[A/S 50] Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
ť Ukończone | Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 6th, 2019, 09:35 AM   #101
[BÉTON!BRUT!]
łoblobloblobloblo

[BÉTON!BRUT!]'s Avatar

Likes (Received): 191994

Quote:
Originally Posted by Wilku88 View Post
To jest praktycznie dublowanie S8. Jesli juz to wlasnie ona moglaby tam isc. Ale z jakiegos powodu jej tam nie poprowadzono. Ciekaw jestem czemu. Obstawiam bliskosc Kampinosu.
Ktos wie jak to bylo z wariantowaniem S8 w Warszawie?
Nie było zbyt wiele wariantów:

Quote:
Wariant I - obustronne poszerzenie przekroju każdej z 2 niezależnych konstrukcji składowych mostu o 1 pas ruchu - przebieg po istniejącej trasie drogi,
Wariant II - jednostronne poszerzenie na zewnątrz przekroju każdej z 2 niezależnych konstrukcji składowych mostu o 1 pas ruchu - przebieg po istniejącej trasie drogi,
Wariant III - budowa nowego mostu składającego się z 2 niezależnych konstrukcji dla jezdni głównych drogi przesuniętych w górę rzeki w stosunku do istniejącej przeprawy.
To przesunięcie w górę było dosłownie o kilkadziesiąt metrów.
Advertisement

Old September 10th, 2019, 10:15 AM   #102
Sławek
Oficjusz względny

Sławek's Avatar

Likes (Received): 7247

Quote:
Originally Posted by magn View Post
To jest A4 koło Drezna, a konkretnie Dreieck Dresden - West - węzeł z A17.
Kojarzę to zdjęcie z artykułu o A4 na Wikipedii.
Przepraszam za OT.
Ja tam wkleję zdjęcie/link do google street view autostrady z kraju rowerów, czyli Holandii. Jesteśmy kilka km od Amsterdamu:

https://www.google.pl/maps/@52.27602...7i16384!8i8192

(w szczycie popołudniowym wszystkie pasy równo stoją....)
A czas to coś czego nam brak.
Sławek no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2019, 06:27 AM   #103
micro-jr
Marzyciel

Likes (Received): 934

tu są jakieś węzły, na węzłach korki się łatwo tworzą. chyba, że są to węzły umożliwiające szybką zmianę kierunku jazdy, ale w Polsce znam taki tylko jeden koło Piotrkowa Trybunalskiego. prawie im się udało w Konotopie, ale spierdzielili łącznice S2 -> S8.
micro-jr no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 20th, 2019, 08:48 AM   #104
Wilku88
Registered User

Likes (Received): 3006

Quote:
Originally Posted by micro-jr View Post
tu są jakieś węzły, na węzłach korki się łatwo tworzą. chyba, że są to węzły umożliwiające szybką zmianę kierunku jazdy, ale w Polsce znam taki tylko jeden koło Piotrkowa Trybunalskiego. prawie im się udało w Konotopie, ale spierdzielili łącznice S2 -> S8.
Jestem zaintrygowany, co okresla czy wezel umozliwia szybka zmiane kierunku?
Old September 20th, 2019, 09:45 AM   #105
behu
Leniwiec

behu's Avatar

Likes (Received): 37

Quote:
Originally Posted by Wilku88 View Post
Jestem zaintrygowany, co okresla czy wezel umozliwia szybka zmiane kierunku?
Kolega micro-jr chyba miał na myśli taką geometrię łącznic na węźle, która powoduje że nie trzeba drastycznie zwalniać żeby je pokonać (czyli np. tylko do poziomu 80-100km/h, a nie 40-60 km/h).
behu no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2019, 09:58 AM   #106
Wolfiq
Registered User

Likes (Received): 57

Pewnie chodzi o to że na łącznicach masz łagodnie wyprofilowane łuki przez co nie trzeba zwalniać na nich. Tylko fajnie się porównuje węzeł w Piotrkowie który tak naprawdę jest połową węzła jaki tam powinien być do węzła na drogach w stolicy.
Wolfiq no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2019, 01:26 PM   #107
artur03061982
Registered User

artur03061982's Avatar

Likes (Received): 504

Kiedyś nawet w wątku marzycielskim chciałem napisać, że dla mnie idealnym węzłem, na którym przecinają się dwie autostrady lub ekspresówki (albo autostrada z ekspresówką), byłby taki, aby jadąc z zapiętym tempomatem te przepisowe 120 czy 140km/h, zmieniając kierunek jazdy nie musieć "odpinać" tempomatu. Czyli np. na węźle Łódź Północ jadąc A2 od Poznania i chcąc skręcić w A1 na południe nie musieć zwalniać do 70km/h jak obecnie, tylko pomknąć ze stałą prędkością. Problem w tym, że taki węzeł musiałby być mega wielki (i co za tym idzie mega kosztowny) a i tak nie bardzo sobie wyobrażam jak musiałyby być poprowadzone łącznice prowadzące w lewo od kierunku, z którego przyjechaliśmy (czyli np. z A2 od Poznania, w kierunku na Toruń), by zachować odpowiednie wyprofilowanie pozwalające utrzymać prędkość 140km/h. Tak więc, to raczej science fiction w naszych realiach.
artur03061982 no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2019, 01:30 PM   #108
Wilku88
Registered User

Likes (Received): 3006

Pozostaje pytanie, po co?
O ile na lacznicach nie robia sie przytkania. Mowimy o lacznicach na v 70 i wyzej
Old September 20th, 2019, 01:53 PM   #109
artur03061982
Registered User

artur03061982's Avatar

Likes (Received): 504

Czysto dla wygody, dlatego to zdecydowanie zbyteczne rozwiązanie.

p.s. wiem jak wyprofilować łącznice, żeby nie zajmowały dużo miejsca, a dało się jechać szybko...

Old September 21st, 2019, 07:28 AM   #110
micro-jr
Marzyciel

w naszym kraju łącznice V70 to już rarytas. na większości węzłów spotkamy V40 i to nawet całkiem nowych dróg. i to jest chore po prawie zawsze generuje zatory w godzinach szczytu. budując Autistaradowa, czy ekspresowa obwodnicę należałoby tak przygotować węzły, by możliwa była zmiana kierunku jazdy przy chociaż V70 nie robić ciasnych koniczynek. namiastka takiego węzła jest może S8/7 z S2 ale też tylko na trzech potokach, bo Warszawa -> Władywostok już jest ciasny.
Old September 21st, 2019, 08:39 AM   #111
hahn
Registered User

Likes (Received): 29

problemem to są kierowcy którzy nie potrafią rozpędzać się na łącznicach. Nie wykorzystują całej długości, tylko już na początku usiłują się włączyć do ruchu, bez rozpędu
Old September 21st, 2019, 06:46 PM   #112
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 29230

Moim zdaniem rozczulanie się o łącznicach, łukach w tym wątku nie jest dobrym pomysłem. O zachowaniach kierowców tym bardziej.
Old September 21st, 2019, 11:06 PM   #113
evil toohey
Registered User

Likes (Received): 77

Quote:
Originally Posted by rispetto View Post
Czytam i czytam ten wątek i nie mogę się oprzeć wrażeniu, że jest to miś na miarę naszych możliwości.
Łącznie z tym całym CPK w pigułach i budowaniem przy nim drugiej Brasilii.
Jedno jest w tym wszytkim pewne. Zapłacimy! Zapłacimy!

Leming Lubelski liked this post
evil toohey no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2019, 11:34 PM   #114
Lombat
DWG DGN WIL

Lombat's Avatar

Likes (Received): 1514

Już płacimy, te koncepcje ktoś rysuje i ma płacone,
a CPK ma zarząd i pensje, i nagrody nawet mają!

A poza tym rekrutują
[URL="https://imgur.com/yKersMP.jpg"][resize=1400][img]https://i.imgur.com/yKersMP.jpg[/img][/resize][/URL]
Albo po prostu dopisz h przed .jpg: *h.jpg
[URL="https://imgur.com/yKersMP.jpg"][img]https://i.imgur.com/yKersMPh.jpg[/img][/URL] 
Lombat no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2019, 07:39 AM   #115
jacentyj
Registered User

Likes (Received): 5

Koledzy, na forum rzadko zaglądam ale z racji ogłoszonego niespodziewanie remontu mostu na DK62 zacząłem poszukiwać informacji co się w okolicy dzieje. Czy mam dobrze rozumieć, że jakieś barany chcą w jednym z wariantów AOW zaorać bugonarew i odciąć ten żeglowny dla jachtów żaglowych fragment akwenu od Zalewu Zegrzyńskiego? Trzeba chyba szczerze nienawidzić Warszawy by postulować takie herezje.
jacentyj no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2019, 10:35 AM   #116
mcvixten
Już mostowiec:)

mcvixten's Avatar

Likes (Received): 83

Taka ciekawostka ornitologiczna:

W związku z tym, że planuję kupić działkę w okolicach Wyszkowa/Zabrodzia/Mostówki/Adelina i co nieco wiem o planach na OAW, postanowiłem napisać do GDDKiA o przesłanie bardziej szczegółowych map z zaznaczonym przebiegiem korytarzy przez interesujące mnie tereny w ramach udostępnienia informacji publicznej.

Odpowiedź dostałem w miarę szybko (mail 18.09, odpowiedź 23.09). Po 1,5 strony wyjaśnień co chodzi z całą tą fazą projektowania koncepcyjnego, DŚU itp., kulturalnie poinformowano mnie, że nie nic od nich nie dostanę. A czemu? Bo jedynie te materiały, które są ogólnie dostępne na stronie GDDKiA są publiczne, a pozostałe "inne, wytworzone w GDDKiA i nieopublikowane w ww. komunikacie [dot. OAW], informacje nie posadawiają charakteru publicznego [...] Materiały te mają wyłącznie charakter wewnętrzny, pomocniczy dla Organu, a na ich podstawie nie zapadają żadne decyzje. Posiadane przez GDDKiA materiały mają charakter organizacyjny, służą gromadzeniu i wymianie informacji oraz uzgadnianiu stanowisk i poglądów".

Także obecnie pozostaje jedynie mocno ogólny plan orientacyjny.

BTW - ktoś z forumowiczów nie sprzedaje działki w tamtych stronach?

hecoxkielce liked this post
mcvixten no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2019, 10:13 PM   #117
pawel_dyda
vitiosus scriptor

Likes (Received): 125

Quote:
Originally Posted by jacentyj View Post
Koledzy, na forum rzadko zaglądam ale z racji ogłoszonego niespodziewanie remontu mostu na DK62 zacząłem poszukiwać informacji co się w okolicy dzieje. Czy mam dobrze rozumieć, że jakieś barany chcą w jednym z wariantów AOW zaorać bugonarew i odciąć ten żeglowny dla jachtów żaglowych fragment akwenu od Zalewu Zegrzyńskiego? Trzeba chyba szczerze nienawidzić Warszawy by postulować takie herezje.
Ja się głęboko zastanawiam jak oni chcą przez te mocno podmokłe tereny przeprowadzić drogę... Jak znam życie skończy się właśnie budową na północ od mostu w Wierzbicy i zaorają pół Łachy. Tam przynajmniej można, bagien nie ma.
pawel_dyda no está en línea   Reply With Quote
Old October 16th, 2019, 11:32 PM   #118
Acid55555
Registered User

Likes (Received): 0

Co sądzicie o wschodniej części obwodnicy?

W mojej ocenie przebieg przez tak zaludnione tereny w pobliżu Karczewa, Wiązowny i Halinowa nie wchodzi w grę. S17 też z resztą będzie bardzo blisko.

Warianty koło Mińska Mazowieckiego w śladzie DK50 różnią się w zasadzie tylko obejściem Stanisławowa i lokalizacją węzła z DW637.

Uważam że wartym rozważenia jest obejście Mińska Mazowieckiego od wschodniej strony. Coś w tym stylu.

Acid55555 no está en línea   Reply With Quote
Old October 16th, 2019, 11:49 PM   #119
Lombat
DWG DGN WIL

Lombat's Avatar

Likes (Received): 1514

Za daleko od Warszawy. To co jest w rozważaniach za Tłuszczem i przez Mińsk Mazowiecki też jest za daleko. Zachodnia strona jest daleko bo bliżej się nie da (Puszcza Kampinoska)
[URL="https://imgur.com/yKersMP.jpg"][resize=1400][img]https://i.imgur.com/yKersMP.jpg[/img][/resize][/URL]
Albo po prostu dopisz h przed .jpg: *h.jpg
[URL="https://imgur.com/yKersMP.jpg"][img]https://i.imgur.com/yKersMPh.jpg[/img][/URL] 
Lombat no está en línea   Reply With Quote
Old October 17th, 2019, 09:02 AM   #120
micro-jr
Marzyciel

Quote:
Originally Posted by Lombat View Post
Za daleko od Warszawy. To co jest w rozważaniach za Tłuszczem i przez Mińsk Mazowiecki też jest za daleko. Zachodnia strona jest daleko bo bliżej się nie da (Puszcza Kampinoska)
Pamiętajmy, ze na Wschodzie warszawy powstanie też S17 która domknie ring wewnętrzny. więc zawsze można będzie z niej korzytsać w ruchu pn-pd. wyciągnięcie dużej obwodnicy z dala od Warszawy zostawi miejscie na obwodnicę średnią: np przeciągnięcie DW: 721 - 631 - 579
tam brakuje małych odcinków.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules