[Bratislava] Hlavná stanica, Námestie Franza Liszta - Page 99 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 46 votes, 5.00 average.
Old May 11th, 2019, 06:25 PM   #1961
The810
Registered User

Likes (Received): 670

Hlavne si treba uvedomit ze stanicu zdaleka nestaci postavit, stanicu treba aj prevadzkovat. To ze ZSR prevadzku stanic nezvladaju je uplne jednoznacne. Jedina civilizovana stanica v celom state su Kosice a to prave preto, ze ju prevadzkuje sukromna firma. Ja som stale presvedceny ze najvacsi problem sucasnej Bratislavy hlavnej stanice nie je ani zdaleka budova, ale jej obsah.

Preto treba projekt novej hlavnej stanice riesit so sukromnym investorom, ktory ma skusenosti s prevadzkou takychto budov. Nie to zas nechat robit sedlakom zo ZSR, ktory do novej budovy za miliony eur nastahuju Presporsky dostavnik, stanok s pecenymi gastanmi a second-hand.

Quote:
Originally Posted by nikopol View Post
No nic, do par mesiacov by mala byt hotova nova studia, ktora znova povie ze Filialka nie je riesenie, znova povie ze treba zrekontruovat terajsiu stanicu a sme kde sme boli uz za Durkovskeho.
Obavam sa ze to nepovie, ta studia uzla Bratislava je na to prilis spolitizovana. Vyjde tam "spravny vysledok".

Samozrejme ze ta Filialka nakoniec stat nebude, lebo institucie ktore funguju natolko iracionalne aby taku blbost boli ochotne financovat vacsinou nemaju peniaze na taketo velke projekty (co nie je nahoda). Ale bude to dobry argument zdrzovat realizaciu cohokolvek normalneho.

JSI, SVGA liked this post
The810 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 14th, 2019, 12:59 AM   #1962
Pán Rojko
Registered User

Likes (Received): 77

Filiálka podľa mňa nemôže byť koncovou stanicou, mala by sa podľa mňa oblúkom napájať na trať za hlavnou stanicou, aby napriklad vlak zo Senca mohol končiť povedzme v Malackách.
Samozrejme by to išlo tunelom a v starom meste by sa hodila ešte jedná zastávka a taktiež pri zástavke sav.
Stanicu filiálka si predstavujem ako pozemnú zástavku na trnavskom mýte nič viac nič menej.
Bez toho na vlak ako MHD sa môže zabudnúť.
Old May 14th, 2019, 07:38 AM   #1963
Endstand
Registered User

Likes (Received): 141

BHT: TN, TT tie stanice som videl iba z vlaku, nástupištia vyzerali v poho. Dnu som nebol. Ide mi o princíp, že nech stanicu platí ZSR do výšky nejakej obyčajnej rekonštrukcie a zvyšok /naviac nech platí mesto.

LM fakt neviem o aké prekládky sa jedná... Odkedy RegioJet odišiel už vlakmi nechodím, tak neviem v akom stave a či chátrajú...

Nový stav nie je vyhovujúci..no neviem zase ani až také zlé to nie je..viac ma irituje exteriér stanice...

Štúdie nech sa robia som za, len hovorím nech si potom tieto práce naviac financuje mesto.
Endstand no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 15th, 2019, 01:25 PM   #1964
The810
Registered User

Likes (Received): 670

Quote:
Originally Posted by Endstand View Post
BHT: TN, TT tie stanice som videl iba z vlaku, nástupištia vyzerali v poho. Dnu som nebol. Ide mi o princíp, že nech stanicu platí ZSR do výšky nejakej obyčajnej rekonštrukcie a zvyšok /naviac nech platí mesto.
A to prosim preco? Zeleznicne stanice su majetkom ZSR a zodpovedaju za ne plne ZSR. Preco by novu stanicu mala platit Bratislava? Platila Trnava stanicu v Trnave? Platili Kosice stanicu v Kosiciach? Ci si proste chceme najst novy sposob ako Bratislavu osklbat o dalsie peniaze, lebo ten penazovod na vychod stale nie je dost?

Mesto moze a ma riesit predstanicny priestor, ale samotnu stanicu maju riesit ZSR, pripadne nejaky developer ktory by to dostal.

Quote:
Originally Posted by Pán Rojko View Post
Filiálka podľa mňa nemôže byť koncovou stanicou, mala by sa podľa mňa oblúkom napájať na trať za hlavnou stanicou, aby napriklad vlak zo Senca mohol končiť povedzme v Malackách.
Samozrejme by to išlo tunelom a v starom meste by sa hodila ešte jedná zastávka a taktiež pri zástavke sav.
Stanicu filiálka si predstavujem ako pozemnú zástavku na trnavskom mýte nič viac nič menej.
Bez toho na vlak ako MHD sa môže zabudnúť.
Presne tak. Filialka by mala zmysel len ak by bola sucastou nejakeho mestskeho prietahu ako maju napr. vo Varsave. Keby sa na nieco take nasli prostriedky, tak prosim, nech sa Filialka realizuje. V opacnom pripade je to ale uplna blbost.

Kedysi som si to nakreslil takto. Ten hlavny tah (cervena farba) je podla mna nevyhnutny predpoklad na to aby Filialka mohla fungovat bez rozbijania zeleznicnej siete v Bratislave. Zvysne dve etapy su uz len doplnky, ktore by byt nemuseli.

feki1409, Pán Rojko, JSI liked this post
The810 no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2019, 01:30 PM   #1965
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 4930

v idealnom svete by to mala byt spolocna investicia a skoordinovana. ale sme bohuzial na slovensku.
aquila no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2019, 07:26 PM   #1966
moonsnipersk
Registered User

Likes (Received): 10

Neskutočne som rád že aj tie nechutné stánky na nástupištiach sú prelepené :O
moonsnipersk no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2019, 02:36 PM   #1967
aquila

aquila's Avatar

tak za toto palec hore. so ZSR sa doteraz nevedli dohodnut ani ZSSK, nieto SSC (vid ked ZSR postavila na ceste prvej triedy novy most uzsi ako je norma a nemozu tam prejist dve auta oproti sebe ), alebo NDS :P ale vyzera ze vallov magioriat sa dohodol na spolocnom postupe so ZSR na obnovu celeho predstanicneho priestoru. to je obrovsky posun

https://reality.etrend.sk/komercne-n...cku-sutaz.html
Old October 11th, 2019, 12:59 PM   #1968
yale99
Registered User

Likes (Received): 1913

https://e.dennikn.sk/minuta/1614578 :

Do konca roka vyhlásia Železnice SR a hlavné mesto medzinárodnú architektonicko-urbanistickú štúdiu na komplexnú obnovu bratislavskej hlavnej stanice. Odhadované náklady sú okolo 147 miliónov eur.

Oznámil to generálny riaditeľ ŽSR Juraj Tkáč.

„Táto štúdia by mala presne ukázať, ako by mala vyzerať Hlavná stanica a predstaničné námestie v budúcnosti. Ruka v ruke s tým ide modernizácia infraštruktúry hlavnej stanice. Bude to veľký projekt,“ avizuje Tkáč.

Odhadované náklady na rekonštrukciu len samotnej infraštruktúry ako koľajiska či predĺženia nástupíšť sú podľa jeho slov vo výške 147 miliónov eur.

Železnice sa budú snažiť, aby bol projekt financovaný predovšetkým zo zdrojov Európskej únie. (tasr)

aquila, mike256, KLEPETO, BHT, Qwert, dezeen, Krumpi liked this post
yale99 no está en línea   Reply With Quote
Old October 11th, 2019, 03:32 PM   #1969
ado.prvy
Registered User

Likes (Received): 1339

A s Ballom sa ako dohodnu?
ado.prvy no está en línea   Reply With Quote
Old October 11th, 2019, 04:18 PM   #1970
Krumpi

Krumpi's Avatar

Likes (Received): 714

a Ballo nie je už von z hry vďaka zákonu o registri partnerov verejného sektora?
Krumpi no está en línea   Reply With Quote
Old October 11th, 2019, 04:34 PM   #1971
aquila

aquila's Avatar

nie je, vdaka zakonu o registri sa to podarilo len ZSR ako statnej firme. pri samosprave to nejde. tam je stale spol o ukoncenie zmluvy. ballo napadol, ze mesto nebolo dost sucinne
aquila no está en línea   Reply With Quote
Old October 11th, 2019, 04:42 PM   #1972
E499.3056
Moderator

E499.3056's Avatar

Likes (Received): 5984

Realne sa Ballo predmetu rekonstrukcie zeleznicnej infrastruktury a novej stanicnej budovy nijako netyka. Aj ked sutaz ma riesit aj predstanicne namestie, to je osobitnou sucastou tohto celeho.
E499.3056 no está en línea   Reply With Quote
Old October 15th, 2019, 09:08 AM   #1973
yale99
Registered User

Likes (Received): 1913

V SME sa objavil článok s Ballom, ale ani sa mi nechce niečo z toho vyberať, žiadna podstatná informácia tam nie je.

Asi mu právnici odporučili robiť vyjadrenia typu "chcem to dostavať, ale mi bránia", aby si zlepšil pozíciu v sporoch.

OscarNiemeyer liked this post
yale99 no está en línea   Reply With Quote
Old October 15th, 2019, 10:20 AM   #1974
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Likes (Received): 4201

Ja som to čítal iba pokiaľ sa dalo. Ale z toho čo som vyčítal by ma zaujímalo, do čoho vrazil tých 17 mil. EUR, o ktoré mieni bojovať aj ďalej. Celkovo už z neho majú ľudia dojem, že to je taký ten úspešný podnikateľ z radov Bašternák,......
KLEPETO no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules