[Bratislava] New Slovak National Football Stadium - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 38 votes, 4.82 average.
Old May 7th, 2009, 01:12 PM   #21
Majnolajno44
Registered User

Majnolajno44's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by Creative View Post
a ak boh dá a Slovan v dohladnej dobe bude hrať pravidelne ligu najstrov a preto by kapacita 20000 mohla byť nepostačujúca
Hovorime o futbalovom Slovane?
Advertisement

Old May 7th, 2009, 01:22 PM   #22
Creative
Registered User

Likes (Received): 45

Quote:
Originally Posted by Majnolajno44 View Post
Hovorime o futbalovom Slovane?
ano, je to trochu smelé,ale proste som chcel povedať že dúfam že Slovan bude priemerný európsky kub a vtedy by sa ludia mohli vrátiť na tribúny. Už z minulosti je vidno(30-40 tisícové návštevy) že v BA nerobí problém vypredať štadión len treba chcieť(marketing,výsledky,atď.) takže ako som povedal potenciál je obrovský.
Creative no está en línea   Reply With Quote
Old May 7th, 2009, 06:51 PM   #23
p182
Registered User

p182's Avatar

Likes (Received): 514

je hlupost staviat stadion pre 25 000 ludi. ako tu bolo spomenute minimalne pre 30 000 to by mal byt standart. ak chceme stavat 25 000 tak to radsej nechajme povodne tehelne pole to ma myslim 32 000.
ja fakt nechapem ako moze niekto takto rozmyslat ....
Advertisement

Old May 7th, 2009, 07:02 PM   #24
Majnolajno44
Registered User

Majnolajno44's Avatar

Quote:
Originally Posted by smoger View Post
mne sa nezda ze to je len 20tisic, to by nesplnalo kandidaturu na Euro alebo co to chce laurinec, lebo podmienka je minimalne 30tisic takze tym cislom som si neni isty, teda pokial odvtedy nezmenili ciele
Podmienka 30 000 je pre stadiony z kategorie "Elite", ale len pocet sedadiel ta tam priamo nedostane. Napriklad musis mat v okoli stadionu priestor pre parkovanie 400 autobusov, priamo na stadione 40 komentatorskych stanovist atd.. Myslim, ze uz len na take parkovisko/garaz, by nikde v okoli stadionu moznost nebola.
Old May 7th, 2009, 11:35 PM   #25
Pofs
Registered User

...

Stadion s kapacitou 20 500 je v nasich podmienkach najlepsi variant. Ani velky, ani maly. Rovnaky maju v Cesku a je to uplne postacujuce, a to nehovorim uz o tom, co Cesi za poslednych 15 rokov vo futbale dokazali. Na stadione Slovana som kazdy zapas, takze to tam poznam dokonale. Prilis velka kapacita ma za nasledok horsiu atmosferu a ta potom odradza dalsich ludi. Je nezmysel stavat stadion s kapacitou, ktora sa naplni raz za dva tri roky. Radsej mensi a na top zapasy sa bude chodit za zasluhy (drzitelia permanentiek, clenovia klubu, clenovia fanklubu, atd.). Co sa tyka organizovania ME, tak podla mna to je uplne nerealne a ak by to aj bolo realne, tak stadion ma byt postaveny tak, ze sa bude dat dorobit dalsie poschodie, aby dosahoval pozadovanu kapacitu (na jednom stretnuti s fanusikmi to spominal Ludovit Cernak). Hlavne je, aby sa stadion uz konecne zacal stavat, lebo ak sem zavita nejake muzstvo, tak strati akykolvek respekt, ked zbada to, kde sa bude hrat. Co sa tyka financovania, tak by ma zaujimalo, co je na tom, ze na to pojdu aj peniaze zo statneho rozpoctu? Wembley sa tiez stavalo zo statnej kasy (a bola to podstatne vacsia suma) a nikto v tom nevidi problem. Stadion sa stavia hlavne kvoli repre, pricom tam bude hrat aj Slovan, co je pochopitelne, vsak vzdy je lepsie, ked stadion je v prevadzke co najcastejsie. Umiestnenie stadiona v Bratislave je tiez uplne logicky krok. Inac pokial viem, tak este vobec nie je jasne, ze stat da na to peniaze. Stadion bude stavat spolocnost Narodny futbalovy stadion a tam ma takmer 100% JandT. Skor ma prekvapuje, ze ma mat dve poschodia. Je to podla mna uplne zbytocne. Zbytocne bude hladisko rozdelene na dve casti. Skor sa mi pozdava model stadiona Slavie Praha, ktory ma tiez kapacitu vyse 20 000. Tento stadion bude mat velmi blizko stadionu Sparty. Ja len verim, ze sa uz konecne zacne stavat. Stovky zapasov na starom Tehelnom poli boli pekne, ale na novom stadione to bude este krajsie
Pofs no está en línea   Reply With Quote
Old May 7th, 2009, 11:53 PM   #26
Majnolajno44
Registered User

Majnolajno44's Avatar

Vitaj na fore
Quote:
Radsej mensi a na top zapasy sa bude chodit za zasluhy (drzitelia permanentiek, clenovia klubu, clenovia fanklubu, atd.).
S tymto nemozem suhlasit. Aj ked tam bude hravat vacsinu casu Slovan, je to hlavne (ako sam vravis) narodny stadion (a preto urcite nesmu byt fanusikovia tohto klubu zvyhodnovany pocas medzinarodnych zapasov.
Keby sa to robilo takto ako vravis, tak to bude nas bratislavsky stadion aj pocas medzinarodnych zapasov, lebo clenovia fanklubu, ludia s permanentkami atd. sa lahsie dostanu k listkom ako ostatni a vpodstate sa na tom futbale stale budu omielat tie iste okruhy ludi. Takto by sme v buducnosti asi len tazko zvysili navstevnost plus by to bolo maximalne nefer voci ludom mimo Bratislavy.
Old May 8th, 2009, 12:07 AM   #27
SunshineBB
Hello

Likes (Received): 715

Quote:
Originally Posted by Pofs View Post
Co sa tyka financovania, tak by ma zaujimalo, co je na tom, ze na to pojdu aj peniaze zo statneho rozpoctu? Wembley sa tiez stavalo zo statnej kasy (a bola to podstatne vacsia suma) a nikto v tom nevidi problem.
Vitaj

nemozes porovnavat Wembley z jednoducheho dovodu .. na nom sa nehra Premier League
SunshineBB no está en línea   Reply With Quote
Old May 8th, 2009, 12:29 AM   #28
Pofs
Registered User

Quote:

Vitaj na fore

S tymto nemozem suhlasit. Aj ked tam bude hravat vacsinu casu Slovan, je to hlavne (ako sam vravis) narodny stadion (a preto urcite nesmu byt fanusikovia tohto klubu zvyhodnovany pocas medzinarodnych zapasov.
Keby sa to robilo takto ako vravis, tak to bude nas bratislavsky stadion aj pocas medzinarodnych zapasov, lebo clenovia fanklubu, ludia s permanentkami atd. sa lahsie dostanu k listkom ako ostatni a vpodstate sa na tom futbale stale budu omielat tie iste okruhy ludi. Takto by sme v buducnosti asi len tazko zvysili navstevnost plus by to bolo maximalne nefer voci ludom mimo Bratislavy.
Asi som to zle napisal, tie zasluhy som skor myslel, keby hral Slovan v Lige majstrov a o zapas by bol enormny zaujem. Urcite som to nemyslel tak, ako to pises ty. Ale nieco take moze existovat aj v pripade reprezentacie. Podobny system je aj v Anglicku. Fanusikovia, ktori cestuju s repre, maju ovela lahsiu cestu k listkom, ako ti ostatni. Ide hlavne o to, aby sa k listkom dostali ti, ktori javia o repre dlhodobo zaujem a ktori sa nechodia pozerat na supera. Ale to su len tie top zapasy. Kapacita 20 500 bohato postacuje na 95% zapasov.
Old May 8th, 2009, 12:33 AM   #29
Pofs
Registered User

Quote:
Originally Posted by SunshineBB View Post
Vitaj

nemozes porovnavat Wembley z jednoducheho dovodu .. na nom sa nehra Premier League
Premier League priamo nie, ale x milion dalsich zapasov sa tam hra pravidelne. Ide o to, ze v Anglicku si futbal dokaze na seba zarobit a napriek tomu sa tam staval stadion za statne peniaze. U nas si nedokaze, preto je potrebne, aby na nieco take ako stadion, dal peniaze aj stat. Aj tak sport podporuje uplne minimalne, takze aspon takouto formou. Aj ked by som bol radsej, keby bol ten stadion postaveny len zo sukromnych zdrojov, pripadne mestskeho rozpoctu. Ci to je realne, tak to uvidime. Asi sa zhodneme, ze Slovensko takuto stavbu urcite potrebuje.
Old May 8th, 2009, 01:43 AM   #30
Chuck1919
Registered User

Likes (Received): 3

Quote:
Premier League priamo nie, ale x milion dalsich zapasov sa tam hra pravidelne. Ide o to, ze v Anglicku si futbal dokaze na seba zarobit a napriek tomu sa tam staval stadion za statne peniaze. U nas si nedokaze, preto je potrebne, aby na nieco take ako stadion, dal peniaze aj stat. Aj tak sport podporuje uplne minimalne, takze aspon takouto formou. Aj ked by som bol radsej, keby bol ten stadion postaveny len zo sukromnych zdrojov, pripadne mestskeho rozpoctu. Ci to je realne, tak to uvidime. Asi sa zhodneme, ze Slovensko takuto stavbu urcite potrebuje.
xmilion akych? hra sa tam finale League Cup, 2 semifinale (aj to od minulej sezony) a finale FA CUP, Charity shield Cup, plus reprezentacia, to je prinajlepsom nejakych 12 zapasov rocne, takze opatrne s xmilionmi
Chuck1919 no está en línea   Reply With Quote
Old May 8th, 2009, 10:46 AM   #31
SunshineBB
Hello

Quote:
Urcite potrebuje, ale urcite minimalne s kapacitou 30 000 + moznost rozsirenia . Nemozme rozpravat o Cesku a o Letnej alebo Edene , to ze maju kapacitu zhodne 20 000, neznamena ze je to dobre riesenie a ze u nas to ma byt rovnako. 20 000 je proste malo, s trosku vacsim usilim nasekam cca 17 000 ludi aj na BB Stiavnicky . Narodny Stadion musi byt dominantny v krajine, nie provnatelny so Zilinou, Trnavou, Kosicami, a bohvie kym este v dohladnej dobe. Pozrime sa na "futbalovo uspesne" krajiny v nasich koncinach, Rakusko, Madarsko, Polsko, Ukrajina, vsetko sotva priemerne europske tymi, a stadiony ako lusk. Rakusko hra uplne nic, ale doma sa vypne k dobrym vykonom, pretoze ich zenie dopredu 40 litrov divakov, ked na nasom bude beznych slovakov aj pri vypredanom stadione cca 16 - 17 tisic, tak to je na nic. My mame problem postavit za 10 rokov vacsi stadion.
Old May 8th, 2009, 02:41 PM   #32
DinoVonZvreca.
Registered User

DinoVonZvreca.'s Avatar

Likes (Received): 16

Quote:
Originally Posted by Chuck1919 View Post
xmilion akych? hra sa tam finale League Cup, 2 semifinale (aj to od minulej sezony) a finale FA CUP, Charity shield Cup, plus reprezentacia, to je prinajlepsom nejakych 12 zapasov rocne, takze opatrne s xmilionmi
nejde len o zapasy Wembley to je aj vela koncertov a aj rugby ten stadion je vytazeny kazdy vikend napriklad teraz tam bude mat koncert Prodigy mala tam koncert aj Madonna to sa neda ani popisat kolko podujati sa tam kona Ak o tom nevies tak radsej ani nepis lebo potom je ta diskusia o nicom. Ak ma byt narodny stadion len na repre a koncerty tak to radsej ziadny. je dobre ze tam bude hrat aj metsky klub lebo ide o cisto sportovy projekt a je dobre ze vlada da peniaze aj do sportu.
DinoVonZvreca. no está en línea   Reply With Quote
Old May 8th, 2009, 02:48 PM   #33
SunshineBB
Hello

Quote:
Originally Posted by DinoVonZvreca. View Post
nejde len o zapasy Wembley to je aj vela koncertov a aj rugby ten stadion je vytazeny kazdy vikend napriklad teraz tam bude mat koncert Prodigy mala tam koncert aj Madonna to sa neda ani popisat kolko podujati sa tam kona Ak o tom nevies tak radsej ani nepis lebo potom je ta diskusia o nicom. Ak ma byt narodny stadion len na repre a koncerty tak to radsej ziadny. je dobre ze tam bude hrat aj metsky klub lebo ide o cisto sportovy projekt a je dobre ze vlada da peniaze aj do sportu.
ale je zle ze vysledkom bude podpriemerny malicky stadion ...
Old May 8th, 2009, 04:25 PM   #34
Majnolajno44
Registered User

Majnolajno44's Avatar

Quote:
myslim si ze aj ty by si mal tie svoje "fakty" overit
to si vseci len tak tahate tie cisla z rukava?
najprv xmilionov, potom 12 potom kazdy vikend..

nebolo by lashsie google.com - wembley event calendar

tento rok je tam dokopy 28 eventov takze je to o mnoho menej ako xmilionov, dvakrat tolko ako 12 a polovicne tak malo ako kazdy vikend.

Takze rocne je tam 28 eventov, dufam, ze od tohto momentu mozme od tohto cisla odvijat debatu.
Old May 8th, 2009, 05:59 PM   #35
Trak-Tor
Registered User

Likes (Received): 1928

Quote:
t...

Takze rocne je tam 28 eventov, dufam, ze od tohto momentu mozme od tohto cisla odvijat debatu.
Ja som naratal 36 (pri niektorych datumoch (koncerty U2, Coldplay...) je znak &), co je uz blizsie ku kazdemu vikendu, ked odratame zimnych par mesiacov...
Trak-Tor no está en línea   Reply With Quote
Old May 8th, 2009, 07:13 PM   #36
Chuck1919
Registered User

Quote:

tento rok je tam dokopy 28 eventov takze je to o mnoho menej ako xmilionov, dvakrat tolko ako 12 a polovicne tak malo ako kazdy vikend.

Dakujem ze si to ukoncil, futbalovych zapasov je tam 16, takze som sa mylil,
Old May 8th, 2009, 07:14 PM   #37
Chuck1919
Registered User

Quote:

ale reagoval som na "xmilion zapasov" nie "x milion eventov" tak sa necerti, ja budem tomu stadionu rad, ale riesime tu kraviny, zase sa nam nieco projektuje a videl niekto nejaku sutaz???
Old May 8th, 2009, 07:21 PM   #38
DinoVonZvreca.
Registered User

DinoVonZvreca.'s Avatar

Likes (Received): 16

Quote:

ha ha musim sa ti smiat ze TY sa na svet pozeras cez google takze ten zoznam je uplne malinko updatenuty oni to nemusia ani aktualizovat lebo je toho vela robi tam kamaratka tak viem ake akcie maju. sKamoska ma stale do Wembley vola na nejaku udalost v tom zozname mi chyba vela eventov napriklad koncert prodigy dokaz ze tam hrali mas tu:
http://viewmorepics.myspace.com/inde...lbumId=2761030
prodigy sa vsak na jesen ma este do wembley vratit
okrem toho tam hrali aj ine kapely a ine turnaje ktore tam nie su spomenute ten zoznam co si dal je tak to je 20percent. Je toho vela kamo to nie je len sediet za pocitacom ale aj mat kamaratov prehlad v hudbe a sporte dokonca je problem pre vytazenost s Wembley a niektore koncerty boli presunute do inych priestorov takze never googlu
DinoVonZvreca. no está en línea   Reply With Quote
Old May 8th, 2009, 07:36 PM   #39
Majnolajno44
Registered User

Majnolajno44's Avatar

Quote:
ha ha musim sa ti smiat ze TY sa na svet pozeras cez google takze ten zoznam je uplne malinko updatenuty oni to nemusia ani aktualizovat lebo je toho vela robi tam kamaratka tak viem ake akcie maju. sKamoska ma stale do Wembley vola na nejaku udalost v tom zozname mi chyba vela eventov napriklad koncert prodigy dokaz ze tam hrali mas tu:
http://viewmorepics.myspace.com/inde...lbumId=2761030
prodigy sa vsak na jesen ma este do wembley vratit
okrem toho tam hrali aj ine kapely a ine turnaje ktore tam nie su spomenute ten zoznam co si dal je tak to je 20percent. Je toho vela kamo to nie je len sediet za pocitacom ale aj mat kamaratov prehlad v hudbe a sporte dokonca je problem pre vytazenost s Wembley a niektore koncerty boli presunute do inych priestorov takze never googlu
Quote:
ha ha musim sa ti smiat ze TY sa na svet pozeras cez google
klido pido, co sme zabrnkali na zlu strunku?
Nepozeram sa na svet cez google, ale ked nieco neviem tak to netaham z klobuka. A inak "pozerat sa na svet" cez kamoskine oci je ine ?

a mozes tych 20% aj niecim podlozit ci to je source "lebo kamoska povedala"?
ja som prilozil kalendar a ty si mi dokazal ze je tam naviac prodigy 2x. okej tak beriem
ale ked sa tu len tak budeme ohanat cislami ktore sme len tak vytiahli z dakde tak sa k nicomu nedostaneme. len by som poprosil ak by si mohol dat niaky zoznam eventov co tam teda boli aby sme sa uz dostali z tohto kruhu a vratili sa naspat k hlavnej teme
a "kamo" neboj sa o mna, nesedime len za pocitacom

Last edited by Majnolajno44; May 8th, 2009 at 07:46 PM.
Majnolajno44 no está en línea   Reply With Quote
Old May 8th, 2009, 07:56 PM   #40
p182
Registered User

p182's Avatar

Likes (Received): 514

Quote:
Stadion s kapacitou 20 500 je v nasich podmienkach najlepsi variant. Ani velky, ani maly. Rovnaky maju v Cesku a je to uplne postacujuce, a to nehovorim uz o tom, co Cesi za poslednych 15 rokov vo futbale dokazali. Na stadione Slovana som kazdy zapas, takze to tam poznam dokonale. Prilis velka kapacita ma za nasledok horsiu atmosferu a ta potom odradza dalsich ludi. Je nezmysel stavat stadion s kapacitou, ktora sa naplni raz za dva tri roky. Radsej mensi a na top zapasy sa bude chodit za zasluhy (drzitelia permanentiek, clenovia klubu, clenovia fanklubu, atd.). Co sa tyka organizovania ME, tak podla mna to je uplne nerealne a ak by to aj bolo realne, tak stadion ma byt postaveny tak, ze sa bude dat dorobit dalsie poschodie, aby dosahoval pozadovanu kapacitu (na jednom stretnuti s fanusikmi to spominal Ludovit Cernak). Hlavne je, aby sa stadion uz konecne zacal stavat, lebo ak sem zavita nejake muzstvo, tak strati akykolvek respekt, ked zbada to, kde sa bude hrat. Co sa tyka financovania, tak by ma zaujimalo, co je na tom, ze na to pojdu aj peniaze zo statneho rozpoctu? Wembley sa tiez stavalo zo statnej kasy (a bola to podstatne vacsia suma) a nikto v tom nevidi problem. Stadion sa stavia hlavne kvoli repre, pricom tam bude hrat aj Slovan, co je pochopitelne, vsak vzdy je lepsie, ked stadion je v prevadzke co najcastejsie. Umiestnenie stadiona v Bratislave je tiez uplne logicky krok. Inac pokial viem, tak este vobec nie je jasne, ze stat da na to peniaze. Stadion bude stavat spolocnost Narodny futbalovy stadion a tam ma takmer 100% JandT. Skor ma prekvapuje, ze ma mat dve poschodia. Je to podla mna uplne zbytocne. Zbytocne bude hladisko rozdelene na dve casti. Skor sa mi pozdava model stadiona Slavie Praha, ktory ma tiez kapacitu vyse 20 000. Tento stadion bude mat velmi blizko stadionu Sparty. Ja len verim, ze sa uz konecne zacne stavat. Stovky zapasov na starom Tehelnom poli boli pekne, ale na novom stadione to bude este krajsie
nesuhlasim 20 500 nie je postacujuce. mozno v blizkej buducnosti ano ale z dlhodobeho hladiska urcite nie.
naco potom stavat narodny futbalovy stadion v BA. dajme to do Ke tam idu stavat novy 20 000 futbalovy stadion. nech to vlada podpori nejakou sumou a je vymalovano :O) a odstupom niekolkych rokov ked tu bude vola a peniaze stavat vacsi napr. 30 000 nech sa stavia v BA. myslim ze to je logicke riesenie.
ale pochybujem ze sa niekto nad tym zamysla u nas sa kazdy hraje na vlastnom piesocku
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules