[Bratislava] Obnova Starého Mesta | Old Town Restoration - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 152 votes, 4.99 average.
Old January 9th, 2008, 09:30 PM   #81
CJone
Nitra 826 - 2015

CJone's Avatar

Likes (Received): 197

Ved sa hovori, ze Slovaci vystavali Prahu a Budapest tak neviem preco sme sami sebe neurobili chodniky
CJone no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 9th, 2008, 09:42 PM   #82
cernoch
Registered User

cernoch's Avatar

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by CJone View Post
Ved sa hovori, ze Slovaci vystavali Prahu a Budapest tak neviem preco sme sami sebe neurobili chodniky
ty bys měl založit nový thread s názvem "brutal jokes for the CE"! jen bych tě rád bez jakéhokoliv osobního urážení upozornil, že Praha tu byla dřív, než si Slovák uvědomil, že není Maďarem.
Old January 9th, 2008, 09:53 PM   #83
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4287

Quote:
Originally Posted by cernoch View Post
ty bys měl založit nový thread s názvem "brutal jokes for the CE"! jen bych tě rád bez jakéhokoliv osobního urážení upozornil, že Praha tu byla dřív, než si Slovák uvědomil, že není Maďarem.
Aj toto by asi malo byť v tom Brutal jokes threade. Asi je zbytočné ti vysvetlovať rozdiel medzi pojmami Maďar a Uhor, rovnako ako pojem Natio Hungarica.
A CJone asi narážal skôr na dobu existencie Československa, čo sa Prahy týka. Inak by sme mohli aj povedať, bez akejkoľvek osobnej urážky, že Prahu postavili Česi pre Nemcov a väčšiu časť vtedy, keď sa tam bolo ľahšie dorozumieť po nemecky.
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 9th, 2008, 10:09 PM   #84
cernoch
Registered User

cernoch's Avatar

Quote:
Originally Posted by Qwert View Post
Aj toto by asi malo byť v tom Brutal jokes threade. Asi je zbytočné ti vysvetlovať rozdiel medzi pojmami Maďar a Uhor, rovnako ako pojem Natio Hungarica.
A CJone asi narážal skôr na dobu existencie Československa, čo sa Prahy týka. Inak by sme mohli aj povedať, bez akejkoľvek osobnej urážky, že Prahu postavili Česi pre Nemcov a väčšiu časť vtedy, keď sa tam bolo ľahšie dorozumieť po nemecky.
asi je zbytečné ti vysvětlovat, ať chvíli necháš ležet učebnici dějepisu a uvědomíš si, že Slovák byl skutečně vždy jen Maďar, a říká se mu Slovák od okamžiku (když už jsme u těch vtipů), kdy byl hozen Maďarem přes Dunaj - v tom vtipu házel opici, ale....tohle je už skutečně hodně
Old January 9th, 2008, 10:38 PM   #85
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Likes (Received): 37

Quote:
No, i keď som zanietený a hrdý slovák, zbieram fakty o veľkej morave, nosím dres keď sú majstrovstvá sveta, nemyslím, že by sme mali históriu lyrizovať práve týmto smerom. To, ako si to napísal, má rozhodne aj taký význam, že hlavne slováci postavili Prahu, alebo Budapešť.

Pravdou je to, že s chudobného slovenska sa chodilo za zárobkami do cudziny, lebo tu nebolo roboty ale hlavne ani takých veľkých a rôznych príležistí.

Hlavne že ich už teraz máme, že sa za všetkých nemusí chodiť von. Ale ešte stále sa musí. Ako napr. teraz chodia doktori preč. Nemôžeš povedať, že mi budujeme České, alebo Maďarské zdravotníctvo.
futuros no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2008, 10:44 PM   #86
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
asi je zbytečné ti vysvětlovat, ať chvíli necháš ležet učebnici dějepisu a uvědomíš si, že Slovák byl skutečně vždy jen Maďar, a říká se mu Slovák od okamžiku (když už jsme u těch vtipů), kdy byl hozen Maďarem přes Dunaj - v tom vtipu házel opici, ale....tohle je už skutečně hodně
Nemyslel som si Černoch, že dokážeš vyprodukovať takúto blbosť, ale chápam, že si reagoval na iný post, a nechal si sa trošku hodne uniesť.

Nikto nezmení fakt, že slováci a češi sú bratské národy, čo začalo organizačne na Veľkej Morave. Isto, nájdu sa slováci, ktorí sa upínajú k predstave, že Svätopluk bol výhradne slovenský kráľ, čo je blbosť, a lyrizácia dejín ako vyšitá.

Zober si napr. kostolík z čias Veľkej Moravy, Znojemskú rotundu, ktorá stojí od Veľkomoravských čias. Tam nájdeš obraz, na ktorom krstí Cyril a Metod Premysla Oráča (Cyril a Metod pôsobili v Nitre a vybali cez Rím status štátu pre Veľkú Moravu - medzinárodne uznaného).

Maďari tu došli cca 300-400 rokov po slovanoch. (slovania sú tu už od 4-5 storočia)

Ja viem, že to všetko vieš, jasné, veď na internete sa dá už dnes dostať k rôznym informáciam. Len škoda, že píšeš veci tak, že svojimi výrokmi nehovoríš pravdu a iba urážaš druhý národ.

Európa je tým krásna DNES, že sa nehráme na viac a ani menej medzi sebou.
Old January 9th, 2008, 10:52 PM   #87
pau-chin
Registered User

pau-chin's Avatar

Likes (Received): 1741

Quote:
dost blby vtip ...... nemam rad, ked nas niekto prirovnava k madarom - ako si na to prisiel ??? to je uz fakt moc a dufam, ze to ostava medzi nami iba ako vtip lebo inak .....
pau-chin no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2008, 11:44 PM   #88
cernoch
Registered User

cernoch's Avatar

Quote:
Originally Posted by futuros View Post
Nikto nezmení fakt, že slováci a češi sú bratské národy, čo začalo organizačne na Veľkej Morave. Isto, nájdu sa slováci, ktorí sa upínajú k predstave, že Svätopluk bol výhradne slovenský kráľ, čo je blbosť, a lyrizácia dejín ako vyšitá.

Zober si napr. kostolík z čias Veľkej Moravy, Znojemskú rotundu, ktorá stojí od Veľkomoravských čias. Tam nájdeš obraz, na ktorom krstí Cyril a Metod Premysla Oráča (Cyril a Metod pôsobili v Nitre a vybali cez Rím status štátu pre Veľkú Moravu - medzinárodne uznaného).

Maďari tu došli cca 300-400 rokov po slovanoch. (slovania sú tu už od 4-5 storočia)

Ja viem, že to všetko vieš, jasné, veď na internete sa dá už dnes dostať k rôznym informáciam. Len škoda, že píšeš veci tak, že svojimi výrokmi nehovoríš pravdu a iba urážaš druhý národ.

Európa je tým krásna DNES, že sa nehráme na viac a ani menej medzi sebou.
bylo by lepší, kdybychom se opírali o novější dějiny - 4. století je spíše něco jako nepodložené báje a pověsti. myslím, že 800 let společného státu Slováků a Maďarů, ve kterém měli Maďaři znatelnou populační i jinou převahu vypovídá za vše. chtělo by to, zamyslet se jestli pochybný původ z dob, kdy v žádném případě nelze mluvit o formování států nebo národností a 250 let ve společném státě není méně než těch 800. Češi a Slováci jsou bratrské národy, protože možná mají stejný původ, společné zcela novodobé dějiny a téměř stejný jazyk - to je ale všechno!
Old January 9th, 2008, 11:50 PM   #89
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Quote:
Tak ty by si tú knihu z dejepisu naopak mal zobrať a prečítať si ju. Dúfam, že z neho nebudeš maturovať, lebo to by si zle dopadol. Ja sa žiaľ musím momentálne venovať aj dejinám, nakoľko mám onedlho skúšku z Dejín verejného a súkromného práva. Dúfam, že ma teda ty, ako učebnicový príklad historického ignoranta, nechceš poučovať o dejinách, či nebodaj o slovenských dejinách. Ak náhodou nevieš, tak prvý významnejší príliv Maďarov na Slovensko nastal až v 16. storočí, kedy sa územie Uhorska kvôli Otomanským vojnám zredukovalo takmer len na súčasné Slovensko. K pomaďarčovaniu došlo až v 19. a 20. storočí. Keď tak čítam niektoré tvoje posty, tak má pocit, že ten Maďar hodil tú opicu cez Dunaj až do Prahy a práve si s ňou píšem. Keď už sme pri tých vtipoch.

Quote:
Nemyslel som si Černoch, že dokážeš vyprodukovať takúto blbosť, ale chápam, že si reagoval na iný post, a nechal si sa trošku hodne uniesť.

Ja by som len rád podotkol, že Slováci a Česi, (ak teda môžme o nich v tej dobe hovoriť, náš pán premiér tu o tom rozpútal zaujímavú a občas aj odbornú debatu a sám som zvedavý, ako skončí) žili na Veľkej Morave spolu iba 4 až 7 rokov, teda o pôvode Česko-Slovenska na Veľkej Morave sa nedá hovoriť. Zaujímavé je, že Česi v 19. a mnoho z nich ešte ani na začiatku 20. stotoročia o Slovákoch nevedeli nič alebo málo a mýlili si ich so Slovincami. Zachovali sa prekvapené zápisky o tom, ako prišli Slováci do Prahy a Česi boli prekvapení, že sú v oblekoch a nie v krojoch s valaškami.
Old January 9th, 2008, 11:55 PM   #90
cernoch
Registered User

cernoch's Avatar

Quote:
Keď tak čítam niektoré tvoje posty, tak má pocit, že ten Maďar hodil tú opicu cez Dunaj až do Prahy a práve si s ňou píšem. Keď už sme pri tých vtipoch.
pokud to je jen vtip, tak je vše v naprostém pořádku
Old January 9th, 2008, 11:55 PM   #91
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Ja by som len rád podotkol, že Slováci a Česi, (ak teda môžme o nich v tej dobe hovoriť, náš pán premiér tu o tom rozpútal zaujímavú a občas aj odbornú debatu a sám som zvedavý, ako skončí) žili na Veľkej Morave spolu iba 4 až 7 rokov, teda o pôvode Česko-Slovenska na Veľkej Morave sa nedá hovoriť.
Toto je odvodené s ktorej informácie???
Old January 10th, 2008, 12:03 AM   #92
CJone
Nitra 826 - 2015

CJone's Avatar

Likes (Received): 197

Quote:
Ty si jeden velky LOL vies o tom? Ja som nikoho neurazal, len som napisal co sa hovori! To ze mozno dovodom preco sa to hovori je to, ze Slovaci boli chudobni a zarabali si napriklad tak ze pracovali na stavbach v Prahe alebo Budapesti to sa nehadam. Nikde som nenapisal, ze Slovaci to zaplatili a dali postavit pre Cechov. Ale vidim, ze ty si si hned neodpustil poznamku o tom, ze Slovaci boli vzdy Madari, takze si u mna NULA. Ale aspon som sa zasmial na tom tvojom vyroku. A aby si vedel poviem ti presny dovod preco Slovaci postavili Prahu! Lebo Cesi su lenivi robit! Zlate ceske rucicky nie nadarmo sa na tom ludia smeju A co ste pokradli za spolocneho statu to nebudem dalej rozpisovat to sem nepatri...

A citaj toto: Praha se stala městem na přelomu 12. a 13. století. Staré Město pražské, které se na konci 13. století sloučilo se s Menším Městem, vzniklo po roce 1320. VIDIS TA TVOJA PRAHA NENI AZ TAKA STARA ALMA MATER
CJone no está en línea   Reply With Quote
Old January 10th, 2008, 12:13 AM   #93
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Quote:
pokud to je jen vtip, tak je vše v naprostém pořádku
Jasné, že len vtip, čo si si myslel?

Quote:
Toto je odvodené s ktorej informácie???
Je to reakcia na to čo si napísal, že Česko-Slovensko organizačne vychádza z Veľkej Moravy, čo nie je pravda.
Old January 10th, 2008, 12:14 AM   #94
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Quote:
Ty si jeden velky LOL vies o tom? Ja som nikoho neurazal, len som napisal co sa hovori! To ze mozno dovodom preco sa to hovori je to, ze Slovaci boli chudobni a zarabali si napriklad tak ze pracovali na stavbach v Prahe alebo Budapesti to sa nehadam. Nikde som nenapisal, ze Slovaci to zaplatili a dali postavit pre Cechov. Ale vidim, ze ty si si hned neodpustil poznamku o tom, ze Slovaci boli vzdy Madari, takze si u mna NULA. Ale aspon som sa zasmial na tom tvojom vyroku. A aby si vedel poviem ti presny dovod preco Slovaci postavili Prahu! Lebo Cesi su lenivi robit! Zlate ceske rucicky nie nadarmo sa na tom ludia smeju A co ste pokradli za spolocneho statu to nebudem dalej rozpisovat to sem nepatri...

A citaj toto: Praha se stala městem na přelomu 12. a 13. století. Staré Město pražské, které se na konci 13. století sloučilo se s Menším Městem, vzniklo po roce 1320. VIDIS TA TVOJA PRAHA NENI AZ TAKA STARA ALMA MATER
Nitra je staršia.
Old January 10th, 2008, 12:17 AM   #95
pt82
VIP Member

pt82's Avatar

Likes (Received): 1665

vidno že český primitivizmus je stále živý
Old January 10th, 2008, 12:20 AM   #96
cernoch
Registered User

cernoch's Avatar

Quote:
asi máš na mysli Malou Stranu. ve 12. století nebylo v některých částech světa vůbec nic, takže formování samostatného a navíc tak bohatého města bylo jistě úctyhodné. taky bych ještě rád připoměl, že Praha byla v počátcích Vrcholného středověku po Paříži druhým největším městem Evropy (tedy i celého světa), což s tím souvisí
Old January 10th, 2008, 12:22 AM   #97
cernoch
Registered User

cernoch's Avatar

Quote:
Originally Posted by pt82 View Post
vidno že český primitivizmus je stále živý
Old January 10th, 2008, 12:23 AM   #98
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Likes (Received): 34

nenechajte sa vyprovokovat.
cernoch, ide ti o nieco konkretne alebo ta proste bavi ironizovat a urazat? pretoze od toho je tu dost lahka pomoc
zuzana no está en línea   Reply With Quote
Old January 10th, 2008, 12:24 AM   #99
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Likes (Received): 34

aj ostatni, ked nanho reagujete zbytocne si vytvarate problemy. staci si len spomenut na to co mali nasi madarski kamarati s rumunmi a ako to dopadlo.
zuzana no está en línea   Reply With Quote
Old January 10th, 2008, 12:28 AM   #100
cernoch
Registered User

cernoch's Avatar

Quote:
Originally Posted by zuzana View Post
nenechajte sa vyprovokovat.
cernoch, ide ti o nieco konkretne alebo ta proste bavi ironizovat a urazat? pretoze od toho je tu dost lahka pomoc
přečti si příspěvek #81! tu pomoc můžeš konkretizovat?
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules