[Bratislava] New Slovak National Football Stadium - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 38 votes, 4.82 average.
Old June 18th, 2009, 11:03 PM   #81
SunshineBB
Hello

Likes (Received): 715

Quote:
Originally Posted by wonderdax View Post
skoda Interu, dnes rozpraval majitel klubu do radia, ze mu je luto ze to takto dopadlo. Mladez zostane nadalej trenovat na pasienkoch a zalozia im novy klub i rozdiela ich (dubravka). Muzi, ked som dobre pochopil do Senice, ktorym neskoncila zmluva.Senica mlci tlacovka bude az za par dni. Co vsak poznamenal majitel, ze Inter je umely klub, ktory vznikol odclenenim od Iskry dnes SKP, preto to ajtak dopadlo. Padla aj ironicka poznamka o tom, ako najlepsie stavebne parcely na Slovensku su futbalove, dnes pozemok, zajtra sklenena budova. ;(
vsetky zmeny ktore si opisal su proti stanovam SFZ, ale u nas zrejme nie su na to, aby sa dodrziavali .. kocurkovo na entu .. Humenne, Bardejov, 1. FC Kosice, Inter .. u nas zanika tradicia a nahradzaju ju kluby ktore nic neznamenaju a nikdy nic ani znamenat nebudu .. Mocenok, Moldava, Senica, a pod. .. narychlo zbuchane sedacky, vynimka na osvetlenie a na poslednu chvilu podpisany tretoligovy hraci, a huraaa do corgon ligy pre 12. miesto .. aky toto ma vyznam?
SunshineBB no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 18th, 2009, 11:23 PM   #82
wonderdax
The Man from Earth

wonderdax's Avatar

Likes (Received): 2

ja len pisem, co som pocul, ci uz ani to nemozem?

Drnovice boli tiez dedina a co dosiahli. Druláááák ...góóóól
wonderdax no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2009, 12:35 AM   #83
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

Quote:
Originally Posted by SunshineBB View Post
vsetky zmeny ktore si opisal su proti stanovam SFZ, ale u nas zrejme nie su na to, aby sa dodrziavali .. kocurkovo na entu .. Humenne, Bardejov, 1. FC Kosice, Inter .. u nas zanika tradicia a nahradzaju ju kluby ktore nic neznamenaju a nikdy nic ani znamenat nebudu .. Mocenok, Moldava, Senica, a pod. .. narychlo zbuchane sedacky, vynimka na osvetlenie a na poslednu chvilu podpisany tretoligovy hraci, a huraaa do corgon ligy pre 12. miesto .. aky toto ma vyznam?
Tak tak.A rovnako ma vytaca DAC.Dnes sme to akurat s kamosom preberali.Majitel -Dubaj,hraci-Afrika,v zaklade jeden Slovak a jeden Madar.Licencia od Senca a k tomu tupci na tribune ktori celu tuto smiesnu zmes zakryvaju Madarskou trikolorou. KDE TO SME?
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 9th, 2009, 10:43 AM   #84
matiasmx
Bratislava citizen

matiasmx's Avatar

Likes (Received): 1753

Futbalový štadión za 69,12 miliónov postaví mesto

Kto vravi ze niesu peniaze..

co dodat LINK

no ale s pohladu rozvoja a progresu budem rad ak sa postavi novi stadion..
matiasmx no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2009, 11:20 AM   #85
Pederaz
Registered User

Pederaz's Avatar

Likes (Received): 0

Stavba štadióna na Tehelnom poli sa má začať 1. mája 2010

Hlavné mesto Bratislava bude postupovať v zmysle navrhovaného harmonogramu, ktorý je súčasťou uznesenia vlády SR zo stredy 8. júla, v úzkej spolupráci s Ministerstvom školstva (MŠ) SR.
Pre TASR to uviedla hovorkyňa bratislavského primátora Beatrice Szabóová v súvislosti s výstavbou nového futbalového štadióna na Tehelnom poli v Bratislave-Novom Meste pre potreby športovej reprezentácie SR. Starý štadión ŠK Slovan Bratislava nahradí nový.

"Sme spokojní s tým, že budeme mať moderný športový stánok, spĺňajúci parametre pre organizovanie medzinárodných podujatí, ktorý bude slúžiť na dôstojnú reprezentáciu celého Slovenska," povedal pre TASR bratislavský primátor Andrej Ďurkovský. Podľa harmonogramu, ktorý mesto predložilo vláde, búranie starého štadióna sa začne v marci-apríli 2010 a samotná výstavba 1. mája 2010. Termín odovzdania do skúšobnej prevádzky je 1. máj 2012.

Vláda SR schválila 8. júla 69,12 milióna eur (2,082 miliardy Sk) na jeho výstavbu. Štát ich poskytne mestu ako dotáciu v rokoch 2010 až 2012 prostredníctvom MŠ SR. Mesto má uzatvoriť zmluvu o dotácii s rezortom školstva. Počas celej výstavby bude samospráva postupovať v spolupráci s MŠ SR, taká je jedna zo základných podmienok poskytnutia financií. Rezort bude schvaľovať napríklad výber dodávateľa, vyhlásenie verejného obstarávania, zmluvu so správcom a podobne. Štadión má slúžiť ako domovský stánok pre národný futbalový tím, prvoligovú mestskú reprezentáciu a počas roka môže byť využitý aj na kultúrne a spoločenské podujatia.

Mesto bude investorom výstavby a zabezpečí prevádzku štadióna, ktorý zostane majetkom mesta 30 rokov odo dňa kolaudácie. Na štadión nemôže byť zriadené záložné právo. Bratislava bude financovať ďalšie vyvolané a nepredvídané náklady spojené s výstavbou, taká je ďalšia zo základných podmienok.

Štadión má stáť na pozemkoch na Tehelnom poli s rozlohou 54.414 štvorcových metrov, tie poskytne samospráva.

Mesto získalo od vlastníka štadióna ŠK Slovan Bratislava, spoločnosti Národný futbalový štadión, a.s. stavby starého štadióna, a tým aj právo búrať ich a na pozemkoch postaviť nový futbalový stánok, uvádza sa v materiáli z rokovania vlády. Bratislavské mestské zastupiteľstvo prenajalo tieto pozemky firme v roku 2007 aj za účelom asanácie starého štadióna, na výstavbu a prevádzkovanie Národného futbalového štadióna na 50 rokov za 33,19 eura (1000 Sk) ročne za celý predmet nájmu s podmienkami.

zdroj: aktuality.sk
Pederaz no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2009, 12:08 PM   #86
Amrafel
Bratislava YIMBY

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 6677

ach jaj obyčajný populistický krok pred voľbami - aj ten štadión je zlý, mal mať kapacitu aspoň 30 000 divákov

tu máme ten SMER proti kríze

YIM.BA.
Amrafel no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2009, 12:14 PM   #87
seem
Mornar bez mora

seem's Avatar

Likes (Received): 85

O 4 roky to opať niekto nájde v šuflíku.

Zauvik si tu, u mojim mislima i grudima..
seem no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2009, 02:46 PM   #88
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4293

Ak sa má stavať 20-tisícový, tak nech sa radšej nestavia nič. Opravia Pasienky, tam sa môže provizórne hrať a Tehelné pole môže medzitým aj spadnúť. Po pár rokoch možno kompetentní dospejú k záveru, že hlavné mesto skoro 5 a pol miliónového štátu by možno znieslo aj viac než smiešny 20-tisícový štadiónik.
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2009, 03:58 PM   #89
ADIHASH
Registered User

ADIHASH's Avatar

Likes (Received): 21

35-tisícový by bol ideálny. To ani nie je nejaký megaštadión.
ADIHASH no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2009, 04:12 PM   #90
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4293

Quote:
Originally Posted by ADIHASH View Post
35-tisícový by bol ideálny. To ani nie je nejaký megaštadión.
Samozrejme, nikto nechce žiaden megaštadión. 30 až 35 tisíc by bolo akurát. Viac by už bolo na naše pomery megalomanstvo, menší štadión by zase bola hanba volať národným.
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2009, 04:56 PM   #91
matiasmx
Bratislava citizen

matiasmx's Avatar

Likes (Received): 1753

ja s touto mikro stavbou ani mackopsom nesuhlasim, tiez to povazujem za populizmus tejto garnituri no proste skoda.. ale kazdopadne neverim ze sa nieco aj v reale bude realizovat..
matiasmx no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2009, 05:45 PM   #92
p182
Registered User

p182's Avatar

Likes (Received): 514

20 000 tisicovy stadion je dobry pre ZA, PO, KE nie pre BA
Old July 10th, 2009, 06:15 PM   #93
johnnyy
Registered User

Likes (Received): 13

Quote:
Originally Posted by p182 View Post
20 000 tisicovy stadion je dobry pre ZA, PO, KE nie pre BA
pravdu mas.. pre polmilionove mesto je 20 000 bolestne malo
Old July 10th, 2009, 11:25 PM   #94
Pofs
Registered User

Bolestne malo? Asi na futbal nechodis... A pre milionovu Prahu to neni bolestne malo? Tam nemaju ani zdaleka stadion pre 30 000 ludi a vobec sa mi nezda, ze by im chybal... Preco by mal chybat nam? Ta kapacita je akurat a okrem toho, stadion sa ma postavit tak, ze bude mozne v buducnosti kapacitu zvysit na 30 000 ludi...
Pofs no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2009, 09:35 AM   #95
johnnyy
Registered User

Quote:
Originally Posted by Pofs View Post
Bolestne malo? Asi na futbal nechodis... A pre milionovu Prahu to neni bolestne malo? Tam nemaju ani zdaleka stadion pre 30 000 ludi a vobec sa mi nezda, ze by im chybal... Preco by mal chybat nam? Ta kapacita je akurat a okrem toho, stadion sa ma postavit tak, ze bude mozne v buducnosti kapacitu zvysit na 30 000 ludi...
mas pravdu nechodim... to je myslim ich problem.. nie nas..
ked uz chce mat bratislava nejaky normalny stadion ktory ma vyhovovat vsetkym tym podmienkam.. tak nech ho maju

ale este pre porovnanie.. stotisicova zilina ma 13 000 miest
a patstotisicova bratislava bude mat 20 000 miest..
nejako mi tam nesedi priama umera.. ci? (a to som este nespomenul ze tam chce hravat reprezentacia..)
Old July 11th, 2009, 10:55 AM   #96
Sukino
Registered User

Sukino's Avatar

Likes (Received): 3575

a waste of taxpayers' money
Old July 11th, 2009, 11:14 PM   #97
Pofs
Registered User

Quote:
Originally Posted by johnnyy View Post
mas pravdu nechodim... to je myslim ich problem.. nie nas..
ked uz chce mat bratislava nejaky normalny stadion ktory ma vyhovovat vsetkym tym podmienkam.. tak nech ho maju

ale este pre porovnanie.. stotisicova zilina ma 13 000 miest
a patstotisicova bratislava bude mat 20 000 miest..
nejako mi tam nesedi priama umera.. ci? (a to som este nespomenul ze tam chce hravat reprezentacia..)
Tak podla tvojej teorie by mal mat novy stadion v Bratislave kapacitu 65 000 ludi... A Berlin by mal mat stadion pre 442 000 divakov... Pre tvoju informaciu, priemerna navsteva v Ziline na ligu je 3 500 divakov na zapas...
A Berlin ako jeden z mala klubov v Nemecku nemava pravidelne vypredany svoj stadion pre 75 000 ludi... Mozno by bola parada budovat obrovske futbalove stanky, otazka je, ci je to vobec potrebne a kto tu vystavbu vlastne zaplati???
Pofs no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2009, 11:26 PM   #98
johnnyy
Registered User

Quote:
Originally Posted by Pofs View Post
Tak podla tvojej teorie by mal mat novy stadion v Bratislave kapacitu 65 000 ludi... A Berlin by mal mat stadion pre 442 000 divakov... Pre tvoju informaciu, priemerna navsteva v Ziline na ligu je 3 500 divakov na zapas...
A Berlin ako jeden z mala klubov v Nemecku nemava pravidelne vypredany svoj stadion pre 75 000 ludi... Mozno by bola parada budovat obrovske futbalove stanky, otazka je, ci je to vobec potrebne a kto tu vystavbu vlastne zaplati???
co sem pleties nemecko..
a to bol moj nazor.. hadat a zacinat roztrzky preco prave tolko a kto to zaplati sa mi nechce..
Old July 12th, 2009, 10:54 AM   #99
quama
Registered User

quama's Avatar

Likes (Received): 3075

Bratislave jeden 20 000 futbalovy stadion staci. Velmi pochybujem, ze slovenska liga v najblizsich 10 rokoch ho dokaze naplnit aspon spolovice na co i jeden ligovy zapas. Ci sa ten stadion bude nazyvat narodnym ci nie je nepodstatne. Mame tu Narodne tenisove centrum a ja fakt netusim, kolko ma miest na sedenie a ci splna medzinarodny standard na termin narodny. Snaha postavit nejaky vacsi stadion mi pripomina neustalu vystavbu dalsich katolickych kostolov, pricom tie sucasne su poloprazdne.

V case krizy stavat novy stadion povazujem za absurdne. A to ti idioti vyhlasili, ze nedokoncia rekonstrukciu hradu. Radsej menej a poriadne.

Last edited by quama; July 12th, 2009 at 11:21 AM.
quama no está en línea   Reply With Quote
Old July 12th, 2009, 11:57 AM   #100
Chunkylover
Chrumky lover

Chunkylover's Avatar

Likes (Received): 12

V jednom článku bolo spomínané, že štadión by mal mať kapacitu 22.000 divákov a bude navrhnutý tak, aby sa dal v budúcnosti v prípade potreby nadstavať a rozšírila by sa tak kapacita.
22.000 na národný futbalový štadión je málo, ale vzhľadom na záujem o slovenský futbal je to v súčasnosti a pravdepodobne aj na dlhé roky postačujúce.
Navyše, ako spomenul quama, otvárať nové (predražené) projekty v čase krízy, navyše ak nie sme schopní ukončiť začaté projekty, je absurdné.
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules