[Bratislava] Petržalka City - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 15 votes, 5.00 average.
Old October 6th, 2007, 01:42 AM   #41
pau-chin
Registered User

pau-chin's Avatar

Likes (Received): 1741

Quote:
Originally Posted by Wizzard View Post
Aké je to mesto, prosím ťa? Imho Einsteinova od takéhoto stavu nemá veľmi ďaleko.

nie je to niečo ako newyorský Central Park?
je to azia !!! 100% bud Tokyo, Osaka alebo Taipei - nieco take ....

v tom parku su aj azijske prvky
pau-chin no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 6th, 2007, 10:27 AM   #42
Amrafel
Bratislava YIMBY

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 6671

mne to trochu pripomína Hirošimu

YIM.BA.
Amrafel no está en línea   Reply With Quote
Old October 18th, 2007, 12:55 PM   #43
Amrafel
Bratislava YIMBY

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 6671

petržalka city začnú stavať na budúci rok

http://www.bratislavskenoviny.sk/563...vici-roku-2008

YIM.BA.
Amrafel no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 18th, 2007, 09:01 PM   #44
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4289

Quote:
Originally Posted by Amrafel View Post
A dúfasm, že až do neba a ešte vyššie, nech má Petržalka konečne nejakú dominantu. A s ňou i celé mesto.
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old October 19th, 2007, 04:38 PM   #45
carbonkid
ab.us.er

carbonkid's Avatar

Likes (Received): 40

Quote:
Originally Posted by Qwert View Post
A dúfasm, že až do neba a ešte vyššie, nech má Petržalka konečne nejakú dominantu. A s ňou i celé mesto.
...v komplexnom navrhu petrzalka city som napocital 8 budov, ktore maju 20 a viac poschodi [konkretne: 3 x 20, 23, 24, 28 a 2 x 36poschodi]...tak sa nechajme prekvapit, ci tam naozaj aj vyrastu viac tu
carbonkid no está en línea   Reply With Quote
Old October 19th, 2007, 05:08 PM   #46
matiasmx
Bratislava citizen

matiasmx's Avatar

Likes (Received): 1751

naozaj nadera drzim palce nech sa to cim skor postavi ...
matiasmx no está en línea   Reply With Quote
Old October 19th, 2007, 11:27 PM   #47
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Quote:
Originally Posted by carbonkid View Post
...v komplexnom navrhu petrzalka city som napocital 8 budov, ktore maju 20 a viac poschodi [konkretne: 3 x 20, 23, 24, 28 a 2 x 36poschodi]...tak sa nechajme prekvapit, ci tam naozaj aj vyrastu viac tu
Ja by som si predstavoval skôr aspoň jednu, dve 40+ poschodové, ale čo už...
Old October 19th, 2007, 11:30 PM   #48
carbonkid
ab.us.er

carbonkid's Avatar

Likes (Received): 40

Quote:
Ja by som si predstavoval skôr aspoň jednu, dve 40+ poschodové, ale čo už...
...ja budem rad, ked budu tie dve 36 poschodove. KONECNE bude mat petrzalka nejake orientacne body
carbonkid no está en línea   Reply With Quote
Old October 19th, 2007, 11:35 PM   #49
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Quote:
Originally Posted by carbonkid View Post
...ja budem rad, ked budu tie dve 36 poschodove. KONECNE bude mat petrzalka nejake orientacne body
To áno, ale teraz ma napadlo, že som mal skôr napísať 40+++ či 50+, nech sú to skutočné mrakodrapy. Petržaka je podľa mňa pre ne to pravé miesto.
Old October 20th, 2007, 02:43 PM   #50
Chunkylover
Chrumky lover

Chunkylover's Avatar

Likes (Received): 12

Tato vystavba by mohla zvysit aj ceny bytov v okoli. Co myslite? A rovnako aj eletrickova trat. To by celkom bodlo, kedze byvam nedaleko.
Chunkylover no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2007, 02:53 PM   #51
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Quote:
Originally Posted by Chunkylover View Post
Tato vystavba by mohla zvysit aj ceny bytov v okoli. Co myslite? A rovnako aj eletrickova trat. To by celkom bodlo, kedze byvam nedaleko.
Tak to je hádam všetkým jasné, že to zvýši ceny bytov. Aj preto nechápem, prečo ľudia proti tomu protestujú. Ak tam teraz niekto vlastní 3-izbový byt, keď sa to dostavia, tak si kľudne bude môcť dovoliť dom niekde pri Bratislave a nemusí ho zaujímať hluk a doprava v okolí. Ale väčšina ľudí takto asi nemyslí.
Old October 20th, 2007, 06:17 PM   #52
Chunkylover
Chrumky lover

Chunkylover's Avatar

Likes (Received): 12

Quote:
Aj preto nechápem, prečo ľudia proti tomu protestujú.
To ludia protestuju aj proti Petrzalka City? Tak tomu uz fakt nerozumiem. Vsak sa na planovanom uzemi nachadza v sucasnosti velke nic. Len par stromov, neupravene priestranstva, nejake prasne cesty a sklady. Skoda takych nevyuzitych pozemkov. Nadavaju aj na to, ale ked sa to ma zrevitalizovat, tak to nie. Je to skvely projekt, ktory by konecne vytvoril petrzalske centrum - miesto, na ktore budu ludia pysni, budu sa tam stretavat, pracovat, byvat.
Chunkylover no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2007, 06:23 PM   #53
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Quote:
To ludia protestuju aj proti Petrzalka City? Tak tomu uz fakt nerozumiem. Vsak sa na planovanom uzemi nachadza v sucasnosti velke nic. Len par stromov, neupravene priestranstva, nejake prasne cesty a sklady. Skoda takych nevyuzitych pozemkov. Nadavaju aj na to, ale ked sa to ma zrevitalizovat, tak to nie. Je to skvely projekt, ktory by konecne vytvoril petrzalske centrum - miesto, na ktore budu ludia pysni, budu sa tam stretavat, pracovat, byvat.
Chceli by tam park a keď sa už má stavať, tak nič vysoké. Začínam si myslieť, že komunisti boli geniálni urbanisti. Vytvorili štvrť, v ktorej obyvatelia nechcú nič meniť, taká je dokonalá. Možno by pomohlo vymeniť obyvateľov. Všetci NIMBYs by sa mali presťahovať do okolia Rimavskej Soboty, Humenného a podobne, nech vidia ako to vyzerá v oblastiach, kde sa nič nestavia.
Old October 20th, 2007, 07:43 PM   #54
Wizzard
Prešpurák

Wizzard's Avatar

Likes (Received): 1376

Hej, protestujú, už to tu bolo spomínané, a dokonca protestujú proti električke, asi im viac vyhovujú autobusy. A tiež sa im páči viac táto príroda čo tam teraz je. Proste niektoré veci nepotrebujú komentár Ale normálne je možno dobré, že tam nič nepostavili, aspoň je teraz dosť miesta na naozajstné centrum, predstavte si že by tam bola ďalšia radová zástavba ako na každej ulici okolo.
Wizzard no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2007, 04:31 AM   #55
hurahura
urban voyer

Likes (Received): 19

Quote:
tie hnusne prasive panelaky su uz take predrazene, ze dufam, ze sa to nestane, len blazon by si kupoval hnusny stary panelak za 2 - 3 mega, ked za 4 si kupi byt v novostavbe. Moj nazor je ze ceny panelakov po dostavaní vsetkych tych novych bytovych projektov budu stagnovat a dufam, ze budu klesat. Tam kam patria - na dno cenoveho rebricka.
Mozno to vam to lokalpatriotom bude zniet velmi drzo, ale byvanie v petrzke hlavne okolo znievskej a tychto ulic, to je pre mna jeden velky grc. spina, rozpadavajuce sa domy, divne zastavby balkonov, zdevastovane terasy, hroza.
nejaky cas som musel v jednom takom byte tam byvat a tie byty nie su vobec vhodne na byvanie, horsie jak nejaky spinavy internat.
hurahura no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2007, 08:53 AM   #56
matiasmx
Bratislava citizen

matiasmx's Avatar

Likes (Received): 1751

Quote:
Originally Posted by hurahura View Post
tie hnusne prasive panelaky su uz take predrazene, ze dufam, ze sa to nestane, len blazon by si kupoval hnusny stary panelak za 2 - 3 mega, ked za 4 si kupi byt v novostavbe. Moj nazor je ze ceny panelakov po dostavaní vsetkych tych novych bytovych projektov budu stagnovat a dufam, ze budu klesat. Tam kam patria - na dno cenoveho rebricka.
Mozno to vam to lokalpatriotom bude zniet velmi drzo, ale byvanie v petrzke hlavne okolo znievskej a tychto ulic, to je pre mna jeden velky grc. spina, rozpadavajuce sa domy, divne zastavby balkonov, zdevastovane terasy, hroza.
nejaky cas som musel v jednom takom byte tam byvat a tie byty nie su vobec vhodne na byvanie, horsie jak nejaky spinavy internat.
no co dodat 28 rokou som byval v petrzalke na Gessayovej a ani nahodou nemozem povedat ze by to bolo nieco hrozne a spinave, pred 15 rokmi to bolo len o trosku horsie a to len vtom ze stromy boli este nevyrastene a domy neboli nepozateplovane takze asi len tolko..
matiasmx no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2007, 03:07 PM   #57
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Určite sa s pribúdajúcimi novými bytmi dá časom očakávať zníženie ceny panelákov. Keď sa trh nasýti, ľudia si začnú vyberať a ceny panelových domov pôjdu prudko dole. V tejto oblasti pozdĺž električkovej trate možno práve kvôli tej trati a službám ktoré v okolí vzniknú nie, ale v ostatných častiach mesta sa dá očakávať významný pokles. Ja osobne dúfam, že ten pokles bude skôr prepad na absolútne dno, aby sa investorom viac oplatilo panelák zbúrať a postaviť na jeho mieste niečo iné, než tie "domy" nechať stáť.
Old October 21st, 2007, 03:25 PM   #58
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Likes (Received): 34

Quote:
Určite sa s pribúdajúcimi novými bytmi dá časom očakávať zníženie ceny panelákov. Keď sa trh nasýti, ľudia si začnú vyberať a ceny panelových domov pôjdu prudko dole. V tejto oblasti pozdĺž električkovej trate možno práve kvôli tej trati a službám ktoré v okolí vzniknú nie, ale v ostatných častiach mesta sa dá očakávať významný pokles. Ja osobne dúfam, že ten pokles bude skôr prepad na absolútne dno, aby sa investorom viac oplatilo panelák zbúrať a postaviť na jeho mieste niečo iné, než tie "domy" nechať stáť.
Ja by som uplne nezahadzovala panelaky. Ich dispozicia je mnohokrat lepsia ako dispozicia novopostavenych bytov, vacsina bytov je orientovanych na dve svetove strany atd. To ze to bolo robene lacnym riesenim ok, ale vela spravi ci uz zateplenie alebo prestavby kontrolovane statikom, na co vsak este obyvatelia tychto objektov neprisla. Problem je aj v tom, ze este stale nepochopili, ze ked chcu dobre byvat, musia sa starat aj o okolie - preto vacsina z objektov zvonka chatra.
zuzana no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2007, 03:37 PM   #59
quama
Registered User

quama's Avatar

Likes (Received): 3072

Quote:
Originally Posted by zuzana View Post
Ja by som uplne nezahadzovala panelaky. Ich dispozicia je mnohokrat lepsia ako dispozicia novopostavenych bytov, vacsina bytov je orientovanych na dve svetove strany atd. To ze to bolo robene lacnym riesenim ok, ale vela spravi ci uz zateplenie alebo prestavby kontrolovane statikom, na co vsak este obyvatelia tychto objektov neprisla. Problem je aj v tom, ze este stale nepochopili, ze ked chcu dobre byvat, musia sa starat aj o okolie - preto vacsina z objektov zvonka chatra.
musim sa pripojit, a len doplnim, ze mnohe novostavby budu za 5 rokov v rovnakom stave ako panelaky po 20 rokoch. napriklad take plesne sa v novostavbach vyskytuju snad castejsie ako v panelakoch. za najvacsi problem panelakov pokladam (samozrejme okrem ich neestetickosti) problemy s prenikanim hluku medzi bytmi, s cim sa vela robit neda... (mimochodom, to ako sa v sucasnosti setri na kvalite priecok medzi bytmi prinasa rovnake problemi, naco vam je pekny vyhlad v novostvbe, ak vam zaspavanie sprijemnuje susedova chladnicka...)
quama no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2007, 03:45 PM   #60
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Likes (Received): 34

Quote:
Originally Posted by quama View Post
musim sa pripojit, a len doplnim, ze mnohe novostavby budu za 5 rokov v rovnakom stave ako panelaky po 20 rokoch. napriklad take plesne sa v novostavbach vyskytuju snad castejsie ako v panelakoch. za najvacsi problem panelakov pokladam (samozrejme okrem ich neestetickosti) problemy s prenikanim hluku medzi bytmi, s cim sa vela robit neda... (mimochodom, to ako sa v sucasnosti setri na kvalite priecok medzi bytmi prinasa rovnake problemi, naco vam je pekny vyhlad v novostvbe, ak vam zaspavanie sprijemnuje susedova chladnicka...)
Jop. a konieckoncov stale sa da urobit nieco s nobasilom a pod. na odhlucnenie. alebo staci riadne vyriesenie podlah.
zuzana no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules