[Bratislava] Trnavské mýto - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old January 2nd, 2018, 10:09 PM   #81
marclucpicard
Registered User

marclucpicard's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by E499.3056 View Post
Ano, po 1997 kedy sa zaviedlo nove riadenie krizovatky na Racianskom myte. Zastavka bola v mieste ako je dnesny vjazd na parkovisko pri Trznici, na sucasne miesto bola presunuta niekedy 2002, dovtedy bolo to obrovske zabradlie v celej zakrute od podchodu az k starej zastavke.
Zrejme píšeme o dvoch rozdielnych obdobiach, ja som skôr mal na mysli že zastávka tam niekedy vôbec nebola (teda zrejme pred rokom 1997), už som si ale nepamätal že mala aj inú polohu ako tú súčasnú.

tu je foto z 80-tych rokov bez zastávky, nakoľko tam na ňu v tom čase nebol dôvod:
http://www.ba.foxy.sk/displayimage.p..._display_media

Ale keď si pozrieš ten záber tak tam nie je moc miesto na posun tej zastávky smerom k parkovisku nakoľko je tam vjazd samotný.

Last edited by marclucpicard; January 16th, 2018 at 06:51 PM.
marclucpicard no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 2nd, 2018, 10:58 PM   #82
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Likes (Received): 4196

Quote:
Originally Posted by marclucpicard View Post
somskôrmal malaaj inúpolohu
Ty si nemčinár?

staso, marclucpicard liked this post
KLEPETO no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2018, 10:21 AM   #83
Trak-Tor
Registered User

Likes (Received): 1924

Takto to aktuálne vyzerá v podchode na Trnavskom mýte

www.bratislavskenoviny.sk

Quote:
V podchode stále prebiehajú najmä asanačné práce, pre ktoré uzavreli i dva vstupy. Ide o vstup do podchodu Nová tržnica a električkové nástupište č.1, cez ktoré ani neprejdete. Toto obmedzenie by malo trvať do marca 2018. Na mieste bývalých eskalátorov, ktoré sú už odstránené, pracujú chlapi so zbíjačkami.

Keď už robia reportáž, mohli si dať aspoň tú námahu a poslať tam niekoho s normálnym fotoaparátom...

staso, OscarNiemeyer, slovy88, Qwert, JSI, Krumpi liked this post
Trak-Tor no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 11th, 2018, 07:17 PM   #84
CrazyPsychoMango
Registered User

Likes (Received): 12

Smile

Ahojte,

moj prvy prispevok som sa rozhodol uverejnit v tomto threade nakolko som prave siel okolo.

Toto forum sledujem uz asi piatym rokom a prave som sa odhodlal zalozit si ucet.

EDIT: Zmenseny obrazok

Krasny novy rok 2018 vsetkym.
CrazyPsychoMango no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2018, 09:31 AM   #85
Trak-Tor
Registered User

Podchod na Trnavskom mýte: Demontovali a odviezli eskalátory

www.bratislavskenoviny.sk

Quote:
O postupe prác informoval magistrát na sociálnej sieti. „Demontovali a odviezli sme štyri eskalátory,“ informovalo vedeie mesta. V podchode stále prebiehajú najmä asanačné práce, pre ktoré uzavreli i dva vstupy. Ide o vstup do podchodu Nová tržnica a električkové nástupište č.1, cez ktoré ani neprejdete. Toto obmedzenie by malo trvať do marca 2018.

Old January 17th, 2018, 01:21 PM   #86
blavak100
Registered User

Likes (Received): 55

Pizza Mizza v podchode (?)

https://dennikn.sk/995932/zamestnava...t-za/?ref=list

Quote:
Vy ste kde chceli otvárať nové prevádzky?

V Bratislave. Už sme napríklad takmer podpísali zmluvu na prevádzku v pasáži
Trnavského mýta, ktoré práve rekonštruujú. To mal byť koncept street food: jeden až
tri stolíky, taký, v ktorom si ľudia kupujú jedlo so sebou. Nemohol som pre tú
prevádzku nájsť franchisanta. Problém bol aj v tom, že nám nevyhovovalo, aby bola
prevádzka otvorená sedem dní v týždni. Na to potrebujete dve zmeny a do každej
najmenej dvoch ľudí.

OscarNiemeyer liked this post
blavak100 no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2018, 03:43 PM   #87
Trak-Tor
Registered User

Prejde tadiaľ 30-tisíc ľudí. Ako vyzerá rekonštrukcia Trnavského mýta

Asi bol návštevný deň...

ekonomika.sme.sk

Quote:
BRATISLAVA. Rekonštrukcia podchodu na bratislavskom Trnavskom mýte, cez ktorý denne prejde vyše 30-tisíc ľudí, napreduje.

Stavbu zastrešuje developerská firma Immocap Group, ktorá stavala aj multifunkčné centrum Central v bezprostrednej blízkosti.

Do podchodu na Trnavskom mýte chce investovať 2,5 milióna eur, ďalších 1,2 milióna má doložiť mesto ako investíciu do eskalátorov a výťahov.

Súčasťou rekonštrukcie je aj čiastočná obnova električkovej zastávky mestskej hromadnej dopravy.

OscarNiemeyer, slovy88, stanley-SK liked this post
Old January 30th, 2018, 04:03 PM   #88
OscarNiemeyer
Registered User

OscarNiemeyer's Avatar

Likes (Received): 7035

Ivon a jeho PR. Podla toho videa je to proste top primator .)))
https://slovensko.hnonline.sk/168434...trnavskom-myte
OscarNiemeyer no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2018, 07:20 PM   #89
Favorit
Registered User

Favorit's Avatar

Likes (Received): 5783

Betónovanie výťahovej šachty. Pripomeňte mi, dajú vedľa aspoň jeden eskalátor?

foto: Bratislava Works
Favorit no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2018, 08:40 PM   #90
yale99
Registered User

Likes (Received): 1863

Pokiaľ viem, má tam byť po jednom eskalátore (smer hore) vo východoch k tržnici, Istropolisu a Centrálu. K električkám žiadne eskalátory, popri výťahoch sa tam nezmestili. Výťah bude v každom východe.
yale99 no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2018, 08:55 PM   #91
paradajka
paradajka

paradajka's Avatar

Likes (Received): 1196

To snáď nie je pravda… Načo tam tí idioti vôbec pchali výťahy, keď sa tam nezmestia eskalátory, ktoré používa drvivá väčšina ľudí? Pre invalidov na vozíku stačila plošina a kočíky sa bez problémov dajú prepraviť po eskalátore.

Illioplius liked this post
paradajka no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2018, 09:27 PM   #92
BrunoBA
Slovakiaaaa!!!!!!!!!!!!!!

BrunoBA's Avatar

Likes (Received): 664

lebo keby tak spravia vynori sa na tomto fore 350 prispevkov o tom jak to posrali lebo tam nieje bezbarierovy pristup
BrunoBA está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 30th, 2018, 09:39 PM   #93
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Myslím, že 80% cestujúcej verejnosti tie schody zvládne. Ale dôchodca s paličkou, vozičkár alebo mamička s plným kočíkom nákupu a dieťaťom tie výťahy ocenia. Treba sa na to pozerať trochu s kompromisom.

OscarNiemeyer, Krumpi liked this post
Old January 30th, 2018, 10:02 PM   #94
paradajka
paradajka

paradajka's Avatar

Ja to hodnotím pragmaticky a nie na základe súcitu s nejakou menšinovou skupinou obyvateľstva. Trnavské mýto je prestupný uzol, v rámci ktorého sa v špičke absolútna väčšina ľudí potrebuje dostať z jednej zastávky MHD na druhú a presne na urýchlenie tohto presunu slúžia eskalátory, na ktorých pravej strane sa stojí a po ľavej sa kráča alebo beží. To je hlavný účel celého podchodu a preto by mal byť nadradený ostatným záujmom. Preto považujem za retardovaný krok aj jeho predpokladané zúženie v prospech obchodnej plochy.

Nákupné pasáže a promenády, ktorých je v Bratislave neúrekom, sa môžu budovať inde. Rovnako výťahy, ktoré bude využívať zlomok ľudí, pretože sú pomalé, nie sú nevyhnutné a prežili sme tam bez nich desaťročia. Sklápacia plošina pre invalidov by zabezpečila bezbariérový prístup bez zásahu do priestoru a funkcie.

Bratislava robí jeden krok vpred a dva kroky vzad.

Illioplius liked this post
Old January 30th, 2018, 10:13 PM   #95
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

[QUOTE=paradajka;144806569 na urýchlenie tohto presunu slúžia eskalátory, na ktorých pravej strane sa stojí a po ľavej sa kráča alebo beží. [/QUOTE]

Tak toto pravidlo by som v pragmatickej Bratislave rád videl. Aj v takej Wiedni aby to vôbec fungovalo pri nespočetne násobnom množstve eskalátorov v sieti metra, musia robiť osvetu vo forme plagátov poprípade aplikovať samolepiace piktogramy pred vstupom na eskalátor aby sa toto pravidlo vôbec vžilo medzi ľuďmi. Zdravý jedinec nemá problém prekonať aj jedno schodisko úrovne ako keby vyšliapal jedno poschodie v bytovke. Skôr by si sa mal rozčuľovať, prečo zastávky električiek neriešia rekonštrukciou tak, aby sa tam zmestili okrem výťahu aj eskalátory. Radšej odsúdiš síce malú, ale o to zraniteľnejšiu skupinu ľudí na úkor zdravej a mobilnejšie väčšiny.

Slak ma trafi, Sukino, OscarNiemeyer liked this post
Old January 31st, 2018, 08:05 AM   #96
Obi fón Kenobi
Registered User

Likes (Received): 294

Pragmatické mi príde, že zdravý jedinec tých pár schodov bez akéhokoľvek problému zvládne. Ten, kto nezvládne, pôjde výťahom. Navyše, tá menšina, o ktorej hovoríš, bude stále početnejšia. Alebo, však zrušme aj také nemocnice. Stoja strašne veľa a tiež slúžia iba chorej menšine. Keď tých ľudí nik nebude liečiť, ubudne ich, lebo časť z nich umrie a časť sa vylieči sama. Pozerajme sa na to pragmaticky.
Obi fón Kenobi no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2018, 11:57 AM   #97
paradajka
paradajka

paradajka's Avatar

Quote:
Originally Posted by KLEPETO View Post
Zdravý jedinec nemá problém prekonať aj jedno schodisko úrovne ako keby vyšliapal jedno poschodie v bytovke. Skôr by si sa mal rozčuľovať, prečo zastávky električiek neriešia rekonštrukciou tak, aby sa tam zmestili okrem výťahu aj eskalátory. Radšej odsúdiš síce malú, ale o to zraniteľnejšiu skupinu ľudí na úkor zdravej a mobilnejšie väčšiny.
Bola taká rekonštrukcia vôbec možná? Tento variant som nebral do úvahy, pretože je tam podľa mňa na také rozširovanie príliš málo miesta.

Skúsim ti môj postoj ilustrovať na analógii. Majme nákupné centrum s parkovacími miestami. Počet parkovacích miest vyhradených pre ZŤP je daný normou a tvorí malý zlomok ich celkového počtu. Na Trnavskom mýte sa momentálne deje to, že podstatná časť bežných parkovacích miest najbližšie ku vchodu do nákupného centra sa mení na vyhradené pre ZŤP (zúženie koridoru v prospech masívnej konštrukcie výťahu) a ten zbytok sa posúva ďalej (väčšie množstvo energie potrebné na prekonanie vzdialenosti medzi parkovacím miestom a vchodom do nákupného centra). Počet ZŤP pritom ostáva približne rovnaký a nová kapacita vyhradených miest ostáva nevyužitá, zatiaľ čo pre drvivú väčšinu klientov táto zmena vedie k spotrebe podstatne viac času aj energie a to ešte v čase, keď sa ponáhľajú. Sú zdraví, zvládnu to, ale je to optimálne riešenie? Keď jeden výťah, prečo nie rovno dva a k nim iba úzke schodisko? Veď aj to zdraví predsa zvládnu a menšiny sa prepravia rýchlejšie…

Ja som neodsúdil žiadnu menšinu, iba som navrhol alternatívny a pre potrebnú kapacitu vhodnejší spôsob zaistenia bezbariérovosti – taký, ktorý nebude permanentne zasahovať do kapacity a energetickej efektivity danej trasy pre odhadom 95 a viac percent užívateľov.

Quote:
Originally Posted by Obi fón Kenobi View Post
Pragmatické mi príde, že zdravý jedinec tých pár schodov bez akéhokoľvek problému zvládne. Ten, kto nezvládne, pôjde výťahom. Navyše, tá menšina, o ktorej hovoríš, bude stále početnejšia. Alebo, však zrušme aj také nemocnice. Stoja strašne veľa a tiež slúžia iba chorej menšine. Keď tých ľudí nik nebude liečiť, ubudne ich, lebo časť z nich umrie a časť sa vylieči sama. Pozerajme sa na to pragmaticky.
Aká menšina bude stále početnejšia? Matky s kočíkmi natrieskanými nákupom, ktoré nedokážu chvíľu udržať na jednej náprave počas jazdy na eskalátore? Pre všetky ostatné menšiny som navrhol alternatívne riešenie.

Výrok s nemocnicou radšej nebudem komentovať, pretože ten nemá s logickou argumentáciou nič spoločné. Aplikáciou rovnakého myšlienkového postupu „opačným smerom“ totiž prídeme k záveru, že je potrebné zabezpečiť bezbariérový prístup aj na každú lyžiarsku zjazdovku.

ADIHASH liked this post
Old January 31st, 2018, 01:19 PM   #98
dvernik
Registered User

dvernik's Avatar

Likes (Received): 1471

Quote:
Ja to hodnotím pragmaticky a nie na základe súcitu s nejakou menšinovou skupinou obyvateľstva. Trnavské mýto je prestupný uzol, v rámci ktorého sa v špičke absolútna väčšina ľudí potrebuje dostať z jednej zastávky MHD na druhú a presne na urýchlenie tohto presunu slúžia eskalátory, na ktorých pravej strane sa stojí a po ľavej sa kráča alebo beží.
Ja keď sa ponáhľam, tak nejdem po eskalátore, ale po schodoch, keďže to, že na eskalátoroch sa vpravo stojí a vľavo chodí je teória veľa krát vzdialená od praxe.

Inak väčšina ľudí môže chodiť aj po schodoch (a mnohým z tých, čo nechodia, by to dosť prospelo ). Takže eskalátory sú súcitom s menšinou a radšej buďme pragmatickí a nechajme menšinu, nech používa výťahy

Osobne si myslím, že kombinácia výťah + schody tam, kde sa nezmestí výťah, je ok. Pokryje to 100 percent osôb, ktoré nemôžu použiť schody a plne zdraví stále môžu použiť rýchlejšiu cestu po vlastných.
dvernik no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2018, 03:31 PM   #99
Trak-Tor
Registered User

Nové Trnavské mýto majú odovzdať o pár mesiacov.

ekonomika.sme.sk

Quote:
Termín ukončenia rekonštrukcie podchodu na Trnavskom mýte v Bratislave v lete tohto roka bude zachovaný. Povedal to na primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Dodal, že v súčasnosti demontovali staré eskalátory a pripravujú osadenie nových.

„Robiť sa bude tepelná izolácia, kanalizácia či stropy. Tie by aj po rekonštrukcii mali byť v rovnakej výške ako teraz, podchod tak bude svetlejší a vzdušnejší,“ uviedol ďalej Nesrovnal.

Qwert, Krumpi liked this post

Last edited by Trak-Tor; January 31st, 2018 at 10:34 PM.
Old January 31st, 2018, 03:34 PM   #100
OscarNiemeyer
Registered User

OscarNiemeyer's Avatar

Likes (Received): 7035

Quote:
Originally Posted by paradajka View Post
Ja to hodnotím pragmaticky a nie na základe súcitu s nejakou menšinovou skupinou obyvateľstva. Trnavské mýto je prestupný uzol, v rámci ktorého sa v špičke absolútna väčšina ľudí potrebuje dostať z jednej zastávky MHD na druhú a presne na urýchlenie tohto presunu slúžia eskalátory, na ktorých pravej strane sa stojí a po ľavej sa kráča alebo beží. To je hlavný účel celého podchodu a preto by mal byť nadradený ostatným záujmom. Preto považujem za retardovaný krok aj jeho predpokladané zúženie v prospech obchodnej plochy.

Nákupné pasáže a promenády, ktorých je v Bratislave neúrekom, sa môžu budovať inde. Rovnako výťahy, ktoré bude využívať zlomok ľudí, pretože sú pomalé, nie sú nevyhnutné a prežili sme tam bez nich desaťročia. Sklápacia plošina pre invalidov by zabezpečila bezbariérový prístup bez zásahu do priestoru a funkcie.

Bratislava robí jeden krok vpred a dva kroky vzad.
Ked budes mozno na voziku alebo budes dochodca, ktory bude ledva chodit. Tak tie vytahy ocenis. Sklapacia plosiny su drahy a nefuncny nezmysel.
OscarNiemeyer no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules