GYŐR | Tervek és építkezések / Projects and Construction Updates - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Hungary > Projects and Development > Tervek és építkezések

Tervek és építkezések Projects and Construction
» Budapest

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 18 votes, 5.00 average.
Old September 6th, 2009, 06:59 PM   #81
Kontúr
Hajrá Magyarország!

Kontúr's Avatar

Likes (Received): 13

Üdv djlazar! Tudnál esetleg képeket készíteni a felújított Széchenyi Térről, azóta nem jártam Győrben mióta átadták- ha egyáltalán átadták.
Kontúr no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 6th, 2009, 07:54 PM   #82
djlazar
Registered User

djlazar's Avatar

Likes (Received): 234

Quote:
Originally Posted by Kontúr View Post
Üdv djlazar! Tudnál esetleg képeket készíteni a felújított Széchenyi Térről, azóta nem jártam Győrben mióta átadták- ha egyáltalán átadták.
Üdv! Persze tudok, az első ütemet már átadták a második ütem jövő tavaszra készül el. Holnap délután lesz időm és teszek fel képeket
djlazar no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2009, 02:54 PM   #83
djlazar
Registered User

djlazar's Avatar

Íme az ígért képek a megújuló Széchenyi téröl

És ha már nálam volt a fényképezőgép csináltam egy két képet a leendő új híd helyszínéről

Sponsored Links
Advertisement

Old September 7th, 2009, 02:58 PM   #84
RawLee
Registered User

RawLee's Avatar

Likes (Received): 1174

Gondolom a téren sok rendezvény lesz,azért nem füves.

A hídról...hogy van az,hogy egy év a híd,és 2 és fél az utak megépítése?
RawLee no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2009, 03:17 PM   #85
djlazar
Registered User

djlazar's Avatar

A hídnál én is sokkalom a +2 évet az utakra.Íme egy kis bejegyzés egy régebbi cikkből:

Quote:
A második ütem a csatlakozó úthálózat ki- és átalakításáról szól. Körforgalom épül a Rónay utca–Szövetség utca–Hédervári út, a Kálóczy tér–Egyetem tér csomópontban, a Petőfi híd szigeti hídfőjénél és a Rát Mátyás téren. Számos útszakaszt teljesen felújítanak, több helyre jelzőlámpák kerülnek, egyes szakaszokat pedig egyirányúsítanak. Mindez 2012 márciusára történik meg.
forrás: http://www.kisalfold.hu/gyori_hirek/...idjan/2084316/
Old September 7th, 2009, 04:37 PM   #86
HQ
SkyscraperToBudapest

HQ's Avatar

Likes (Received): 15843

Nagyon jo képek, koszi!
HQ no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2009, 06:24 PM   #87
Kontúr
Hajrá Magyarország!

Kontúr's Avatar

Likes (Received): 13

Quote:
Originally Posted by djlazar View Post
Íme az ígért képek a megújuló Széchenyi téröl

És ha már nálam volt a fényképezőgép csináltam egy két képet a leendő új híd helyszínéről
Kösz a képeket djlazar! Nagyon jók és a tér is szépen alakul!
Kontúr no está en línea   Reply With Quote
Old September 8th, 2009, 11:32 AM   #88
venom6
Registered User

venom6's Avatar

Likes (Received): 1725

Üdvözlet a fórumon! Jó látni, hogy hétről hétre új emberek jelennek meg kül nagyvárosokból!
Köszönjük a képeket!
venom6 no está en línea   Reply With Quote
Old September 8th, 2009, 05:36 PM   #89
djlazar
Registered User

djlazar's Avatar

Köszönöm és szívesen máskor is Amiről csak tudok beszámolok nektek
Old September 9th, 2009, 08:26 PM   #90
pulyka
lokálpatrióta

pulyka's Avatar

Likes (Received): 46

Győr, gyönyörű város...!!!
Már majdnem olyan szép mint Pécs...

1000 éves a Pécsi Püspökség! (1009-2009)
2017-ben 650 éves a Pécsi Tudományegyetem
pulyka no está en línea   Reply With Quote
Old September 15th, 2009, 05:13 PM   #91
HQ
SkyscraperToBudapest

HQ's Avatar

Másfél milliárdos lakásberuházás zajlik Győr északi peremén:
http://vg.hu/index.php?apps=cikk&cikk=288676
Old October 6th, 2009, 09:51 PM   #92
djlazar
Registered User

djlazar's Avatar

Már dolgoznak a Kazinczy utcában

A mai nappal elkezdődött a Kazinczy utca felújítása. A munka a régi pályaszerkezet elbontásával kezdődik.

A bontási-építési folyamat a Széchenyi téri csatlakozástól indul, a munka első fázisa a Baross úti tengelyig tart, azután a Bécsi kapu térig terjedő szakasz következik, mindezzel december 20-ig szeretne végezni a város útkezelő szervezete.

A jelenlegi bontás során a házak mellett egy-egy méteres sávot biztosítanak az építők a gyalogosok számára.

A bontás munkagéppel történik elsősorban, de 40-50 centiméteres mélységben a közművezetékek védelme és örökségvédelmi okok miatt kézi erővel történik az alsó útalap kialakítása.

forrás: http://www.kisalfold.hu/gyori_hirek/...okkal/2118571/
Old October 17th, 2009, 10:21 AM   #93
djlazar
Registered User

djlazar's Avatar

Cölöpözik az új hidat

A nagy költségek miatt bizonytalan, hogy a „kis Böskét" felállítják-e újra.

Már az első támasz cölöpözését végzi a kivitelező az új győri hídnál. A munkálatokkal kisebb, de behozható csúszásban vannak.

Egy hónapja, szeptember 14-én kezdődött meg a Szigetet Révfaluval összekötő új győri Mosoni-Duna-híd építése, de máris látványos szakaszába ért a beruházás. Ezt pénteken Borkai Zsolt polgármester helyszíni sajtótájékoztatón mutatta be. A politikus kifejtette: az engedélyezési eljárás – önkormányzattól független – elhúzódása ellenére csupán kisebb késésben van a kivitelezést végző konzorcium. Szerinte így tarthatónak látszik a befejezés jövő augusztusi határideje. Bizonytalanság amiatt van, mert egy esetleges árvíz további csúszást eredményezne, csakúgy, mint az, ha rendkívül kemény lenne a tél.

Már az első támasz cölöpözését végzi a kivitelező az új győri hídnál. A munkálatokkal kisebb, de behozható csúszásban vannak.

Egy hónapja, szeptember 14-én kezdődött meg a Szigetet Révfaluval összekötő új győri Mosoni-Duna-híd építése, de máris látványos szakaszába ért a beruházás. Ezt pénteken Borkai Zsolt polgármester helyszíni sajtótájékoztatón mutatta be. A politikus kifejtette: az engedélyezési eljárás – önkormányzattól független – elhúzódása ellenére csupán kisebb késésben van a kivitelezést végző konzorcium. Szerinte így tarthatónak látszik a befejezés jövő augusztusi határideje. Bizonytalanság amiatt van, mert egy esetleges árvíz további csúszást eredményezne, csakúgy, mint az, ha rendkívül kemény lenne a tél.

A műszaki részletekről Kovács Ákos, a Közgép Zrt., a Strabag-MML Kft. és a Mahíd 2000 Zrt. alkotta konzorcium projektvezetője beszélt, aki mögött már jól kivehető volt a leendő híd nyomvonala. A szakember elmondta, hogy jelenleg az első, Sziget felőli támasz cölöpözése zajlik. Egy ideiglenes járom már elkészült, a másiknak hamarosan nekiállnak – ezek alátámasztásnak kellenek, az acél főtartós, vasbeton pályalemezes hidat ugyanis a szigeti oldalról úgy tolják-húzzák át Révfalura.

Újságírói kérdésre Borkai Zsolt beszámolt arról, hogy döntés ugyan még nem született, de bizonytalan, a kis Erzsébetnek és kis Böskének is becézett Vásárhelyi Pál hidat felállítják-e valahol. Az eredeti elképzelésekben az szerepelt, hogy szétbontják, majd arra alkalmas részét új elemekkel kiegészítve néhány száz méterrel arrébb az Aranypartnál szerelik össze újra. A legfrissebb szakértői vélemények alapján azonban ez meglehetősen drága lenne. Kerékpáros-gyalogos hídnak csak bővítés után volna alkalmas. Ez a beruházás mintegy félmilliárd forintba kerülne. Csupán 30-40 millió forinttal lenne olcsóbb, ha gyaloghídként tartanák meg.
„Sokalljuk a költségeket, ennyi pénzért már majdnem egy teljesen új hidat lehetne építeni" – mondta a polgármester. Hozzáfűzte: a végleges döntés meghozatala előtt az építész- és a mérnökkamarával is konzultálni fognak.

Még egy ide tartozó hír: az önkormányzat lakossági fórumot tart jövő szerdán 16 órakor a városháza dísztermében, amelynek témája az új hídhoz kapcsolódóan a második és a harmadik ütemben kiépülő úthálózat lesz.

képek az építkezésről:http://www.kisalfold.hu/_kepgaleria....=2010864&kid=0
forrás: http://www.kisalfold.hu/gyori_hirek/...video/2120513/

Jövő héten lesz egy kis időm és készítek majd pár képet.
Old October 30th, 2009, 12:19 PM   #94
djlazar
Registered User

djlazar's Avatar

Molnár és Borkai együtt: startol a 7 milliárdos egyetemi beruházás

A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség még februárban döntött úgy, hogy a győri campus 6,5 milliárd forint uniós támogatásban részesül. (Ehhez a pénzhez önrészt tesz a SZE; így jön ki a közel hét milliárd forintos összköltség.)

Molnár Csaba és Borkai Zsolt egymásnak adják majd át a mikrofont

A (mega)beruházásnak az ünnepélyes alapkőletételére pénteken kerül sor. (A projekt egyébként kisebb-nagyobb, kezdeti lépésekkel már elkezdődött. Erről bővebben az egyetem honlapján.) A tervek szerint beszédet mond dr. Pálinkás József, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke, volt oktatási miniszter.

Ezt követően Molnár Csaba, a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter, valamint Győr város nevében Borkai Zsolt polgármester szól a beruházás jelentőségéről.

A kivitelező konzorcium képviseletében Baksa Attila, a Zalai Általános Építési Vállalkozó Zrt. elnök-vezérigazgatója számol be az építési munkálatok előrehaladásáról.

Az események zárásaként pedig dr. Szekeres Tamás, a Széchenyi István Egyetem rektora és a rendezvény szónokai közösen helyezik el az alapkövet a leendő központi épület, az Új-Tudástér helyén.

A műszaki képzés minőségének emelése

Lássuk, mit is takar ez a több milliárd forintos fejlesztés.

Súlypontjai között szerepel a műszaki képzés minőségének emelése, az egyetem tudáspotenciáljának jelentős növelése, az egész életen át tartó tanulás korszerű feltételeinek megteremtése, kutatási-fejlesztési támogatás a vállalatok számára, ehhez korszerű kutatási infrastruktúra kiépítése, széleskörű mérnöki szolgáltatások kínálata, valamint integráció hazai és nemzetközi tudáshálózatokhoz.

A három fő csapásirány

A projekt három fő fejlesztési eleme konkrétan pedig így néz ki; pontosabban ezek azok a részek, melyek a nagyközönség számára is szembetűnők lesznek, ha pár év múlva elhalad valaki a SZE környékén.

forrás: http://www.kisalfold.hu/gyori_hirek/...hazas/2122611/
Old November 30th, 2009, 08:23 PM   #95
HQ
SkyscraperToBudapest

HQ's Avatar

Új parkolóházat adtak át hétfőn Győrben:
http://www.delmagyar.hu/belfold_hire...orben/2128412/
Old December 18th, 2009, 04:16 PM   #96
djlazar
Registered User

djlazar's Avatar

Ma elmentem és csináltam pár képet az új híd építéséről:

Old December 20th, 2009, 01:53 AM   #97
tersyxus
The downtown droid

tersyxus's Avatar

Likes (Received): 4

Köszi szépen a képeket! Szépen haladnak. Itt a csónakháznál és szemben lesz gyalogos lépcső a hídra vagy csak a járdákon végiggyalogolva lehet majd feljutni?
Old December 21st, 2009, 02:59 PM   #98
djlazar
Registered User

djlazar's Avatar

Quote:
Originally Posted by tersyxus View Post
Köszi szépen a képeket! Szépen haladnak. Itt a csónakháznál és szemben lesz gyalogos lépcső a hídra vagy csak a járdákon végiggyalogolva lehet majd feljutni?
Hát igazából erre nem nagyon tudok válaszolni, mivel eddig nem láttam olyan látványtervet ahol a hídra való feljutást ábrázolná, de szerintem nem lesz lépcső.
Old December 23rd, 2009, 07:20 PM   #99
venom6
Registered User

venom6's Avatar

Likes (Received): 1725

Én is megköszönöm a képeidet! Nem nagyon tudom személyesen megnézni a dolgokat, meg ha járok arrafelé akkor is valamikor hajnalba vagy este és 120-al az autópályán

Örülnék, ha egy hónap múlva ismét bejárnád a terepet
venom6 no está en línea   Reply With Quote
Old December 23rd, 2009, 09:24 PM   #100
RawLee
Registered User

RawLee's Avatar

Likes (Received): 1174

Szóval ez lesz az új autós-gyalogos híd. Ma már minden híd ilyen trapézokból épül?
RawLee no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
projects

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules