IIHF World Ice Hockey Championships 2011 and 2019, Bratislava & Košice, Slovakia - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko » Bratislava | Košice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

View Poll Results: Zvoľte najlepšieho hráča Slovenska na MS 2011
Jaroslav Halák 4 3.54%
Ján Lašák 4 3.54%
Dominik Graňák 1 0.88%
Milan Jurčina 1 0.88%
Ivan Majeský 0 0%
Peter Podhradský 0 0%
Martin Štrbák 0 0%
Ľuboš Bartečko 0 0%
Pavol Demitra 6 5.31%
Marián Gáborík 3 2.65%
Marcel Hossa 0 0%
Ladislav Nagy 59 52.21%
Branko Radivojevič 0 0%
Štefan Ružička 1 0.88%
Miroslav Šatan 17 15.04%
Michal Handzuš 9 7.96%
Ľubomír Višňovský 4 3.54%
Marián Hossa 0 0%
Richard Zedník 2 1.77%
Josef Stumpel 2 1.77%
Tomáš Surový 0 0%
Voters: 113. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools
Old October 1st, 2007, 01:59 PM   #21
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Likes (Received): 37

Quote:
Originally Posted by Wizzard View Post
V každom prípade to bude zaujímavý športový areál, no ak už obnovia aj Samsung Arénu, mohol by sa celý šampionát konať tu, ale to by nás Košičania asi zabili a v Bratislave by na tie 2 týždne totálne skolabovala doprava a všetko ostatné
Ale Košice sú krásne mesto, a také hlavné námestie ako majú Košice Bratislava nemá. Žiadne námestie v Bratislave sa nechytá na hlavné námestie v Košiciach. Košice sú druhé najvačšie mesto na Slovensku. Ja som za Bratislavu a Košice.

Študoval som tam 5 roki, nejako mi to mesto prirástlo k srdcu.

toto je len stredná časť!
futuros no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 4th, 2007, 02:04 PM   #22
rauCO?
Registered User

rauCO?'s Avatar

Likes (Received): 50

Rozhodnute...

4. 10. 2007: TA3: "Poslanci dnes definitivne rozhodli o narodnych stadionoch.. oba sportove stanky budu stat v areali tehelneho pola... hokejovy na mieste cyklistickeho stadionu... a futbalovy na mieste stadionu Slovan Bratislava tehelnom poli..."

takze uz to nic nezvrati ci sa nam to paci alebo nie bude to stat tam...
rauCO? no está en línea   Reply With Quote
Old October 4th, 2007, 03:33 PM   #23
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Originally Posted by rauCO? View Post
4. 10. 2007: TA3: "Poslanci dnes definitivne rozhodli o narodnych stadionoch.. oba sportove stanky budu stat v areali tehelneho pola... hokejovy na mieste cyklistickeho stadionu... a futbalovy na mieste stadionu Slovan Bratislava tehelnom poli..."

takze uz to nic nezvrati ci sa nam to paci alebo nie bude to stat tam...
Tak ale nech sa stavia. Zajtra tam chcem uz vidiet bagre
Sponsored Links
Advertisement

Old October 4th, 2007, 05:14 PM   #24
kap0r

Likes (Received): 0

Podla mna je velka skoda, ze prave hokejova arena bude postavena resp. zastrcena na takom nedostojnom mieste, nikto si ju ani nevsimne rovnako ako NTC... navyse iba nahradi dnesny cyklisticky stadion a padne aj kupalisko Tehelne pole... podla mna nic moc...
kap0r no está en línea   Reply With Quote
Old October 4th, 2007, 05:35 PM   #25
palsoft
Bratislava citizen

palsoft's Avatar

Likes (Received): 296

Bližšie informácie: ČLÁNOK

Najhlavnejšie info:
- vyhlásenie súťaže na návrh haly bude v roku 2008
- základný kameň položia až v roku 2009
- arénu bude stavať fínska spoločnosť Jokerit OHC
Old October 4th, 2007, 06:35 PM   #26
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Originally Posted by kap0r View Post
Podla mna je velka skoda, ze prave hokejova arena bude postavena resp. zastrcena na takom nedostojnom mieste, nikto si ju ani nevsimne rovnako ako NTC... navyse iba nahradi dnesny cyklisticky stadion a padne aj kupalisko Tehelne pole... podla mna nic moc...
No, horsie je, ze na druhej strane ulice su stare panelaky.

Old October 5th, 2007, 01:17 AM   #27
.:HorSa:.

Športovým staveniskom bude Tehelné pole

http://reality.etrend.sk/113512/real...e-tehelne-pole

.:HorSa:. no está en línea   Reply With Quote
Old October 5th, 2007, 09:24 AM   #28
wonderdax
The Man from Earth

wonderdax's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by futuros View Post
No, horsie je, ze na druhej strane ulice su stare panelaky.

Toho by som sa nebal pouzijeme velkoplosne reklamy a predsa budeme sa sustredit na hokej :-)
wonderdax no está en línea   Reply With Quote
Old October 5th, 2007, 08:20 PM   #29
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4280

Ten hokejový štadión mohol byť aj nalepšom mieste, ale dôležité je, že si aspoň neurobíme medzinárodnú hanbu tým, že by sme ho nedokončili do roku 2011. Dúfam, že teraz tú stavbu už nič nezasataví.

Mimochodom, kto vybral tú fínsku spoločnosť? Nespomínam si na nejakú súťaž.
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old October 5th, 2007, 11:44 PM   #30
Wizzard
Prešpurák

Wizzard's Avatar

Likes (Received): 1371

Určite mohla byť hala radšej v Petržke, hlavne preto lebo tu žiadna zatiaľ nie je, okrem Incheby, ale tá je malá na hokej. Teraz bude všetko natlačené na kope a vážne sa bojím, že to nestihnú.
Wizzard está en línea ahora   Reply With Quote
Old October 6th, 2007, 01:02 AM   #31
markuz
Think different

markuz's Avatar

Quote:
Originally Posted by Wizzard View Post
V každom prípade to bude zaujímavý športový areál, no ak už obnovia aj Samsung Arénu, mohol by sa celý šampionát konať tu, ale to by nás Košičania asi zabili a v Bratislave by na tie 2 týždne totálne skolabovala doprava a všetko ostatné

Inak tá hala nevyzerá byť taká malá, zdá sa mi dosť veľká, veď ak ju porovnáme so Samsung Arénou, čo má 8 350 miest na sedenie, a Steel aréna iba o niečo viac, 8378, a to Samsung aréna má ešte aj tréningovú halu.
Nechcem byt konfliktny a nie preto, ze som z Kosic, ale uz mi ten bratislavsky egocentrizmus niektorych ludi lezie na nervy. Preco by mal byt cely sampionat v Bratislave? Nepostavit rovno 3 hokejove stadiony vedla seba, len aby sa vsetky zapasy tam mohli hrat?

Niektory uplne zabudaju, ze tie stadiony treba vyuzit aj po majstrovstvach, ci uz priamo ako hokejove stanky, prip. na rozne podujatia ako koncerty a pod., pre ktore je na Slovensku relativne malo vhodnych priestorov.

Ja by som prave naopak rad doprial atmosferu majstrovsiev este aspon jednemu mestu - najlepsie asi Popradu - aby sa aj oni mali moznost zviditelnit a aby fanuskovia spoznali viacere kuty Slovenska. Myslim, ze by to bola dostojna prezentacia krajiny - Bratislava, Poprad, Kosice!

www.iPhoneShop.sk - veselé a štýlové púzdra a doplnky pre tvoj iPhone a iPod
markuz no está en línea   Reply With Quote
Old October 6th, 2007, 11:20 AM   #32
kap0r

To je samozrejme, ze sampionat by sa mal konat vo viacerych mestach a tiez si myslim, ze by bolo mnoho turistov milo prekvapenych z Popradu a z krasnej prirody naokolo...
kap0r no está en línea   Reply With Quote
Old October 6th, 2007, 11:24 AM   #33
Wizzard
Prešpurák

Wizzard's Avatar

Markuz, dúfam že si ten príspevok nemyslel ako reakciu na mňa, vidíš predsa, že som to nemyslel vážne. Čo sa týka toho Popradu, súhlasím, že by to bolo tiež zaujímavé miesto, len neviem, či je vôbec treba až 3 štadióny, a či sa vôbec niekedy hral šampionát v troch mestách súčasne. Btw, akú kapacitu má popradská Tatravagónka Aréna?
Old October 6th, 2007, 12:17 PM   #34
.:HorSa:.

Teraz sa to už volá AquaCity Hockey Aréna, podľa investora AquaCity Poprad, ktorý chistá do tejto arény ešte investovať a modernizovať, ako aj do futbalového štadióna, ktorý nesie meno FK AquaCity Poprad.

Tu sa dozvieš bližšie parametre hokejovej arény:
http://www.hkpoprad.sk/stadion/stad.php
.:HorSa:. no está en línea   Reply With Quote
Old October 6th, 2007, 01:42 PM   #35
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Už som tu niekde spomínal, že aj Poprad by si zaslúžil veľkú multifunkčnú halu. Myslím, že šampionát by kľudne mohol byť aj v troch mestách a v Poprade by sa preňu našlo využitie určite aj po šampionáte.

Aj ja si myslím, že nemusí byť všetko len v Bratislave, problém je najmä v jej polohe, lebo je to do nej prakticky z celého Slovenska so súčasnou dopravnou infraštruktúrou ďaleko. To je ale problém každého mesta na Slovensku, všade je zlá dopravná dostupnosť. Určite by sa ale nemalo zabúdať na Košice a Poprad je tiež zaujímavý.
Old October 6th, 2007, 02:40 PM   #36
portal
PortalIQue

portal's Avatar

Likes (Received): 6

Quote:
Originally Posted by Qwert View Post
Už som tu niekde spomínal, že aj Poprad by si zaslúžil veľkú multifunkčnú halu. Myslím, že šampionát by kľudne mohol byť aj v troch mestách a v Poprade by sa preňu našlo využitie určite aj po šampionáte.

Aj ja si myslím, že nemusí byť všetko len v Bratislave, problém je najmä v jej polohe, lebo je to do nej prakticky z celého Slovenska so súčasnou dopravnou infraštruktúrou ďaleko. To je ale problém každého mesta na Slovensku, všade je zlá dopravná dostupnosť. Určite by sa ale nemalo zabúdať na Košice a Poprad je tiež zaujímavý.
sampionat v troch mestach by mal jeden problem: ako by si rozdelil 4 skupiny? 2:1:1? ak by neboli 2 v BA tak by sa potom stahovalo 12 timov... a v mestach by sa odohralo malo zapasov

nic to ale nemeni na fakte, ze si aj ostatne mesta zasluzia sportove haly, s tym plne suhlasim

s pozdravom,

portalis.myminicity.com/

mame 10000 obyvatelov, zhasol som
portal no está en línea   Reply With Quote
Old October 6th, 2007, 02:52 PM   #37
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Quote:
Originally Posted by portal View Post
sampionat v troch mestach by mal jeden problem: ako by si rozdelil 4 skupiny? 2:1:1? ak by neboli 2 v BA tak by sa potom stahovalo 12 timov... a v mestach by sa odohralo malo zapasov

nic to ale nemeni na fakte, ze si aj ostatne mesta zasluzia sportove haly, s tym plne suhlasim

s pozdravom,
To sťahovanie by tam určite bolo, ale aby to bolo spravodlivé, taky by sa tie skupiny mohli rozdeliť ako si povedal 2:1:1. Nadstavbové skupiny by mohli byť v Poprade a Košiciach a play off v Bratislave. Možností je veľa, ale vôbec sa nad tým nemusíme zamýšľať, lebo do roku 2011 štaión v Poprade určite nehorzí.
Old October 6th, 2007, 10:14 PM   #38
rauCO?
Registered User

rauCO?'s Avatar

Likes (Received): 50

Quote:
Originally Posted by markuz View Post
Nechcem byt konfliktny a nie preto, ze som z Kosic, ale uz mi ten bratislavsky egocentrizmus niektorych ludi lezie na nervy. Preco by mal byt cely sampionat v Bratislave? Nepostavit rovno 3 hokejove stadiony vedla seba, len aby sa vsetky zapasy tam mohli hrat?

Niektory uplne zabudaju, ze tie stadiony treba vyuzit aj po majstrovstvach, ci uz priamo ako hokejove stanky, prip. na rozne podujatia ako koncerty a pod., pre ktore je na Slovensku relativne malo vhodnych priestorov.

Ja by som prave naopak rad doprial atmosferu majstrovsiev este aspon jednemu mestu - najlepsie asi Popradu - aby sa aj oni mali moznost zviditelnit a aby fanuskovia spoznali viacere kuty Slovenska. Myslim, ze by to bola dostojna prezentacia krajiny - Bratislava, Poprad, Kosice!
s tym egocentrizmom si to zle vystihol, my bratislavcania nejsme egocentrici, mozno niektory, ale myslim ze na tomto fore nieje nikto kto je egocentrista, okrem toho Wizzard to nemyslel vazne, chcel len tým vyjadrit svoju radost nad rekonstrukciou Samsung Areny, inac viem ze par ludom na vychode vadi ze BA je mozno viac v pozornosti kvoli tomu ze je hlavne mesto, sidlo vlady, a tak... vobec som tym nemyslel teba, na tomto fore to neni nikto a dufam ze ani nebude lebo: SME VSETCI SLOVACI A MUSIME DRZAT SPOLU

Inac ani New York a Sydney niesu hl. mesta a su o mnoho znamejsie nez hl. mesta ich statov... a vy uz mate stadion a my este nie...

Ten Bratislavsky stadion je fakt sexy, a kedy zacnu stavat? a hned s tym aj Futbalovy?
Poprad je fajn ale skôr si myslim ze by to mohlo byt niekde na str. Slovensku napr. v Ban.B. bolo by to dobre ze jeden na zapade jeden na vychode a jeden v strede...

Last edited by rauCO?; October 6th, 2007 at 10:31 PM.
rauCO? no está en línea   Reply With Quote
Old October 7th, 2007, 09:56 AM   #39
Wizzard
Prešpurák

Wizzard's Avatar

Pokiaľ viem, hokejovú arénu nezačnú stavať skôr ako v 2009, podľa článkov na nete.

A je pravda že samotná skutočnosť, že mesto je hlavným mestom, nemusí sama o sebe nič znamenať, v prípade európskych miest ide ale hlavne o to, že sú to súčasne najväčšie mestá.

Inak to, že Košice majú štadión a Bratislava nie, nie je zase tak celkom pravda, máme Samsung arénu s takmer rovnakou kapacitou ako Steel Aréna. Zmenila sa vlastne nejako kapacita Steel Arény po rekonštrukcii? Alebo čo sa vlastne zmenilo?
Old October 7th, 2007, 02:12 PM   #40
palsoft
Bratislava citizen

palsoft's Avatar

Likes (Received): 296

pribudlo sedenie pri ľade, skyboxy, sky-lounge a keďže sektor D2 prerobili na státie, je tam trošku viac miesta.. Teraz má niečo cez 8350 miest.
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules