[Łódź] Infrastruktura drogowa - Hyde Park - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone | Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 10th, 2018, 10:59 PM   #1
nowy1212
Registered User

nowy1212's Avatar

Likes (Received): 17256

[Łódź] Infrastruktura drogowa - Hyde Park

Ze względu na zapotrzebowanie na wątek w stylu HP to tutaj można teraz pisać o naszych wizjach i o tym jakie inwestycje są potrzebne w Łodzi.

Kpc21, Darek Yoker liked this post
nowy1212 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 11th, 2018, 10:25 AM   #2
łodzianin
Registered User

Likes (Received): 1690

nie podoba mi się takie rozbijanie wątków i dopisywanie do tamtego ze jest merytoryczny a do tego że to rozważania, wizje itp co moderatorzy uważają za bajkopisarstwo... potem powstaje milion wątków na ten sam temat i niczemu to nie służy.
Old October 11th, 2018, 10:57 AM   #3
Darek Yoker
Registered User

Likes (Received): 7558

Quote:
Originally Posted by łodzianin View Post
nie podoba mi się takie rozbijanie wątków i dopisywanie do tamtego ze jest merytoryczny a do tego że to rozważania, wizje itp co moderatorzy uważają za bajkopisarstwo... potem powstaje milion wątków na ten sam temat i niczemu to nie służy.
To też racja bo faktycznie czasem nie sposób wypowiedzi ograniczyć do monotematyki - człowiek nie ma takiej "konstrukcji psychicznej" że wymianę informacji przeprowadza w wątkach pojedynczych . Powstaje 50 tysięcy wątków z których do 20 tysięcy nikt przez czasem lata na SC nie zagląda co jest do zweryfikowania bo nie można odpisać w jednym wątku bo to jest OT i Onet . Tak można do absurdu tematyki rozbija nas czynniki np. konstrukcja podbudowy drogi , typ nawierzchni , rozwiązania oświetlenia - i jedną sprawę czy inwestycje w 6 -ciu wątkach by trzeba opisywać .

Jednak po oponowaniu by tam nie pisać niczego poza inwestycjami nie było wyjścia i nowy1212 wykonał słuszny ruch .

Natomiast dopisek merytoryczny w wątku inwestycyjnym rzeczywiście zastanawiający - tak jakby np. potrzeba NowoKonstytucyjnej czy Trasy Sląskiej opisywanej przykładowo w tym wątku - czy porównania Łodzi pod względem inwestycji drogowych były nie merytoryczne - a w tym wątku pisali idioci
- a cóż tak merytorycznego może być w opisie aktualnie prowadzonej inwestycji ? Merytoryczne to jest jak ktoś na tej inwestycji układa krawężniki a nie opisuje stan faktyczny który i tak będzie widoczny

Last edited by Darek Yoker; October 11th, 2018 at 11:09 AM.
Darek Yoker no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 11th, 2018, 11:06 AM   #4
nowy1212
Registered User

nowy1212's Avatar

No cóż zawsze można wypisać się z forum. Ja też nic złego nie widziałem by w tamtym wątku o wizjach dyskutowac, ale no wole dyskutować w osobnym wątku niż wcale.

Darek Yoker liked this post
nowy1212 no está en línea   Reply With Quote
Old October 11th, 2018, 11:12 AM   #5
marcinlodz
Registered User

marcinlodz's Avatar

Likes (Received): 761

Bardzo dobry pomysł z tym nowym wątkiem. Czasami trzeba było pare stron przewinąć, żeby zobaczyc zdjecia z budów, a nie czytac pierdylion postów o tym, jakby kto widział układ dróg w mieście, gdzie jak działa sygnalizacja i tego typu pierdoły.
Old October 11th, 2018, 11:14 AM   #6
Darek Yoker
Registered User

Quote:
Originally Posted by nowy1212 View Post
No cóż zawsze można wypisać się z forum. Ja też nic złego nie widziałem by w tamtym wątku o wizjach dyskutowac, ale no wole dyskutować w osobnym wątku niż wcale.
OKey zrobiłeś słusznie zakładając ten watek - ale łodzianin też ma racje - mania by tu nie było żadnego OT jest rozdmuchana - zwróć uwagę co pisałem masz wątki porozbijane gdzie do x tysięcy nikt nie zagląda - a jak Ci się jakas inwestycja nie podoba to nie możesz uzyc przykładu innej inwestycji bo w danym wątku inwestycyjnym nie wolno Ci odpisać . Nie wiem jak ktoś ma żonę czy dziewczynę to od 10-12 rozmawia tylko o praniu a od 12-14 tylko o jedzeniu ? Człowiek tak nie ma . A tu jest jak jest i będziemy tu pisali - ale dodanie nazw do wątku inwestycyjnego merytoryczny - jakby sugerując że tam są te właściwe informacje ech - ciekaw jestem ilu tam piszących faktycznie zajmuje się od A-Z budową dróg na poziomie inżyniera kontraktu - bo to by było dopiero merytoryczne .
Old October 11th, 2018, 11:25 AM   #7
PLH
Moderator

PLH's Avatar

Likes (Received): 3070

Nazwy watkow zmienione.

Moze sie nazywac Hyde Park. Niekorzy i tak do konca zycia nie naucza sie, czym jest merytoryczna dyskusja.

nowy1212 liked this post
PLH no está en línea   Reply With Quote
Old October 11th, 2018, 08:23 PM   #8
Kpc21
Registered User

Likes (Received): 10491

Ja nie mam pojęcia, czy to jest merytoryczne, czy nie (powinna być w pierwszym poście jakaś instrukcja, co w którym wątku), ale mam ostrzeżenie dla opuszczających Łódź autem.

Na DK14 w Dobrej remontują most (w zasadzie przepust) i jest wahadło. Jechałem dzisiaj z Łodzi po 18:00 (czyli niby już po szczycie) – i korek sięgał... zakrętu na Imielniku, a więc granic Łodzi. Strach pomyśleć, co musiało się dziać w godzinach szczytu.

Wyjeżdżającym na autostrady polecam węzły inne, niż Stryków, a jadącym do Dobrej, Strykowa, Głowna i innych okolicznych miejscowości – albo objazd przez Dobieszków-Ługi-Cesarkę, albo alternatywne trasy: przez Łagiewniki (ale uwaga na prace związane z budową ronda, trzeba jechać po kocich łbach ul. Przyklasztorze) lub przez Nowosolną-Skoszewy.
Kpc21 no está en línea   Reply With Quote
Old October 11th, 2018, 10:44 PM   #9
Tomkisiel
Registered User

Tomkisiel's Avatar

Likes (Received): 28105

Czyli DK14 i Autostrada A1 zablokowana. Jak ja wyjadę na północ?
Na autostradzie, między węzłami Brzeziny, a Łódź Północ na jednym z obiektów w kierunku Gdańska wymieniana jest w ramach gwarancji dylatacja. Korki popołudniu ze 30 minut. Remont na A1 ma zakończyć się 27.10.2018
Tomkisiel no está en línea   Reply With Quote
Old October 11th, 2018, 11:31 PM   #10
Kpc21
Registered User

Jak tak źle... Na pewno można zjechać na węźle w Brzeziny i dojechać wioskami do Strykowa. Tylko pytanie, czy to ma sens – trzeba się z centrum Strykowa wracać do A1, co oznacza nadrabianie drogi.

Możesz jechać Łagiewnicką, Przyklasztorzem i DK71, ale na Przyklasztorzu korki (w szczycie zawsze były korki i trochę na Okólnej, i trochę na Przyklasztorzu, a teraz to się zebrało w jedno), a do tego nieprzyjemna nawierzchnia.

Ja bym chyba szedł w DK14 i kombinował z objechaniem korka. Za pętlą 60 (tzn. w zasadzie pętla jest częścią tego skrzyżowania) skręcasz w prawo na Dobieszków. Po przejechaniu Dobieszkowa nie skręcaj w lewo w kierunku Dobrej jak autobus 60B, tylko pojedź dalej prosto – wieś Ługi. Dotrzesz do rozdroża, gdzie, niestety, kończy się asfalt (chyba, że się to zmieniło – dawno tamtędy nie jechałem). Odbijasz w prawo, odcinek bez asfaltu jest krótki. Jak z niego wyjedziesz (dojedziesz do skrzyżowania z drogą asfaltową)... teraz, to w zasadzie możesz skręcić w lewo (chcąc dojechać do centrum Strykowa, skręcałbyś w prawo), jak skończy się droga – w lewo, i dalej już zgodnie z asfaltówką. Wylądujesz na tym najnowszym rondzie przy stacji BP, zaraz koło ronda zjazdowego na A2.

Możesz też pojechać do Dobrej tak, jak autobus 60B. Wyjedziesz na korek, ale praktycznie przed samym utrudnieniem. To może być mimo wszystko szybsza opcja. Ewentualnie możesz przeciąć DK14 na wprost, potem na skrzyżowaniu przy barze skręcić w prawo, dojedziesz do skrzyżowania ze światłami na drodze Zgierz-Stryków (tj. DK71), gdzie skręcasz w prawo – ale nie wiem, czy to się opłaca.

Pierwszy wariant: https://goo.gl/maps/5nAtXpuob2z
Drugi wariant: https://goo.gl/maps/bV3gzoZJB8k
Trzeci wariant: https://goo.gl/maps/7HTEVHyrpd42

Ominięcie utrudnień na A1: https://goo.gl/maps/t9EaWuNT7jx
W sumie można jeszcze, z większą ilością sensu (omijasz Stryków – te drogi są dobre, niedawno tamtędy jechałem), tak: https://goo.gl/maps/sriCXmSSkim
Lub też, trochę krócej (nie znam drogi, ale na StreetView wygląda obiecująco), tak: https://goo.gl/maps/PvmRT67NhGA2

Ale nie wiem, czy korek na A1 nie zaczyna się jeszcze przed węzłem Brzeziny. Jeśli tak jest, to trzeba by w ogóle olać autostradę i pojechać czy to przez Malowniczą, czy przez Transmisyjną i Pomorską.

Generalnie wszystko zależy, skąd w Łodzi wyjeżdżasz. Jak gdzieś z zachodnich Bałut, to chyba jednak trzeba przez Przyklasztorze.
Old October 12th, 2018, 07:25 PM   #11
Kpc21
Registered User

Próbowałem dzisiaj (z ciekawości, nie z przymusu – z Łodzi wyjeżdżałem w godzinach porannych, a rano nie robią się tam korki) objazdu przez Ługi i poza tym, że jest wąsko i kręto, co wymusza zmniejszenie prędkości, jechało się dobrze. Odcinek bez asfaltu jest krótki i równy.

Za to w tym momencie (jest po 19:00) Google pokazuje korek na DK14 do Dobrej niemal od granic Łodzi – tak, jak on wyglądał wczoraj, gdy tamtędy jechałem (wtedy było po 18:00). Nie wiem, czy to efekt piątku, czy Google ma takie opóźnienia i pokazuje natężenie ruchu sprzed godziny.

Ale korek na A1, według wskazań Google, sięga samego węzła Łódź Wschód. Pytanie, z jaką prędkością on się w praktyce porusza, jeśli to rząd aut jadących te 50 km/h, to np. wyjeżdżając z Widzewa przejazd A1 nie powinien być złym pomysłem.

Gdy badam na Google Maps możliwe warianty, wychodzą mi przedziwne propozycje, jak np. wyjazd na A2 w stronę Warszawy z okolic Galerii Łódzkiej przez... Włókniarzy, 11 Listopada i Chełmy w Zgierzu, następnie DK71.
Old October 12th, 2018, 08:03 PM   #12
łodzianin
Registered User

Na A2 nawigacje potrafią pokazać ze szybciej jest zjechac na droge serwisową...i niestety to jest prawda. Łódź jak i cała Polska nie jest gotowa infrastrukturalnie na taki boom gospodarczy jaki teraz mamy. Główne drogi w mieście jak i wyjazdowe, wreszcie autostrady są zawalone autami i tirami. Do tego dochodzi mania zwężania, budowania za małych rond, panująca światłoza zamiast rozwiązań bezkolizyjnych. Co gorsze UMŁ nawet słowem nie odezywa się jakie są plany rozbudowy układu drogowego, liczne planowane od lat drogi wiszą od dawna w zamrażarce. Miała być II etap Trasy Górna czyli Trasa Śląska nie ma zarzucono wmawiając nam że ważniejsze jest zbudowanie III etapu TG w okrojonej formie... i co jej też nie ma. Miała być przebudowa Strykowskiej, nie ma, miało być nowe połączenie Teofilowa z Retkinią - nie ma. Miała być Trasa Wojska Polskiego - nie ma i wygląda ze nigdy nie będzie. Miała być obwodnica Nowosolnej i co nie ma. Konstytucyjna, Puszkina... ech...

KrzychuEP, Darek Yoker liked this post
łodzianin no está en línea   Reply With Quote
Old October 12th, 2018, 08:28 PM   #13
KrzychuEP
Piotrkowianin

KrzychuEP's Avatar

Likes (Received): 6442

Ale za to macie A1, A2, S8 i jeszcze będzie S14 niedługo.
KrzychuEP no está en línea   Reply With Quote
Old October 12th, 2018, 08:45 PM   #14
Kpc21
Registered User

@łodzianin – trochę przesadzasz. Wiem, że taka A1 jest na odcinku będącym obwodnicą Łodzi za wąska (to samo z A2 do Warszawy), wiem, że Strykowska powinna natychmiast iść do remontu, też denerwuje mnie ignorancja władz Łodzi w kwestii inwestycji drogowych. Ale... to nie ma absolutnie nic wspólnego z opisywanymi utrudnieniami! One są spowodowane nagromadzeniem prac remontowych w kilku punktach stanowiących alternatywne względem siebie trasy.
Old October 12th, 2018, 08:56 PM   #15
łodzianin
Registered User

no ale czy ja pisałem że mój wpis ma jakiś związek z bieżacymi pracami? Przecież jasne jest że nie ma, ja piszę o tym czego brakuje a czego miasto nie robi, choć plany są od lat. Nie ma też żadnych bieżących informacji jak wyglądają plany realizacji jakikolwiek istotnych inwestycji drogowych.

Darek Yoker, Bartas2004 liked this post
łodzianin no está en línea   Reply With Quote
Old October 12th, 2018, 09:02 PM   #16
Darek Yoker
Registered User

Quote:
Originally Posted by Kpc21 View Post
–stanowiących alternatywne względem siebie trasy.
Których to alternatywnych tras generalnie w Łodzi w wielu przypadkach nie mamy - przypomnę historię obwodnicy Nowosolnej która w owym przypadku by mogła być alternatywą .

Słyszał ktoś co konkretnego dzieje się w sprawie obwodnicy Nowosolnej ? A w sprawie III etapu TG ? No nie sądzę by jakieś konkrety były .. poza PR popierdywaniem .

łodzianin, Bartas2004 liked this post
Old October 13th, 2018, 08:51 PM   #17
Kpc21
Registered User

Nie, obwodnica Nowosolnej w tym wypadku nic by nie zmieniła. Też byś wpadał na korek na A1.

Oczywiście nie mówię, że nie jest potrzebna, bo jak najbardziej jest. Ale o tym to już setki razy na tym forum było pisane.
Old October 13th, 2018, 10:23 PM   #18
Darek Yoker
Registered User

Quote:
Originally Posted by Kpc21 View Post
Oczywiście nie mówię, że nie jest potrzebna, bo jak najbardziej jest. Ale o tym to już setki razy na tym forum było pisane.
Tak jak o busach też setki razy było pisane . Akurat drogi jak obwodnica Nowosolnej na pewno należą do grupy ważnych tematów które będą kształtowały też w pewnym sensie przyszłosc tego miasta .

Tak to jest że główne problemy mamy zdefiniowane i nie ma nieskończonego pola do dyskusji bo nikt nie będzie wymyślał tras SF - natomiast te które były opisywane jak obwodnica Nowosolnej - szkoda że kończy się na pisaniu tutaj - też wolałbym by dawno była w wątku o inwestycjach - a nawet ukończona i już zapomniana "pod jezdzącymi nią autami" .

łodzianin, Bartas2004 liked this post
Old October 14th, 2018, 07:50 PM   #19
Gregory_L
Registered User

Gregory_L's Avatar

Likes (Received): 310

Wczoraj znalazłem gazetkę na temat "planowanych" (decyzja należy do "mieszkańców") remontów i inwestycji i niestety o obwodnicy Nowosolnej nie ma mowy (ani o przedłużeniu Puszkina), ale Trasa Górna ma być realizowana... Jakoś to wszystko źle się układa...

Zaginam czasoprzestrzeń,
w niedzielę jadę z Łodzi do Piątku przez Sobotę :)
Gregory_L no está en línea   Reply With Quote
Old October 14th, 2018, 08:12 PM   #20
nowy1212
Registered User

nowy1212's Avatar

hannazdanowska.pl - tu są te obietnice. Nie ma dużych inwestycji, a co do tych mniejszych też trzeba mieć na uwadze to że mogą dotyczyć jedynie odcinków. Np. Zarzewska jest wpisana że do remontu a już wiadomo że będzie tylko 1/3 tej ulicy remontowana.
Advertisement

Reply

Tags
łódź

Thread Tools

Posting Rules