[Bratislava] New Slovak National Football Stadium - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 38 votes, 4.82 average.
Old May 8th, 2009, 08:03 PM   #41
DinoVonZvreca.
Registered User

DinoVonZvreca.'s Avatar

Likes (Received): 16

Quote:
Originally Posted by Majnolajno44 View Post
klido pido, co sme zabrnkali na zlu strunku?
Nepozeram sa na svet cez google, ale ked nieco neviem tak to netaham z klobuka. A inak "pozerat sa na svet" cez kamoskine oci je ine ?

a mozes tych 20% aj niecim podlozit ci to je source "lebo kamoska povedala"?
ja som prilozil kalendar a ty si mi dokazal ze je tam naviac prodigy 2x. okej tak beriem
ale ked sa tu len tak budeme ohanat cislami ktore sme len tak vytiahli z dakde tak sa k nicomu nedostaneme. len by som poprosil ak by si mohol dat niaky zoznam eventov co tam teda boli aby sme sa uz dostali z tohto kruhu a vratili sa naspat k hlavnej teme
a "kamo" neboj sa o mna, nesedime len za pocitacom
ne ne ty si myslis ze kamaratka co tam robi by ma klamala okej tak sa tam chod pozriet a uvidis ze to je vytazene na 100 percent alebo si zavolaj ze tam chces urobit nejaku party a uvidis ze ti napisu ze maju vsetko plne max tak 2010 jar. Inac su tam aj vystavy tu mas zopar prikladov nechce sa mi hladat kazdy tyzden co tam bolo ale toto ti musi stacit ak nie tak potom nievies uznat ze sa mylis :
http://www.flickr.com/photos/irishsnooker/3223889562/
http://www.flickr.com/photos/[email protected]/3375859729/
http://www.flickr.com/photos/[email protected]/3375856249/
http://www.flickr.com/photos/estdonnelly/3257862680/
http://www.flickr.com/photos/jonaslover1989/3357224886/
http://www.flickr.com/photos/[email protected]/3448437194/
http://www.flickr.com/photos/markharri5/3355041088/
http://www.flickr.com/photos/alcattell/3418198668/
http://www.flickr.com/photos/lgilly/3342804180/
http://www.flickr.com/photos/jpb1978/3359929825/

Last edited by DinoVonZvreca.; May 8th, 2009 at 08:08 PM.
DinoVonZvreca. no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 8th, 2009, 08:15 PM   #42
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Likes (Received): 173

Nechcete sa vybodnut na to ci tam bude 19.999 sedaciek alebo 20.001, alebo ci tam nakoniec bude lezat len orangutanie hovno? Niezeby som vam upieral pravo skriepit sa, ale pripada mi to ako hadka malych deti. Ci je to vela alebo malo ukaze cas, a navyse vrestanim na fore parametre nezvysite ani neznizite, ani nebudete mat kvoli tomu vyssie premie.
Vychadzajte zo status quo, a nemalujte dinosaurom dlhsie krky nez v skutocnosti mali.
Toto co tu predvadzate je destruktivna debata.
Old May 8th, 2009, 08:42 PM   #43
majjer
Registered User

majjer's Avatar

Likes (Received): 0

Question

ja som z toho celeho trochu zmeteny a nepoznam odpoved na zakladnu otazku:
ma to byt stadion slovanu na ktorom bude obcas hravat reprezentacia alebo to bude stadion reprezentacie na ktorom bude obcas hravat slovan?

- ak to ma byt stadion slovanu tak by stat do toho nemal dat ani euro a nech tam je sedaciek kolko slovanu vyhovuje (pre mna za mna nech je tam len 1000 miest pre skalnych).

- ak to ma byt stadion reprezentacie a stat to bude platit tak nech to ma potom aj primeranu uroven (30k+) a to ci tam na ligu bude chodit 500 alebo 800 ludi bude len a len vizitka toho klubu ale nie reprezentacie. reprezentuje predsa nie len tych 11 tajtrlikov behajucich po travniku.

majjer no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 8th, 2009, 08:47 PM   #44
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

trebalo by trochu citat a dozvedel by si sa,ze hlavnym investorom je JaT(lepsieho v sucasnej dobe sme si ani nemohli zelat,ale o tom potom...).JaT vlastni Slovan,cize to bude hlavne stadion Slovana.Stat ma prispiet ciastkou,aby sa tam (predpokladam potom uz zadarmo) mohli konat reprezentacne zapasy pod zastitou SFZ.A pripadne by sa tam mozno mohli konat aj nejake velke akcie organizovane statnymi instituciami,mozno ak Fico pozve Chaveza alebo nieco podobne.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old May 8th, 2009, 10:44 PM   #45
Sukino
Registered User

Sukino's Avatar

Likes (Received): 3526

We could have 30,000 for the same price but people love to vote for thieves so...
Old May 8th, 2009, 10:46 PM   #46
SunshineBB
Hello

Likes (Received): 715

Quote:
Originally Posted by default View Post
Nechcete sa vybodnut na to ci tam bude 19.999 sedaciek alebo 20.001, alebo ci tam nakoniec bude lezat len orangutanie hovno? Niezeby som vam upieral pravo skriepit sa, ale pripada mi to ako hadka malych deti. Ci je to vela alebo malo ukaze cas, a navyse vrestanim na fore parametre nezvysite ani neznizite, ani nebudete mat kvoli tomu vyssie premie.
Vychadzajte zo status quo, a nemalujte dinosaurom dlhsie krky nez v skutocnosti mali.
Toto co tu predvadzate je destruktivna debata.
toto co sa tu predvadza je debata o tom ci je 20 000 malo alebo nie .. normalna debata kde si kazdy povedal nazor, niekto bola za niekto proti .. neviem co sa ti nepaci, nieje to OT ... ja som proti, radsej nech ma 30, 35 a viac ... 20 bude v TT, KE, trosku menej v ZA, to potom nemusia stavat narodny za statne, ale nech si Slovan postavi ten 20 tisicovy rovnako ako KE, ZA, TT za vlastne, resp. od nejakeho investora .. ked uz za statne, tak nech je to poriadny stadion
SunshineBB no está en línea   Reply With Quote
Old May 8th, 2009, 11:40 PM   #47
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Quote:
Originally Posted by SunshineBB View Post
toto co sa tu predvadza je debata o tom ci je 20 000 malo alebo nie .. normalna debata kde si kazdy povedal nazor, niekto bola za niekto proti .. neviem co sa ti nepaci, nieje to OT ... ja som proti, radsej nech ma 30, 35 a viac ... 20 bude v TT, KE, trosku menej v ZA, to potom nemusia stavat narodny za statne, ale nech si Slovan postavi ten 20 tisicovy rovnako ako KE, ZA, TT za vlastne, resp. od nejakeho investora .. ked uz za statne, tak nech je to poriadny stadion
precitaj si to este raz..
Old May 9th, 2009, 12:07 AM   #48
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Quote:
Originally Posted by Sukino View Post
We could have 30,000 for the same price but people love to vote for thieves so...
tak tak...30 000 stadion je uplne bezny standard,model,ja som sa vzdy cudoval preco si Slavia stavia 20,ale to je ich vec.Narodny,velky stadion,v podstate pycha SK futbalu by mal byt najvacsi,a myslim si ze 30k by sa na Slovensku uzivil,a naklady by rozhodne neboli radikalne vacsie pri dobrom naprojektovani.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old May 9th, 2009, 01:00 AM   #49
SunshineBB
Hello

Likes (Received): 715

Quote:
Originally Posted by default View Post
precitaj si to este raz..
neviem co by som si mal citat este raz, ked sa ti debata nepaci, necitaj, je v threade o stadione, je o stadione, tak nevidim problem ..
SunshineBB no está en línea   Reply With Quote
Old May 9th, 2009, 01:00 AM   #50
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

omg.. no dobre, mas pravdu..
Old May 9th, 2009, 01:51 PM   #51
Chunkylover
Chrumky lover

Chunkylover's Avatar

Likes (Received): 12

Myslím si, že diskusia ohľadom kapacity má veľký zmysel, pretože je to okrem faktu, že by sa malo vôbec niečo postaviť, tým najviac dôležitým parametrom. Kapacita 20,000 pre NÁRODNÝ štadión je veľmi málo a je to málo aj vzhľadom na súčasnú slabú návštevnosť na štadiónoch. Ak to má byť hlavný reprezentačný štadión, tak nech reprezentuje aj samotný štadión. Nepáči sa mi, že by štát mal na niečo také prispievať, pretože to zvýhodňuje Bratislavu pred inými mestami, ktoré si takéto stavby financujú z vlastného alebo sú schopné nájsť si investora. V takom prípade nech si to mesto alebo ktokoľvek zaplatí z vlastného a v prípade potreby si reprezentácia štadión prenajme (ale nevidím dôvod, prečo by v takom prípade nemohla hrať aj niekde inde). Keď sa má niečo stavať za štátne, nech už to stojí za to a nie opäť nejaký kompromis a polovičné riešenie.

Len tak pre zaujímavosť, ak by sme niekedy chceli organizovať ME alebo aspoň finále nejkého európskeho pohára, musíme splniť nasledujúce kritéria UEFA pre 4-hviezdičkový štadión:
* minimálne kapacita 30.000 sedadiel
* úplne zastrešenie hľadiska
* vyhrievaná hracia plocha
* adekvátne priestory pre šatne, lekársku starostlivosť a dopingovú kontrolu
* dostatok VIP miest a bussines priestorov (minimálne 5% z celkovej kapcity)
* minimálne 70 pozícii pre TV a rozhlasových komentátorov, dve TV štúdia, 300 miest pre píšucich novinárov a 100 fotografov, presscentrum s rozlohou minimálne 200 m2
* zabezpečovací televízny systém a bezpečnostný systém garantujúci vyprázdnenie štadióna do 15 minút
* parkovacie priestory pre 135 autobusov a 1050 áut v bezprostrednom okolí štadióna a ďalších 4000 v blízkej vzdialenosti od štadióna
* dostatočný počet toaliet dobrej kvality pre divákov
Old May 9th, 2009, 05:49 PM   #52
Pofs
Registered User

Likes (Received): 2

Ak tu uz teda spominate kapacitu 30 000, tak bolo by dobre spomenut aj to, kto to teda uhradi? Zo sukromnych zdrojov nikto, lebo je to cista strata a stat nema (alebo nechce dat) peniaze, aby to financoval. Cize zostava len snivat. A ak by sa aj staval takyto stadion, tak bolo by to uplne zbytocne. Len preto, ze ma mat nalepku narodny, tak ma mat kapacitu 30 000? Tak kde boli ti fanuskovia, ked nam stadion ovladli cesi, iri, poliaci? Priemerna navsteva na repre nie je ani zdaleka 20 000, nie to este 30 000. Samozrejme, novy stadion = viac ludi, ale k priemernej navsteve nad 20 000 to bude mat daleko. Urcite budu aj zapasy, kde bude chciet ist vela fanusikov, ale kapacita stadionov nezavisi od toho, aky je maximalny zaujem fanusikov na urcity zapas. A este si rypnem Som na nasej lige pravidelne, do bojkotu som chodil aj na repre. Co mi dost leze na nervy, su sviatocni fans, ktori sa ukazu len vtedy, ked pride Anglicko, Cesko a podobne. Daju si na seba dres Bondru, Satana, Demitru (na futbal?!), okrem Slovenskooooo nepoznaju ziadny iny choral, pricom v Anglicku na zapase so Slovenskom robili skor hanbu (povacsinou ozrati). Ak sa ma kvoli takymto stavat stadion s vyssou kapaciou, tak radsej nech ma len 15 000 a budu tam chodit ti, ktori chodia aj na Cyprus, Lichtenstajnsko, atd.
Stadion sa bude stavat teraz (inac uz vcera bolo neskoro), za sucasnych podmienok. Ak bude v buducnosti o futbal ovela vacsi zaujem, tak s radostou sa najde dost subjektov, ktore investuju do stadionov (ale o tom som tiez neni moc presvedceny).
Mnohym vadi, ze tam bude hrat Slovan. No a? Slovan tam nebude doma, Slovan si bude stadion prenajimat a nebude to stadion Slovana. Kde uz ma byt narodny stadion, ked nie v hlavnom meste, kde je najlepsia infrastruktura (letisko, hotely, atd.). A ked bude stadion v Bratislave, tak je pochopitelne, ze bude na nom hravat aj klub, ktory tu sidli.
Spominala sa tu Trnava, Kosice, Zilina. Zilina si pomaly buduje svoj stadionik, ktory bude mat konecnu kapacitu 12 000 ludi. Klobuk dole, ze sa do toho niekto pustil. Ale kto tam bol vie aj to, ze od kvalitneho stadiona ma este daleko. Pristup na stadion velmi zly, parkovanie este horsie, mobilne tribuny. Podla mna sa velmi precenuje ten stadion, ale hovorim, ze klobuk dole. Mne by napriklad vobec nevadilo, keby stat (aj z mojich dani, ako je to zauzivane ), prispel na stadion Ziline. A nielen Ziline, ale trebars kazdemu krajskemu mestu. Ale bohuzial stat nejavi o sport zaujem uz dlhodobo.
Trnava a Kosice... Tam im to maju vybudovat investori, ale teraz to tam tiez vobec nevyzera ruzovo. Zatial sa nic nestavia a a podla mna sa tak skoro ani nezacne. Su to inac velmi podobne projekty ako ten v Bratislave. Cize 20 000 kapacita a k tomu komercne nehnutelnosti, ktore budu ziskove. To asi nebude nahoda, ale vypocet, pri akej kapacite a pri akom projekte je mozna navratnost vlozenych investicii.
Chcem upozornit na to, ze stat zatial ziadne peniaze neslubil a uz vobec neuvolnil na stavbu narodneho stadiona v Bratislave. Jedine je iste to, ze chce to stavat spolocnost NFS, kde ma takmer 100% podiel J&T.

Hlavne mi odpovedzte na otazku, kto ma teda hradit stadion s kapacitou 30 000 ludi?
A este. Doteraz som tu neprispieval, takze som nevedel, ze sa tu vo velkom chyta za slovicka. Uz nikdy nespomenim x milion krat. Som si myslel, ze kazdemu je jasne, ze to znamena vela, ale ok, budem exaktny. Ale ked uz budete reagovat, tak poprosim radsej reagovat na moj prispevok, nie na riadok vytrhnuty z kontextu. Diky
Pofs no está en línea   Reply With Quote
Old May 9th, 2009, 06:32 PM   #53
Majnolajno44
Registered User

Majnolajno44's Avatar

Likes (Received): 2

To ako sa ma kazdy z vychodu, zo stredu a aj zo zapadu dojst pozriet na kazdy reprezentacny zapas aby ti neprekazal? Ved vravis ze na futbal chodi malo ludi a ked dojdu tak je zle lebo tam nie su stale. No nema kazdy len jedno hobby
Old May 9th, 2009, 09:34 PM   #54
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4286

Vždy to bude tak, že viac ľudí príde na Anglicko než na San Marino. Preto by sa napríklad zápasy s menej atraktívnymi súpermi mohli hrať na menších štadiónoch v regiónoch, kde by sa určite vypredali a tie atraktívne na národnom. Celkom by ma potešilo, keby napríklad aj košický štadión spĺňal štvorhviezdičkové kritéria, potom by aj tam mohla hrať reprezentácia častejšie. Tiež by to pomohlo, ak by sme sa uchádzali o organizáciu nejakého väčšieho podujatia, napríklad spoločné ME s Českom. Tiež by sme nemali zabúdať, že ten štadión tu nebude 5 rokov, ale skôr 50 a z tohto pohľadu tá investícia do 30-tisícového štadiónu vôbec nie je veľká.
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old May 9th, 2009, 09:52 PM   #55
seem
Mornar bez mora

seem's Avatar

Likes (Received): 85

Nebolo by menej nákladné zrekonštruovať súčasný štadión? Má zlé podmienky alebo prečo sa tak nekoná? Mohol by mi to niekto priblížiť.

Zauvik si tu, u mojim mislima i grudima..
seem no está en línea   Reply With Quote
Old May 9th, 2009, 10:13 PM   #56
Chunkylover
Chrumky lover

Chunkylover's Avatar

Likes (Received): 12

Quote:
Originally Posted by seem View Post
Nebolo by menej nákladné zrekonštruovať súčasný štadión? Má zlé podmienky alebo prečo sa tak nekoná? Mohol by mi to niekto priblížiť.
Jeden štadión neďaleko od tohto sa už rekonštruuje a je to pomaly drahšie ako keby sa celý zbúral a na jeho mieste postavil nový. Už len z tohto dôvodu na to ani nemyslime.
Old May 9th, 2009, 10:14 PM   #57
wuane
Registered User

wuane's Avatar

To Seem:Sucasny stadion je postaveny zle pre fanusikov.Neviem ci si tam bol.Tribuny su daleko od ihriska,jedna tribuna ma stlpy,je to obrovska masa betonu,zabera strasne velky plac na to aky je relativne maly kapacitou a prestresenie vsetkych miest by bol asi tiez problem,lebo na to potrebujes strmsie tribuny ktore budu mat mensi podorys aby to bolo jednoduchsie zastresit.Skratka ,naozaj vela komplikacii.

Suhlasim s Qwertom.Netreba hrat vsetky zapasy na Slovane.Ja som uplne za to aby sa hralo aj na krasnom stadione v Ziline,pripadne ak sa spravi novy v KE.Do Ziliny by som aj kludne vycestoval.S tym nemam najmensi problem.Bol som na repre aj v Trnave par krat.

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old May 9th, 2009, 11:23 PM   #58
seem
Mornar bez mora

seem's Avatar

Nie som moc fanúšikom futbalu. Na Slovane som bol len na výjazde v Žiline. Stačí sa trocha zamyslieť.

Old May 10th, 2009, 12:57 AM   #59
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Quote:
Originally Posted by seem View Post
Nie som moc fanúšikom futbalu. Na Slovane som bol len na výjazde v Žiline. Stačí sa trocha zamyslieť.
ako o com sa treba zamyslat?

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old May 10th, 2009, 07:23 AM   #60
seem
Mornar bez mora

seem's Avatar

Quote:
Originally Posted by wuane View Post
To Seem:Sucasny stadion je postaveny zle pre fanusikov.Neviem ci si tam bol.Tribuny su daleko od ihriska,jedna tribuna ma stlpy,je to obrovska masa betonu,zabera strasne velky plac na to aky je relativne maly kapacitou a prestresenie vsetkych miest by bol asi tiez problem,lebo na to potrebujes strmsie tribuny ktore budu mat mensi podorys aby to bolo jednoduchsie zastresit.Skratka ,naozaj vela komplikacii.

Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules