[Bratislava] Obnova Starého Mesta | Old Town Restoration - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 152 votes, 4.99 average.
Old December 7th, 2007, 12:03 PM   #1
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Likes (Received): 37

[Bratislava] Obnova Starého Mesta | Old Town Restoration

[SK]
Dovoľte mi plís vytvoriť tento thread, ktorého obsahom by mali byť príspevky smerujúce k obnove budov, námestí, pamiatok ... v Starom Meste. Je to pokračovanie threadu, ktorý som nazval zúranie Nového Mosta, ale postupne som si uvedomil, že to by bolo barbarstvo.

[ENG]
This thread is primarly oriented into restoration projects of Old Town. Please, post here only this kind of stuff. If you want to post only history oriented posts, please visit more general thread about Old Town [Bratislava] Staré Mesto (Old Town)

Last edited by futuros; December 7th, 2007 at 11:21 PM.
futuros no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 7th, 2007, 12:07 PM   #2
Wizzard
Prešpurák

Wizzard's Avatar

Likes (Received): 1369

Samospráva chce obnoviť Pisztoryho palác

http://www.bratislavskenoviny.sk/608...sztoryho-palac

Pisztoryho palác na Štefánikovej ulici 25, v ktorom za socializmu sídlilo Leninovo múzeum, chce staromestská samospráva revitalizovať a využívať ho na kultúrne účely.

Pisztoryho palác vybudovaný v 19. storočí v eklektickom štýle dostal meno podľa lekárnika Pisztoryho. V rokoch socializmu bol sídlom Múzea Vladimíra Iľjič Lenina, po roku 1989 slúžil aj ako Dom zahraničných Slovákov. V súčasnosti je majetkom mesta a spravuje ho mestská časť Bratislava - Staré Mesto. Už dlhší čas je nevyužívaný a chátra, pritom ide lukratívnu budovu v centre mesta s cennými interiérovými prvkami.

„Už v predchádzajúcom období boli snahy nájsť pre túto budovu nové využitie, existoval zámer umiestniť v ňom 1000 diel z pozostalosti výtvarníka Vincenta Hložníka, nakoniec sa však neuskutočnil,“ uviedol prednosta staromestského miestneho úradu Oliver Paradeiser. Ako dodal, v lete sa vyriešil problém s kotolňou, ktorá zásobovala teplom nielen Pisztoryho palác, ale aj priľahlú nemocnicu Ministerstva vnútra SR. Nemocnica sa odpojila a pripravuje sa obnova kotolne.

Podľa slov poslanca Svena Šovčíka (SDKÚ-DS), ktorý je predsedom komisie kultúry staromestského miestneho zastupiteľstva, zámerom mestskej časti je Pisztoryho palác postupne revitalizovať a využívať ho na kultúrne účely. Momentálne sa rozhoduje o vyčlenení 15 miliónov korún na obnovu. „Je to síce málo, ale chceme, aby palác prestal chátrať a postupne sa spojazdnil,“ uviedol S. Šovčík. Ako dodal, predstavou je, že by palác slúžil ako bratislavské centrum vizuálneho umenia.

Podrobnosti využitia objektu rieši koncepcia kultúrnej politiky mestskej časti na roky 2008 - 2010. Na budúce zamerania kultúrnych aktivít v paláci má vplyv aj okolnosť, že po zániku Staromestského kultúrneho strediska v apríli tohto roka sa staromestská samospráva vrátila k predchádzajúcemu modelu a vytvorila na staromestskom miestnom úrade oddelenie kultúry, ktorého úlohou je aj riadiť tri miestne kultúrne centrá. Nový vedúci tohto oddelenia Richard Gregor uviedol, že palác sa organizačne zlúči s jedným z miestnych centier kultúry.

Does anybody have some picture of this palace?
V oknách sa ligocú ružence svetiel.
B r a t i s l a v a !

Ten prešporský zámok pekný murovaný — čudujú sa z neho na Dunaj tí páni,
čuduje sa z neho aj záhorský šuhaj: ako pekne tečie ten povestný Dunaj.
Tí nádherní páni pilnú radu majú, že oni povestný Dunaj zahatajú;
a tie naše Tatry zďaleka sa smejú; „Zahatajte, páni, keď máte nádeju!“
Wizzard está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 7th, 2007, 12:14 PM   #3
carbonkid
ab.us.er

carbonkid's Avatar

Likes (Received): 40

...futuros ak budes pokracovat systemom kazdy den jeden novy thread, coskoro sa nam z toho zacne krutit hlava
Advertisement

Old December 7th, 2007, 12:21 PM   #4
e2ek1el
Registered User

e2ek1el's Avatar

Likes (Received): 111

Quote:
Originally Posted by carbonkid View Post
...futuros ak budes pokracovat systemom kazdy den jeden novy thread, coskoro sa nam z toho zacne krutit hlava
presne tak, navrhol by som uzavrieť všetký ostatné thready vrátane Vydrice, pokiaľ nebude odsúhlasená jej definitívna podoba. Prípadne nechať Vydricu otvorenú, ale všetky kecy ktoré sa netýkajú priamo návrhov by som kopíroval do /dev/null.
e2ek1el no está en línea   Reply With Quote
Old December 7th, 2007, 02:18 PM   #5
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Originally Posted by carbonkid View Post
Nie, to nechcem. V podstate si iba vytvaram tready, do ktorych budem postovat vela obsahu. A v skutocnosti, tento thread mal byt urcite pred tym mostom. resp. tazko povedat, bola to geneza.

Aj ten thread Ceskoskolovensko som chcel uz urobit daaavno. Ale OK, slubujem ze prestanem na cas robit thready. Nechcem tu urobit chaos.

Len obnova Stareho Mesta si podla mna zasluzi thread, aby sme mohli zmysluplne rozpravat o tejto teme.

Old December 7th, 2007, 02:23 PM   #6
Wizzard
Prešpurák

Wizzard's Avatar

Nechcete nechať ten off-topic a radšej nájsť na nete obrázok Pisztoryho paláca?
B r a t i s l a v a !

Old December 7th, 2007, 02:25 PM   #7
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Originally Posted by Wizzard View Post
Nechcete nechať ten off-topic a radšej nájsť na nete obrázok Pisztoryho paláca?
Ja som ho vcera nasiel, len to bolo v PDF. Musim ho odtial dnes vygrabovat. A supnem ho sem.
Old December 7th, 2007, 03:05 PM   #8
Wizzard
Prešpurák

Wizzard's Avatar

Toto je ten slávny Pisztoryho palác :)

B r a t i s l a v a !

Old December 7th, 2007, 05:26 PM   #9
Ataman
Some user

Ataman's Avatar

Likes (Received): 0

I am interested in this topic, and I would like some English (or German) please.

-Ataman
Ataman no está en línea   Reply With Quote
Old December 7th, 2007, 05:53 PM   #10
cernoch
Registered User

cernoch's Avatar

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by futuros View Post
Dovoľte mi plís vytvoriť tento thread, ktorého obsahom by mali byť príspevky smerujúce k obnove budov, námestí, pamiatok ... v Starom Meste. Je to pokračovanie threadu, ktorý som nazval zúranie Nového Mosta, ale postupne som si uvedomil, že to by bolo barbarstvo.
expect a commendatory comment from Qwert!
Old December 7th, 2007, 08:45 PM   #11
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4279

Quote:
Originally Posted by cernoch View Post
expect a commendatory comment from Qwert!
Well, this Futuros's tempo one thread per day is really impressive, but it makes mess here. I think this thread could be part of Bratislava Old town thread. We don't need new thread for every single topic.

Quote:
Originally Posted by Ataman View Post
I am interested in this topic, and I would like some English (or German) please.

-Ataman
There is som critic of Futuros and and iformation that Pisztory palace in Bratislava is going to be reconstructed. I would also appreciate more writing in English especially when starting new thread!
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old December 7th, 2007, 11:25 PM   #12
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Originally Posted by e2ek1el View Post
presne tak, navrhol by som uzavrieť všetký ostatné thready vrátane Vydrice, pokiaľ nebude odsúhlasená jej definitívna podoba. Prípadne nechať Vydricu otvorenú, ale všetky kecy ktoré sa netýkajú priamo návrhov by som kopíroval do /dev/null.
Chlapci, nemyslím si, že by sme tu mali zaviesť až také brutálne pravidlá, ktoré budú odporovať myšlienke otvorených diskusií na fórach, ako napr:
- zatvorte toto fórum, čo tu čo také ma byť ...
- nepíš to sem, ale sem

Veď sa hlavne bavme, kecajme, raz tu už nebudeme ... Nechcem tu mať samozrejme chaos, ale myslím, že keď si niekto založí thread, tak predpokladajme, že chce o tej téme, práve o tej téme viac hovoriť.
Old December 7th, 2007, 11:38 PM   #13
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Quote:
Chlapci, nemyslím si, že by sme tu mali zaviesť až také brutálne pravidlá, ktoré budú odporovať myšlienke otvorených diskusií na fórach, ako napr:
- zatvorte toto fórum, čo tu čo také ma byť ...
- nepíš to sem, ale sem

Veď sa hlavne bavme, kecajme, raz tu už nebudeme ... Nechcem tu mať samozrejme chaos, ale myslím, že keď si niekto založí thread, tak predpokladajme, že chce o tej téme, práve o tej téme viac hovoriť.
Ale tie thready musia súvisieť so základnou myšlienkou tohto fóra a nemusia sa zakladať ak už pre ne existuje thread, kde by sa to, čo nimi chce autor povedať, dalo umiestniť.
Old December 7th, 2007, 11:43 PM   #14
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Likes (Received): 34

Quote:
Originally Posted by Qwert View Post
Ale tie thready musia súvisieť so základnou myšlienkou tohto fóra a nemusia sa zakladať ak už pre ne existuje thread, kde by sa to, čo nimi chce autor povedať, dalo umiestniť.
Qwert, neber to tak vazne, ved ide v prvom rade o zabavu a zdroj informacii
zuzana no está en línea   Reply With Quote
Old December 7th, 2007, 11:45 PM   #15
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Vieš, ale každý thread istým spôsobom súvisí s týmto fórom. Či už je to o projektoch, ekonomike, starom meste, obnove starého mesta, stretnutí ľudí, informácie kam ísť v niektorom meste na pivo, ...,

- všimni si iné thready, hoc na iných kontinentoch. Kultúra, šport ... atď ... atď...

Jasné že ani nechcem, aby tu bol úplny chaos. Ale taký čiastočný, je podľa mna OK.

Old December 7th, 2007, 11:49 PM   #16
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Quote:
Originally Posted by zuzana View Post
Qwert, neber to tak vazne, ved ide v prvom rade o zabavu a zdroj informacii
Ja by som to nebral až tak vážne, ale Futuros nám ukázal extrém, kam by to až nemalo zájsť a kde to už treba brať vážne. Toto fórum má (alebo malo?) pomerne vysokú úroveň a bol by som rád, keby to tak aj ostalo. Názory si máme vymieňať, veď preto sme tu, ale diskusia musí mať určitú úroveň a musí v nej byť aj nejaký poriadok, inak z nej nikto nič nemá.

Asi to naozaj beriem vážne, ale to bude možno tým, že mi na tomto fóre záleží.
Old December 7th, 2007, 11:54 PM   #17
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Ja by som to nebral až tak vážne, ale Futuros nám ukázal extrém, kam by to až nemalo zájsť a kde to už treba brať vážne. Toto fórum má (alebo malo?) pomerne vysokú úroveň a bol by som rád, keby to tak aj ostalo. Názory si máme vymieňať, veď preto sme tu, ale diskusia musí mať určitú úroveň a musí v nej byť aj nejaký poriadok, inak z nej nikto nič nemá.

Asi to naozaj beriem vážne, ale to bude možno tým, že mi na tomto fóre záleží.
Tak, ako by si si to teda celé predstavoval? Myslím, aby tu nebol chaos. Nejaké pravidlá.
Old December 8th, 2007, 12:06 AM   #18
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Quote:
Tak, ako by si si to teda celé predstavoval? Myslím, aby tu nebol chaos. Nejaké pravidlá.
Myslím, že bohato postačí zdravý rozum, jednoducho nerobiť thread pre všetko, čo ma napdane, ale len pre to, čo si svoj thread naozaj zaslúži. Keď náhodou niekto nevie, či má pre niečo vytvoriť thread, tak sa môže spýtať, máme tu pár threadov, kde sa to dá. Najlepšie pravidlo asi bude: Všetko s mierou.
Old December 8th, 2007, 12:08 AM   #19
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Myslím, že bohato postačí zdravý rozum, jednoducho nerobiť thread pre všetko, čo ma napdane, ale len pre to, čo si svoj thread naozaj zaslúži. Keď náhodou niekto nevie, či má pre niečo vytvoriť thread, tak sa môže spýtať, máme tu pár threadov, kde sa to dá. Najlepšie pravidlo asi bude: Všetko s mierou.
QWERT, nevieš kto mi plís lockol thread Československo?
Old December 8th, 2007, 12:18 AM   #20
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Quote:
QWERT, nevieš kto mi plís lockol thread Československo?
Ja som to nebol. Predpokladám, že 3tmk, lebo to je asi jediný moderátor, čo sem chodí.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules