[Bratislava] Jégého Alej 21 f - Page 52 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 75 votes, 4.97 average.
Old October 19th, 2009, 03:14 PM   #1021
mike256
Registered User

mike256's Avatar

Likes (Received): 610

Quote:
Originally Posted by zacik View Post
to mike256: neinformavala ta nahodou ta ista slecna z Finepu pred cca mesiacom ze budu rozosielat vyzvy na podpis kupnych zmluv zaciatkom oktobra (co sa samozrejme nestalo)?? Mas tento termin potvrdeny akokolvek inak ako telefonickym rozhovorom?

podla toho co je uvedene v zmluve o buducej zmluve tak mozu byty odovzdavat kludne v marci 2012 a nikto im v podstate nic nemoze... :o(((
No v podstate mozu odovzdavat byty az v marci 2012, podla nasej zmluvy mali stavbu dokoncit a spustit kolaudacny proces do konca novembra 2009, takze nevidim dovod na nervozitu ohladom toho, ze v polovici oktobra 2009 este nebyvame...

Ja som bol povodne pripraveny na preberanie bytu na zaciatku roka 2010, takze ak sa to podari napriklad pred koncom roka 2009, mozem byt len stastny...aj ked chapem moznu nervozitu ludi, ktori maju svoj byt v JA kupeny od roku 2006...
Advertisement

Old October 20th, 2009, 08:02 AM   #1022
xman66
Bart Simpson

xman66's Avatar

Likes (Received): 1

FINEP je podla zmluvy (aspon podla verzie, ktora sa aplikovala este na jar 2007 a je mozne ze sa casom dalej vyvijala a menila) povinny do 20 dni odo dna 'dorucenia' oznamenia o povoleni vkladu do katastra vyzvat buduceho nadobudatela na podpis zmluvy o prevode.

Ostatne terminy:
- ukoncenie stavebnych prac do 31.8.2009
- do 10 dni podanie ziadosti o vydanie kolaud.rozhodnutia
- do 5 dni ziadost o pridelenie supisneho a orientacneho cisla
- do 15 dni navrh na zapis do katastra
- do 20 dni vyssie uvedena vyzva na podpis zmluvy
- do 90 dni povinnost podpisat zmluvu nadobudatelom
(lehoty vzdy od pravoplatneho rozhodnutia o predchadzajucom kroku)

Sankcie (v podstate uplne zanedbatelne) sa vztahuju len na nedodrzanie povinnosti zaslat vyzvu buducemu nadobudatelovi v stanovenom termine...
xman66 no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2009, 11:07 AM   #1023
mike256
Registered User

mike256's Avatar

Pripájam niekoľko fotiek zo zelenej terasy v JA. Fotky sú z oficálnej stránky projektu.

A na porovnanie vizualizacia (ktora bude realitou mozno o 15 rokov, ked stromy vyrastu...):

Advertisement

Old October 20th, 2009, 03:48 PM   #1024
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 4932

z ineho threadu ...

http://uzmamtohodost.blogspot.com/20...lej-alebo.html

ako o JG som vysoku mienku nemal, ale toto je brutus .. ako seriozne, to fakt, asi radsej tie lentilkove panelaky oproti ..
aquila no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2009, 04:19 PM   #1025
edgeSK
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by aquila View Post
z ineho threadu ...

ako o JG som vysoku mienku nemal, ale toto je brutus .. ako seriozne, to fakt, asi radsej tie lentilkove panelaky oproti ..

nemyslim si ze by opisal inak byt napr. v eurovei ... cely clanok ma pre mna nulovu vypovednu hodnotu. Videl som standart kupelky v rozadole, a je to podla mna to iste ako v JA. Celkovo JA neni ziadne terno to je jasne, ale porovat ho s panelakom na zaklade typu dodavky teplej vody a moznym nedalekym vyhladom na inu budovu je uplne scestne. Co sa tyka dispozicie, bol som aj v 2i aj v 3i a tie dizpozicie ani zdaleka nie su najhorsie ... vid podorysy na webe.
edgeSK no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2009, 04:42 PM   #1026
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Likes (Received): 2755

tak ale pochybujem ze v Rozadole sa po dazdi rozpijala fasada a ze v nom praskali steny takym sposobom ako v JA (fotky tu boli).
Old October 20th, 2009, 04:46 PM   #1027
edgeSK
Registered User

Quote:
Originally Posted by Strummer View Post
tak ale pochybujem ze v Rozadole sa po dazdi rozpijala fasada a ze v nom praskali steny takym sposobom ako v JA (fotky tu boli).
to mozes samozrejme len pochybovat ... dufam ze tu fasadu reklamuju a opravia. Praskanie stien bolo aj v rozadole a je v takmer kazdej novostavbe. Mega preskliny su v koloseu.
Old October 20th, 2009, 04:47 PM   #1028
kaxno
railfan

kaxno's Avatar

Likes (Received): 443

Ono problem standardov je vzdy otazka. Osobne (nic v zlom voci nikomu) ale ked dakto vyvali 4 mega za byt a nie je schopny investovat 100k naviac do poriadnych obkladov a sanity ... Aj ked zase, jeden by cakal, ze za tie 4 mega dostane viac, ako podradne polske kachlicky a baterie + smaltovanu vanu. V tomto este nasi developeri tiez nestihli dozriet. Este dobre ze uz nedavaju kombi WC ale aspon geberit. Kupelky v standarde su a boli des v takmer kazdej novostavbe, ci to bolo Koloseo, Rozadol, Universo, Boria (link co sem dal Mircik), ale aj Vienna Gate a III. veze (aj ked tam aspon vybrali peknu sanitu) a relativne neutralne vypadajuce kachlicky. A to nevravim o roznych "elitnych projektoch" typu Dubravka 200 od BOS Slovakia http://www.bos-slovakia.sk/img/foto-int02-velke.jpg

Tu je inak vzorovy byt v JA: http://www.finep.sk/web/?s1=projekty...ovy-byt&lng=sk

Tu je vzorkovna standardov / nadstandardov (ten standard je des a hruza): http://www.finep.sk/web/?s1=projekty...orkovna&lng=sk

Btw, najvacsia pikoska su "byty (apartmany) s predzahradkami": http://www.finep.sk/web/?s1=jegeho&s2=apartmany&lng=sk
Predstavte si, ako mate predzahradku zahadzanu spackami, a popadanym bordelom z balkonov nad Vami ... no neviem neviem, urcite to dava zaklad "dobrym susedskym vztahom". Predstava opalovania resp. "rannej kavy" ma uplne dostala, kupujem

Last edited by kaxno; October 20th, 2009 at 05:02 PM.
kaxno no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2009, 05:09 PM   #1029
mike256
Registered User

mike256's Avatar

Quote:
Originally Posted by aquila View Post
z ineho threadu ...

Chalan ma dobru pamat alebo si to po prichode domov upravil podla potreby...
Old October 20th, 2009, 05:29 PM   #1030
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 1760

mozno si to nahraval, ale nepredpokladam ze "babenka od developera" by davala taketo priblble odpovede...ale mozne je vsetko.
marish no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2009, 05:29 PM   #1031
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Likes (Received): 34

Quote:
Originally Posted by kaxno View Post
Ono problem standardov je vzdy otazka. Osobne (nic v zlom voci nikomu) ale ked dakto vyvali 4 mega za byt a nie je schopny investovat 100k naviac do poriadnych obkladov a sanity ... Aj ked zase, jeden by cakal, ze za tie 4 mega dostane viac, ako podradne polske kachlicky a baterie + smaltovanu vanu. V tomto este nasi developeri tiez nestihli dozriet. Este dobre ze uz nedavaju kombi WC ale aspon geberit. Kupelky v standarde su a boli des v takmer kazdej novostavbe, ci to bolo Koloseo, Rozadol, Universo, Boria (link co sem dal Mircik), ale aj Vienna Gate a III. veze (aj ked tam aspon vybrali peknu sanitu) a relativne neutralne vypadajuce kachlicky. A to nevravim o roznych "elitnych projektoch" typu Dubravka 200 od BOS Slovakia http://www.bos-slovakia.sk/img/foto-int02-velke.jpg

Tu je inak vzorovy byt v JA: http://www.finep.sk/web/?s1=projekty...ovy-byt&lng=sk

Tu je vzorkovna standardov / nadstandardov (ten standard je des a hruza): http://www.finep.sk/web/?s1=projekty...orkovna&lng=sk

Btw, najvacsia pikoska su "byty (apartmany) s predzahradkami": http://www.finep.sk/web/?s1=jegeho&s2=apartmany&lng=sk
Predstavte si, ako mate predzahradku zahadzanu spackami, a popadanym bordelom z balkonov nad Vami ... no neviem neviem, urcite to dava zaklad "dobrym susedskym vztahom". Predstava opalovania resp. "rannej kavy" ma uplne dostala, kupujem
no, podla tych fotiek v standarde geberity nie su... ale to nie su v dost vela projektoch v Bratislave.

Nedavno som bola v novopostavenej bytovke na peknej ceste - na Traminovej - a tam ma celkom pobavil "vyhlad" rovno do druheho domu a smerom nadol priamo do predzahradky obklopenej vysokym murom. o dispozicii konkreneho bytu skoda hovorit.
zuzana no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2009, 05:31 PM   #1032
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Quote:
Originally Posted by marish View Post
mozno si to nahraval, ale nepredpokladam ze "babenka od developera" by davala taketo priblble odpovede...ale mozne je vsetko.
my sme mali "chlapceka" a ano, odpovede vedeli byt kuzelne
Old October 20th, 2009, 05:54 PM   #1033
edgeSK
Registered User

Quote:
Originally Posted by zuzana View Post
no, podla tych fotiek v standarde geberity nie su... ale to nie su v dost vela projektoch v Bratislave.

Nedavno som bola v novopostavenej bytovke na peknej ceste - na Traminovej - a tam ma celkom pobavil "vyhlad" rovno do druheho domu a smerom nadol priamo do predzahradky obklopenej vysokym murom. o dispozicii konkreneho bytu skoda hovorit.

v tomto pripade geberit v standarte je, dal sa vybrat ale aj klasik
Old October 20th, 2009, 06:50 PM   #1034
MM_SPI

uvidime o par rokov, ktora novostavba bude zatracovana... pre mna co je najdolezitejsie je lokalita a poloha, nemienim stravit dve hodiny denne v aute cestou do a z roboty. len maly "naivny" prepocet - ak v praci zarobim 10 evri za hodinu tak svoj volny cas si cenim na minimalne dvojnasobok - t.j. hodina = 20 evri - ak mesacne stravim 20 krat 2 hodiny v aute cestovanim, tak to ma pre mna hodnotu 800 evri... a to je viac ako mesacna splatka za cely byt aj s energiami
MM_SPI no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2009, 07:54 PM   #1035
misko
Registered User

Quote:
Originally Posted by edgeSK View Post
....Co sa tyka dispozicie, bol som aj v 2i aj v 3i a tie dizpozicie ani zdaleka nie su najhorsie ... vid podorysy na webe.
schvalne som sa pozrel.
okrem druheho podlazia su komplet vsetky byty orientovane vzdy len na jednu stranu objektu pricom hlbka dispozicia skoro vzdy prekracuje sirku a teda aj plochu objektu na fasadu. take dispozicie sa dnes sekaju, pretoze zarucuju investorovi najvacsiu vytaznost z m2, ale urcite nie su idealne. uz z hladiska osvetlenia (ktore ma kriticky bod pri standardnej vyske miestnosti a okna tak v hlbke 5m v miestnosti) - ale aj z dalsich hladisk zariadenie nudle je vzdy problem, pohyb v takom byte nie je idealny...
nehovoriac o tom, ze panelaky maju skoro vzdy (az na niektore bodaky, ale neplati vseobecne) zabezpecene denne svetlo v spolocnych priestoroch - chodbach a schodiskach. rovnako odvetranie.

panelaky mali brutalne obmedzenia vo vyrobe, o ktorych rozhodli sudruhovia (obmedzeny pocet typov vyrobenych panelov), ale existovali zlozite vyskumy ako s takymi obmedzeniami nieco urobit a tie dispozicie su lepsie ako vo vacsine novostavieb...

inak by ma zaujimalo, u vas je nejaky problem s teplarnou? ja osobne by som to vnimal ako prednost, nikdy nebol problem s nedostatkom teplej vody v priebehu dna.

Last edited by misko; October 20th, 2009 at 07:59 PM.
misko no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2009, 08:22 PM   #1036
Aan
Beijing, China

Aan's Avatar

Likes (Received): 197

uff, tak po precitani clanku som zmenil mienku na majitelov bytov v tejto masovke z nie prilis inteligentnych na idiotov

sorry ale to som vazne netusil ze si niekto da do novostavby zaviest kurenie od teplarne, clovek co kupi taky byt je naozaj cisty blazon v dnesnej dobe kedy sa kazdy normalny barak snazi osamostatnit od teplarne aby nedochadzalo k stratam a riadil si spotrebu sam tak ako potrebuje

to som si nemyslel, ze v dnesnej dobe je este mozne napojit novostavby na spolocne teplarne z cias komancov

detto ta trojrocna zaruka v dobe ked vacsina ludi pouziva na splacanie bytu 15-30r novostavby, to je tiez sila, zaruku na spotrebnu elektroniku mam dlhsiu nez na stavbu kde by som mal byvat, neskutocne

detto AZ jeden vyjazd z garazi

nemal som dobru mienku o JA, ale teraz viem ze je to ozajstny shit ktoremu sa v BA len tak nieco nevyrovna (vsetci cakame na dostavanie jej vazneho konkurenta Bosakovej a Obydicku a zapas o krala shitov a otrasneho byvania)
Aan no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2009, 09:31 PM   #1037
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Quote:
Originally Posted by Aan View Post
uff, tak po precitani clanku som zmenil mienku na majitelov bytov v tejto masovke z nie prilis inteligentnych na idiotov

sorry ale to som vazne netusil ze si niekto da do novostavby zaviest kurenie od teplarne, clovek co kupi taky byt je naozaj cisty blazon v dnesnej dobe kedy sa kazdy normalny barak snazi osamostatnit od teplarne aby nedochadzalo k stratam a riadil si spotrebu sam tak ako potrebuje

to som si nemyslel, ze v dnesnej dobe je este mozne napojit novostavby na spolocne teplarne z cias komancov

detto ta trojrocna zaruka v dobe ked vacsina ludi pouziva na splacanie bytu 15-30r novostavby, to je tiez sila, zaruku na spotrebnu elektroniku mam dlhsiu nez na stavbu kde by som mal byvat, neskutocne

detto AZ jeden vyjazd z garazi

nemal som dobru mienku o JA, ale teraz viem ze je to ozajstny shit ktoremu sa v BA len tak nieco nevyrovna (vsetci cakame na dostavanie jej vazneho konkurenta Bosakovej a Obydicku a zapas o krala shitov a otrasneho byvania)
my sme mali dvojrocnu zaruku na byt, na stavebne prvky zaruka pokracuje a riesi sa cez spravcovsku spolocnost. v podstate na nic sme nedostali zarucne listy. (KR). Co sa tyka teplarne, mohlo tam ist o lobbing, podobne ako je to pri pripojeni internetu a kablovej tv vo vacsine novostavieb. Okrem toho byty v JA boli na sucasne bratislavske pomery lacne - niekde sa to prejavit muselo.
projekt nezatracujem - ludia nekupuju byty zo dna na den a urcite zhodnocuju svoje moznosti a predstavy. A ked im do nich JA pasuje, preco nie. Pri troche stastia sa da z akehokolvek priestoru vytlct to najlepsie.
Old October 20th, 2009, 10:16 PM   #1038
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 4932

3 roky su skor mile prekvapenie, lebo vasina projektov ma len 2 roky. napriklad aj v rakusku su 3 roky temer vylucne na stavby spolufinancovne mestom, inak len 2 roky.. predlzenu zaruku si mozes dokupit.. cize toto by som videl ako mensi problem.

co sa tyka predzahradiek. ak by to nebola masovka je predzahradka vec k nezaplateniu .. u nas ju nepredavali za 1 euro, ale za 1/2 m2 ceny bytu, co nebolo malo..
aquila no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2009, 10:55 PM   #1039
marclucpicard
Registered User

marclucpicard's Avatar

Likes (Received): 25

Co sa tyka standardu pre kupelku tak napriklad u nas (Slnecny dvor - Trnavka) bol standard obklad Vileroy & Boch, baterie Hansa a kto chcel tak ako ja si dal aj listely a sem tam obklad s mozaikou alebo ako sa tomu nadava
Co sa tyka JA - jeden vyjazd z garazi pre 470 aut je katastrofa, napojenie na teplaren je katastrofa, to ze tam nie je plyn v byte je OK lebo by sa este niekto pocase otravil pre klaustrofobiu z tych uzkych izieb. Btw. tiez nemam plyn ale el. varnu dosku a je to ovela lepsie.
Nebytovy priestor - ktory zakon tam preboha zakazuje byvat? Chlapec by si najskor mal aj overit fakty nez tresne taku blbost.
Tiez mam totiz nebyt. priestor a byvam. Mam aj trvaly pobyt a poistku na byt voci zivlom, pre pripad vykradnutia atd.
Zaruka - u nas tiez 3 roky a nikto to neriesil ze preco nie 5r.
"Panelaky" na Jégého - je to taky zauzivany nazov ale prave tieto nie su z betonovych panelov ale z liatej zelezobetonovej konstrukcie. Proste je to jeden monoliticky blok a siporexovymi panelmi je to len oblozene z troch stran. Su to jedny z najlepsie prevedenych "panelakov" za cias komunizmu.
A ze su "lentilkove"? - ani nahodou este Jégého ulica vyzera celkom solidne narozdiel od niektorych v Petrzalke

Na zaver: v JA som bol na dni otvorenych dveri a byvat by som tam teda nechcel, z uz vyssie spominanych klaustrofobickych pocitov z izieb, nekvalita vnutornych priestorov aj nekvalita fasady atd.
marclucpicard no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2009, 11:21 PM   #1040
xman66
Bart Simpson

xman66's Avatar

Quote:
Originally Posted by marclucpicard View Post
Co sa tyka JA - jeden vyjazd z garazi pre 470 aut je katastrofa

nie su nahodou dva??
xman66 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links