[Poprad] Zimné olympijské hry - Winter Olympic Games? - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko » Bratislava | Košice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 11th, 2012, 08:23 PM   #101
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4278

Poliaci asi radi organizujú športové podujatia s inými krajinami (viď posledné EURO), ale je to trochu úsmevné, že krajina, kde nemajú žiaden poriadny svah, chce organizovať ZOH. A tiež že napríklad hokejový turnaj by bol Poľsku...
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 11th, 2012, 08:47 PM   #102
caicoo
Registered User

caicoo's Avatar

Likes (Received): 116

ved to, u nich je hokej tak popularny ako u nas kriket
Old October 11th, 2012, 08:47 PM   #103
R1S0
Registered User

R1S0's Avatar

Likes (Received): 119

ako vtip dobre...

"Proaktívny prístup považujem za jedinú možnosť ako naštartovať celkový rozvoj nášho mesta." Frantrišek Knapík,proaktívny primátor mesta Košice.

„Pojem absolútna nedotknuteľnosť nemožno absolutizovať." Magistrát mesta Košice,o predpise absolútnej nedotknutelnosti parku v MČ Barca,ktorý pred rokmi sám zaviedol.
R1S0 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 11th, 2012, 10:25 PM   #104
Michal.B.Kovac
Registered User

Michal.B.Kovac's Avatar

Likes (Received): 233

Biznis je biznis a poliaci sa chopia kazdej prilezitosti.
Old October 12th, 2012, 09:16 PM   #105
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Inak to by si aj Maďari mohli zmyslieť, že zorganizujú s nami ZOH, veď z Budapešti je to na Chopok skoro tak ďaleko ako z Krakova. Vlastne to by sme ich mohli zorganizovať aj v Bratislave.
Old October 12th, 2012, 11:43 PM   #106
Kvietok
Moderator

Kvietok's Avatar

Likes (Received): 185

Osobne si neviem ani len celkom dobre predstavit coho vsetkeho by sa muselo Slovensko na ukor tejto akcie vzdat ... Pri Ficovi a jeho Narodnych stadionoch vsak jeden nikdy nevie ...
Old October 13th, 2012, 10:54 AM   #107
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Ak by u nás boli len alpské lyžiarske disciplíny, tak by to na nejaké národné štadióny nebolo, aj keď som si istý, že aj na príprave Chopku by sa niekto nabalil. Možno by sa ako asi jediné pozitívum tohto projektu zlepšilo spojenie PP a Zakopaného. Celkovo je tá myšlienka ale podľa mňa nezmysel.
Old October 13th, 2012, 06:59 PM   #108
eMKejx
Photography & traveling

eMKejx's Avatar

Likes (Received): 471

ako to vraveli ze to do roku 2022 nestihaju, som si najprv pomyslel, ale potom mi bliklo ze sak mi tu nemame ziadne sportoviska tak ze aha... a pak kam tie statisice ludi ubytovat a hlavne ako ich dostat na sportoviska ked nemame cesty, no ale nech sa posnazia, tiez nezijem vecne... a ja to chcem len z jedineho dovodu vidiet, a fakt po tom tuzim a sice ze by som chcel vidiet ceremonial tychto OH. Jasne boli by aj Poliaci do neho zapojeni ale ja si vobec neviem nasu krajinu predstavit aky by zvolila kulturny ceremonial pre predstavenie nasich OH (resp PL+SVK ZOH), teraz ma ustavicne napada len program kde by vystupoval aj Fico prip. Ficovolic, ale toto neviem ci je z hladiska kultury nejaka hodnota... takze, pockame si este zopar dni

samozrejme ze OH su o sporte ale povacsinou byva ceremonial multikulturnou zalezitostou kde sa umenim snazia vyjadrit sport a pocity z neho, cize v ceremonialy ide o kulturu, to len tak na margo dovolil som si male informacne okienko
eMKejx no está en línea   Reply With Quote
Old October 13th, 2012, 07:04 PM   #109
eMKejx
Photography & traveling

eMKejx's Avatar

Likes (Received): 471

Quote:
Originally Posted by Qwert View Post
Ak by u nás boli len alpské lyžiarske disciplíny, tak by to na nejaké národné štadióny nebolo, aj keď som si istý, že aj na príprave Chopku by sa niekto nabalil. Možno by sa ako asi jediné pozitívum tohto projektu zlepšilo spojenie PP a Zakopaného. Celkovo je tá myšlienka ale podľa mňa nezmysel.
tak tak, ved ked si zoberes fakt ze u nas uz aj hluchy rozkradaju statnu kasu a potom nieto z coho usporiadat paraolympiadu ktora ma byt AHA o tyzden

tym nechcem nikoho urazit, ale je fakt ze aj mentál dokaze tento stat zobracit na ukor spolocnosti, kks... kebyze to viem... no mam svedomie a dobry pocit z toho ze ho mam, niet nad duchovne bohatstvo
eMKejx no está en línea   Reply With Quote
Old October 13th, 2012, 08:09 PM   #110
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Tak ja pevne verím, že o 10 rokov už Fico premiérom nebude. Len sa bojím, že bude prezidentom. ZOH by bola pre niektorých ľudí perfektná príležitosť sa nabaliť na niekoľko generácií dopredu. Preto si nemyslím, že Slovensko je pripravené niečo také organizovať a asi aj 2022 je príliš skoro. Mne myšlienka ZOH na Slovensku nepríde apriori zlá, ale keď vidím, ako dopadla BA po MS v hokeji, tak sa bojím, ako by dopadlo Slovensko po ZOH. Možno niečo ako Grécko po LOH.

Ak by bola u nás iba taká odľahčená verzia ZOH, teda prakticky všetko v Poľsku a alpské lyžiarske disciplíny na Slovensku, tak by sa to zase dalo ťažko vôbec považovať za slovenské ZOH. Slovensko by z toho dokopy veľa nemalo a len by sa pripravilo o šancu organizovať samostatné ZOH na niekoľko desaťročí dopredu.
Old October 14th, 2012, 10:35 AM   #111
ejo
Registered User

ejo's Avatar

Likes (Received): 1649

Quote:
Originally Posted by eMKejx View Post
tak tak, ved ked si zoberes fakt ze u nas uz aj hluchy rozkradaju statnu kasu a potom nieto z coho usporiadat paraolympiadu ktora ma byt AHA o tyzden

tym nechcem nikoho urazit, ale je fakt ze aj mentál dokaze tento stat zobracit na ukor spolocnosti, kks... kebyze to viem... no mam svedomie a dobry pocit z toho ze ho mam, niet nad duchovne bohatstvo
Len pre tvoju info žiadny hluchý, retardovaný a neviem aký štátnu pokladnicu nerozkradol. Bol to úplne zdravý človek, ktorý na tých ľuďoch zarobil. Na Slovensku majú zatiaľ aspoň postihnutí charakter. Zdravý závidí ešte aj tomu chudákovi chorobu lebo na ňu dostáva peniaze.
ejo no está en línea   Reply With Quote
Old October 14th, 2012, 12:42 PM   #112
DinoVonZvreca.
Registered User

DinoVonZvreca.'s Avatar

Likes (Received): 16

Quote:
Originally Posted by ejo View Post
Len pre tvoju info žiadny hluchý, retardovaný a neviem aký štátnu pokladnicu nerozkradol. Bol to úplne zdravý človek, ktorý na tých ľuďoch zarobil. Na Slovensku majú zatiaľ aspoň postihnutí charakter. Zdravý závidí ešte aj tomu chudákovi chorobu lebo na ňu dostáva peniaze.
presne ako si napísal, skoda sa aj takými kkktmi na fore zaoberať im to zivot vrati

Keby bolo u nas Alpské lyžovanie a hokej tak by to bolo úplne super. Samostatna ZOH v malých tatrách je nezmysl najväčšií na svete, zbytocne by sme tie TATRY zničili a zbytocne by tam ostali sportoviska ktoré by po case schátrali, tak ako dopadli ostatne menšie regiony ktore tie ZOH mali. Pre male tatry a malé Slovensko je jediná a racionálne možnosť spoločnej kandidatury, bolo by to aj mnohonasobne ovela menej finančne naročné a upevnili by sa vztahy s Polskom a celkovo dopravne prepojenie. Samostatna organizacia mi pripadá taká arogantná a neefektívná zbytočne nakladaná po ktorej by ostala len potopa, a to vsetko len preto aby sme si tvrdohlavo dokázali že na to máme ale vždy je 4x3 lepšie ist s niekým do toho spoločne. Má to XY výhod
DinoVonZvreca. no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2012, 02:23 PM   #113
JimmySK
Registered User

JimmySK's Avatar

Likes (Received): 165

Slovensko a Poľsko sa budú uchádzať o ZOH 2022, centrom Krakov

http://sport.pravda.sk/slovensko-a-p...#ixzz29w3PrCcX
Old October 21st, 2012, 03:51 PM   #114
Ayran
trancer men

Ayran's Avatar

Likes (Received): 457

jedna vec mi vadi a to je hokej, ak mame kandidovať tak hokejovy šampionat by mal byt unas predsa sme hokejova krajina tak načo to pchať do krakova... je škoda, že musia prisť poliaci aby sme sa dožili olympiskych unas... mame podmienky nato aby sme ich spravili aj solo
Old October 21st, 2012, 04:53 PM   #115
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

Mame prirodne podmienky,infrastruktura aj financie chybaju. A je logicke ,ze ak ma byt otvaraci aj zaverecny ceremonial v nejakej multifunkcnej hale,tak kvoli kapacite ju nedaju niekde do Popradu ale do Krakova ktory je velky ako Praha.A vacsinou sa tam hrava aj hokejovy turnaj.Mna by potesilo ak by sa na Slovensku odohrala aspon podstatna cast hokeja(pocitam ze Popradska hala by po rekonstrukcii mohla stacit aj kapacitne), Alpske lyzovanie,a ak by sa rozhodlo ze aj tobogany sa postavia na Slovensku,pretoze by to bol pre toboganove sporty na Slovensku riadny prinos,kedze teraz musia trenovat v zahranici.

edit: skoky na lyziach predpokladam budu v Polsku,kedze tento sport sme doslova vystvali z nasho uzemia napriek tomu ze nan mame celkom dobre podmienky.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -

Last edited by wuane; October 21st, 2012 at 08:46 PM.
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2012, 07:26 PM   #116
D.O.W.N
Problem?

D.O.W.N's Avatar

Likes (Received): 50

Je lepšie, že budeme kandidovať spolu, lebo keby sme to organizovali sami, bolo by to fiasko. Zoberte si iba spackanú deaflympiádu. Šťastie, že to bol iba menší projekt, lebo ak by sa neuskutočnili ZOH, tak si neviem predstaviť tú hanbu.
Poliaci sú síce tiež majstri v rozkrádaní a odžubovaní, ale obchod medzi dvoma krajinami sa dá lepšie kontrolovať.

K športom, halové a ceremoniáli by mohli byť v Krakove, lyžovanie na Chopku, skoky na Štrbskom plese a tobogány v Lomnici.
I keď by mohol byť problém so zjazdovkou na zjazd, myslím že tam by malo byť prevíšenie až 800 metrov a na Chopku nie sú také podmienky.

Celebrate 20 years of Slovakia´s independence!
D.O.W.N no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2012, 07:31 PM   #117
veteran
www.fotokosice.eu

veteran's Avatar

Likes (Received): 750

Quote:
Originally Posted by D.O.W.N View Post
a na Chopku nie sú také podmienky.
Sú.

EDIT: Veľký problém by pravdepodobne bol so snowboardovou U-rampou (ak by bola v programe). V zásade existujú dva spôsoby, ako ju vybudovať.
1. Len zo snehu. Na to by museli ísť delá non-stop od novembra do začiatku OH. A to je (mierne povedané) ťažko zrealizovateľné.
2. Základ rampy v teréne + nastriekanie snehu. Toto sa zvažovalo aj pri deaflympiáde. TANAP o tomto nechcel ani počuť.

Čiže prašť jak uhoď. K tomu by sa museli zohnať obrovské Kässbohrery so špeciálnymi "pluhmi" na úpravu U-rampy.

Bohužiaľ sa táto upadajúca disciplína stále drží v programe ZOH (v podstate sa jazdí už len v USA). U nás sa U-rampa nejazdí, rovnako ani v Poľsku nie (a v podstate ani v Európe) - bola by to asi rovnako "účelná" investícia ako výstavba kriketového štadióna.

Last edited by veteran; October 21st, 2012 at 07:47 PM.
veteran no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2012, 07:40 PM   #118
D.O.W.N
Problem?

D.O.W.N's Avatar

V 70-tych rokoch sa tam uskutočnili MS a už vtedy bol problém so zjazdom napriek tomu, že limit bol miernejší. Ja nehovorím, že sa tam tá zjazdovka postaviť nedá, ale bola by technologicky veľmi náročná.

Old October 21st, 2012, 07:49 PM   #119
veteran
www.fotokosice.eu

veteran's Avatar

Likes (Received): 750

Quote:
Originally Posted by D.O.W.N View Post
V 70-tych rokoch sa tam uskutočnili MS a už vtedy bol problém so zjazdom napriek tomu, že limit bol miernejší. Ja nehovorím, že sa tam tá zjazdovka postaviť nedá, ale bola by technologicky veľmi náročná.
Limit je 800 metrov + 35 brán, za bránami musí byť tuším 8 metrov "výbehovej plochy". Z vrchola Chopku cez Konský Grúň, Rovnú hoľu a po FISke dolu na Záhradky je prevýšenie 1000 metrov. Zjazdovka FIS (č. 11) má dokonca aj homologizáciu.

Je jasné, že na Hahnenkamm či Wengen to parametrami nemá, ale norma sa splniť dá.

Last edited by veteran; October 21st, 2012 at 07:55 PM.
veteran no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2012, 08:07 PM   #120
D.O.W.N
Problem?

D.O.W.N's Avatar

A ako sa to vlastne bude volať? ZOH Krakov 2022? Dúfam že nie, radšej by som to nazval Tatry 2022.

Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules