View Post
Áno, lebo architekt to navrhne správne, to znamená ukotvenie zasklenia. Ale ak si to dám spraviť sám tak firma čo to bude robiť to môže nesprávne namontovať (porušenie fasády, izolácie a pod.) a to môže viesť potom v budúcnosti len k problémom.
Ja mám dojem, že tu protestujú proti vzhľadu, nie technickému riešeniu. To predsa môže byť kvalitné aj pri montáži iným zhotoviteľom.
paradajka no está en línea   Reply With Quote
Old July 12th, 2019, 08:47 AM   #707
marclucpicard
Registered User

marclucpicard's Avatar

aquila - zhodou okolností v našej bytovke to mal celé na starosti architekt a aj navrhol presne technický postup a dodal výkresy pre zasklenie balkónov kde to bolo možné, ja som mal smolu že náš balkón nemal takú nosnosť aby uniesol sklo od zhora až dole nakoľko technické riešenie o zábradlie nebolo možné :-(
paradajka - vzhľad a technické riešenie dosť úzko spolu súvisia v prípade zasklenia balkónov a lodžií, ak mám fínske zasklenie tak tam môže byť iný spôsob ukotvenia ako v prípade iných systémov, ktoré mne osobne sa nikdy nepáčili a preferujem práve čistý vzhľad skla bez rámov.
Old July 12th, 2019, 09:27 AM   #708
aquila

aquila's Avatar

Quote:
aquila - zhodou okolností v našej bytovke to mal celé na starosti architekt a aj navrhol presne technický postup a dodal výkresy pre zasklenie balkónov kde to bolo možné, ja som mal smolu že náš balkón nemal takú nosnosť aby uniesol sklo od zhora až dole nakoľko technické riešenie o zábradlie nebolo možné :-(
no vidis, navrhoval to architekt az tak, ze si si to ty nemohol namontovat presne o tom hovorim a tam zacina ta partizancina ..

my sme mali problem s tym ,ze architekt navrhol lodziu aj presklenie ale vyzeralo to otrasne. lebo sa architektovy pacila industrialny vzhlad/ a jedine sa tam mohli dat pozinkovanu konstrukciu. vyzera to desne,ale chceli sme to mat, tak ot mame (aj tie skla su uchytene do pozinkovanych profilov). vlastne aj prechod na balkon je taky industrialny "slzicky" plech ako ked sa vyhana dobytok . no ale vo viedni ozaj nemas inu moznost, lebo by na nas pohnali baupolizei.
Old July 12th, 2019, 11:24 AM   #709
marclucpicard
Registered User

marclucpicard's Avatar

aquila - u nás sú dohodnuté pravidlá (balkóny, markízy, žalúzie, satelity) ktoré sme si odsúhlasili a na balkónoch ako mám je nie je možné zasklenie. Pôvodný projekt ktorý spomínaný architekt prevzal nerátal so zasklením takých balkónov, sú vysunuté do priestoru a bohužiaľ nemajú takú nosnosť na m2, takže tam architekta moc viniť nemôžem, a partizánčinu robiť nejdem zato mi to nestojí :-)
Je len na ľuďoch v nových projektoch ako Stein či si tiež odsúhlasia pravidlá ohľadne zasklievania balkónov (aby to bolo jednotné), montáže satelitov a žalúzií/roliet, a potom bude mať daný projekt/byt aj vyššiu cenu do budúcna a nebude to vyzerať ako niekde na Balkáne alebo v Petržalke :-)
Old July 12th, 2019, 09:29 PM   #710
OscarNiemeyer
Registered User

OscarNiemeyer's Avatar

Likes (Received): 7035

Quote:
aquila - u nás sú dohodnuté pravidlá (balkóny, markízy, žalúzie, satelity) ktoré sme si odsúhlasili a na balkónoch ako mám je nie je možné zasklenie. Pôvodný projekt ktorý spomínaný architekt prevzal nerátal so zasklením takých balkónov, sú vysunuté do priestoru a bohužiaľ nemajú takú nosnosť na m2, takže tam architekta moc viniť nemôžem, a partizánčinu robiť nejdem zato mi to nestojí :-)
Je len na ľuďoch v nových projektoch ako Stein či si tiež odsúhlasia pravidlá ohľadne zasklievania balkónov (aby to bolo jednotné), montáže satelitov a žalúzií/roliet, a potom bude mať daný projekt/byt aj vyššiu cenu do budúcna a nebude to vyzerať ako niekde na Balkáne alebo v Petržalke :-)
Zasklievanie balkonov ci ine zasahy do fasady su v Steine zakazane a bolo to uvedene v kupnej zmluve.. Nastastie... Lebo inac by z toho casom vznikla dalsia Petrzalka...

marclucpicard, dezeen liked this post
OscarNiemeyer no está en línea   Reply With Quote
Old July 16th, 2019, 01:22 AM   #711
ado.prvy
Registered User

Likes (Received): 1338

V Spilke bude Pivovar Svijany:

http://opive.sk/pivovar-svijany-odha...-v-bratislave/
ado.prvy está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 16th, 2019, 07:40 AM   #712
aquila

aquila's Avatar

uz to dava zmysel, ze si zaregistrovali meno spilka a v prievoze museli premenovat zo spilky na brewer.
Old July 16th, 2019, 06:19 PM   #713
Wizzard
Prešpurák

Wizzard's Avatar

Likes (Received): 1376

Teraz pocas prechadzky

V oknách sa ligocú ružence svetiel.
B r a t i s l a v a !

Ten prešporský zámok pekný murovaný — čudujú sa z neho na Dunaj tí páni,
čuduje sa z neho aj záhorský šuhaj: ako pekne tečie ten povestný Dunaj.
Tí nádherní páni pilnú radu majú, že oni povestný Dunaj zahatajú;
a tie naše Tatry zďaleka sa smejú; „Zahatajte, páni, keď máte nádeju!“
Wizzard no está en línea   Reply With Quote
Old August 6th, 2019, 11:56 PM   #714
OscarNiemeyer
Registered User

OscarNiemeyer's Avatar

Old September 8th, 2019, 08:43 PM   #715
OscarNiemeyer
Registered User

OscarNiemeyer's Avatar

Sorry za kvalitu

Old October 15th, 2019, 09:13 PM   #716
OscarNiemeyer
Registered User

OscarNiemeyer's Avatar

Prvy nelegalne zaskleny balkon

hraby, dezeen liked this post
Old October 15th, 2019, 09:29 PM   #717
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Likes (Received): 4201

Rušivejšie mi prídu tie muškáty.

Qwert liked this post
KLEPETO no está en línea   Reply With Quote
Old October 15th, 2019, 09:45 PM   #718
hraby
Registered User

hraby's Avatar

Likes (Received): 4531

ľudovej tvorivosti sa predsa medze nekladu. som zvedavy, kedy pribudne 1. satelit skylinku..
hraby no está en línea   Reply With Quote
Old October 15th, 2019, 09:49 PM   #719
OscarNiemeyer
Registered User

OscarNiemeyer's Avatar

Quote:
Originally Posted by hraby View Post
ľudovej tvorivosti sa predsa medze nekladu. som zvedavy, kedy pribudne 1. satelit skylinku..
Jeden satelit tam uz bol a po mojom nahlaseni na YIT do mesiaca zmizol.
Co uz vsak nemozem povedat o sietkach ktore uz vidim na 4 balkonoch...
Old October 15th, 2019, 09:56 PM   #720
hraby
Registered User

hraby's Avatar

Likes (Received): 4531

sedlaci..

OscarNiemeyer liked this post
hraby no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply