[Slovakia] Štadióny a arény | Stadiums and arenas - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko » Bratislava | Košice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 5th, 2008, 09:38 AM   #61
wizard112
Registered User

Likes (Received): 31

Quote:
Originally Posted by johnnyy View Post
no napr... na co sem isli zbytocne peniaze??

ked takto hovoris tak BB vyzera oproti ZA ako socialne mesto na kraji zrutenia
Porovnaj si juh a sever v oblasti infraštruktúry. Sever - diaľnica, železnica. Na tunel pri ZA vyplieskame toľko peňazí, že by sa za ne postavil desiatky km rýchlostných ciest. Investícia KIA, teraz NŠC... Vieš, Slovensko nie je len na ťahu ZA - BA, ale aj inde. Aby bolo jasné, ja nenarážam na peniaze súkromného sektora, ale na to, čo sa skladáme všetci.

A čuduješ sa, že BB vyzerá tak ako vyzerá, keď akosi na BB sa vždy zabúda?
wizard112 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 5th, 2008, 01:06 PM   #62
Joey_T
Registered User

Joey_T's Avatar

Likes (Received): 1

Hoci som písal kritiku na NŠC, snažil som sa o objektivitu. No ale s týmto musím plne súhlasiť. Aj keď je pravda, že automobilka je súkromný kapitál, je jasné prečo je práve tam, kde je. A to je vďaka oveľa lacnejšej pracovnej sile v porovnaní s Bratislavským alebo Trnavským krajom a výborná infraštruktúra. Do BB nešlo už dlho nič a elektrifikácia trate medzi BB a ZV nemôže nič vyvážiť, nakoľko je to vyťažený úsek a elektrifikované trate sme mali už pred 100 rokmi. Navyše Banská Bystrica je jediné z veľkých miest, ktoré zaznamenalo pokles obyvateľov. A to sa nestalo ani vo väčších mestách na východe.

Nechcem to tu ale veľmi rozoberať, lebo je to už dosť od témy.
Joey_T no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2008, 01:12 PM   #63
milan11

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by wizard112 View Post
Porovnaj si juh a sever v oblasti infraštruktúry. Sever - diaľnica, železnica. Na tunel pri ZA vyplieskame toľko peňazí, že by sa za ne postavil desiatky km rýchlostných ciest. Investícia KIA, teraz NŠC... Vieš, Slovensko nie je len na ťahu ZA - BA, ale aj inde. Aby bolo jasné, ja nenarážam na peniaze súkromného sektora, ale na to, čo sa skladáme všetci.

A čuduješ sa, že BB vyzerá tak ako vyzerá, keď akosi na BB sa vždy zabúda?
Ta nasa slovenska zavist a neschopnost.

Len tak na tvoje osviezenie pamati, za komunizmu nazyvali BB ''pazrava'' a zrejme netreba vysvetlovat preco. Za Meciarovej vlady zacalo dochadzat k decentralizacii stat. spravy a mestom, ktore z toho definitivne vytazilo najviac bola znova BB. Vtedy ste boli nejako podozrivo ticho - Bystricania.
Dnes mi BB pripada ako rozmaznane dieta, ktore sa musi pozerat, ako sa hracky rozdavaju aj ostatnym. Ale najma ti ostatni si to urcite zasluzia viac.

BB zaspala na svojich vavrinoch protekcneho dietata, uz je konecne jej cas na prebudenie sa.
Neviem, ci na Slovensku existuje geograficky lepsie polozene mesto ako BB.
Na upati Nizkych Tatier, vstupna brana na Donovaly, mnozstvo termalnych pramenov v okoli - Kovacova, Sliac, letisko, pomerne velmi dobre cest. spojenie s Ba a vysledok - najchudobnejsie mesto na Slovensku s najvyssou nezamestnanostou

jedine, co momentalne robite je, ze vykrikujete ostatnym mestam ich uspechy.
Kia - chodte si poplakat do J. Korei, preco si vybrali Zilinu.
Dialnica - hadam nechces preboha, aby viedla tym najchudobnejsim krajom Slovenska, kde chcipnul pes. Ulohou dialnice nie je spojit Ba s Ke co najkratsou priamkou, ale prepojit co najviac priemyselnych centier Sk a samozrejme turist. hladisko.

Vsetky mesta na Slovensku buduju priem. parky a tahaju k sebe zahran. investorov a co robi BB? Nic. Ak sa chcete vyhovarat na infrastrukturu, tak sa chodte pozriet do Kechneca - malej dedinky pri Ke. Dobry priklad toho, co dokaze ten, co chce a vie.

Aby si mi rozumel, mam rad BB a je to pre mna najkrajsie mesto na Slovensku, ale neschopnost Bystricanov sa da porovnavat iba s neschopnostou nasich odborovych zvazov alebo s neschopnostou obyvatelov kosickeho Luniku.
Ak to takto pojde dalej, co je pri Saktorovi velmi pravdepodobne, tak BB za par rokov zarastie travou a burinou a budeme tam moct vyhlasit dalsi skanzen Slovenska. S budovami, primatorom, obyvatelmi a so vsetkym, co sa tam momentalne nachadza.
milan11 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 5th, 2008, 01:51 PM   #64
brezo
Registered User

Likes (Received): 21

Ja som predtým nechcel spomenúť prirovnanie "Pažravá pri Zvolene" ale vidím, že to tu padlo, tak teda je jasné, že kedysi sa kričalo na BB tak ako teraz kričia na Žilinu.

A k tomu tunelu, to "vyplieskanie" peňazí za tunel nebude len tak zo srandy, kto tú cestu pozná vie, že to budú správne vynaložené peniaze. Toľko ľudí čo zomrelo na úseku medzi ZA - MT. Katastrofa. Je to jeden z najnehodovejších úsekov a najvyťaženejších. Ten tunel tam už mal byť dávno. Inak to napísal dore milan11, tak sa nejdem ďalej šíriť offtopic.

Takže k športoviskám. Kdesi som čítal, že na Slovensku máme iba dva futbalové štadióny, kde by sa mohla hrať skupinová fáza ligy majstrov a pohár uefa. To sú Trnava a Žilina a to tiež len s výnimkou, keďže nespĺňajú kapacitné predpoklady. Tam je limit 30 000 miest.

Tu som to nakoniec našiel:

To je z www.futbal.zoznam.sk
Quote:
Európska futbalová únia (UEFA) už minulý rok vypracovala smernicu o kategorizácii európskych futbalových štadiónov. "Smernica UEFA, ktorá vstúpila do platnosti 1. júla 2007, rozdeľuje štadióny do troch kategórii plus na osobitnú kategóriu elite," povedal Milan Vojtek a pokračoval: "Slovenské štadióny, na ktorých sa v súčasnosti hrá Corgoň liga, spĺňajú požiadavky druhej kategórie, čo v praxi znamená, že sa na nich môžu hrať európske pohárové zápasy na úrovni Intertoto Cupu a prvých dvoch predkôl Ligy majstrov a Pohára UEFA."

Milan Vojtek ďalej povedal, že UEFA do kategórie tri zaradila zo Slovenska iba dva štadióny - Štadión Antona Malatinského v Trnave a štadión MŠK Žilina, na ktorých je okrem iného vybudovaný vyhrievaný umelý trávnik a na ktorých môže slovenská reprezentácia hrať kvalifikačné zápasy.
Pochybujem, že repre bude hrať v Žiline alebo v Trnave. No ale uvidíme.
brezo no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2008, 01:59 PM   #65
wizard112
Registered User

Jasné, boli časy, keď BB bola centrum Stredoslovenského kraja, centrom SNP... Ale to ja nikde nevyvraciam, len upozorňujem na to, že posledné roky sa o túto oblasť (BB-kraj a juh SR) nezaujímala ani vláda! Len teraz sa sľubuje R1. Dodnes nemá kraj s najvyššou nezamestnanosťou väčšieho investora, zatiaľ čo pozri si považie... Každé okresné mesto pomaly niečo má. Akceptujem to, že BB dodnes nemala schopné vedenie mesta.

Quote:
Dialnica - hadam nechces preboha, aby viedla tym najchudobnejsim krajom Slovenska, kde chcipnul pes. Ulohou dialnice nie je spojit Ba s Ke co najkratsou priamkou, ale prepojit co najviac priemyselnych centier Sk a samozrejme turist. hladisko.
Jasné, nech sú bohatší ešte bohatší a chudobnejší chodobnejší. Ja nevravím, že sa na severe nemá stavať, ale keď už všetci hovoríme o vyrovnávaní regionálnych rozdielov, nebolo by na škodu robiť niečo aj tu. Úlohou diaľnice je aj rozvoj regiónu, ktorý by juh SR akútne potreboval... KeĎ som išiel severom SR, to sa nedá porovnať s juhom! Ten rozdiel je priepastný a mňa hnevá to, že namiesto vyrovnávania sa to prehlbuje. Všetky megainvestície sa držia D1, resp. blízkeho okolia. A zase nehovor, že je to len neschopnosť mesta. Veľkú investíciu nenalákaš sem len tak, keď tu nie je infraštruktúra. Aby si bol v obraze, boli plány, ale drvivá väčšina stroskotala na zlej dostupnosti.
Old July 5th, 2008, 02:19 PM   #66
milan11

Quote:
Originally Posted by wizard112 View Post
Jasné, nech sú bohatší ešte bohatší a chudobnejší chodobnejší. Ja nevravím, že sa na severe nemá stavať, ale keď už všetci hovoríme o vyrovnávaní regionálnych rozdielov, nebolo by na škodu robiť niečo aj tu. Úlohou diaľnice je aj rozvoj regiónu, ktorý by juh SR akútne potreboval... KeĎ som išiel severom SR, to sa nedá porovnať s juhom! Ten rozdiel je priepastný a mňa hnevá to, že namiesto vyrovnávania sa to prehlbuje.
Skuste zmenit mentalitu na juznom Slovensku a zacat konecne pracovat.
Az vtedy si zasluzite pomoc od ostatnych.
Pozri si statistiky nezamestnanosti v oravskych okresoch a porovnaj ich s okresmi z juhu Slovenska.

Quote:
Všetky megainvestície sa držia D1, resp. blízkeho okolia. A zase nehovor, že je to len neschopnosť mesta. Veľkú investíciu nenalákaš sem len tak, keď tu nie je infraštruktúra. Aby si bol v obraze, boli plány, ale drvivá väčšina stroskotala na zlej dostupnosti.
Kechnec, Kosice, Zvolen....
Je 19 rokov od padu komunizmu a napis tuna, ci ma BB vobec prichystany nejaky priemyselny park pre toho zah. investora.
Alebo je aj to ulohou statu?
milan11 no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2008, 02:39 PM   #67
wizard112
Registered User

Nakoľko sa táto debata rozbehla, založil som nový thread: https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=655654

Tam odpoviem aj na otázky, ktoré sú položené tu.

Tento thread je zameraný na úplne inú problematiku, tak to tu už nerozoberajme.
Old July 6th, 2008, 12:48 PM   #68
yuriy
ZILINCAN

yuriy's Avatar

Likes (Received): 105

Quote:
Originally Posted by brezo View Post
Takže k športoviskám. Kdesi som čítal, že na Slovensku máme iba dva futbalové štadióny, kde by sa mohla hrať skupinová fáza ligy majstrov a pohár uefa. To sú Trnava a Žilina a to tiež len s výnimkou, keďže nespĺňajú kapacitné predpoklady. Tam je limit 30 000 miest.
V tom clanku sa pisali blbosti, kategoria 3 nema minimalnu kapacitu 30000, to sa viaze az ku kategorii elite V tomto dokumente sa o tom pise viac: UEFA Stadium Infrastructure Regulations.
Quote:
Originally Posted by brezo View Post
Pochybujem, že repre bude hrať v Žiline alebo v Trnave. No ale uvidíme.
To mas pravdu nebude.
http://futbal.sme.sk/c/3895695/Artme...asienkoch.html
Quote:
Na Pasienkoch by mala hrávať aj reprezentácia
"Funkcionári Slovenského futbalového zväzu chcú, aby na Interi v budúcnosti okrem Artmedie mohol hrať aj Slovan a samozrejme slovenská reprezentácia. Takže na modernizácii Pasienkov by sa mali finančne podieľať aj SFZ a možno aj Slovan Bratislava. Či to tak aj bude, je však teraz ešte predčasné tvrdiť. Uvidíme, čo v tomto smere prinesú najbližšie dni," konštatoval hlavný tréner Artmedie.
yuriy no está en línea   Reply With Quote
Old July 7th, 2008, 01:39 PM   #69
hurahura
urban voyer

Likes (Received): 19

fotky zo senca futbaloveho stadiona, nahodou nemate?
hurahura no está en línea   Reply With Quote
Old July 7th, 2008, 03:14 PM   #70
yuriy
ZILINCAN

yuriy's Avatar

Narodne treningove centrum Senec

(c) www.futbalsfz.sk

(c) www.futbalsfz.sk

(c) www.futbalsfz.sk

(c) www.fussballtempel.net

(c) www.fussballtempel.net
Old July 8th, 2008, 07:10 AM   #71
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

Pekny stadionik,neviem ale preco nespravili aj stvrtu tribunu za brankou.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old July 8th, 2008, 10:55 PM   #72
yuriy
ZILINCAN

yuriy's Avatar

pretoze FIFA nedala viac penazi, ale na druhu stranu Sencu staci stadionik s kapacitou 3300 a ked uz sme pri tych malych stadionoch, tak aj Zlate Moravce maju v pohode stadionik:

zdroj: http://ultras-vion.wgz.cz/stadion
Old July 8th, 2008, 11:42 PM   #73
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Ved ano,ale urcite nie pre repre zapas s Polskom alebo Ceskom.Proste je to male.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old July 9th, 2008, 09:33 AM   #74
wonderdax
The Man from Earth

wonderdax's Avatar

Quote:
Originally Posted by wuane View Post
Ved ano,ale urcite nie pre repre zapas s Polskom alebo Ceskom.Proste je to male.
Preco nie? Vyzenu husi, pozbieraju hovienka, s rozhodcom pred zapasom do krcmy, posadit v monterkach na tribunu zakricat si goooool.... vecer s ancou v senniku.
To ma atmosku
wonderdax no está en línea   Reply With Quote
Old July 9th, 2008, 09:16 PM   #75
yuriy
ZILINCAN

yuriy's Avatar

lol ale mas pravdu, ze atmosfera v ZM je "specificka"

Quote:
Pre tie konkretne dva zapasy nebudu dobra volba ani pasienky, kedze po osadeni sedaciek budu mat kapacitu tak cca 10000. To uz radsej mohli dat do TT, kde je skoro dva krat tolko miest.
Old July 9th, 2008, 09:34 PM   #76
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Ale ved Trnavsky stadion sa ma v tomto kvalifikacnom cykle rekonstruovat.Neviem preco,ale stale sa stretavam s tym,ze nech sa to da do TT.

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old July 9th, 2008, 10:07 PM   #77
yuriy
ZILINCAN

yuriy's Avatar

Quote:
Ale ved Trnavsky stadion sa ma v tomto kvalifikacnom cykle rekonstruovat.
Pasienky sa vybrali 4-5 mesiacov dozadu a vtedy sa nevedelo, ze sa bude TT stadion rekonstruovat A pochybujem, ze sa to zacne este tento rok, tak oktobrovy zapas s poliakmi by sa dal odohrat v TT.
Quote:
Neviem preco,ale stale sa stretavam s tym,ze nech sa to da do TT.
najvacsi pouzitelny a narozdiel od atletickych pasienkov je to cisto futbalovy stadion
Old July 9th, 2008, 10:29 PM   #78
wuane
Registered User

wuane's Avatar

TT stadion ma prenajaty sukromna spolocnost,takze predpokladam ze rekonstrukcia sa nebude nejak odsuvat,ak je to v pripade statnych zalezitosti.

A ktovie ako dlho vedia o zaujme o TT stadion.Mozno uz dlho.Aj ked sa mi vedenie SFZ nezda take chytre.Ja osobne by som bol rad,keby sa cim skor dokoncil Zilinsky s alternativou velkej vychodnej tribuny,aby bola kapacita aspon tych 15 000,a nech sa hra tam.

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old July 9th, 2008, 10:41 PM   #79
brezo
Registered User

Likes (Received): 21

Ja by som bol radšej keby hrala repre v inom meste, napr. Košice, alebo Banská Bystrica, Ružomberok. Nech SFZ prispeje peniazmi radšej tam. Teraz budú zbytočne prerábať Pasienky, keď potom postavia vedľa nároďák a už vidím ako potom Pasienky zrovnajú zo zemou. Škoda tých peňazí, inému menšiemu klubu by sa hodili. Žilina s Trnavou si už svoje štadióny vybudujú a aj keby boli už teraz hotové, neverím, že by pri terajšom vedení SFZ sa hralo v týchto mestách.
brezo no está en línea   Reply With Quote
Old July 9th, 2008, 10:55 PM   #80
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4288

Quote:
Originally Posted by yuriy View Post
lol ale mas pravdu, ze atmosfera v ZM je "specificka"

Pre tie konkretne dva zapasy nebudu dobra volba ani pasienky, kedze po osadeni sedaciek budu mat kapacitu tak cca 10000. To uz radsej mohli dat do TT, kde je skoro dva krat tolko miest.
Atmoška je vynikajúca, taká vidiecka, no za ten štadión by sa nemuselo hanbiť ani oveľa väčšie mesto. Gratulujem Zlatým Moravciam.
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules