IIHF World Ice Hockey Championships 2011 and 2019, Bratislava & Košice, Slovakia - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko » Bratislava | Košice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

View Poll Results: Zvoľte najlepšieho hráča Slovenska na MS 2011
Jaroslav Halák 4 3.54%
Ján Lašák 4 3.54%
Dominik Graňák 1 0.88%
Milan Jurčina 1 0.88%
Ivan Majeský 0 0%
Peter Podhradský 0 0%
Martin Štrbák 0 0%
Ľuboš Bartečko 0 0%
Pavol Demitra 6 5.31%
Marián Gáborík 3 2.65%
Marcel Hossa 0 0%
Ladislav Nagy 59 52.21%
Branko Radivojevič 0 0%
Štefan Ružička 1 0.88%
Miroslav Šatan 17 15.04%
Michal Handzuš 9 7.96%
Ľubomír Višňovský 4 3.54%
Marián Hossa 0 0%
Richard Zedník 2 1.77%
Josef Stumpel 2 1.77%
Tomáš Surový 0 0%
Voters: 113. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools
Old December 6th, 2007, 03:50 PM   #61
palsoft
Bratislava citizen

palsoft's Avatar

Likes (Received): 296

http://www.hokej.sk/clanok51610.htm

Prípravy na výstavbu multifunkčnej arény na bratislavskom Tehelnom poli, v ktorej by sa mali hrať hokejové majstrovstvá sveta v roku 2011, sú v plnom prúde.

Do konca tohto a začiatkom budúceho roka sa budú riešiť predovšetkým projektové záležitosti. V roku 2008 sa plánujú prípravy pozemku na následnú výstavbu, od marca či apríla začnú búracie práce terajších objektov. "Ak pôjde celý proces tak, ako by mal ísť, a nevyskytne sa veľký problém, v januári alebo februári 2009 môžeme začať stavať. Ak sa to podarí, do konca roka 2010 budeme bez problémov hotoví," povedal výkonný riaditeľ spoločnosti Marketing SZĽH Martin Ryba.

Zatiaľ nie je známe, ako bude nová aréna vyzerať. Hokejoví funkcionári by však chceli, aby mala kapacitu 12 500 miest a aby v jej okolí bolo 2000 parkovacích miest. Na projekte parkovania budú spolupracovať s futbalistami, ktorí na vedľajšom pozemku stavajú národný štadión.

"Vizuály arény budú známe vo februári, definitívna prezentácia - ako bude hala vyzerať - by mala byť niekedy v šiestom mesiaci budúceho roka. Z hľadiska vizuálu a funkcionality sme sa inšpirovali halami, ktoré sa nám páčia. Z architektonického hľadiska nie je možné zobrať niekde niečo a presunúť inde, lebo to sa nedá. Aj preto 70% haly bude nanovo nakreslených a nejaké funkcionality, ktoré už existujú inde, budú prebrané. Bude to však úplne nový projekt, ktorý nikde inde nestojí," dodal Martin Ryba.

Na mieste novej haly prebehli minulý týždeň geodetické vrty, aby sa spoznalo zloženie pôdy.
Advertisement

Old December 6th, 2007, 03:51 PM   #62
Nido
Registered User

Likes (Received): 53

Quote:
Originally Posted by Marek.kvackaj View Post
nejake male naklady...a otazka kolko je kapacita ?
stavebne prace na taku Sazka Arenu boli odhadovane na 2.7 miliardy Kc.

Napriek tomu sa chysta stale projket pre halu na tehelnom poli, prve vizualizacie haly by mali byt vo februari buduceho roku, zaciatkom roka 2009 by chceli zacat stavat, hokejovy zvaz chce mat kapacitu aspon 12 500 miest a 2000 miest pre parkovanie:
http://hokej.sme.sk/clanok.asp?cl=3624107
Nido no está en línea   Reply With Quote
Old December 6th, 2007, 08:00 PM   #63
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4288

To by ma fakt zaujímalo, načo budú v Bratislave dve haly a k tomu ešte aj starý štadión Ondreja Nepelu.
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 6th, 2007, 08:19 PM   #64
carbonkid
ab.us.er

carbonkid's Avatar

Likes (Received): 40

Quote:
Originally Posted by Qwert View Post
To by ma fakt zaujímalo, načo budú v Bratislave dve haly a k tomu ešte aj starý štadión Ondreja Nepelu.
...no predsa na koncerty Qwert aby nabuduce chemicki bratia nemuseli zacinat s hranim uz o 20.00 (predskokan o 18.00) [aby stihli skoncit do 22.00 kvoli (ne)ruseniu nocneho pokoja ]

...ked uz som zacal o koncertoch...bratislava ma zufalo malo miest vhodnych na koncerty...hra sa v sportovych a tenisovych halach, na vystavisku, v roznych domoch kultury a koncertujuce skupiny si asi myslia svoje...takze kazdy novy priestor sa hodi...

...posledna vec...city auditorium (byvaly sklad na nabrezi) ma nahradit pko...ibaze kapacita auditoria ma byt okolo 1000 ludi, kdezto kapacita pko je o vela tisic ludi vacsia. tak aka nahrada? kde v ba budu koncerty pre max 5000 ludi ked nie v pko?
Old December 6th, 2007, 08:42 PM   #65
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Quote:
Originally Posted by carbonkid View Post
...no predsa na koncerty Qwert aby nabuduce chemicki bratia nemuseli zacinat s hranim uz o 20.00 (predskokan o 18.00) [aby stihli skoncit do 22.00 kvoli (ne)ruseniu nocneho pokoja ]

...ked uz som zacal o koncertoch...bratislava ma zufalo malo miest vhodnych na koncerty...hra sa v sportovych a tenisovych halach, na vystavisku, v roznych domoch kultury a koncertujuce skupiny si asi myslia svoje...takze kazdy novy priestor sa hodi...

...posledna vec...city auditorium (byvaly sklad na nabrezi) ma nahradit pko...ibaze kapacita auditoria ma byt okolo 1000 ludi, kdezto kapacita pko je o vela tisic ludi vacsia. tak aka nahrada? kde v ba budu koncerty pre max 5000 ludi ked nie v pko?
Ale na tie koncerty bude stačiť aj jedna hala. Dve sú podľa mňa až príliš.
Old December 6th, 2007, 09:15 PM   #66
carbonkid
ab.us.er

carbonkid's Avatar

Quote:
Originally Posted by Qwert View Post
Ale na tie koncerty bude stačiť aj jedna hala. Dve sú podľa mňa až príliš.
...nechaj to na trh napr pred par rokmi isty pan tvrdil, ze slovensko je prilis male pre 3 mobilnych operatorov...a vida
Old December 6th, 2007, 10:35 PM   #67
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Quote:
Originally Posted by carbonkid View Post
...nechaj to na trh napr pred par rokmi isty pan tvrdil, ze slovensko je prilis male pre 3 mobilnych operatorov...a vida
Len sa obávam, že ten trh je trochu zdeformovaný pánom Širokým a spol. Problém je, že jedna hala má byť z našich peňazí. Ak by boli súkromné, nech ich postavia aj desať. Len aby sme nakoniec nemuseli dotovať z našich daní nejakú stratovú halu.
Old December 8th, 2007, 01:41 PM   #68
Kvietok
Moderator

Kvietok's Avatar

Likes (Received): 185

pokracovanie prispevku z threadu

kosice projects...

Bohuzial vsedna realita miest mimo hlavneho, kedze sa tam stavia vsetko s privlastkom Narodne. Narodne divadlo, Narodny stadion, Narodne verejne zachody. . .
Ba je bezpochyb ekonomickym a politickym centrom krajiny, no naozaj neviem preco by mala mat vyhradne pravo byt centrom Narodnej kultury.
Nehovorme o ekonomickej stranke vystavby, pretoze ani pri vystavbe steel areny vtedajsa vlada neumoznila financovat stavbu ani len z dani z nadvyroby US Steel.
Gro, teda platil US steel z vlastneho.
Ale nejde o kosice, ci vychodne slovensko.
Predpokladam, ze velka vacsina slovakov vnima tieto narodne stavby, ako veci, ktore su mu rovnako vzdialene ako zaujmy politikov a vyvolenich papalasov z hlavneho mesta.
Chapem ze argumentom moze byt aj nasledne vyuzivaie stadionov na ine podujatia.
Opat sa vsak vratim do kosic. Preco nepostavit Narodny futbalovy stadion tam? Je fakt, ze Tehelne pole, je v zlom stave, no kosice nemaju ani to. Navyse si myslim, ze pri budovani stadiona by kapacitne mohlo ist o porovnatelnu stavbu.
Ok, ale kaslat na kosice, co tak bystrica? Tu by mali vsetci slovaci rovnako blizko.
Tymto clankom som chcel povedat, ze privlastok Narodny, by mal znamenat nieco hbsie pre kazdeho slovaka. V skutocnosti je to pre vacsinu slovakov inak.
Old December 8th, 2007, 04:11 PM   #69
..horsao5..
Registered User

..horsao5..'s Avatar

Likes (Received): 1

Kolega trafil si klinec po hlavičke.....úplne súhlasím hlavne stým posledným odsekom.

Pojem niečoho národného na slovensku, by mal byť synonymom centralizovania niečoho na jednom mieste silou mocou, a teraz nehovorím len o Bratislave, ale pocitu že idem na miesto kde môžem mať pocit že som medzi svojimi a to môže byť kdekoľvek na slovensku. (samozrejme chápem že sa to potrebuje uživiť aj mimo futbalu)

Ak by som sa mal vyjadriť kde by som si to vedel predstaviť tak by som to prial Košiciam, predsa je to len druhe najväčšie mesto v SK a potom tomu strednému slovensku, Banskej Bystrici, alebo maybe aj Zvolenu.
..horsao5.. no está en línea   Reply With Quote
Old December 8th, 2007, 04:26 PM   #70
Chunkylover
Chrumky lover

Chunkylover's Avatar

Likes (Received): 12

Je pochopitelne, ze taketo stavby sa stavaju v Bratislave, vsak je to hlavne mesto.
"Narodne" vidim v tychto pripadoch ako synonymum k slovu najvacsie a potom to dava zmysel, pretoze len najvacsie mesto vytvara priestor pre najlepsie vyuzitie takychto stavieb.
Ak vsak uvazujem o slove narodny v pravom zmysle, potom by si take nieco zasluzili aj ine vyznamne mesta.
V podstate mne je jedno ci ma stavba privlastok "narodny", ale uznavam, ze aj ine mesta si zasluzia divadla, stadiony... na urovni nech sa volaju ako chcu, tebars aj narodny.
Old December 9th, 2007, 12:50 AM   #71
R1S0
Registered User

R1S0's Avatar

Likes (Received): 119

pred nedavnom sa vsetci dusovali,ze na NARODNOM stadione hrat slovan urcite nebude...a dnes cernak vysmiaty jak leco v sporte hovoril,zesa tesi ako v roku 200x bude mat slovan novy stanok....

btw narodny.......ked sa nieco nepostavi,tak su prieskumy na nic......vsetci hovorili,ze v steelke bude boom len prvy rok,potom ludia opozeraju arenu a bude chodit 2000 ludi.....treti rok je tu a navstevy su na slovenske pomery neskutocne.....cize napisat,ze NARODNY stadion sa uzivi len v ba,je somarina......
R1S0 no está en línea   Reply With Quote
Old December 9th, 2007, 10:38 PM   #72
wonderdax
The Man from Earth

wonderdax's Avatar

Likes (Received): 2

kazdopadne ak si jednu halu postavi sukromny investor, nechal by som na nom co dalej, je to predsa jemna samovrazda pre nich, nie pre nas nie?
wonderdax no está en línea   Reply With Quote
Old December 9th, 2007, 11:05 PM   #73
Mirec
Petržalský rypák

Likes (Received): 41

Nech si ju kludne postavi, predpokladam, ze ma plan jej vyuzitia, inak by sa do toho nepustal a nevyhadzoval tazke miliardy do luftu. A kedze vsetci pozname sposoby, minulost a zamery pana Sirokeho (urvat si co najviac), tak mozno sa hala na Tehelnom poli nestihne postavit a MS budu v sukromnej. Takze len dufam, ze zacnu stavat co najskor, aby sme mali pripravenu alternativu v pripade zlyhania zvazu (myslim, ze by to nikoho neprekvapilo).
Mirec no está en línea   Reply With Quote
Old December 10th, 2007, 12:19 PM   #74
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Quote:
Originally Posted by Mirec View Post
Nech si ju kludne postavi, predpokladam, ze ma plan jej vyuzitia, inak by sa do toho nepustal a nevyhadzoval tazke miliardy do luftu. A kedze vsetci pozname sposoby, minulost a zamery pana Sirokeho (urvat si co najviac), tak mozno sa hala na Tehelnom poli nestihne postavit a MS budu v sukromnej. Takze len dufam, ze zacnu stavat co najskor, aby sme mali pripravenu alternativu v pripade zlyhania zvazu (myslim, ze by to nikoho neprekvapilo).
Ja by som bol najradšej, keby sa stavala len tá súkromná. Na Tehelnom poli by tá zväzácka spôsobila akurát tak dopravný kolaps, nehovoriac o tom, že pán Široký sa na tom neskutočne nabalí na náš účet. Ja byť ministrom vnútra, tak celý hokejový aj futbalový zväz vyhodím a najlepšie aj uväzním. Keby som zase bol ministrom financií, tak by som tú Širokého arénu zatrhol a dohodol sa so súkromným investorom.
Old December 11th, 2007, 11:12 PM   #75
Nido
Registered User

Likes (Received): 53

Nove mesto navrhuje ine umiestnenie haly pre MS

"Podľa starostu, ak by investor výstavby haly bol ochotný postaviť novú ZŠ na cyklistickom štadióne a škola by nebola pre okolie problémom, v tom prípade by bolo výhodnejšie, ak by hala stála na rohu Bajkalskej a Trnavskej ulice. Na rohu týchto ulíc je ZŠ Kalinčiakova."

http://www.bratislavskenoviny.sk/608...-pre-novu-halu
Nido no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2007, 11:29 PM   #76
carbonkid
ab.us.er

carbonkid's Avatar

Quote:
Originally Posted by Nido View Post
"Podľa starostu, ak by investor výstavby haly bol ochotný postaviť novú ZŠ na cyklistickom štadióne a škola by nebola pre okolie problémom, v tom prípade by bolo výhodnejšie, ak by hala stála na rohu Bajkalskej a Trnavskej ulice. Na rohu týchto ulíc je ZŠ Kalinčiakova."
...tak na tomto mieste by ta hala vynikla a vyzerala by tu 1000x lepsie ako skryta medzi zastavbou na mieste cyklistickeho ovalu (ten je na obrazku uplne nalavo a nie je ho v podstate vidno ani z bajkalskej ani z trnavskej)

Old December 12th, 2007, 10:07 AM   #77
palsoft
Bratislava citizen

palsoft's Avatar

Tiež si myslím, že je to vhodnejšia pozícia, ale takéto špekulácie len stále preťahujú výstavbu a nakoniec sa môže stať, že štát bude nútený spolupracovať s investorom v Petržalke.

Vymenili pozemky spod cyklistického štadióna za pozemky v lokalite Machnáč a ešte stále nie je isté, že to bude stáť v tejto lokalite?
Old December 12th, 2007, 10:19 AM   #78
Wizzard
Prešpurák

Wizzard's Avatar

Likes (Received): 1375

Búranie pre novú halu sa začne v apríli

http://www.bratislavskenoviny.sk/608...zacne-v-aprili

Nová hokejová hala, ktorá má stáť na pozemkoch bývalého cyklistického štadióna na Tehelnom poli a kde sa budú konať MS v ľadovom hokeji v roku 2011, ešte nemá hotový finálny projekt. V súčasnosti vzniká technická štúdia.

Mesto po zámene pozemkov so spoločnosťou Strabag Development SK uvoľnilo plochu na prenájom Slovenskému zväzu ľadového hokeja, ktorý bude zastupovať jej dcérska spoločnosť Arena 2011. Táto spoločnosť má na starosti výstavbu a prevádzkovanie haly. Podľa predsedu predstavenstva akciovej spoločnosti Arena 2011 Martina Rybu dopravná štúdia dotknutého územia je už hotová, zostáva dopracovanie jej detailov najmä v spolupráci s magistrátom.

V súčasnosti bude podľa neho podaná žiadosť na posúdenie zámeru z hľadiska vplyvov na životné prostredie a vo februári budúceho roku chce spoločnosť odovzdať dokumenty k územnému rozhodnutiu. V júni 2008 je ďalej naplánované podanie žiadosti o stavebné povolenie. Kompletná projektová dokumentácia by mala byť hotová v júni. Momentálne sa dokončujú búracie projekty s tým, že samotné búranie objektov by sa malo začať v apríli.

Podľa M. Rybu sa na zámere podieľa fínska spoločnosť Jokerit, ktorá prevádzkuje vo svete niekoľko hál. Táto spoločnosť má na starosti nastavenie fungovania haly z hľadiska jej kapacity a možností biznisu. Dôležitým poradcom je v tomto smere najmä projektová a obchodná spoločnosť Evata, ktorá sa môže pýšiť tvorbou hál a arén v Hamburgu, Magnitogorsku, Malmö, Šanghaji, alebo aj krytou lyžiarskou arénou v Pekingu. M. Ryba dodal, že predpokladané náklady na multifunkčnú arénu by nemali prekročiť sumu 3,5 miliardy korún.

O pozemkoch vhodných na výstavbu haly na hokejové majstrovstvá v roku 2011 rozhodli poslanci 4. októbra 2007. Najprv sa uvažovalo o pozemkoch medzi Prístavným mostom a Mostom Apollo na petržalskej strane, ukázalo sa však, že časť pozemkov patrí Slovenskej technickej univerzite, ktorá sa rozhodla, že ich predá za komerčnú cenu. Druhou alternatívou bola lokalita blízko letiska patriaca súkromnému investorovi, ale vysvitlo, že mesto by muselo budovať novú dopravnú infraštruktúru za stovky miliónov korún, na čo nemá prostriedky.

Preto sa priklonilo k alternatíve cyklistického štadióna, ktorý chcelo získať už dávnejšie od Slovenského zväzu cyklistiky. Zväz predal areál spoločnosti Strabag Development SK, ktorá tu chcela pôvodne stavať bytové domy, s čím mesto nemohlo súhlasiť, pretože toto územie je historicky venované športu v súlade s územným plánom. Je predpoklad, že sa vybudujú aj veľké parkovacie garáže, ktoré po dokončení budú slúžiť nielen pre potreby novej arény, ale aj ďalších priľahlých areálov, či už ide o novovybudovaný Národný futbalový štadión, Národné tenisové centrum alebo existujúci štadión Ondreja Nepelu.
V oknách sa ligocú ružence svetiel.
B r a t i s l a v a !

Ten prešporský zámok pekný murovaný — čudujú sa z neho na Dunaj tí páni,
čuduje sa z neho aj záhorský šuhaj: ako pekne tečie ten povestný Dunaj.
Tí nádherní páni pilnú radu majú, že oni povestný Dunaj zahatajú;
a tie naše Tatry zďaleka sa smejú; „Zahatajte, páni, keď máte nádeju!“
Wizzard no está en línea   Reply With Quote
Old December 13th, 2007, 05:47 PM   #79
palsoft
Bratislava citizen

palsoft's Avatar

Funkcionári pracujú na dvoch alternatívach haly pre MS 2011

Multifunkčná športová hala, v ktorej by sa mali hrať zápasy majstrovstiev sveta v roku 2011, bude stáť v lokalite Tehelné pole, možno však nie na mieste súčasného cyklistického štadióna, ale na pozemkoch, kde stojí Základná škola Kalinčiakova na rohu ulíc Bajkalskej a Trnavskej cesty. Podmienkou výstavby je, že sa na mieste cyklistického štadióna vybuduje nový objekt pre základnú školu s nevyhnutnými športoviskami. Pozemok pod štadiónom patrí v súčasnosti hlavnému mestu, pozemok pod základnou školou je tiež vo vlastníctve mesta, ale v správe mestskej časti Nové Mesto.

"Už sme viackrát rokovali o zmene miesta. Ja by som to nepovažoval až za tak novú alternatívu, skôr za vylepšenie stavu, ktorý bol schválený," povedal pre Rádio Viva výkonný riaditeľ spoločnosti Marketing SZĽH Martin Ryba.

Predstavitelia hokejového zväzu so zástupcami samosprávy Nového Mesta o prípadnej zmene miesta pre halu viackrát rokovali. Zmena prišla aj po nesúhlase občanov z okolia ulíc Odbojárov a Kalinčiakova, ktorí nesúhlasili s výstavbou haly na mieste Cyklistického štadióna V. Ružičku, teda v bezprostrednej blízkosti obytných domov. Výstavba multifunkčnej haly v lokalite dnešnej základnej školy je výhodnejšia z hľadiska dopravnej obslužnosti, aj z urbanistického hľadiska.

"Presunutím výstavby by sme vyriešili niekoľko problémov. Pozemok pod školou je určite lepší aj pre dopravné napojenie, navyše sa vyhovie požiadavkám obyvateľov výstavbou haly dotknutej zóny. Na rohu ulíc Bajkalskej a Trnavskej cesty nerušíme žiadnych obyvateľov, navyše škola sa presťahuje do pokojného územia mimo rušnú križovatku, čo je tiež výhodou," vysvetlil pre Rádio Viva Martin Ryba, podľa ktorého hokejoví funkcionári pracujú na oboch alternatívach možného umiestnenia novej haly.

Definitívne rozhodnutie musí dať bratislavský magistrát, mestskí poslanci mali o probléme haly pre MS 2011 rokovať vo štvrtok, napokon materiál zo zastupiteľstva stiahli. Hokejový zväz i investor výstavby budú hľadať prostriedky na výstavbu novej školy, ktorá by sa mala financovať z viacerých zdrojov. "My sme už dlhšie pracovali aj na alternatíve Kalinčiakova, rokovali sme s mestom i mestskou časťou. S oboma alternatívami miesta pre halu sme na tom úplne rovnako, prípadná zmena by nemala vplyv na termín výstavby. Oba pozemky sú blízko pri sebe, z hľadiska inžinierskych sietí by nebol problém," dodal pre Rádio Viva Martin Ryba.

Zdroj: SITA
Old December 13th, 2007, 09:07 PM   #80
wonderdax
The Man from Earth

wonderdax's Avatar

Likes (Received): 2

Kazdopadne, ak sa postavi variant Kalinciakova, bude drahsi. Predsa len zburat stadion, skolu, potom postavit novy stadion a novu skolu plus sportoviska, bude zaber.Videl by som to vsak ako genialny tah, hala bude vidiet bude atraktivna, skola dostane nove priestory, mozno sa tlapne po vacku aj vlada a prispeje na ihriska aby sa tym potom mohla v telke hrdit. A preferencie stupaju to si fico nenecha ujst.

Nuz tusim sa nazral vlk aj ovca ostala cela
wonderdax no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules