[Bratislava] Južné mesto - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 72 votes, 4.99 average.
Old April 2nd, 2008, 06:03 PM   #81
hipi(sk)
Registered User

Likes (Received): 111

Quote:
Originally Posted by default View Post
. Pises, ze zatial nevidis, ze ceny klesaju, ale ony klesaju. Pred polrokom si nekupila akykolvek 3i v Petrzalke pod 3,5mil, dnes je minimum cca 3,2mil, podobne 2i sa uz splhali nad 3,1mil, dnes v pohode 2,7mil. To sa netyka len panelakov, ale prekvapivo trebars aj predrazenych starych bytov v centre, akurat predchvilou som videl jeden na ktorom spustali 800tis. a visi tam uz pol roka.
pred pol rokom si kupil 3izb byt v povodnom stave v Petrzalke za 3 miliony. Viem to urcite iste lebo som s kamosom behal po bytoch na inzerat a nakoniec aj kupil jeden na 2mil. Dnes stoja od 3,2mil. Takze narast ceny je badatelny....ako to bude dalej si naozaj nedokazem odhadnut, ale nepredpokladam, ze minimalne do konca roka zacne pokles. Cez leto bude stagnacia ako v minulom roku, mozno aj nejaky pokles, ale ceny sa najesen znovu vyhupnu. To je moj osobny odhad.
hipi(sk) no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 2nd, 2008, 06:19 PM   #82
sisi
Registered User

sisi's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Strummer View Post
to mas odkial? prvy panelak v Bratislave bol postaveny v roku 1955 (na Kmetovom namesti), jedny z prvych skutocne "sidliskovych" panelakov v oblasti Strkovca, Ostredkov su z prvej polovice 60-tych rokov...asi si myslel Petrzalku, ta sa zacala stavat v roku 1977 (tusim).
Presne tak.
sisi no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2008, 06:51 PM   #83
sisi
Registered User

sisi's Avatar

Wink

Quote:
Originally Posted by milan11 View Post
Takze co tym chces naznacit?
Ze ludia byvajuci v panelakoch zostanu v nich byvat az kym sa uplne nerozpadnu a takisto cena bude stale rovnaka popripade sa bude stale dvihat aj tesne pred rozpadom?

Taktiez, ked budu panelaky za hranicou zivotnosti, nebezpecne pre byvanie, podla tvojho nazoru zostanu tak ako budu?
Opustene zburaniska v najlukrativnejsich lokalitach?
Hovori ti nieco slovo development?

P.S. Jasne ze ceny zatial neklesaju, ked je na trhu akutny nedostatok lacnych bytov

Slovo "development" mi čosi hovorí .... ale neviem, ako si predstavuješ development na starých rozpadávajúcich sa panelákových sídliskách v roku 20++, napríklad okolie budúcich Slovanov od Futuris a super stanice rýchlodráhy... ale z jednej strany rozpadávajúci sa Pokrok a paneláky za ním, z druhej strany rozpadávajúce sa paneláky na Škultétyho (prejdi sa tam, je tam VEĽA panelákov a aj keď vyzerajú inakšie ako petržalské, SÚ TO PANELÁKY). Myslíš, že príde developer s buldozérmi a všetky zbúra, ako dnes na Nivách?

Nie som jasnovidec ... i keď rada by som bola ...
Súhlasím s tebou, že na trhu je akútny nedostatok LACNÝCH bytov. Avšak byty v Južnom meste ani v Porte nebudú lacné. Relatívne lacnejšie vždy budú paneláky, preto si myslím, že ľudia ešte dlho budú paneláky kupovať. Jednoducho preto, že nebudú mať na novostavby. Budú si paneláky opravovať a udržiavať, aby sa nerozpadli. Predĺžia ich životnosť možno až na 200 rokov a o 30 rokov budú takmer na nerozoznanie od dnešných novostavieb, ktoré medzitým tiež zostarnú. Jednoducho si myslím, že panický útek z panelákov v dohľadnej dobe nehrozí.

Last edited by sisi; April 2nd, 2008 at 06:57 PM.
Sponsored Links
Advertisement

Old April 2nd, 2008, 07:02 PM   #84
palsoft
Bratislava citizen

palsoft's Avatar

Likes (Received): 296

Trosku rozmyslam nad futurosovym protestom - tu to bude dost ocividne. Kedze je to taka velka mestska stvrt, ako sa to bude oznacovat vramci Bratislavy? Petrzalka? South City? Ved to je trosku blbe sa niekoho spytat, kde byvas? Vies co Bratislava - South City Podla mna tomu neskor prischne nazov Bratislava Juh
Old April 2nd, 2008, 07:14 PM   #85
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Likes (Received): 173

Quote:
Originally Posted by hipi(sk) View Post
pred pol rokom si kupil 3izb byt v povodnom stave v Petrzalke za 3 miliony. Viem to urcite iste lebo som s kamosom behal po bytoch na inzerat a nakoniec aj kupil jeden na 2mil. Dnes stoja od 3,2mil. Takze narast ceny je badatelny....ako to bude dalej si naozaj nedokazem odhadnut, ale nepredpokladam, ze minimalne do konca roka zacne pokles. Cez leto bude stagnacia ako v minulom roku, mozno aj nejaky pokles, ale ceny sa najesen znovu vyhupnu. To je moj osobny odhad.
Ak kupil za 3mil. pricom konsenzus trhu bol na 3,5mil, tak dnes ked je konzenzus trhu na 3,2mil., by pri troske zjednavania kupil pod 3mil.
Sezonnost je v rezidenciach asi taka, ze najvyssia je od januara do maja a potom v septembri az novembri.
Old April 2nd, 2008, 07:19 PM   #86
milan11

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by sisi View Post
Slovo "development" mi čosi hovorí .... ale neviem, ako si predstavuješ development na starých rozpadávajúcich sa panelákových sídliskách v roku 20++, napríklad okolie budúcich Slovanov od Futuris a super stanice rýchlodráhy... ale z jednej strany rozpadávajúci sa Pokrok a paneláky za ním, z druhej strany rozpadávajúce sa paneláky na Škultétyho (prejdi sa tam, je tam VEĽA panelákov a aj keď vyzerajú inakšie ako petržalské, SÚ TO PANELÁKY). Myslíš, že príde developer s buldozérmi a všetky zbúra, ako dnes na Nivách?

Nie som jasnovidec ... i keď rada by som bola ...
Súhlasím s tebou, že na trhu je akútny nedostatok LACNÝCH bytov. Avšak byty v Južnom meste ani v Porte nebudú lacné. Relatívne lacnejšie vždy budú paneláky, preto si myslím, že ľudia ešte dlho budú paneláky kupovať. Jednoducho preto, že nebudú mať na novostavby. Budú si paneláky opravovať a udržiavať, aby sa nerozpadli. Predĺžia ich životnosť možno až na 200 rokov a o 30 rokov budú takmer na nerozoznanie od dnešných novostavieb, ktoré medzitým tiež zostarnú. Jednoducho si myslím, že panický útek z panelákov v dohľadnej dobe nehrozí.
???
milan11 no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2008, 08:32 PM   #87
sisi
Registered User

sisi's Avatar

Wink

Quote:
Originally Posted by milan11 View Post
???
Tieto úvahy tu píšem preto, lebo mi z nich vychádza, že Južné mesto v takom veľkom rozsahu, ako plánujú, nikdy nedokončia. Bude to Petržalka začiatku 21.storočia s rovnako negatívnou reputáciou, akú mali petržalské paneláky v 80-tych rokoch minulého storočia.

Mali by začať túto jeseň. Koľko by tam mohla byť reálna cena za štvorec?
Old April 2nd, 2008, 09:06 PM   #88
hurahura
urban voyer

Likes (Received): 19

kde si (davnejsie) som cital rozhovor s developerom a ich zamer bol (vtedy) aby na casti uzemia postavili prave lacne byty v cene do 50tis/m, co je v sucasnosti v ba takmer zadarmo. imho viac by som za tu lokalitu na konci sveta ani nedal. ale to je len moj neobjektivny nazor na petrzalku.

co sa tyka panelakov, ja si myslim ze urcite sa zacne postupom casu pretvarat sociologické skupiny obyvatelstva ktore v nich ziju (co uz vlastne zacalo) mozno to bude markantnejsie v inych regionoch ako prave v BA.

komunisti sa snazili v panelakoch /na sidliskach/ vytvorit mix vsetkych sociologickych a profesnych skupin, cize robotnik mohol byvat vedla inziniera, ucitela, riaditela, policajta... atd.
Prvy sa zacali stahovat z panelakov tí co mali na lepsie byvanie
teraz nastava druha vlna stahovania - a to "nasich rodicov", ktorý na stare kolena chcu svoj dom, a byt bud predavaju mladým rodinam, alebo nechavaju detom. Tym sa sidliska opat omladzuju a ziskavaju "druhy dych". Novy obyvatelia sa budu viac angazovat, vytvarat bytove spolocenstva, riesit opravy...

Urcite sa niektore zo sidlisk pretvoria na akési ghetta /ako napr. parizske predmestia/ kde budu situovane slabo zarabajuce socialne skupiny, pripadne rôzny imigranti.

Nakoniec nie je vobec nerealne ze sa objavia aj miesta kde developeri kupia cele panelaky aj s pozemkom a zburaju ich. Ale odhadnut kedy to bude a kde je nerealne. zatial si to v ramci BA neviem predstavit
hurahura no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2008, 10:21 PM   #89
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Likes (Received): 34

andalex pri panonskej ceste mal pred rokom ceny 28000 /m2 - ale to bola efektna kralikaren.
zuzana no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2008, 02:47 PM   #90
Sukino
Registered User

Sukino's Avatar

Likes (Received): 3527

Quote:
Originally Posted by zuzana View Post
andalex pri panonskej ceste mal pred rokom ceny 28000 /m2 - ale to bola efektna kralikaren.
...and next to one of the busiest 4-line roads in Bratislava.
At least the building created a noise barrier for the panel buildings.
Old April 4th, 2008, 12:52 AM   #91
carbonkid
ab.us.er

carbonkid's Avatar

Likes (Received): 40

Petržalčania mali zablatené topánky

Quote:
V stredu bolo 35. výročie začiatku panelovej výstavby sídliska. Prvý panelák začali stavať 2. apríla 1973. Ako prvý postavili dom na Romanovej. Prvý panelák bol skolaudovaný 3. augusta 1977 na Romanovej ulici 33 až 35.

Pôvodná koncepcia sídliska nebola taká odstrašujúca.Výzor Petržalky je dôsledkom toho, žek dispozícii ostala jediná technológia – panely.
Každý rok pribúdalo 10- až 15-tisíc bytov, toľko má jedno priemerné mesto na Slovensku.
carbonkid no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2008, 11:34 AM   #92
Nido
Registered User

Likes (Received): 53

Infrastrukturu South City zrejme zacnu stavat na jar 2009

Výstavba primárnej infraštruktúry v rámci novej štvrte South City (Južné mesto) v bratislavskej mestskej časti Petržalka by sa mohla začať na jar 2009. Projekty jej budov posúdi petržalská samospráva.

Architektúra budov Južného mesta nemá ešte konečné riešenie, v súčasnosti existuje viacero variantov. Na dnešnej tlačovej besede spoločnosť prezentovala, že predpokladané náklady na Južné mesto sú 1,5 miliardy eur (45,46 miliardy Sk), výstavba by sa mala ukončiť v roku 2017. "Nechceme zahusťovať dopravu, ale skôr chceme vytvoriť centrum, kde budú pracovné miesta, zábava, kde sa bude bývať," uviedol Halászik s tým, že nadväzujú na projekt nosného dopravného systému v mestskej časti Petržalka.

http://www.bratislavskenoviny.sk/880...-stavat-na-jar
Nido no está en línea   Reply With Quote
Old June 21st, 2008, 03:33 PM   #93
girafet
bratislava

girafet's Avatar

som zvedavy ci urobia arch sutaz dalsiu na cele uzemie, alebo si najprv sami naplanuju uzemny plan lokality a jednotlive budovy budu mat vlastnu arch sutaz alebo sa vys´´´ru na sutaze a sami oslovia architektov a bude to cele vyzerat na jedno kopyto alá novodoba petrzalka
girafet no está en línea   Reply With Quote
Old June 21st, 2008, 06:36 PM   #94
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4287

Južné mesto nafúkne petržalské sídlisko

http://spravy.pravda.sk/juzne-mesto-..._sk_domace_p29

Quote:
V Petržalke vyrastie nová, menšia Petržalka. Výstavbu sídliska South City (Južné mesto) plánuje už na budúci rok odštartovať spoločnosť Quinlan Private Golub. Stavebný celok, ktorý zaberie plochu až 100 hektárov, ponúkne v prvej etape asi 1 100, celkovo však až 10-tisíc bytov. Hotový by mal byť zhruba do roku 2017 a náklady naň sa zatiaľ odhadujú na viac ako 45 miliárd korún.
In English: Construction of the first phase of South city should start next year. Whole this project will be built on 100 ha and it will include 10,000 flats (in first phase 1,100). It will be finished in 2017 and its cost is expected on EUR 1.5 billion. This new quarter should have about 25,000 inhabitants.

Last edited by Qwert; June 22nd, 2008 at 08:27 PM.
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old June 21st, 2008, 08:15 PM   #95
Nido
Registered User

Likes (Received): 53

Quote:
Originally Posted by Qwert View Post
In English: Construction of the first phase of South city should start next year. Whole this project will be built on 100 ha and it will include 10,000 flats (in first phase 1,100). It will be finished in 2017 and its cost is expected on EUR 45 billion (isn't that too much). This new quarter should have about 25,000 inhabitants.
It is too much, as stated in article i posted, there's expected cost about 1.5 bilion EUR, which is 45 bilion SKK
Nido no está en línea   Reply With Quote
Old June 21st, 2008, 08:58 PM   #96
Wizzard
Prešpurák

Wizzard's Avatar

Likes (Received): 1373

Quote:
V tomto mestskom centre by malo nájsť domov okolo 25-tisíc Bratislavčanov
Toto ma už fakt pobavilo, nabudúce sa dozviem, že ďalšie, už asi desiate mestské centrum vyrastie v Záhorskej Bystrici, dvanáste za Čunovom, šestnáste na juhu Podunajských Biskupíc v oblasti Lieskovec, dvadsiate tretie pri Devínskej na pravej strane Dunaja. Akoby nestačilo napísať, že to bude prinajlepšom menšia mestská štvrť, ktorá ako sa tak pozerám bude vyzerať ako nahustená Petržalka, pričom to bude ešte väčšia nuda, lebo domy budú jeden ako druhý a ulice presne v pravom uhle. Vitajte v mestskom centre.
V oknách sa ligocú ružence svetiel.
B r a t i s l a v a !

Ten prešporský zámok pekný murovaný — čudujú sa z neho na Dunaj tí páni,
čuduje sa z neho aj záhorský šuhaj: ako pekne tečie ten povestný Dunaj.
Tí nádherní páni pilnú radu majú, že oni povestný Dunaj zahatajú;
a tie naše Tatry zďaleka sa smejú; „Zahatajte, páni, keď máte nádeju!“
Wizzard no está en línea   Reply With Quote
Old June 22nd, 2008, 06:34 AM   #97
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

Mne sa ulice v pravom uhle pacia,pokial nie su v celom meste.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -

Last edited by wuane; June 22nd, 2008 at 09:24 AM.
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old June 22nd, 2008, 10:46 AM   #98
dustik
Sakura san na hrad ((-:

dustik's Avatar

Likes (Received): 868

Mohli by aj tu zeleznicu trocha posunut, ale uz ju akomponovali do svojich planov

Hi to all friends and neighbours of Slovakia (-:
dustik no está en línea   Reply With Quote
Old June 22nd, 2008, 11:00 AM   #99
cibula
Registered User

Likes (Received): 32

Quote:
Originally Posted by Wizzard View Post
Toto ma už fakt pobavilo, nabudúce sa dozviem, že ďalšie, už asi desiate mestské centrum vyrastie v Záhorskej Bystrici, dvanáste za Čunovom, šestnáste na juhu Podunajských Biskupíc v oblasti Lieskovec, dvadsiate tretie pri Devínskej na pravej strane Dunaja.
tomu sa hovori velkomesto... aj ked bratislava ma od toho este veelmi daleko
Old June 22nd, 2008, 01:12 PM   #100
Amrafel
Bratislava YIMBY

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 6669

Quote:
Hotový by mal byť zhruba do roku 2017 a náklady naň sa zatiaľ odhadujú na viac ako 45 miliárd eur.
theyre going to build new Dubai here with two mile high tower

YIM.BA.
Amrafel no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules