[Košice & Marseille / 2013] Európske hlavné mesto kultúry | European Capital of Culture | Capitale européenne de la culture - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko » Bratislava | Košice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 20th, 2008, 08:33 AM   #61
JaSomAxxo
Registered User

Likes (Received): 22

Myslím, že 9. septembra by mali byť známe výsledky
JaSomAxxo no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 21st, 2008, 04:04 PM   #62
maximi0804
Registered User

maximi0804's Avatar

Likes (Received): 0

LUDIA JA SA VAM CUDUJEM!!!!
TOTO VLAKNO JE O KULTURNOM MESTE AKO MOZNOSTI A PROSTRIEDKU NIECO DOKAZAT, NIECO ZACAT, NIEKAM POVZNIEST NIEKTORE Z NASICH MIEST A JEJ OBYVALETOV NO I CELY REGION!!!!!!!!
A JEDINE CO TU CITAM JE PINDANIE A PINDANIE!!!
NEMAM NAJMANSIU CHUT POKRACOVAT V TOM VASOM VYCHYTAVANI A POKUKAZOVANI CO VSETKO JE V NASICH MESTACH ( NAJMA HOVORIM O KOSICKEJ SKUPINE) ZLE, NEGATIVNE, NEFUNGUJUCE....
AK SI NIEKTO BAZI LEN V NEGATIVACH A NEVIDI NIC POZITIVNE NA TAK VELKEJ PRILEZITOSTI AKO SA NAM PONUKA TAK POTOM SI JU ASI VAZNE ANI NEZASLUZIME.
JE ZAUJIMAVE ZE VSETKY TIE MESTA KTORE SA KLUTURNYMI HLAVNYMI MESTAMI STALI Z TOHO LEN A LEN BENEFITOVALI ...ALE VY???
VY VYTIAHNETE ZE KOLKO TO BUDE STAT, AKO VAM VADIA VYMENNIKY, AKO NECHODIA AUTOBUSY A AKO CELE MESTO PADNE do CROSS DEFAULTU...
TAK VAM PRAJEM VELA STASTIA. NEDOSTANEME NIC. JA BY SOM NAVRHOL ZRUSIT I MAJSTROVSTVA SVETA V HOKEJI VED V KOSICICH TO VYVOLA KOLAPS, NEPOJDU AUTOBUSY, BUDU NAM ZAVADZAT VYMENNIKY A NEBUDE SA SVIETIT.
ZRUSME VSETKO, ZIADNE INVESTICII, MINIMALNE VYDAVKY, DOKONCA BY SOM NAVRHIVAL ZAVIEST NUTENU SPRAVU, PREVIES SAMOSPRAVNE FUNKCIE NA MINISTERSTVO...A ZAVIEDOL STANNE PRAVO.
A POTOM KED BUDE OPAT VSADE PONURE TICHO A SED AKE TU BOLO 50 ROKOV ALE AUTOBUSY BUDU VZDY NACAS, VSETKY LAMPY BUDU SVIETIT A VYMENNIKY BUDU PRAZDNE ...TAK VTEDY BUDETE SPOKOJNI....
maximi0804 no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2008, 05:46 PM   #63
veteran
www.fotokosice.eu

veteran's Avatar

Likes (Received): 752

Quote:
Originally Posted by maximi0804 View Post
TOTO VLAKNO JE O KULTURNOM MESTE AKO MOZNOSTI A PROSTRIEDKU NIECO DOKAZAT, NIECO ZACAT, NIEKAM POVZNIEST NIEKTORE Z NASICH MIEST A JEJ OBYVALETOV NO I CELY REGION!!!!!!!!....
Vidim, ze necestujes MHD ani autom... Cesty v katastrofalnom stave, MHD v stadiu rozkladu, neexistujuce cyklotrasy. Zopar rozostavanych budov, bytova vystavba (takmer) nulova, zadlzenost mesta, katastrofalne verejne osvetlenie, vysoka kriminalita na sidliskach (najma THC, KVP) a my si ideme vyhodit von oknom miliardy na nejake EHMK. Ved je to smiesne. Najprv poriesme DOLEZITE veci ako doprava, osvetlenie, atd. a potom rekonstruujme vymenniky...
Sponsored Links
Advertisement

Old August 21st, 2008, 06:18 PM   #64
mikael77
Registered User

Likes (Received): 14

tiez by som pripadne vitazstvo Kosic nevidel ako apokalypsu...
rozpocet na cely projekt je 2,5mld SK, z coho by mesto malo financovat 500mil, KSK 340mil, zvysok financuje EU, stat, ...
tych 500mil je potrebne rozpocitat na 5 rokov (2009 - 2013) t.z. 100mil rocne... a to si myslim, ze mesto nepolozi na lopatky...(treba pocitat aj s tym, ze prijem mesta v buducich rokoch urcite porastie)

podla mna pri priprave rozpoctu bol manazment projektu dopredu informovany z radnice v akych sumach sa mozu pohybovat...

plus navyse podla toho co som doteraz videl si myslim, ze ludia, ktori na tom projekte pracuju, to robia na dost vysokej urovni, takze vobec mi to nepripada ako vyhodene peniaze....

Last edited by mikael77; August 21st, 2008 at 06:36 PM.
mikael77 no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2008, 07:38 PM   #65
sckesk
SC_KE_SK

Likes (Received): 2075

Vcerajsia laserova show na Bankove...

sckesk no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2008, 08:17 PM   #66
Ayran
trancer men

Ayran's Avatar

Likes (Received): 457

vtf ? aka show ta je as v sobotu
Old August 21st, 2008, 08:25 PM   #67
sckesk
SC_KE_SK

Quote:
Originally Posted by Ayran View Post
vtf ? aka show ta je as v sobotu
Aj teraz tam svietia...
Old August 21st, 2008, 08:40 PM   #68
Ayran
trancer men

Ayran's Avatar

Quote:
Originally Posted by sckesk View Post
Aj teraz tam svietia...
ale to len skusaju to neni ta laser show co este len bude
Old August 21st, 2008, 08:43 PM   #69
sckesk
SC_KE_SK

Ved som to ani nemyslel vazne...
Old August 21st, 2008, 08:58 PM   #70
Kvietok
Moderator

Kvietok's Avatar

Likes (Received): 185

Quote:
Originally Posted by mikael77 View Post
tiez by som pripadne vitazstvo Kosic nevidel ako apokalypsu...
rozpocet na cely projekt je 2,5mld SK, z coho by mesto malo financovat 500mil, KSK 340mil, zvysok financuje EU, stat, ...
tych 500mil je potrebne rozpocitat na 5 rokov (2009 - 2013) t.z. 100mil rocne... a to si myslim, ze mesto nepolozi na lopatky...(treba pocitat aj s tym, ze prijem mesta v buducich rokoch urcite porastie)

podla mna pri priprave rozpoctu bol manazment projektu dopredu informovany z radnice v akych sumach sa mozu pohybovat...

plus navyse podla toho co som doteraz videl si myslim, ze ludia, ktori na tom projekte pracuju, to robia na dost vysokej urovni, takze vobec mi to nepripada ako vyhodene peniaze....
Tak, tak ..
Old August 22nd, 2008, 11:25 AM   #71
eMareq
Registered User

Likes (Received): 19

Quote:
Originally Posted by maximi0804 View Post
TOTO VLAKNO JE O KULTURNOM MESTE AKO MOZNOSTI A PROSTRIEDKU NIECO DOKAZAT, NIECO ZACAT, NIEKAM POVZNIEST NIEKTORE Z NASICH MIEST A JEJ OBYVALETOV NO I CELY REGION!!!!!!!!
A JEDINE CO TU CITAM JE PINDANIE A PINDANIE!!!
NEMAM NAJMANSIU CHUT POKRACOVAT V TOM VASOM VYCHYTAVANI A POKUKAZOVANI CO VSETKO JE V NASICH MESTACH ( NAJMA HOVORIM O KOSICKEJ SKUPINE) ZLE, NEGATIVNE, NEFUNGUJUCE....
AK SI NIEKTO BAZI LEN V NEGATIVACH A NEVIDI NIC POZITIVNE NA TAK VELKEJ PRILEZITOSTI AKO SA NAM PONUKA TAK POTOM SI JU ASI VAZNE ANI NEZASLUZIME.
JE ZAUJIMAVE ZE VSETKY TIE MESTA KTORE SA KLUTURNYMI HLAVNYMI MESTAMI STALI Z TOHO LEN A LEN BENEFITOVALI ...ALE VY???
VY VYTIAHNETE ZE KOLKO TO BUDE STAT, AKO VAM VADIA VYMENNIKY, AKO NECHODIA AUTOBUSY A AKO CELE MESTO PADNE do CROSS DEFAULTU...
TAK VAM PRAJEM VELA STASTIA. NEDOSTANEME NIC. JA BY SOM NAVRHOL ZRUSIT I MAJSTROVSTVA SVETA V HOKEJI VED V KOSICICH TO VYVOLA KOLAPS, NEPOJDU AUTOBUSY, BUDU NAM ZAVADZAT VYMENNIKY A NEBUDE SA SVIETIT.
ZRUSME VSETKO, ZIADNE INVESTICII, MINIMALNE VYDAVKY, DOKONCA BY SOM NAVRHIVAL ZAVIEST NUTENU SPRAVU, PREVIES SAMOSPRAVNE FUNKCIE NA MINISTERSTVO...A ZAVIEDOL STANNE PRAVO.
A POTOM KED BUDE OPAT VSADE PONURE TICHO A SED AKE TU BOLO 50 ROKOV ALE AUTOBUSY BUDU VZDY NACAS, VSETKY LAMPY BUDU SVIETIT A VYMENNIKY BUDU PRAZDNE ...TAK VTEDY BUDETE SPOKOJNI....
Milý Maximi, nikto Ti nebráni zobrať si spolu so zaspatým a skrachovaným Knapíkom a jeho úderkou (a ďalšími priaznivcami EHMK) úver z banky, ručiť výhradne vlastným majetkom a prevádzkovať si EHMK za tieto prachy. Keď zarobíte viac ako si požičiate, rozdeľte si ich medzi seba, len netunelujte mestský rozpočet. Ja budem spokojný, keď toto mesto začne naozaj fungovať a až keď tento stav tu bude, potom si kandidujte aj na ZOH/LOH.
eMareq no está en línea   Reply With Quote
Old August 22nd, 2008, 11:31 AM   #72
veteran
www.fotokosice.eu

veteran's Avatar

Quote:
Originally Posted by eMareq View Post
Milý Maximi, nikto Ti nebráni zobrať si spolu so zaspatým a skrachovaným Knapíkom a jeho úderkou (a ďalšími priaznivcami EHMK) úver z banky, ručiť výhradne vlastným majetkom a prevádzkovať si EHMK za tieto prachy. Keď zarobíte viac ako si požičiate, rozdeľte si ich medzi seba, len netunelujte mestský rozpočet. Ja budem spokojný, keď toto mesto začne naozaj fungovať a až keď tento stav tu bude, potom si kandidujte aj na ZOH/LOH.
Presne tak...
Old August 22nd, 2008, 09:17 PM   #73
Kvietok
Moderator

Kvietok's Avatar

Likes (Received): 185

Emareq a spol. Neiem o com tu rozpravate. Ste naozaj tak naivni ze si myslite ze nebyt projektu EHMK investovalo by mesto do dopravy (kt. sa mi javi ako vasa jedina priorita) viac?!!
Rucim za to zeby sa peniazze prejedli a zvysok stratil na sukr. kontach.
Old August 23rd, 2008, 06:45 AM   #74
veteran
www.fotokosice.eu

veteran's Avatar

Quote:
Originally Posted by Kvietok View Post
Emareq a spol. Neiem o com tu rozpravate. Ste naozaj tak naivni ze si myslite ze nebyt projektu EHMK investovalo by mesto do dopravy (kt. sa mi javi ako vasa jedina priorita) viac?!!
Jasne, ze by to tak bolo. Lenze nejake tie statisice sa uleju aj teraz. A mam taky pocit, ze teraz to bude ovela viac, lebo do toho ide aj KSK aj stat. A okrem toho ja osobne nevidim prioritu len v doprave. Vymenoval som niekolko inych dovodov (verejne osvetlenie - katastrofa, kriminalita na sidliskach (THC, KVP), takmer neexistujuce cyklisticke chodniky, schatrane oddychove priestory na Anicke, este kolko ich mam vypisat?)
Old August 23rd, 2008, 07:42 AM   #75
eMareq
Registered User

Likes (Received): 19

Quote:
Originally Posted by Kvietok View Post
A pri EHMK sa tie získané prachy nestratia? BTW, vraj ročne po 100 M. Haha. Rozdávať a ulievať sa bude ešte viac, lebo to pôjde z VEREJNÝCH nie zo SÚKROMNÝCH zdrojov, tam sú prachy vždy. Nie, doprava nie je JEDINÁ priorita, ale má byť jednou z priorít mesta (a to tvrdia aj niektorí predstavitelia mesta, prečo asi? Potrebujeme tu zažiť kolaps?). Lenže NIE JE! A odsúvať nakopené problémy s tým, že NAJPRV EHMK a až POTOM všetko ostatné sa tomuto mestu kruto vypomstí! TOTO MESTO NEMÁ PRIORITY, NECHCE/NEVIE RIEŠIŤ PROBLÉMY (o tom to celé je)! A nikto nevie čo bude po!

Last edited by eMareq; August 23rd, 2008 at 08:32 AM.
eMareq no está en línea   Reply With Quote
Old August 23rd, 2008, 09:37 AM   #76
veteran
www.fotokosice.eu

veteran's Avatar

Quote:
Originally Posted by eMareq View Post
A nikto nevie čo bude po!
No dufam, ze toho 9.9.2008 sudruhovia v komisii budu mat rozum a urcia za EHMK nejake ine mesto...
Old August 24th, 2008, 12:42 PM   #77
ktulu
Registered User

Likes (Received): 18

http://www.kosice13.sk/index.php/clanok/zone-13-obrazom
fotky a videa z vcerajsej akcie na bankove. Mohla to byt fakt pekna podivana.
ktulu no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2008, 12:59 PM   #78
Nodes
Registered User

Likes (Received): 46

MAXIMI0804: Kosice su zrele na nutenu spravu. Takze si svojim prispevkom nebol az tak daleko. A mestu nepomoze ani desat gayparkov a patdesiat vymennikov a inych semennikov.
Nodes no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2008, 01:11 PM   #79
Ayran
trancer men

Ayran's Avatar

Quote:
Originally Posted by ktulu View Post
http://www.kosice13.sk/index.php/clanok/zone-13-obrazom
fotky a videa z vcerajsej akcie na bankove. Mohla to byt fakt pekna podivana.
co sa hudby tyka tak totalna nuda uplne potichu to bolo a kym zacali hrat djs tak aj akcia skoncila a ta laser show no videl som aj lepsie ten jeden laserik ma sklamal nic extra neukazal akurat ze svieti
Old August 24th, 2008, 02:39 PM   #80
pau-chin
Registered User

pau-chin's Avatar

Likes (Received): 1742

... boli samozrejme aj u nas v MARTINE

http://www.martin.sk/?s=foto2&id=1219249553
pau-chin no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools