[Łódź] Infrastruktura drogowa - Hyde Park - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone | Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 1st, 2018, 10:35 PM   #61
NAMREH
BANNED

Likes (Received): 51

Quote:
Originally Posted by łodzianin View Post
Ja uważam że utrzymanie auta to jednak spory wydatek ale wolę go ponieść właśnie dla komfortu i czasu. Utrzymanie nawet starego sztrucla przy malym przebiegu rocznie ~10000 km to i tak same opłaty typu ubezpieczenie, opony, przegląd, oleje, hamulce, zawieszenie, paliwo (nawet na LPG) to i tak 5-6 tysiecy rocznie nie ma co liczyć że będzie mniej. Do tego koszt zakupu auta.

Roczna migawka na wszystkie linie to tylko 730zł jednorazowo, 900 zł jeśli kupujemy kwartalnie, 1080 kupując miesięcznie.

Więc z pewnością nie w cenie migawek jest tutaj problem...

Warto jeszcze napisać o utracie wartości samochodu dzięki czemu też rocznie tracimy nie rzadko jakiś "grosz".
NAMREH no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 1st, 2018, 11:53 PM   #62
nowy1212
Registered User

nowy1212's Avatar

Likes (Received): 17175

Quote:
Originally Posted by łodzianin View Post
Ja uważam że utrzymanie auta to jednak spory wydatek ale wolę go ponieść właśnie dla komfortu i czasu. Utrzymanie nawet starego sztrucla przy malym przebiegu rocznie ~10000 km to i tak same opłaty typu ubezpieczenie, opony, przegląd, oleje, hamulce, zawieszenie, paliwo (nawet na LPG) to i tak 5-6 tysiecy rocznie nie ma co liczyć że będzie mniej. Do tego koszt zakupu auta.
No bo to zależy jak patrzeć. Ja nawet jakbym miał migawke to auto też, bo jeżdżę na działkę, do innych miast itd woec no kosztów utrzymania nie wliczam przy porównywaniu, bo one będą niezależnie od wybranego wariantu. Tzn wiadomo jak po mieście się będzie mniej jeździć to trochę mniej się auto zuzyje.
Old November 2nd, 2018, 04:13 AM   #63
Term0
nil admirari

Term0's Avatar

Likes (Received): 5015

Quote:
Originally Posted by nowy1212 View Post
*na ŁFK zaproponowałem by na skrzyżowaniu Hetmańska-Zagłoby osobne fazy dla wyjazdów z osiedlu były rano, a po południu by była to jedna faza (bo ludzie z osiedla wyjeżdżają rano) to okazuje się, ze przepisy na takie coś nie pozwalają. Można jedynie pominąć jakąś fazę.
I tak właśnie tam jest - priorytet dla tramwaju wycina jedną fazę... tą dla wyjazdu z osiedla. Nie wytnie tej wyjazdowej z GH (która od zamknięcia PiP jest jeszcze bardziej rzadko wykorzystywana) tylko wytnie fazę dla wyjazdu z osiedla i czasem trzeba stać kilka dobrych minut by wyjechać.
W ogóle ustawienie tej sygnalizacji woła tam o pomstę do nieba. Zielone na przejeździe dla rowerów wzdłuż Hetmańskiej zamienia się w czerwone, podczas gdy na samej Hetmańskiej dla aut i tramwaju zielone pali się w tym czasie jeszcze ponad pół minuty.

Nie mniej jednak zważ, że przepisy są ustanowione dobrze. Nie ma bowiem kompletnie żadnego oznakowania cyklów sygnalizacji S-1 jako osobne dla przeciwległych wlotów. Skąd więc miałby ktoś wiedzieć że o danej godzinie cykle są osobne i nie będzie musiał ustępować tym z naprzeciwka, a o innej godzinie wspólne i skręcając w lewo musi się zatrzymać na środku skrzyżowania i poczekać?
Generalnie w przepisach powinno się w ogóle pojawić specjalne dodatkowe oznaczenie takich rozdzielonych cykli sygnalizacji bo obecnie wprowadza to zamieszanie. Sam w kilku miastach zatrzymywałem się nieraz przy skręcie w lewo, a okazywało się że na danym skrzyżowaniu cykle są rozdzielone. Tylko skąd ja to miałem wiedzieć? Nie był to sygnalizator S-3, tylko S-1 i z jego sygnału nie wywnioskujesz.

nowy1212 liked this post

Last edited by Term0; November 2nd, 2018 at 04:20 AM.
Term0 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 2nd, 2018, 08:23 AM   #64
łodzianin
Registered User

Likes (Received): 1670

Quote:
Originally Posted by nowy1212 View Post
No bo to zależy jak patrzeć. Ja nawet jakbym miał migawke to auto też, bo jeżdżę na działkę, do innych miast itd woec no kosztów utrzymania nie wliczam przy porównywaniu, bo one będą niezależnie od wybranego wariantu. Tzn wiadomo jak po mieście się będzie mniej jeździć to trochę mniej się auto zuzyje.
ciezko zejść poniżej tych kosztów, bo OC i przeglad i tak musisz zrobić. Olej i tak powinno się co roku wymienić bo traci na właściwości, podobnie opony co z tego że będziesz miał ładny bieżnik jak nie będzie przyczepności bo ze starości stwardnieją. Wiec jak nawet auto bedzie stało to i tak ponosisz pewnie 3-4 tysiące kosztu. Do tego dochodzą innego rodzaju problemy, auto mało jeżdżone częściej się psuje. Hamulce rdzewieją, silnik przestaje równo pracować, karoseria rzdewieje, akumulator się rozładowywuje itp... generalnie trzymanie auta którym się nie jeździ jest nieopłacalne.
łodzianin no está en línea   Reply With Quote
Old November 2nd, 2018, 09:29 AM   #65
nowy1212
Registered User

nowy1212's Avatar

Zależy co rozumiemy jako trzymanie auta którym się nie jeździ. Ja np. kończąc studia zajęć dużo nie miałem (analogia do braku jazdy autem do pracy), ale to nie znaczy że nim nie jeździłem. Jednak co drugi dzień auto odpalalem czy to do sklepu, na ryneczek, czy do kogoś podjechać. Rzadko się zdarzało bym auto odpalił mniej niż te 3-4x w tygodniu
Old November 2nd, 2018, 11:14 AM   #66
Kpc21
Registered User

Likes (Received): 10420

Quote:
Originally Posted by Term0 View Post
Nie mniej jednak zważ, że przepisy są ustanowione dobrze. Nie ma bowiem kompletnie żadnego oznakowania cyklów sygnalizacji S-1 jako osobne dla przeciwległych wlotów. Skąd więc miałby ktoś wiedzieć że o danej godzinie cykle są osobne i nie będzie musiał ustępować tym z naprzeciwka, a o innej godzinie wspólne i skręcając w lewo musi się zatrzymać na środku skrzyżowania i poczekać?
A skąd ktoś miałby wiedzieć o tym, gdy jedzie tam po raz pierwszy w życiu, albo gdy akurat konfiguracja zostanie zmieniona?

Chyba oczywiste (media to non stop powtarzają), że nie należy jeździć na pamięć.

Jest S1, skręcam w lewo, to patrzę, czy coś nie jedzie z przeciwka. Nawet jeśli gdy poprzednio tam jechałem, pojazdy z naprzeciwka stały. Przecież nigdy nie mogę mieć pewności, czy w międzyczasie ktoś nie zmienił sekwencji.
Kpc21 no está en línea   Reply With Quote
Old November 2nd, 2018, 11:03 PM   #67
Term0
nil admirari

Term0's Avatar

Likes (Received): 5015

Dlatego przepisy powinny przwidywać taką opcję i powinno istnieć mówiące o tym oznakowanie.
Term0 no está en línea   Reply With Quote
Old November 3rd, 2018, 08:20 AM   #68
łodzianin
Registered User

Do tego prowadzi zwężanie jezdni - karetka "kontra" tramwaje [FILM]

Otrzymaliśmy nagrany na ul. Kilińskiego filmik ilustrujący kłopoty jadącej na sygnale karetki pogotowia ratunkowego (wideo trafiło też do internetu). Na nagraniu widać, jak przejazd karetce blokują dwa mijające się tramwaje, które utknęły w popołudniowym korku. Kierowcy aut próbują rozładować zator, wjeżdżając na chodniki i czym prędzej opuszczając skrzyżowanie ul. Kilińskiego z ul. Tuwima, by umożliwić minięcie się tramwajom. Trwa to jednak ponad minutę. Minutę, która może kosztować życie...

Czytaj więcej: https://expressilustrowany.pl/do-teg...lm/ar/13636618

Osoba odpowiedzialna za takie zwężanie powinna pójść siedzieć!

Darek Yoker liked this post
Old November 3rd, 2018, 12:06 PM   #69
Kpc21
Registered User

Przecież tam jest TYLKO komunikacja miejska. Karetka ma ŁATWIEJ, niż przed remontem, bo nie musi stać w korku...

A film jest po prostu manipulacją, bo pokazuje sytuację tymczasową.

Jeśli ktoś ma iść siedzieć, to ten, kto skierował tamtędy objazd zamkniętej ul. Nawrot. Można go było pociągnąć dalej na wprost Tuwima przez skrzyżowanie z Kilińskiego, do Dowborczyków, i przez Dowborczyków zrobić powrót z Tuwima na Nawrot. Wtedy problemu by nie było. Tylko dla jadących Tuwima w kierunku centrum skrzyżowanie z Kilińskiego byłoby mniej przepustowe.

NAMREH, sayan696, takiataki, kamiloo liked this post
Old November 3rd, 2018, 12:17 PM   #70
nowy1212
Registered User

nowy1212's Avatar

Nie można dać objazdu Dowborczykow bo Tuwima na wschód od Kilińskiego jest w remoncie
Old November 3rd, 2018, 12:42 PM   #71
Kpc21
Registered User

Del
Old November 3rd, 2018, 02:23 PM   #72
łodzianin
Registered User

Tak samo jest na Kilińskiego po drugiej stronie Piłsudskiego. Tylko że tam szczęśliwi jest tylko krótki odcinek a dalej jest już szeroko, ale na tym krótkim odcinku tramwaj stoi w niezłym korku a kiedyś auta mogły stać obok to teraz stoją przed tramwajem...A tam jest miejsce aby jedznie zbudować za przystankiem i wtedy tramwaj miałby "czysty" dojazd na przystanek. Był też kiedyś pomysł aby ruch aut przerzucić na Targową która miała by dwupoziomowe skrzyżowanie z Piłsudskiego. Ale to też już pewnie dawno zarzucone...

Czy po wyburzeniu kamienicy Tuwima x Kilińskiego planują w tym miejscu rozdzielenie jezdni od torowiska?

Gdyby miasto chciało na Kilińskiego zostałoby wąskie gardło tylko na krótkim odcinku a na całej reszcie byłoby wydzielone torowisko....
Old November 3rd, 2018, 02:32 PM   #73
nowy1212
Registered User

nowy1212's Avatar

Co ma wyburzenie kamienicy do poszerzenia jezdni?
To jest prywatna działka a budynek nie będzie poki co zburzony w całości tylko częściowo.

Poza tym Hanka jasno się wyraziła że ona dróg poszerzac nie będzie więc dla mnie ten temat jest zamknięty. Ludzie ja wybrali to mają co chcieli
Old November 3rd, 2018, 02:36 PM   #74
Kpc21
Registered User

Po co wydzielać jezdnię z torowiska na ulicy, która i tak nie służy do ruchu samochodowego?

Nie wiem też, skąd pomysł wyburzania tamtych kamienic. One są estetyczne, a jak wyburzą, będziemy mieć kolejne miejsce ze straszącymi ruinami.

Poza tym akurat ta konkretna sytuacja, gdzie w tym konkretnym przypadku oddzielenie jezdni i torowiska coś by dało, dotyczy tej modernistycznej kamienicy, która i tak jest cofnięta względem pierzei. I przed remontem Kilińskiego tam takie wydzielenie było.

Tyle, że obecnie, gdy i tak jest tam zakaz ruchu dla osobówek, nie ma ono racji bytu.
Old November 3rd, 2018, 03:16 PM   #75
Eyk88
Yanush Goldman Onionstein

Eyk88's Avatar

Likes (Received): 10442

Piłsudskiego na wysokości przejścia podziemnego przy stadionie (zaraz przy stacji LPG i myjni) jest studzienka. Był przez nią chyba ze 2 tygodnie zamknięty pas bo mieli problem z tak skomplikowaną naprawą. Obok (30-50cm) była inna dziura, która odnawia się co kilka miesięcy. No i wczoraj sobie o niej przypomniałem, gdy poczułem jak dobiłem w nią kołem z całą mocą...

Czy nie możemy mieć w tym smutnym mieście chociaż jednej ulicy bez dziur i pozapadanych studzienek? Nie mówię już o gładkiej nawierzchni...

nowy1212, łodzianin liked this post
Eyk88 no está en línea   Reply With Quote
Old November 3rd, 2018, 03:40 PM   #76
nowy1212
Registered User

nowy1212's Avatar

Mówisz o tej zapadnietej studzience w kierunku wschodnim?
Już chyba ja trzy razy naprawiali, a przecież od otwarcia WZ wiele czasu nie minęło...

Obecna dziura ma już kilka miesięcy, ale jak widać ZDiT nie potrafi zadbać o dziury nawet na głównej arterii w mieście. Kiedyś wysyłałem maile ale ostatnio co wysyłam to zero reakcji. Nie to nie. Ta dziurę zgłaszałem już dwa razy.

łodzianin liked this post
nowy1212 no está en línea   Reply With Quote
Old November 3rd, 2018, 03:43 PM   #77
Eyk88
Yanush Goldman Onionstein

Eyk88's Avatar

Likes (Received): 10442

Kierunek wschód, zaraz przy krawężniku przy wejściu do przejścia podziemnego.
Old November 3rd, 2018, 03:54 PM   #78
HollyLodz
Registered User

HollyLodz's Avatar

Likes (Received): 1729

Co się dzieje ze światłami na skrzyżowaniu Zachodnia x Lutomierska i Drewnowska? Czwarty dzień one nie działają, żadnej informacji a pracach na fejsbukach ZDiTu (prócz wzmianki na Infoulice o awarii), a policję widziałem tam tylko raz w środę koło 17.

Jeszcze do tego dziś zdarzył się tam wypadek: FB: Łódź Na Sygnale

Quote:
Z ostatniej chwili doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych u zbiegu ulic Zachodniej i Lutomierskiej są osoby poszkodowane. Na miejscu pracują służby.
Przy poprzedniej okazji ze skrzyżowaniem Piłsudskiego x Sienkiewicza niemal od razu przystąpiono do działań.

I teraz pytanie czy to wina ZDiTu czy Sprintu?

WatchLine Lodz - Przewodnik po komunikacji miejskiej w Łodzi
WatchLine Lodz na Facebook'u
Random Photo Art - Moje fotograficzne spojrzenie na świat.

Last edited by HollyLodz; November 3rd, 2018 at 04:07 PM.
HollyLodz no está en línea   Reply With Quote
Old November 3rd, 2018, 03:58 PM   #79
Kpc21
Registered User

Na Strykowskiej niedaleko Imielnika też jest dziura... chyba muszę zgłosić, bo znając życie, po prostu nikt tego nie zrobił. Z tysięcy ludzi, co tam codziennie przejeżdżają.
Old November 3rd, 2018, 04:08 PM   #80
nowy1212
Registered User

nowy1212's Avatar

Nie no pisz, pisz moze twoje maile czytają, bo moich tych dot. dziur nie czytają wcale choć wysyłałem zarówno na mail zdit jak i to zglosdziure...

Kpc21 liked this post
nowy1212 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
łódź

Thread Tools

Posting Rules