[Łódź] Infrastruktura drogowa - Hyde Park - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone | Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 27th, 2018, 04:45 PM   #41
nowy1212
Registered User

nowy1212's Avatar

Likes (Received): 17221

Generalnie na tych rondkach korki sa z każdym miesiącem coraz większe. W tym tempie z rok czy dwa to okolica się kompletnie zakorkuje.

Gdy otworzyli autostradę to nawet byłem zdziwiony, ze nie ma korków i pisałem tu na SSC, ze jednak dobrze, ze nie budowano większego węzła. Z perspektywy czasu widze, ze z każdym miesiącem jest coraz gorzej. To jest główny węzeł w Łodzi i powinien być bardziej rozbudowany. Te rondka są po prostu za małe. Gdyby były wielkości ronda Sybiraków byłoby dużo lepiej, choć najlepiej byłoby w ogóle postawić na przynajmniej częściowe rozwiązanie bezkolizyjne. Tj. zrobić tak jak zrobiono na Pabianickiej, czyli włączyć wylot z A1 w Rokicińską do centrum poprzez wiadukt, a dla pozostałych kierunków zostawić obecne rondka i to wystarczy.

Ja już kilka razy widziałem za to długi korek na Józefiaka od strony Ofiar Terroryzmu...

wuyek, Darek Yoker liked this post
nowy1212 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 27th, 2018, 05:56 PM   #42
motrs
Registered User

motrs's Avatar

Likes (Received): 21249

To efekt zamkniętej od bodajże lutego Tomaszowskiej którą tiry z Dąbrowy przemysłowej jechały w kierunku Kolumny i węzła Górna (przynajmniej te zmierzające na Katowice/Wrocław/Kielce).Teraz porobili objazdy że się nimi nie opłaca tłuc przez miasto (Przybysza,Zakładowa,Olechowska) więc wszyscy kierują się od razu do Józefiaka i węzła Łódź-Wschód.Sam bardzo często korzystałem wcześniej z węzła Górna a teraz prawie wcale.
motrs no está en línea   Reply With Quote
Old October 27th, 2018, 09:17 PM   #43
Kpc21
Registered User

Likes (Received): 10455

W mniejszym stopniu jest to pewnie też skutek zwężenia na A1 do jednego pasa zaraz na północ od węzła Brzeziny – korek wylewa się daleko przed ten węzeł, więc pewnie nawigacje kierują ludzi na objazd przez Malowniczą i Wiączyńską.

Last edited by Kpc21; October 28th, 2018 at 12:38 AM.
Kpc21 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 27th, 2018, 10:12 PM   #44
Gregory_L
Registered User

Gregory_L's Avatar

Likes (Received): 310

A nie na A1 jest zwężenie?

Zaginam czasoprzestrzeń,
w niedzielę jadę z Łodzi do Piątku przez Sobotę :)
Gregory_L no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2018, 12:38 AM   #45
Kpc21
Registered User

Na A1, na A1.

Gregory_L liked this post
Old October 28th, 2018, 09:08 PM   #46
nowy1212
Registered User

nowy1212's Avatar

Nie sądzę by w obecnej sytuacji politycznej GDDKiA coś dołożyło tym bardziej, ze już sa problemy z wezłami na S14...

Tu tylko UMŁ coś może zrobić, ale nie oszukujmy sie niczego nie zrobią.
Old October 28th, 2018, 09:09 PM   #47
Gregory_L
Registered User

Gregory_L's Avatar

Jak na razie, to w planach realizacji jest trzeci etap Trasy Górna, obwodnica Nowosolnej z przedłużeniem Puszkina chyba znów się oddaliła do niewiadomo kiedy, więc ten wiadukt rownież może przerosnąć nasze oczekiwania... Szkoda, ale rzeczywistość jest brutalna...

Cała nadzieja, że po otwarciu Tomaszowskiej sytuacja wróci do normy.

Ja z A1 na Rokicińską ostatnio zjeżdżałem 13.10 około 15:00 i na moje szczęście korka nie było... no ale to była sobota...

Zaginam czasoprzestrzeń,
Old October 28th, 2018, 09:12 PM   #48
nowy1212
Registered User

nowy1212's Avatar

Pytanie tylko czy to normalne, ze TIRy rozjeżdżają wąska Tomaszowską. Ruch ciężarowy na Tomaszowskiej to w normalnym mieście byłby zakazany, ale jak nie ma alternatywy...

Gregory_L, wuyek, Darek Yoker liked this post
nowy1212 no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2018, 10:03 PM   #49
Kpc21
Registered User

Bo sama konieczność jazdy Tomaszowską jest idiotyzmem. Zabrzmię trochę jak niejaki Darek, ale z jednej strony jest wielka trzypasmowa Puszkina, z drugiej wielka dwupasmowa Ofiar, a między nimi jedynym połączeniem jest ta wąska Tomaszowska. To jest po prostu dowód na to, że planowanie w tym mieście leży.
Old October 31st, 2018, 01:43 PM   #50
Kpc21
Registered User

Wczoraj ok. 13:00 nie działała (była całkowicie wyłączona) sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Palki/Smutna. To był bug czy feature (w związku ze zmianami na Wszystkich Świętych)?
Old October 31st, 2018, 10:15 PM   #51
Gregory_L
Registered User

Gregory_L's Avatar

Dzisiaj działała normalnie też w okolicach 13:00

Zaginam czasoprzestrzeń,
Old November 1st, 2018, 02:32 PM   #52
Darek Yoker
Registered User

Likes (Received): 7516

Quote:
Originally Posted by Kpc21 View Post
Bo sama konieczność jazdy Tomaszowską jest idiotyzmem. Zabrzmię trochę jak niejaki Darek, ale z jednej strony jest wielka trzypasmowa Puszkina, z drugiej wielka dwupasmowa Ofiar, a między nimi jedynym połączeniem jest ta wąska Tomaszowska. To jest po prostu dowód na to, że planowanie w tym mieście leży.
Przecież X czasu temu o tym pisałem .. powinno powstać 2x3 lub 2x2 przedłużenie Dąbrowskiego które łączyłoby się z DELLOSTRADĄ pomijając Tomaszowską - miejsce na to jest - lecz "bezmyślnioki" czekają aż wszystko tam się zabuduje magazynami - a potem o rety jak to się stało że są korki na Tomaszowskiej - nie mamy jak połączyć Dellostrady och nie wiedzieliśmy .

https://www.google.pl/maps/@51.73209.../data=!3m1!1e3
owszem myślenie strategiczne i planowanie w tym mieście leży - branie pensyjek za to jest jak najbardziej w sam raz w tych instytucjach .

O tym że potrzebne są większe rozwiązania przy zjeździe z A1 "przy Rokicińskiej" oraz poszerzenie Rokicińskiej do 2x2 na odcinku kilkuset metrów za wiadukt A1 też pisałem ...
Jeszcze kiedyś wspomnicie w wielu wątkach moje słowa jak niejaki Darek ale to jeszcze trochę czasu musi upłynąć .

Przy okazji pytanie :

Też tak macie że ten wątek tak jest "super otagowany" że wszystkie wątki w powiązaniu z Łodzią się wyświetlają a ten się nie wyświetla ??? Bo ja tak mam ... i ten wątek przez to tonie w odmętach wątków drogowych zamiast być przypisany do Łodzi - i ginie w ilości wątków drogowych ...

wuyek, łodzianin liked this post
Darek Yoker está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 1st, 2018, 07:23 PM   #53
sayan696
Registered User

Likes (Received): 822

Wczoraj miasto między 12 a 18 stanęło. I to nie jest wina słabej infrastruktury drogowej w Łodzi, tylko tego, że każda lebiega uruchomiła samochód i dalej hajda na cmentarze. Jak już nieraz pisałem, jestem od jakiegoś czasu taksówkarzem i to co wczoraj widziałem, po prostu ścigał krew w żyłach. Na drogach zdezorientowane blondynki (dwie chciały zrobić mi bombę) dziadkowie z zerowym refleksem, krawaciarze próbujący wszędzie się wcisnąć, na zasadzie "ja jestem najważniejszy, z drogi śledzie, bo król jedzie ", gówniarze w, przepraszam za wyrażenie, BMW, no i wszyscy niedzielni kierowcy.
A wszystko jest efektem tego, że jest za dużo prywatnych samochodów, to nie jest normalne, że w Łodzi jest grubo ponad 500 samochodów na 1000 mieszkańców, a w takim Berlinie ok 290/1000 mieszkańców. Niestety polaczkowatość się rozlewa, chora sytuacja, że w rodzinie są 2-3 samochody staje się normą. Boję się i jestem przerażony, że w Polsce stanie się to co w USA i samochód zawłaszczy przestrzeń publiczną, zresztą już to się dzieje. Pierwsza rzecz którą należy zrobić to wprowadzić bezwzględny zakaz wjazdu prywatnych samochodów do centrum jednocześnie budując na obrzeżach miasta duże parkingi przy pprzystankach MPK, najlepiej tam, gdzie jest kilka linii zbiorkomu. Inaczej będzie tragedia, zresztą już jest. Poza tym wprowadzenie podatku, od drugiego, trzeciego itd samochodu w rodzinie. Nadmierne rozbudowywanie miejskich autostrad prowadzi donikąd.
I tu widać, co dało wybudowanie tunelu na trasie W-Z w obecnym kształcie, zachęca do jazdy samochodem, a efektem są korki, tak, tak, w tunelu, który powinien być tramwajowy. Większość ludzi podróźuje w samochodzie samotnie, efekt jest taki, że dwieściekilkadziesiąt osób przesadzonych ze Swinga lub Cityrunnera do samochodów, zajmie pasuje drogowy o długości ponad 1250 metrów
To jest chore.

nowy1212, lenin, danieloo82 liked this post
sayan696 no está en línea   Reply With Quote
Old November 1st, 2018, 07:41 PM   #54
nowy1212
Registered User

nowy1212's Avatar

No u nas nie ma jednak tych 500 samochodów, a mniej, bo te dane nie sa rzetelne. No mimo wszystko jednak aut jest bardzo dużo.

Z drugiej strony co się dziwić? Na te cmentarze jakby ktoś chciał je odwiedzić za pomoca MPK to by pół dnia mu to zajęło, a autem zawsze gdzieś się miejsce znajdzie i po chwili wsiada i jedzie dalej.

Natomiast generalnie sie zgadzam co do tego, ze brakuje P&R, ograniczeń wjazdu do centrum itd. Wg mnie już dzisiaj powinno się wprowadzić wysokie opłaty za wjazd autem do centrum nie spełniającym normy EURO3 (obowiązuje od 2000r). To naprawdę jest w zasięgu Polaka by kupic auto które ma te 10-15 lat, a jeśli kogoś na to nie stac to niech przesiada sie na przedmieściach w zbiorkom. No bo na wyższe normy (np. EURO 4 od 2006r) moim zdaniem nie ma szans póki co, bo to by spowodowało spory spadek poparcia partii, która by to wprowadziła. Choć z drugiej strony przecież to miasto by o tym decydowało, a nie rząd...

Z tym, ze tu równocześnie powinno się poprawić jakość zbiorkomu w takim centrum, bo no niestety, ale jesli zbiorkom jest dużo wolniejszy od auta stojącego w korku to co za przyjemność jechać zbiorkomem? To, że brakuje buspasów to jedno, ale no swoje robi też słabo działająca sygnalizacja świetlna. Tych faz jest teraz pełno w jednym cyklu i zbiorkom stoi i stoi. Tu tez potrzebne są nowe przepisy regulujące działanie sygnalizacji, bo obecne są archaiczne - np. nie można podobno zrobić tak by rano sygnalizacja działała inaczej niż po południu*...

*na ŁFK zaproponowałem by na skrzyżowaniu Hetmańska-Zagłoby osobne fazy dla wyjazdów z osiedlu były rano, a po południu by była to jedna faza (bo ludzie z osiedla wyjeżdżają rano) to okazuje się, ze przepisy na takie coś nie pozwalają. Można jedynie pominąć jakąś fazę.
Old November 1st, 2018, 07:56 PM   #55
sayan696
Registered User

Likes (Received): 822

Dane mówią o ponad 600 samochodach na 1000 mieszkańców, ja to urealniłem do 500. Poza tym tramwaj na wydzielonym torowiskami jest szybszy od auta stojącego w korku, np jeżeli w kierunku na Widzew na trasie W-Z są dwa typowe korki, przed skrzyżowaniem marszałków i przed Niciarnianą, to tramwaj wygrywa z palcem w nosie. Na pierwszy korek mam trasę objazdową, zupełnie nieoczywistą, na drugi brak, w tym wypadku też tramwaj wygrywa, nie raz to widziałem.

Last edited by sayan696; November 1st, 2018 at 08:04 PM.
sayan696 no está en línea   Reply With Quote
Old November 1st, 2018, 08:56 PM   #56
łodzianin
Registered User

Likes (Received): 1682

Quote:
Originally Posted by sayan696 View Post
Dane mówią o ponad 600 samochodach na 1000 mieszkańców, ja to urealniłem do 500. Poza tym tramwaj na wydzielonym torowiskami jest szybszy od auta stojącego w korku, np jeżeli w kierunku na Widzew na trasie W-Z są dwa typowe korki, przed skrzyżowaniem marszałków i przed Niciarnianą, to tramwaj wygrywa z palcem w nosie. Na pierwszy korek mam trasę objazdową, zupełnie nieoczywistą, na drugi brak, w tym wypadku też tramwaj wygrywa, nie raz to widziałem.
Nie chce mi się kolejny raz szukać ale realne dane mówią że w Polsce jest nie więcej niż 400 aut na 1000 mieszkańców. W Łodzi pewnie nawet mniej, bo tą liczbę nabijają głownie mniejsze miejscowości gdzie w rodzinie jest po kilka aut. Co do szybkości tramwaju na wydzielonym torowisku to zasmucę Cię ale jest podobna jak auta stojącego w korku na WZ... często robię taki eksperyment że zbliżając się do centrum np. na wysokości z Wodną, ja stoję w korku a obok mija mnie tramwaj, zapamiętuję jego numer i potem sprawdzam czy się spotkamy i powiem Ci że jestem w szoku ale tramwaj od Wodnej do Włókniarzy wcale nie jest szybszy od auta w godzinach szczytu na najbardziej zatłoczonym odcinku WZ. A biorąc pod uwagę że poza ścisłym centrum różnica na korzyść auta już jest druzgocąca to nawet nie ma co porównywać. Przebudowa WZ to kompletna klapa zarówno dla zbiorkomu jak i dla kierowców. Na wysokości Auchana jest tabliczka wyświetlająca ile czasu będzie się jechało do Włókniarzy. W szczycie jest tam wyświetlane na czerwono 16-25 min. Realnie jedzie się trochę krócej 12-20min i to bez wpychania się do tunelu z prawego pasa do jazdy górą. "10" rozkładowo jedzie 16 min realnie w szczycie bliżej 20-22 min. Wymiana pasażerów i przejechanie tych kilku skrzyżowań ze światłami trwa wieki.

nowy1212, Darek Yoker liked this post
łodzianin no está en línea   Reply With Quote
Old November 1st, 2018, 09:07 PM   #57
nowy1212
Registered User

nowy1212's Avatar

Quote:
Co do szybkości tramwaju na wydzielonym torowisku to zasmucę Cię ale jest podobna jak auta stojącego w korku na WZ... często robię taki eksperyment że zbliżając się do centrum np. na wysokości z Wodną, ja stoję w korku a obok mija mnie tramwaj, zapamiętuję jego numer i potem sprawdzam czy się spotkamy i powiem Ci że jestem w szoku ale tramwaj od Wodnej do Włókniarzy wcale nie jest szybszy od auta w godzinach szczytu na najbardziej zatłoczonym odcinku WZ
Ja wiele razy testowałem tak od Targowej na Widzew Wschód i wnioski podobne. Do Niciarnianej to tramwaj jest szybszy lub jedzie podobnie jak samochód, a od Niciarnianej to samochodem juz się jedzie szybko i raz dwa tramwaj się wyprzedza.

Zarobki poszły w górę, auto na gaz nie jest takie drogie to ludzi stac na jazde samochodem. Pieniądz wcale już nie gra az tak dużej roli w kwestii wyboru środka transportu (nie mówię, że jest niewazny!), bo liczy sie także komfort jak i czas przejazdu.
Old November 1st, 2018, 09:23 PM   #58
Gregory_L
Registered User

Gregory_L's Avatar

Na Kościuszki / Zachodniej na (jak dla mnie) najbardziej zakorkowanym fragmencie od 6-go Sierpnia do Legionów tramwaj też nie jest szybszy od samochodu, a czasem jest wolniejszy (w poniedziałek postaram się pamiętać i na świeżo sprawdzę bo juz chyba dużo czasu minęło gdy to zaobserwowałem). Ja i tak wolę stać w korku w samochodzie niż jechać tramwajem. Może gdybym mieszkał bliżej przystanku (ok 15min pieszo od szóstki lub trójki) byłbym bardziej przekonany żeby iść na tramwaj. A poza tym, odkąd nie korzystam z MPK przestałem chorować. Wcześniej w okresie jesień - zima co miesiąc gorączka i katar, a od kilkunastu lat mam spokój To inny aspekt MPK

Zaginam czasoprzestrzeń,
Old November 1st, 2018, 10:22 PM   #59
łodzianin
Registered User

Quote:
Originally Posted by nowy1212 View Post
Zarobki poszły w górę, auto na gaz nie jest takie drogie to ludzi stac na jazde samochodem. Pieniądz wcale już nie gra az tak dużej roli w kwestii wyboru środka transportu (nie mówię, że jest niewazny!), bo liczy sie także komfort jak i czas przejazdu.
Ja uważam że utrzymanie auta to jednak spory wydatek ale wolę go ponieść właśnie dla komfortu i czasu. Utrzymanie nawet starego sztrucla przy malym przebiegu rocznie ~10000 km to i tak same opłaty typu ubezpieczenie, opony, przegląd, oleje, hamulce, zawieszenie, paliwo (nawet na LPG) to i tak 5-6 tysiecy rocznie nie ma co liczyć że będzie mniej. Do tego koszt zakupu auta.

Roczna migawka na wszystkie linie to tylko 730zł jednorazowo, 900 zł jeśli kupujemy kwartalnie, 1080 kupując miesięcznie.

Więc z pewnością nie w cenie migawek jest tutaj problem...

Darek Yoker liked this post
Old November 1st, 2018, 10:29 PM   #60
łodzianin
Registered User

Quote:
Originally Posted by Gregory_L View Post
A poza tym, odkąd nie korzystam z MPK przestałem chorować. Wcześniej w okresie jesień - zima co miesiąc gorączka i katar, a od kilkunastu lat mam spokój To inny aspekt MPK
Mam tak samo.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
łódź

Thread Tools

Posting Rules