[Bratislava] Hlavná stanica, Námestie Franza Liszta - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 46 votes, 5.00 average.
Old February 16th, 2009, 08:15 PM   #61
dustik
Sakura san na hrad ((-:

dustik's Avatar

Likes (Received): 868

vsetko su to polovicate riesenia, asi najviac mi tam vadia socky, tie hnusne bufety tam vonku, a ten doocibijuci pridrbok alias hlavna hala

ale zaujimalo by ma ked to zburaju kde sa budu predavat listky, a kam presunu tie rady ludi, v case spicky sa tam neda ani hybat a to este cakat 30 minut na listok

Hi to all friends and neighbours of Slovakia (-:
dustik no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 17th, 2009, 05:40 PM   #62
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 1759

ja sa zas o vyzor novej stanice tak nebojim, astoria od IPR sa mi celkom paci, horsie je to u nich s rychlostou. plus tie vizy su asi 100 rokov stare, takze ked za par rokov tento projekt znovu ozivia, dufam, ze to vizualne este vylepsia.

p.s.
& 2000 ! with less and more .
marish no está en línea   Reply With Quote
Old May 19th, 2009, 10:02 PM   #63
Tibi Kimi
Theards Starter

Tibi Kimi's Avatar

Thumbs up

I.P.R. sa prebudilo zo zimného spánku
Quote:
Oznámenie územného konania o umiestnení stavby

Vyvesené od 15.05.2009 do 29.05.2009

1616/2007-19331/2009/URS/OKVV-Pet
"Predstaničný priestor Hlavnej stanice ŽSR v Bratislave“, na Predstaničnom nám., vrátane dopravného napojenia a navrhovaných zmien aj v ul. Šancová, Žabotová ul., Štefanovičova ul. a Pražská ul. a napojenia na verejné inžinierske siete a prekládky inžinierskych sietí aj v uliciach: Nám. slobody, Starohorská ul., Radlinského ul., Štefániková ul., Puškinova ul., Hodžovo nám., Dobšinského ul., Jelenia ul., Smrečianska ul. a Pionierska ul."
Dokument
Tibi Kimi no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 19th, 2009, 10:05 PM   #64
Tibi Kimi
Theards Starter

Tibi Kimi's Avatar

Quote:
Originally Posted by aquila View Post

tunak je to trosku krajsie vidno ..
Celkom som zabudol, že stanica má vlastný theard
Old May 19th, 2009, 10:08 PM   #65
Tibi Kimi
Theards Starter

Tibi Kimi's Avatar

Arrow Vizualizácia

na pripomenutie stará vizoška....

Old May 20th, 2009, 09:14 AM   #66
Amrafel
Bratislava YIMBY

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 6671

Nepáči sa mi myšlienka, že ak chcem zliezť zo stanice na Šancovú, musím prejsť cez obchoďák...hádam tam nechajú aspoň nejakú vonajšiu promenádu

YIM.BA.
Amrafel no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2009, 09:49 AM   #67
E499.3056
Moderator

E499.3056's Avatar

Likes (Received): 5984

Asi som jediny, ale tiez nesuhlasim s viacerymi vecami
1) ziadne elektricky a autobusy pod zemou - to tam bude riadne smradit, akurat to pekne navysuje cenu projektu, taku ventilaciu co to bude musiet zniest, neviem akeho debila to napadlo
2) zrusia mi hostinec rychlik - tymto si to u mna na plnej ciare posrali
3) aj ten park za nim - co ma po tej administrative?? sak uz je nadbytok vsetkeho kancelarskeho, urcite tam bude visiet po kolaudacii oznam "na prenajom" a aj tak to bude viac jak spolovice prazdne
4) ako uz Amrafel spomenul, chyba mi tam nejaka promenada v smere na Sancovu... akoze ako budu ludia chodit cez obchody? taku blbost som este nevidel...

podla mna mali len parkoviska zakopat pod zem, zrusit plechovu pristavbu zel. stanice a nahradit to niecim modernejsim - napr. sklo, zrekonstruovat elektrickovy terminal, kludne ho mohli pichnut aj hore, nemusi byt tam dole odveci, namiesto tenisovych kurtov a tam, ako pred dvoma rokmi rusili unimobunky (pod elektrickovym obratiskom) mohli byt tie ich administrativne budovy a obchody... naozaj taky kktsky projekt som nevidel este....
E499.3056 no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2009, 10:05 AM   #68
Majnolajno44
Registered User

Majnolajno44's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by Amrafel View Post
Nepáči sa mi myšlienka, že ak chcem zliezť zo stanice na Šancovú, musím prejsť cez obchoďák...hádam tam nechajú aspoň nejakú vonajšiu promenádu
Tam na tom videu to vyzera ze stredom ide taky skleneny "tunel". Vedel by som si to predstavit tak ako tu pasaz v Eurovey.
A inak ked clovek caka na prestup tak je za obchodak celkom vdacny :P
Old May 20th, 2009, 10:58 AM   #69
seem
Mornar bez mora

seem's Avatar

Likes (Received): 85

Neviem ako vy, ale ja tu vidím iba obchodné centrum. Keď budem mať vic času tak pripravým svoju verziu, z tejto mi je nevolno.

Zauvik si tu, u mojim mislima i grudima..
seem no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2009, 11:32 AM   #70
LeMoN-SK
Regular Fool

LeMoN-SK's Avatar

Likes (Received): 81

Ja nerozumiem, čo vám na tom tak strašne vadí... To, že letiská sú tiež ako obchodné domy je OK? Ja nevidím rozdiel v tom, či čakám na vlak alebo na lietadlo, určite na neho radšej budem čakať v obchodnom dome než pred plechovou stanicou, kde je x bezdomovcov, špina a smrad...
LeMoN-SK no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2009, 01:30 PM   #71
kaxno
railfan

kaxno's Avatar

Likes (Received): 443

Stanica

Ja suhlasim s Le-Monom, v tomto pripade vynikne stara budova stanice, na namesti, ktore pri nej vznikne. Zaroven (aspon co si pamatam) sa rata s tym ez vacsina odbavovacich priestorov (pokladne ...) sa prestahuje pod zem. Co by bolo fajn. Stanica bude viac menej plnit len administrativnu funkciu. Co sa tyka prechodu, da sa prejst aj popri OC, nemusite ist cez OC - je stromami lemovana promenada asi v mieste tej dnesnej (drevom prekrytej).

Co sa tyka obratiska elektriciek, to moze byt kludne v podzemi, kedze elektricky su "cista" forma dopravy, rovnako trolejaky. Co sa tyka autobusov, ked sa zvladaju odvetravat mnohoposchodove garaze, zvladne sa aj jedno / dve nastupisko busov, kde bus aj tak zvacsa stoji s vypnutym motorom. To sa kazdopadne da vyriesit.

Projekt ako taky nie je az taky zly, urcite by bol vsak enormne nakladny co sa tyka vyvolanych investicii. Kazdopadne by mal komparativnu vyhodu v tom, ze ma "zabezpeceny" prilev kupujucich kazdy den, kedze stanica je dost frekventovany uzol. Dopravne riesenie sa mi zda celkom OK, na to su vsak potrebni experti.

V globale by som bol rad keby sa daco take postavi, ked sa na to vsak kuknem realisticky, v dnesnych casoch to istotne nebude.
kaxno no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2009, 04:49 PM   #72
seem
Mornar bez mora

seem's Avatar

Quote:
Originally Posted by LeMoN-SK View Post
Ja nerozumiem, čo vám na tom tak strašne vadí... To, že letiská sú tiež ako obchodné domy je OK? Ja nevidím rozdiel v tom, či čakám na vlak alebo na lietadlo, určite na neho radšej budem čakať v obchodnom dome než pred plechovou stanicou, kde je x bezdomovcov, špina a smrad...
A to že ten obchodný dom bude v centre mesta je tiež OK?

Old May 20th, 2009, 05:16 PM   #73
E499.3056
Moderator

E499.3056's Avatar

Quote:
Originally Posted by LeMoN-SK View Post
Ty nevidis ten rozdiel medzi lietadlom a vlakom, no mnoho ludi ho vidi a je velmi velky. Ja ked pridem na stanicu, vystupim z vlaku, nie som zvedavy na ziadne obchody a kancelarie a myslim, ze vacsina cestujucich - mnohokrat to nie su nobl manazeri - tiez nie. Len by ma zaujimalo, ci to teraz bude v pomere beton - zelen 90:10 alebo aspon 60:40, lebo sa domnievam, ze asi ta prva varianta.
Old May 20th, 2009, 10:03 PM   #74
hidden
stavby.online

hidden's Avatar

Likes (Received): 1087

Je tam aj vonkajšie pešia prepojenie na Šancovú - pešia promenáda je umiestnená pozdĺž Múzea dopravy.
Old May 20th, 2009, 10:34 PM   #75
Wizzard
Prešpurák

Wizzard's Avatar

Likes (Received): 1375

Quote:
Originally Posted by E499.3056 View Post
Ty nevidis ten rozdiel medzi lietadlom a vlakom, no mnoho ludi ho vidi a je velmi velky. Ja ked pridem na stanicu, vystupim z vlaku, nie som zvedavy na ziadne obchody a kancelarie a myslim, ze vacsina cestujucich - mnohokrat to nie su nobl manazeri - tiez nie. Len by ma zaujimalo, ci to teraz bude v pomere beton - zelen 90:10 alebo aspon 60:40, lebo sa domnievam, ze asi ta prva varianta.
Aj v Krakove to majú podobne vyriešené, že zo stanice sa ide pod zemou cez obchody a vôbec to nevyzerá zle
V oknách sa ligocú ružence svetiel.
B r a t i s l a v a !

Ten prešporský zámok pekný murovaný — čudujú sa z neho na Dunaj tí páni,
čuduje sa z neho aj záhorský šuhaj: ako pekne tečie ten povestný Dunaj.
Tí nádherní páni pilnú radu majú, že oni povestný Dunaj zahatajú;
a tie naše Tatry zďaleka sa smejú; „Zahatajte, páni, keď máte nádeju!“
Wizzard no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2009, 10:36 PM   #76
seem
Mornar bez mora

seem's Avatar

Budiš, podzemou nech vyrastie cca 50 obchodných jednotiek, ale napovrchu si želám skutočné predstaničné námestie. Netúžim ho mať celé zastavané treťotriednou architektúrou. Samozrejme že ho treba zahustiť, ale treba tam vytvoriť priestor kde si budú môcť ludia sadnúť, relaxovať, odychovať pri čakaní. Kde si budú môcť posedieť na "korze", ktoré bude priamo napojené na nástupište MHD. A hlavne musí aspoň trocha rešpektovať okolitú zástavbu. Toť moja vízia predstaničného námestia.

Old May 20th, 2009, 10:37 PM   #77
E499.3056
Moderator

E499.3056's Avatar

Quote:
Originally Posted by Wizzard View Post
Aj v Krakove to majú podobne vyriešené, že zo stanice sa ide pod zemou cez obchody a vôbec to nevyzerá zle
Mas na mysli Krakow Dworzec Glowny? Tam som bol a pred stanicou (historickou budovou) bol velky Platz - na moj vkus prilis velky a az dalej bolo to obchodne centrum - to bolo vkusne, take by som bral. Z druhej strany ako koncia elektricky som nebol, mozno prave tu cast si mal na mysli.

Myslis, ze tie obchody si najdu klientelu? Ten dworzec v Krakowe je par minut pesi od centra mesta, ale nasa hlavna stanica je dost od ruky... taky mrtvy bod podla mna
Old May 20th, 2009, 10:39 PM   #78
dustik
Sakura san na hrad ((-:

dustik's Avatar

Likes (Received): 868

za prve, Krakov nieje Bratislava

za druhe, ja to tak nechcem

za tretie, Krakov nie je Bratislava

Hi to all friends and neighbours of Slovakia (-:
dustik no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2009, 09:39 AM   #79
Wizzard
Prešpurák

Wizzard's Avatar

Likes (Received): 1375

Quote:
Mas na mysli Krakow Dworzec Glowny? Tam som bol a pred stanicou (historickou budovou) bol velky Platz - na moj vkus prilis velky a az dalej bolo to obchodne centrum - to bolo vkusne, take by som bral. Z druhej strany ako koncia elektricky som nebol, mozno prave tu cast si mal na mysli.

Myslis, ze tie obchody si najdu klientelu? Ten dworzec v Krakowe je par minut pesi od centra mesta, ale nasa hlavna stanica je dost od ruky... taky mrtvy bod podla mna
myslím presne to, je tam veľké námestie, ale pod ním je nejaká chodba, ktorá tuším viedla aj do obchodného centra, ale keďže bola Veľká noc, nebola šanca, že by bolo niečo otvorené, tak som ani nevidel, ako to vyzerá vnútri, ani ma to veľmi nelákalo, na druhej strane
V oknách sa ligocú ružence svetiel.
B r a t i s l a v a !

Ten prešporský zámok pekný murovaný — čudujú sa z neho na Dunaj tí páni,
čuduje sa z neho aj záhorský šuhaj: ako pekne tečie ten povestný Dunaj.
Tí nádherní páni pilnú radu majú, že oni povestný Dunaj zahatajú;
a tie naše Tatry zďaleka sa smejú; „Zahatajte, páni, keď máte nádeju!“
Wizzard no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2009, 09:59 PM   #80
LeMoN-SK
Regular Fool

LeMoN-SK's Avatar

Likes (Received): 81

Quote:
Ty nevidis ten rozdiel medzi lietadlom a vlakom
Ale hej, isté rozdiely medzi lietadlom a vlakom vidí aj taký zadubenec ako ja...

Quote:
Ja ked pridem na stanicu, vystupim z vlaku, nie som zvedavy na ziadne obchody a kancelarie a myslim, ze vacsina cestujucich - mnohokrat to nie su nobl manazeri - tiez nie.
Keď niekto vystúpi po niekoľkohodinovom lete z lietadla, tiež väčšinou nie je zvedavý na obchody. Tie sú hlavne pre tých, čo odlietajú. Na letiskách ide samozrejme o to, že musíš povinne čakať, kým sa nakladá batožina, pričom na vlakovú stanicu môžeš prísť aj 10 minút pred odchodom. Mnoho ľudí tam však radšej chodí vopred a i pre nich bude určite obchodný dom lepšia lokalita než súčasná stanica...

Quote:
Originally Posted by seem View Post
A to že ten obchodný dom bude v centre mesta je tiež OK?
Ani Tesco mi nevadí, zvykol som si. Vadí mi skôr stav Kamenného námestia, ale to je do iného vlákna...

Súčasný projekt Hlavnej stanice je príliš megalomanský. Ak by sa to zmenšilo a bola by to kvalitná architektúra, podľa mňa by to bolo fajn. Určite nie som principiálne proti "obchodnému domu na stanici"...
LeMoN-SK no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules