[Poprad] Zimné olympijské hry - Winter Olympic Games? - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko » Bratislava | Košice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 23rd, 2010, 11:34 AM   #61
DinoVonZvreca.
Registered User

DinoVonZvreca.'s Avatar

Likes (Received): 16

Quote:
Originally Posted by caicoo View Post
Dino, precitaj si svoje prispevky k tejto teme a zistis ako si protirecis a ked ti niekto nieco vyargumentuje vytiahnes zas z rukava iny nezmysel a takto tu z toho vznikla len jedna bezvyznamna debata, rovnako bezvyznamna ako spolukandidovat s poliakmi o usporiadanie ZOH a este k tomu pod ich hlavickou!!!
No hej tento posledný príspevok som písal v štýle že aj keby sme náhodou na to Ekonomicky mali aj tak je lepší spoločoný projekt a preto som vytiahol z rukava iné výhody spoločného projektu ( pre teba nezmysli a pre Qwerta to je radšej neseriózne ), čiže to môže pôsobiť čudne ale chcel som len poukzáť na iné argumenty a stále som si vedomí že by sme to nezvládli ani ekonomicky. Sme malá krajina kde aj populačná krivka ide do kelu.

je to presne ako písal Zaq cudzie nechceme svoje si nedáme, už len čakám ked sa objaví úvaha o spoločnej kandidatúre na Euro s čechmi a niekto tu napíše blbosť ako Qwert: Prečo sa deliť, keď to dokážeme sami? No tak asi preto že my všetko dokážeme sami my sme krajina zázrakov a nepotrebujeme žiadnu spoluprácu s nikým všetko si urobíme sami dialnice železnice letiská tak jak doteraz ale vlastne to sa v roku 2020 zmení

Last edited by DinoVonZvreca.; March 23rd, 2010 at 11:58 AM.
DinoVonZvreca. no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 23rd, 2010, 12:39 PM   #62
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4280

Milan určite správne pomenoval niektoré problémy, ktoré Slovensku bránia rásť tak rýchlo, ako by mohlo, ale tie apokalyptické predpovede o tom, kde (ne)budeme o 12 rokov nie sú veľmi namieste. Z dlhodobého hľadiska rastie aj ekonomika v Severnej Kórey, neviem prečo by nemala tá slovenská.

Neviem prečo sa ma tu aj s Dinom snažíte tlačiť do nejakej nacionalistickej roviny. Ja proti Poliakom nič nemám, ale to mi nebráni povedať, že spolupráca Slovenska a Poľska na organizácií ZOH je nezmysel. Pri ZOH nám Poliaci okrem ubytovacích kapacít nemajú čo ponúknuť a tie ich ubytovacie kapacity môžu byť z veľkej časti využité aj tak. Naopak, pri prípadnej organizácií ME vo futbale by medzinárodná spolupráca s Českom alebo Maďarskom (nepredpokladám, že tak skoro budú ME pridelené znovu Rakúsku, Poľsku a Ukrajine) určite zmysel mala. Na Slovensku nemá zmysel stavať x 30-tisícových štadiónov či nebodaj nejaký 50-tisícový. To čo platí pre ME ale neplatí pre ZOH.
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2010, 02:34 PM   #63
DinoVonZvreca.
Registered User

DinoVonZvreca.'s Avatar

a čo môžme ponuknuť my Poliakom a svetu? najchudobnejši región bez športovísk bez ubytovacích kapacít a bez kvalitnej infraštruktúry ale Ty stále píšeš ako keby sme neviem čo mali ano mame lepšie prirodné podmienky, ale všetko ostatné je down. Musel by si vybudovat tisíc hotelov, velké letisko, nové cesty tak to by bolo 10x drahšie ako posledná olympiáda, kde už takéto zázemie bolo dávno predtým. Takéto zázemie má však z časti Krakov
Polovicu športovísk (pre 10 až 30tisíc divákov) ktoré by sa vybudovali pri samostatnom projekte absolutne nepotrebujeme tak ako vo futbale nepotrebujeme mat 10x 30tisícove štadióny aj preto je lepšie ist do toho na polku.
ešte nezabúdaj že OH stále rastú a su čím dalej väčšie Lillehamer bol o polovicu menšia udalost a v roku 2028 to určite narastie takže bez veľkého mesta ako krakow to nemá vyznam. To je potom ako retro v ružinove ale to retro poznačí len Ružinov toto by poznačilo celý podtatransky región.
Sponsored Links
Advertisement

Old March 23rd, 2010, 03:26 PM   #64
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Quote:
Originally Posted by DinoVonZvreca. View Post
a čo môžme ponuknuť my Poliakom a svetu? najchudobnejši región bez športovísk bez ubytovacích kapacít a bez kvalitnej infraštruktúry ale Ty stále píšeš ako keby sme neviem čo mali ano mame lepšie prirodné podmienky, ale všetko ostatné je down. Musel by si vybudovat tisíc hotelov, velké letisko, nové cesty tak to by bolo 10x drahšie ako posledná olympiáda, kde už takéto zázemie bolo dávno predtým. Takéto zázemie má však z časti Krakov
Polovicu športovísk (pre 10 až 30tisíc divákov) ktoré by sa vybudovali pri samostatnom projekte absolutne nepotrebujeme tak ako vo futbale nepotrebujeme mat 10x 30tisícove štadióny aj preto je lepšie ist do toho na polku.
ešte nezabúdaj že OH stále rastú a su čím dalej väčšie Lillehamer bol o polovicu menšia udalost a v roku 2028 to určite narastie takže bez veľkého mesta ako krakow to nemá vyznam. To je potom ako retro v ružinove ale to retro poznačí len Ružinov toto by poznačilo celý podtatransky región.
Mám jednu otázku, prečo už tretiu stranu diskutuješ o niečom o čom nemáš ani páru?

U nás nie sú žiadne športoviská? To mi je novinka. Nekvalitne infraštruktúra? Možno teraz ale o 12 rokov už dávno bude hotová D1 a bude z veľkej časti zmodernizovaná železnica. V regióne sú hneď dve medzinárodné letiska Poprad - Tatry a Košice, ide sa budovať KORID, to znamená veľké zmeny v koľajovej doprave v Košiciach, ale aj v okolí. Čo sa týka hotelov, tak tie určite pribudnú, ale pri ubytovaní nejde len o hotely, to by si tiež mohol vedieť.

Čo sa týka tých športovísk, tak ZOH 2010 sa konali v 9 športoviskách, z toho 4 boli pod holým nebom a 5 bolo halových. Toto je akože nejaký problém? Nehovoriac už o tom, že niektoré tie športoviská už máme, sa len upravia alebo rozšíria.
Old March 23rd, 2010, 03:32 PM   #65
i_love_ikarus
VSS

i_love_ikarus's Avatar

Likes (Received): 15

Qwert, si to predstavuješ jak Hurvínek válku....
i_love_ikarus no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2010, 05:24 PM   #66
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Quote:
Originally Posted by i_love_ikarus View Post
Qwert, si to predstavuješ jak Hurvínek válku....
Tak to skús nejako rozviesť, nech viem, kde sa mýlim, takýto komentár nemá veľkú hodnotu.
Old March 23rd, 2010, 05:35 PM   #67
veteran
www.fotokosice.eu

veteran's Avatar

Likes (Received): 751

Quote:
Originally Posted by Qwert View Post
ide sa budovať KORID, to znamená veľké zmeny v koľajovej doprave v Košiciach, ale aj v okolí.
No, tak s týmto opatrne. To "ide sa budovať" platí len v periodických cykloch každé štyri roky pred voľbami...

S ostatným však súhlasím
Old March 23rd, 2010, 05:56 PM   #68
caicoo
Registered User

caicoo's Avatar

Likes (Received): 117

Quote:
a čo môžme ponuknuť my Poliakom a svetu? najchudobnejši región bez športovísk bez ubytovacích kapacít a bez kvalitnej infraštruktúry
Najchudobnejsie regiony EU:
1 Nord-Est (RO) 24
2 Severozapaden (BG) 27
3 Yuzhen tsentralen (BG) 27
4 Severen tsentralen (BG) 28
5 Sud-Vest Oltenia (RO) 28
6 Sud-Muntenia (RO) 29
7 Severoiztochen (BG) 31
8 Sud-Est (RO) 31
9 Yugoiztochen (BG) 33
10 Nord-Vest (RO) 34
11 Lubelskie (PL) 35
12 Podkarpackie (PL) 35
14 Podlaskie (PL) 38
15 Swietokrzyskie (PL) 38

a cestna infrastruktura v tychto juhopolskych krajoch daleko zaostava za nasou, rychlostne cesty v tejto oblasti sa chstaju stavat az okolo roku 2030, kdezto u nas uz bude komplet D1,R1 a R4
Quote:
Polovicu športovísk (pre 10 až 30tisíc divákov) ktoré by sa vybudovali pri samostatnom projekte absolutne nepotrebujeme
nedavno si spominal, ze naco bude poliakom hokejovy stadion vacsi ako pre 4500 divakov
Quote:
nezabúdaj že OH stále rastú
ani by som nepovedal, uz boli vacsie ZOH ako Vancouver, dokonca hrozi paru disciplinam, ze buduce OH nebudu
Quote:
veľkého mesta ako krakow to nemá vyznam
to mesto tam vobec nieje potrebne, dolezite je vybudovat peknu olympijsku dedinu, ktora sa po skonceni OH rozpreda na apartmany al. hotely a tie maju vacsiu perspektivu v Poprade a okoli ako v nejakom Krakowe, kde pises, ze maju 400 hotelov a ze budu ich mat az 700
a co sa tyka sportovisk, su potrebne 2 hokejove haly, hala-krasokorculovanie, hala-rychlokorculovanie/curling a ostatne sportoviska su outdoor(mostik, bezecka trat/strelnica, zjazdovky, bobova draha), pri ktorych sa daju poskladat docasne tribuny, tak ako to bolo pouzite pri mnohych OH i pri vonkajsom slavnostnom ceremonialy
caicoo no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2010, 07:31 PM   #69
zaq-
BANNED

Likes (Received): 741

Bavili sme sa o jednej z najchudobnejsich krajin, to tvoje spominanie krajov neber tak doslovne.

Len na doplnenie tvojho obrazu, ked uz aj opomeniem financnu stranku tohto nezmyslu:

vo Vancouri si mal tuto navstevnost a obsadenost:

- pocet atletov a doprovod...........................5 500

- pocet novinarov......................................10 000

- pocet dobrovolnikov na vypomoc................25 000

- pocet listkov na jednotlive podujatia.........1.6 miliona

A teraz, len tak, na porovnanie:
- Vo v. Tatrach sa nachadza cosi vyse 8 000 lozok a posteli pre turistov, v case najvacsej slavy a najvacsej navstevnosti Tatier - koncom 80-tych a zac. 90-tich rokov bol tento pocet nieco cez 12 000.

V celom Kosickom kraji mas k dispozicii len nieco vyse 15 000 turistickych lozok.

Ak by doslo teda v Tatrach k podobnej olympiade, s podobnou ucastou, ako vo Vancouri, v tom pripade musis vybudovat olympijsku dedinu s minimalne 10 000 miestami a pocet hotelov a ubytovni zvysit minimalne 50X!!!

Pri kazdom jednom hoteli v Tatrach, by si teda musel pristavit este 50 dalsich, minimalne tak velkych hotelov!!!!!

Alebo, staci 40 a ten zvysok sa pokusit ubytovat v Kosiciach, Ziline, BB a okoli.

Plus, vezmi si do uvahy dopravu a restauracne potreby pre tolkych turistov.

Dokazete si uz teda predstavit, o akom megalomanskom blude tu rozpravate?

Ak by sa aj stal TOTALNY zazrak a ty by si tie kapacity dokazal nejako vybudovat, za pomoci obrovskych poziciek a totalneho zdevastovania celych Tatier a okolia, co chces potom, po skonceni hier, s tymito stovkami tisicov hotelovych izieb robit?

Ved Tatry maju problem uz tu dnesnu, 8 az 9 tisicovu kapacitu zaplnit celorocne aspon na 50%.

Staci ti toto, alebo potrebujes na svoje vytriezvenie este viac?
zaq- no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2010, 07:47 PM   #70
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

Mne sa to zda tiez trochu megalomanske.Podla mna by sme sa mali sustredit na dobudovanie potrebnych sportovisk aj bez Olympijskych ambicii.Chyba kvalitny skokansky mostik,bobova draha,trebalo by upravit niektoru zjazdovku aby sa mohol konat u nas Svetovy pohar atd.Ak by sme sa v priebehu par rokov usadili vdaka dobrym sportoviskam v programe Svetovych poharov v bobch,sankovani,lyzovani,biatlone,skokoch/letoch,severskej kombinacii atd.bola by to ovela lacnejsia ,dlhodobejsia a pre Slovensko a Tatry unosnejsia reklama.Nehovoriac o prospechu pre nasich sportovcov ktori by nemuseli chodit trenovat do zahranicia a nehovoriac o dopyte po sluzbach ktore by mohli zamestnat tisice ludi aspon na zimnu sezonu v tomto regione,keby sa tu kazdy rok niekolko krat za zimu konal nejaky medzinarodny event.
Myslim ze to je cesta ktorou by sme sa mali uberat,a nie snivat o Olympiade.Mne Olympiada za zdeformovane Tatry nestoji,a navyse je to jednorazova trojtyzdnova zalezitost a KONIEC.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2010, 07:56 PM   #71
DinoVonZvreca.
Registered User

DinoVonZvreca.'s Avatar

caicoo
Prosím ta ja som písal že Poliaci nie su hokejový narod tak im stačí aj štadión s kapacitou 5000 na hokej, lebo ty si sa smial že maju len štadión pre 4000divákov na hokej. A v Krakowe by sa postavila Multifunkčna hala napr 20tisicova ktorá by sa využila na hokej a po OH by sa na hokej nevyuzivala ale na Mulitifunkciu. Takáto multifunkčná hala sa mala postavit v BA mala služit na MS a po hokeji na eventy, vystavy, kongresy, koncerty. Takéto haly sa oplatí stavat v mestách väčších ako 500 000. určite nie v PO a LM.
Qwert
ta D1 by nestačila pre 500 000 návštevnikov aj viac kedže sme v strede európy. To by musela byt aspon 6 prudova a to iste aj niektoré useky rychlostných ciest by museli byt prerobene na dialnicu my ich nemame ani postavene.
Tá železnica ked bude jazdit viac ako 250Km/h tak si môžme povedať že ju mame kvalitnu a modernu ale aj po skončenej rekonstrukciu v roku 2020 ju budeme mat na urovni 80rokov západnej europy to už nehovorím o voznoch a staniciach.
Tie letiská by nestačili ani na ludi ktorí by sem prišli z Afrického kontinentu nie z celého sveta v priebehu 5 dní a potom o par týždnov naspäť. Z tých letísk by museli spravit Schwechat a naco by Popradu take nieco bolo.
Okrem iného su to aj cesty v okoli Tatier a vlastne na celom Slovensku su cesty v takom stave že to tu ani písať nebudem na to by sme dali to co na celu D1. Nie su to len hotely ale aj gastronomia zabava a milion veci okolo toho
Tie športoviska na celom Slovensku sú v takom stave že my ani poriadne špičkové športoviská nemáme tak som to myslel ale to je už iná téma. Alebo máš pocit že športoviská v PO a okolí mame na úrovni?

Myslím že Slovenský olympijsky výbor tu olympiádu zažil viac krát aj neúspešnú kandidatúru a vôbec o kandidatúre neuvažujú pretože aj tí najväčši optimisti zistili že to je ABSOLUTNY nezmysel a nerealne pre našu krajinu. Uvidíme ako zareagujú na Polskú ponuku. Ale písať že spoločný projekt je nezmysel je fakt soc keby si to aspon odôvodnil prečo je nevyhodná spoločná kandidatúra, ale ty len že my si na to stačíme sami tak načo Polsko? iné som od teba nepočul.

Asi by bolo rozumne to tu uzavriet aby sme trochu vytriezveli! Koniec

Last edited by DinoVonZvreca.; March 23rd, 2010 at 09:45 PM.
Old March 23rd, 2010, 08:30 PM   #72
i_love_ikarus
VSS

i_love_ikarus's Avatar

Likes (Received): 15

Quote:
Originally Posted by Qwert View Post
Tak to skús nejako rozviesť
si myslím, že už aj mestá s kvalitnejšou infraštruktúrou a zázemím neuspeli so svojou kandidatúrou....
i_love_ikarus no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2010, 08:56 PM   #73
caicoo
Registered User

caicoo's Avatar

Quote:
Originally Posted by zaq- View Post

Bavili sme sa o jednej z najchudobnejsich krajin, to tvoje spominanie krajov neber tak doslovne.

Len na doplnenie tvojho obrazu, ked uz aj opomeniem financnu stranku tohto nezmyslu:

- Vo v. Tatrach sa nachadza cosi vyse 8 000 lozok a posteli pre turistov, v case najvacsej slavy a najvacsej navstevnosti Tatier - koncom 80-tych a zac. 90-tich rokov bol tento pocet nieco cez 12 000.

V celom Kosickom kraji mas k dispozicii len nieco vyse 15 000 turistickych lozok.

Ak by doslo teda v Tatrach k podobnej olympiade, s podobnou ucastou, ako vo Vancouri, v tom pripade musis vybudovat olympijsku dedinu s minimalne 10 000 miestami a pocet hotelov a ubytovni zvysit minimalne 50X!!!

Pri kazdom jednom hoteli v Tatrach, by si teda musel pristavit este 50 dalsich, minimalne tak velkych hotelov!!!!!

Alebo, staci 40 a ten zvysok sa pokusit ubytovat v Kosiciach, Ziline, BB a okoli.

Plus, vezmi si do uvahy dopravu a restauracne potreby pre tolkych turistov.

Dokazete si uz teda predstavit, o akom megalomanskom blude tu rozpravate?

Ak by sa aj stal TOTALNY zazrak a ty by si tie kapacity dokazal nejako vybudovat, za pomoci obrovskych poziciek a totalneho zdevastovania celych Tatier a okolia, co chces potom, po skonceni hier, s tymito stovkami tisicov hotelovych izieb robit?

Ved Tatry maju problem uz tu dnesnu, 8 az 9 tisicovu kapacitu zaplnit celorocne aspon na 50%.

Staci ti toto, alebo potrebujes na svoje vytriezvenie este viac?
tebe asi nedoslo, ze ja nie som za ziadnu Olympiadu na Slovensku, len som sa pokusal vyvratit Dinov pohlad cez ruzove na nasich severnych susedov
Old March 23rd, 2010, 09:35 PM   #74
Amrafel
Bratislava YIMBY

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 6659

a mimochodom, nehovorí sa náhodou o tom, že olympiáda by bola v Krakove, len niektoré disciplíny by mohli byť v Tatrách s prípadnou spoluprácou aj našej strany? To by neboli také nároky na infraštruktúru, ako popisuje Milan

YIM.BA.
Amrafel no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2010, 10:20 PM   #75
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Quote:
Originally Posted by wuane View Post
Mne sa to zda tiez trochu megalomanske.Podla mna by sme sa mali sustredit na dobudovanie potrebnych sportovisk aj bez Olympijskych ambicii.Chyba kvalitny skokansky mostik,bobova draha,trebalo by upravit niektoru zjazdovku aby sa mohol konat u nas Svetovy pohar atd.Ak by sme sa v priebehu par rokov usadili vdaka dobrym sportoviskam v programe Svetovych poharov v bobch,sankovani,lyzovani,biatlone,skokoch/letoch,severskej kombinacii atd.bola by to ovela lacnejsia ,dlhodobejsia a pre Slovensko a Tatry unosnejsia reklama.Nehovoriac o prospechu pre nasich sportovcov ktori by nemuseli chodit trenovat do zahranicia a nehovoriac o dopyte po sluzbach ktore by mohli zamestnat tisice ludi aspon na zimnu sezonu v tomto regione,keby sa tu kazdy rok niekolko krat za zimu konal nejaky medzinarodny event.
Myslim ze to je cesta ktorou by sme sa mali uberat,a nie snivat o Olympiade.Mne Olympiada za zdeformovane Tatry nestoji,a navyse je to jednorazova trojtyzdnova zalezitost a KONIEC.
Na to sa dá pozrieť aj z druhej strany. Športoviská vybudované pre ZOH by mali využitie aj po ich skončení a Slovensko by vďaka nim mohlo pravidelne hostiť rôzne súťaže.

Mimochodom, olympijské hry nerovná sa totálna devastácia Tatier, v samotných Tatrách by zásahy nad rámce toho čo už je človekom zabraté boli minimálne.

Quote:
Originally Posted by i_love_ikarus View Post
si myslím, že už aj mestá s kvalitnejšou infraštruktúrou a zázemím neuspeli so svojou kandidatúrou....
To je pravda, ale sú ja mestá z horšou infraštruktúrou, ktoré uspeli.

Quote:
ta D1 by nestačila pre 500 000 návštevnikov aj viac kedže sme v strede európy. To by musela byt aspon 6 prudova a to iste aj niektoré useky rychlostných ciest by museli byt prerobene na dialnicu my ich nemame ani postavene.
Tá železnica ked bude jazdit viac ako 250Km/h tak si môžme povedať že ju mame kvalitnu a modernu ale aj po skončenej rekonstrukciu v roku 2020 ju budeme mat na urovni 80rokov západnej europy to už nehovorím o voznoch a staniciach.
Tie letiská by nestačili ani na ludi ktorí by sem prišli z Afrického kontinentu nie z celého sveta v priebehu 5 dní a potom o par týždnov naspäť. Z tých letísk by museli spravit Schwechat a naco by Popradu take nieco bolo.
Okrem iného su to aj cesty v okoli Tatier a vlastne na celom Slovensku su cesty v takom stave že to tu ani písať nebudem na to by sme dali to co na celu D1. Nie su to len hotely ale aj gastronomia zabava a milion veci okolo toho
Tie športoviska na celom Slovensku sú v takom stave že my ani poriadne špičkové športoviská nemáme tak som to myslel ale to je už iná téma. Alebo máš pocit že športoviská v PO a okolí mame na úrovni?
To si myslíš, že všetci tí návštevníci by prišli každý na aute? Drvivá väčšina z nich by svoje auto nechala doma. D1 to v pohode zvládne, oni neprídu všetci za jeden deň. Takisto by to zvládli železnice. Vôbec nepotrebujeme TGV, predstav si, Vancouver tiež nemá žiadnu rýchlodráhu a zvládli to. Maximálne by bolo treba nejako (hoci aj dočasne) rozšíriť terminál na popradskom letisku. Príde mi úsmevné to tvoje zhadzovanie slovenskej infraštruktúry, diaľnic, ciest a železníc a vyzdvihovanie Poľska. Ty si v Poľsku ešte nebol, že? Lebo keby si videl napríklad aké tam jazdia vlaky, tak by si možno trochu zmenil názor. Žiadna krajina na svete len kvôli dvojtýždňovým hrám nestavia nové letiská, rýchlodráhy či diaľnice. Ak ich stavia, tak preto, že by ich museli postaviť aj keby sa hry nekonali.

BTW, z Afriky sem určite prídu státisíce návštevníkov.

Quote:
Myslím že Slovenský olympijsky výbor tu olympiádu zažil viac krát aj neúspešnú kandidatúru a vôbec o kandidatúre neuvažujú pretože aj tí najväčši optimisti zistili že to je ABSOLUTNY nezmysel a nerealne pre našu krajinu. Uvidíme ako zareagujú na Polskú ponuku. Ale písať že spoločný projekt je nezmysel je fakt soc keby si to aspon odôvodnil prečo je nevyhodná spoločná kandidatúra, ale ty len že my si na to stačíme sami tak načo Polsko? iné som od teba nepočul.

Asi by bolo rozumne to tu uzavriet aby sme trochu vytriezveli! Koniec
To je ďalšia vec, ktorú si nepochopil. To čo Poliaci chcú nie je spoločná kandidatúra, oni chcú kandidatúru Krakova s tým, že disciplíny pod holým nebom budú v poľských Tatrách, to na čo nemajú podmienky bude v slovenských. Celkovo by to bolo tak, že na Slovensku by boli najviac dve športoviská, jedno pod holým nebom a jedna hala na časť hokejového turnaja. Toto by neboli spoločné hry, to by boli poľské (krakovské) hry s tým, že by niečo outsorcovali k nám.
Old March 23rd, 2010, 11:12 PM   #76
DinoVonZvreca.
Registered User

DinoVonZvreca.'s Avatar

Qwert neviem ako to robíš ale vždy ma donútiš tu niečo napísať hoci už to nechcem rozoberať. Ja som nenapísal že sem príde 100tisíc ludi s Afriky tak nepíš za mna čo som nenapísal!!! plls Napísal som že ani to málo čo príde z Afriky by súčasné letisko nestačilo ved to je budka pre pár ludi
Ty vôbec nevieš o čom je olympiáda k tej dialnici a Zeleznici jeden skopirovaný postreh človeka ktorý to zažil lebo ty si myslíš že to je ako hurvínek a jeho predstava o vojne :
Žil som vo Vancouveri a teraz som tam bol opäť na Olympiádu, ale proste tá kapacita mesta, investície a najväčší ski resort v Severnej Amerike- Whistler (s hodinovou prepravnou kapacitou 65 500 osôb/hod!!) je proste brutál. Vo Vancouvri sa postavili nová trať Canada Line spájajúca Downtown s letiskom, tzn. cesta z letiska do centra diania trvá 20 min Okrem toho sa postavila/vytesala a rozšírila cesta z Vancouvru do Whistlera v dĺžke 120 km za 3 roky!. bol pred pár rokmi obyčajné menšie stretisko vo West Coast Mountain, no po vyhlásení za Host city tam nastal nenormálny stavebný boom, ešte väčší bol vo Vancouvri, kde sa za 2-3 roky postavilo okrem olympic village pár mrakodrapov, posilnili dopravu. Vancouver nemusel skoro nič stavať, okrem Richmond Olympic Oval na speed skating, všetko bolo postavené už dávno.
V Tatrách si Olympic Games absolútne neviem predstaviť, veď naši športovci ledva prežívajú aj finančné, nemajú podmienky, a nieto ešte organizovať tak veľkú udalosť. V Poprade nie je absolútne nič, jedna smiešna električka na Št. Pleso, v meste žiaden luxus. hotel pre športovcov a to už nehovorím o pol milióne turistov. To by musel byť postavený nový Downtown z PP až do Lipt. Mikuláša, aby sa tam všetci pomestili,plus ani letecké linky už tam nelietajú, a z letiska žiadné spojenie, proste nič! Letiskova hala ala vidiecka búdka
Ak by sa to organizovalo s Poľskom, je to už predstaviteľné, ale aj tak nedávam tomu veľké šance,jednoducho, toto je akcia iných rozmerov na rozdiel od MS v hokeji.

ešte stale to tomu veríš že to je u nás reálne s tou našou infraštrukturou na urovni 80rokoch ktorá bude dokončena v roku 2016
Old March 24th, 2010, 12:10 AM   #77
caicoo
Registered User

caicoo's Avatar

a ty si myslis, ze to vsetko stavali direkt koli olympiade???
Vancouver(2 200 000) to uz jednoducho potreboval tu celu infrastrukturu lebo mesto zaznamenava dost vyrazny narast populacie samo o sebe. Vezmi si ine uspesne olympijske hry napr. Albertville(18 900), Lillehammer(20 100) male mestecka, ktore dokazali usporiadat to vyznamne podujatie bez nezmyslenych zasahov do prirody a nejakych megalomanskych a financne narocnych stavieb!!!
Quote:
Žil som vo Vancouveri a teraz som tam bol opäť na Olympiádu, ale proste tá kapacita mesta, investície a najväčší ski resort v Severnej Amerike- Whistler (s hodinovou prepravnou kapacitou 65 500 osôb/hod!!) je proste brutál. Vo Vancouvri sa postavili nová trať Canada Line spájajúca Downtown s letiskom, tzn. cesta z letiska do centra diania trvá 20 min Okrem toho sa postavila/vytesala a rozšírila cesta z Vancouvru do Whistlera v dĺžke 120 km za 3 roky!. bol pred pár rokmi obyčajné menšie stretisko vo West Coast Mountain, no po vyhlásení za Host city tam nastal nenormálny stavebný boom, ešte väčší bol vo Vancouvri, kde sa za 2-3 roky postavilo okrem olympic village pár mrakodrapov, posilnili dopravu. Vancouver nemusel skoro nič stavať, okrem Richmond Olympic Oval na speed skating, všetko bolo postavené už dávno.
V Tatrách si Olympic Games absolútne neviem predstaviť, veď naši športovci ledva prežívajú aj finančné, nemajú podmienky, a nieto ešte organizovať tak veľkú udalosť. V Poprade nie je absolútne nič, jedna smiešna električka na Št. Pleso, v meste žiaden luxus. hotel pre športovcov a to už nehovorím o pol milióne turistov. To by musel byť postavený nový Downtown z PP až do Lipt. Mikuláša, aby sa tam všetci pomestili,plus ani letecké linky už tam nelietajú, a z letiska žiadné spojenie, proste nič! Letiskova hala ala vidiecka búdka
Ak by sa to organizovalo s Poľskom, je to už predstaviteľné, ale aj tak nedávam tomu veľké šance,jednoducho, toto je akcia iných rozmerov na rozdiel od MS v hokeji.
a tento subjektivny komentar, nejakeho zakomplexovaneho dishwashera co poriadne neovlada slovensky pravopis, nema chybu, taki co si chodia svoju menejcennost vybijat na SME forum

Last edited by caicoo; March 24th, 2010 at 12:22 AM.
Old March 24th, 2010, 03:48 AM   #78
eminencia
112

eminencia's Avatar

Likes (Received): 4

Detto, neviem prečo to stále porovnávate s Vancouverom, máme malé mesto a príjemný región, jediným cieľom olympiády by nemalo byť prekonať tú predchádzajúcu v počte návštevníkov.

To že sa uchádzajú o olympiády mestá typu Poprad je skôr pravidlom a historickou tradíciou, než nejaký megalomanský výmysel. Vancouver získal hry pomerne tesným rozdielom oproti Pjongčangu v Južnej Kórei a Francúzske mesto Annecy sa uchádza o ZOH 2018, medzi ďalšími uchádzačmi z posledného obdobia je aj o niečo väčší Salzburg. Mám ale zlý pocit, že z obchodných a marketingových dôvodov už ZOH nikdy menším horským mestám nepridelia.

BTW Whistler, aby si Dino nebol prekvapený, že Chopok má v súčasnosti kapacitu cca 23 000/hod a ak by sa stredisko obnovilo a dobudovalo aspoň do základnej podoby tak je tu potenciál cez 30 000/hod. Na zvládnutie organizácie OH by to určite postačilo o to sa neboj.
eminencia no está en línea   Reply With Quote
Old March 24th, 2010, 07:02 AM   #79
veteran
www.fotokosice.eu

veteran's Avatar

Likes (Received): 751

Quote:
Originally Posted by eminencia View Post

BTW Whistler, aby si Dino nebol prekvapený, že Chopok má v súčasnosti kapacitu cca 23 000/hod a ak by sa stredisko obnovilo a dobudovalo aspoň do základnej podoby tak je tu potenciál cez 30 000/hod. Na zvládnutie organizácie OH by to určite postačilo o to sa neboj.
Samozrejme, že má na to potenciál. Plus ešte keby sme k tomu prirátali Skalnaté pleso a Štrbské Pleso, dostali by sme aj viac ako Whistler. Nikto nepovedal, že všetky Ski+SNB disciplíny sa musia ísť v jednom stredisku.

Quote:
Prečo len vo Vancouveri? Veď sa súťažilo aj na iných miestach, takisto ani u nás by s všetko nerobilo v Tatrách. Myslím, že tie kapacity by sa rovnomerne rozložili na Tatry a zrejme asi KE.

Quote:

A kto povedal, že sa nemôžu dobudovať ďalšie kapacity? V čom je problém?

Quote:
Prečo zničenie Tatier? Myslíš, že by sa ubytovávalo len v meste VT? Väčšina by aj tak bývala v Poprade + hokejisti v KE, lyžiari v Jasnej, LM, prípadne niekde na okolí.
Old March 24th, 2010, 11:56 PM   #80
ejo
Registered User

ejo's Avatar

Likes (Received): 1654

no ja nechcem porovnávať SVK a POL ale nedá mi no SVK je na tom oveľa oveľa lepšie ako POL. A zaujíma ma čo všetko by bolo potrebné vybudovať ak by trebars chcelo kandidovať SVK na OH.
v tatrách už raz OH boli čiže skokanské mostíky by bolo dobré zrekonštruovať, neviem či je tam vybudovaná bobová dráha (alebo či bola) štadión sa dá prerobiť v Poprade pripadne pristavať ešte jeden na rýchlokorčulovanie neviem či sa to dá na tom ako je v Poprade. k hotelom? neviem či sa tam rátajú všetky kapacity hotelov a liečebnych domov a dalej penzionov a sukrommnych ubytovaní. ale hotely sa dajú postaviť všade okolo v mestách bez zásahu do TATIER a dalej ak by to využili vo svoj prospech a propagáciu a ak hlavne by sa zmenila situácia v tatrách k lepsiemu tak tie lôžka by mohli naplniť kludne.
A k tej doprave len toľko, že ludia neprídu naraz ako sa tu už predomnou vyjadrili ale aj neodídu naraz ludia odídu postupne lebo niekto tam pride kôli hokeju a niekto koli lyžovaniu a niekto koli sánkovaniu. no a ked niekto vypadne tak ten tým sa môže pobrať domov čiže ludia by odchádzali postupne tiež

Last edited by ejo; March 25th, 2010 at 12:05 AM.
ejo no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules