[Slovakia] Odvrátená strana rozvoja našich miest - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko » Bratislava | Košice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 3rd, 2008, 01:23 PM   #21
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4293

Quote:
Originally Posted by hurahura View Post
inak tento thread by som skor premenoval napr. na BLACK LIST a venoval sa tu podvodom developerov ci uz pri zavadzani vizualizaciami, ciernym stavbam, podvodom pri kvalite projektov... atd
Aj tomuto sa môžme venovať v tomto threade. Vlastne by mi nevadilo, keby sa z tohoto threadu tak trochu taká čierna listina stala, len sa obávam, že keby som tento thread pomenoval Black List, tak by v ňom skončilo zhruba 90% všetkých nových projektov. Tých zlých vecí na developmente je viac než dosť. OC Hrad je priam ukážkový príklad.

Čiernych stavieb, ktoré negatívne ovplyvnia napríklad výhľad na nejakú dominantu alebo dopravnú situáciu by sme našli tiež dosť. Smutné je, že sa legalizujú namiesto toho, aby sa búrali.

Vizualizácie sú druh reklamy, tá už len zo svojej podstaty musí zavádzať. Ale je pravdou, že niekedy to až preháňajú. Projekt, ktorý na vizualizáciach vyzerá ako v strede Amazónie a pritom je zo všetkých strán obklopený zástavbou nie ničím novým v našich podmienkach.
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 3rd, 2008, 01:25 PM   #22
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Quote:
Originally Posted by wuane View Post
Niekto Zilincan mi tu nedavno napisal ,ze Slota ma este vacsi vplyv,ako ked bol primator.Tak neviem.No a ked OC Hrad satvia nejaky jeho kamarat,a Slota by bol taky ako hovoris,tak by mu asi k tomu nieco povedal nemyslis?
Presne tak, Slota nie je národniar, je to v prvom rade podnikateľ a potom populistický politik.
Old August 3rd, 2008, 01:52 PM   #23
.oreo.
Registered User

.oreo.'s Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by johnnyy View Post
z casti ta mozem upokojit... palacinkaren aj langose sa prestahovali a funguju dalej .. a myslim ze teraz maju ovela lepsie priestory ako vtedy.. napr. palacinkaren je asi dvakrat taka velka a langose uz nie su v novinovom stanku ale maju taku mensiu restauraciu..
ale s tymi svatymi obraztekami ... hmm tak tie neviem kde sa prestahovali.. ak mas nutkanie tak hned vedla je kostol.. just a joke
To mi je jasne ale genius loci je navzdy strateny...

Quote:
Originally Posted by Qwert View Post
Presne tak, Slota nie je národniar, je to v prvom rade podnikateľ a potom populistický politik.
Ked sa hovori o Slotovi ako o populistickom politikovi znie to ako podareny eufemizmus.

Last edited by .oreo.; August 3rd, 2008 at 02:01 PM.
.oreo. no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 3rd, 2008, 05:35 PM   #24
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Quote:
Originally Posted by .oreo. View Post
Ked sa hovori o Slotovi ako o populistickom politikovi znie to ako podareny eufemizmus.
Tak aké pomenovanie navrhuješ?
Old August 3rd, 2008, 06:19 PM   #25
johnnyy
Registered User

Likes (Received): 13

Quote:
Niekto Zilincan mi tu nedavno napisal ,ze Slota ma este vacsi vplyv,ako ked bol primator.Tak neviem.No a ked OC Hrad satvia nejaky jeho kamarat,a Slota by bol taky ako hovoris,tak by mu asi k tomu nieco povedal nemyslis?
myslim ze slotu z toho mozeme vynechat.. lebo aj keby v tom mal prsty tak sa nikto nikdy nedozvie a nema ako zistit ze v tomto pripade podporuje trebelsieho... takze aj keby.. tak by sa od toho distancoval..

a dalsia vec je to ze sa jeden nehrabe do veci druheho..

a zas az take slovo nema.. pokial viem tak harman je SDKU s tym si do reci teda nejdu, jediny s kym moze paktovat je blanar (smer) cize kolalicia..
vid. matrin amfiko... teraz ho trosku zrekonstruovali.. aj v tom mal prsty slota a bola to dobra vec.. to bol len taky priklad
Old August 3rd, 2008, 11:47 PM   #26
hurahura
urban voyer

Likes (Received): 19

Quote:
myslis ze by sa toto stalo za Slotu?? ved je predsedom SNS.. on by na 100% nedal zburat zilinsky hrad.. narodniar by znicil nieco narodne?? to nie.. myslim ze za Slotu by to tu inak vyzeralo..

[/B]
johny prepac,ale bud mas 12 rokov, alebo trpis absolutnou stratou pamate....
Tieto bachorky o Slotovi mozes mozno rozpravat ludom, ktorí si napamataju meciarovo slotovu vladu v rokoch 94-98 ked Slota predal vacsie narodne poklady ako je s prepacenim Zilinsky hrad. Kazdopadne ja ho za narodniara nepovazujem.
Ale za ozrana a zlodeja. Ver tomu, ze politiku pomerne aktivne sledujem od 1989 a mam osobnu skusenost /pracovnu/ s viacerymi politikmi z roznych stran napriec politickym spektrom. Takze nemam ziadne iluzie o nikom.
Ale jedno Ti mozem urcite povedat. Slota pre Slovensko nic dobre neurobil za tych XY rokov co je vo velkej a komunalnej politike.

Ale dost uz o politikoch hajzlikoch. Nechcem zacinat offtopic na tomto fore, len ma sokuje, ako moze inteligentny clovek vypustit nieco taketo z ust /klavesnice/

Last edited by hurahura; August 4th, 2008 at 12:00 AM.
hurahura no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2008, 12:10 AM   #27
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Likes (Received): 37

Priatelia, neviem presne o čom sa bavíte, ale všimol som si meno "Slota". Keďže tu stále inklinujem napr. k Veľkej Morave, mohlo by sa zdať, že Slota je u mňa niekto.

Pravdou je, že Slota je u mňa predstaviteľom Slovenského kanálu.

Toto je príklad jeho syntaxe. Teda, že študujem jeho jazyk len z pohľadu symbolov a gramatiky, pričom nie je dôležitý význam jeho jazyka. O význame jeho kydov, prepáčte, si myslím že diskutovať je fakt strata času.

Last edited by futuros; August 4th, 2008 at 01:42 AM.
futuros no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2008, 07:46 AM   #28
johnnyy
Registered User

Quote:
Originally Posted by hurahura View Post
johny prepac,ale bud mas 12 rokov, alebo trpis absolutnou stratou pamate....
Tieto bachorky o Slotovi mozes mozno rozpravat ludom, ktorí si napamataju meciarovo slotovu vladu v rokoch 94-98 ked Slota predal vacsie narodne poklady ako je s prepacenim Zilinsky hrad. Kazdopadne ja ho za narodniara nepovazujem.
Ale za ozrana a zlodeja. Ver tomu, ze politiku pomerne aktivne sledujem od 1989 a mam osobnu skusenost /pracovnu/ s viacerymi politikmi z roznych stran napriec politickym spektrom. Takze nemam ziadne iluzie o nikom.
Ale jedno Ti mozem urcite povedat. Slota pre Slovensko nic dobre neurobil za tych XY rokov co je vo velkej a komunalnej politike.

Ale dost uz o politikoch hajzlikoch. Nechcem zacinat offtopic na tomto fore, len ma sokuje, ako moze inteligentny clovek vypustit nieco taketo z ust /klavesnice/
nie sklamem ta.. nemam 12 ... heh

no ono kazdy moze mat svoj nazor.. narozdiel od teba som sa s nim este nestretol, takze ty mozes mat ine skusenosti ako ja.. cize ja objektivne nemozem nic povedat, mozem iba domyslat..

cize mozes mat pravdu.. ja sa to politiky nejako neryjem a ani ju moc nesledujem.. iba som porovnaval pracu harmana a slotu.. a z tohto mi vychadza ze slota bol lepsi
Old August 4th, 2008, 08:22 PM   #29
.oreo.
Registered User

.oreo.'s Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by Qwert View Post
Tak aké pomenovanie navrhuješ?
Nejake vymysliet je velmi tazka uloha ak nechce clovek sklznut do jeho prizemnych vulgarizmov...

Quote:
nie sklamem ta.. nemam 12 ... heh

no ono kazdy moze mat svoj nazor.. narozdiel od teba som sa s nim este nestretol, takze ty mozes mat ine skusenosti ako ja.. cize ja objektivne nemozem nic povedat, mozem iba domyslat..

cize mozes mat pravdu.. ja sa to politiky nejako neryjem a ani ju moc nesledujem.. iba som porovnaval pracu harmana a slotu.. a z tohto mi vychadza ze slota bol lepsi
Ach, johnnyy, kedy konecne pochopis, ze Slota bol jeden z najhorsich primatorov aki na Slovensku kedy boli?
.oreo. no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2008, 08:36 PM   #30
johnnyy
Registered User

Quote:
Originally Posted by .oreo. View Post
Ach, johnnyy, kedy konecne pochopis, ze Slota bol jeden z najhorsich primatorov aki na Slovensku kedy boli?
preco si to myslis..heh... pozri sa ta tohto vola co tu je teraz.. ten je podla mna horsi ako slota..

btw: toto je tema o stavbach a nie o primatoroch.... the end
Old August 7th, 2008, 08:55 AM   #31
JaSomAxxo
Registered User

Likes (Received): 22

Ludia! Každý normálny Žilinčan vie, že Slota spravil pre toto mesto ovela viac ako tento (ani ho neviem pomenovať). Vo veľkej politike možno neporobil nejake zazraky ale v úlohe primátora urobil veľa dobrého pre Žilinu. Terajší "primátor" robí HOVNO!!!!!!!!!
JaSomAxxo no está en línea   Reply With Quote
Old August 7th, 2008, 08:58 AM   #32
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Originally Posted by JaSomAxxo View Post
Ludia! Každý normálny Žilinčan vie, že Slota spravil pre toto mesto ovela viac ako tento (ani ho neviem pomenovať). Vo veľkej politike možno neporobil nejake zazraky ale v úlohe primátora urobil veľa dobrého pre Žilinu.
Nie že nič neporobil . Je stelesnením zakomplexovaných slovákov. Je to najväčší kanál, najväčšie dno politika, aké tu slovensko malo. Chlapík sa nenormálne nabalil, myslím že za jeho vpádnutia sa revitalizovalo námestie, a vyril si do dverí svoje meno.

Quote:
Terajší "primátor" robí HOVNO!!!!!!!!!
1. Tak už konečne povedz, čo urobil. Vymenuj zoznam.

2. A rovnako by ma zaujímal Tvoj názor, na jeho názory. Myslím na maďarov. Dúfam že sa nebojíš na tomto fóre, kde vládne sloboda prejaviť svoj názor.

Last edited by futuros; August 7th, 2008 at 09:06 AM.
futuros no está en línea   Reply With Quote
Old August 7th, 2008, 09:10 AM   #33
JaSomAxxo
Registered User

Vďaka jeho pôsobeniu sa naštartoval všeobecný boom rozvoja Žiliny na rozdiel od mr. Harmana, ktorý tento rozvoj len brzdí a znetvoruje hodnoty.

O Maďaroch? Tak to ma absolutne nezaujima, len nech si pekne žiju vo svojej krajine a nie je o čom sa baviť.

Serem na veľku politiku, mna zaujima hlavne komunalna politika, vieš?
Old August 7th, 2008, 09:34 AM   #34
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Vďaka jeho pôsobeniu sa naštartoval všeobecný boom rozvoja Žiliny na rozdiel od mr. Harmana, ktorý tento rozvoj len brzdí a znetvoruje hodnoty.
Môžeš byť presnejší? Vďaka akému jeho pôsobeniu?

Quote:
O Maďaroch? Tak to ma absolutne nezaujima, len nech si pekne žiju vo svojej krajine a nie je o čom sa baviť.
A čo si myslíš o tom, že ich žije veľa na slovensku. Chce žiť na slovensku, hoc aj ako menšina.
Old August 7th, 2008, 09:55 AM   #35
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

Futuros,trochu odbacas od temy,a navadzas dost citlivu otazku.Alebo chces niekoho vyprovokovat,aby si ho opat mohol nazvat nacistom alebo nacionalistom?
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old August 7th, 2008, 10:27 AM   #36
wonderdax
The Man from Earth

wonderdax's Avatar

Likes (Received): 2

Zjaví sa Mečiarovi anjel a hovorí mu:
- Vlado, tvoj národ ťa miluje a prirovnáva k Bohu. Dokáž im že si nesmrteľný a skoč zo strechy VÚB na Nivách. Nemusíš sa bát, ja ťa na treťom poschodí budem vyzerať a keď poletíš dole tak ťa chytím a zletím s tebou dolu.
Vlado sa dá nahovoriť a vylezie na strechu. Pozrie sa dolu a zakýva anjelovi. Ten mu odkýva, že je pripravený. Vlado sa odrazí a skočí. Keď sa blíži k anjelovi, anjel uhne a Vlado sa zabije. Nášho anjela si zavolá svätý Peter a hovorí mu:
- Dubček, Dubček, prvá vychádzka a taký prúser!
wonderdax no está en línea   Reply With Quote
Old August 7th, 2008, 10:32 AM   #37
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Futuros,trochu odbacas od temy,a navadzas dost citlivu otazku.Alebo chces niekoho vyprovokovat,aby si ho opat mohol nazvat nacistom alebo nacionalistom?
Určite nie je mojím cieľom nazvať niekoho nacistom.

Použijem iný príklad: Nektorí ľudia hovoria, ach ako bolo za komunistov dobre. Že bolo všetko lacné, atď. Ale to, že n ľudí bolo pre názory zastrelených, to už nikoho netrápi. Hlavne, že tie bruchá boli plné.
- a pritom vieme, že platy boli nízke, a keď sa to porovná s kúpyschopnosťou obyvateľstva, tak lacnejšie je všetko dnes a to ešte aj bez diktatúry.

No a čo sa týka Slotu a rozvoja Žiliny. Mám pocit, že keď je niekto hejslovák, obdivuje Slotove názory (že za všetko môžu maďari), tak si vôbec neuvedomuje, že za rozvojom Žiliny je hlavne EÚ, voľný trh, zahraničie, fondy, teda to, na čo Slota nadáva. Ale ľudia mu to žerú, tak prečo by sa menil. A okrem toho, ja poznám Žilinu veľmi dobre a viem, že to čo sa v Žiline opravilo, vybudovalo, nie je žiadny veľký progres.
Old August 7th, 2008, 10:39 AM   #38
JaSomAxxo
Registered User

Asiže vďaka pôsobeniu na poste primátora, nie?
Old August 7th, 2008, 10:42 AM   #39
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Ešte si nevymenoval konkrétne jeho pôsobenia, na základe ktorých sa naštartoval rozvoj v Žiline. Keď si to tvrdil, tak by ma zaujímali konkrétne veci.
Vieš vôbec nejaké? Musíš ich teraz ísť hľadať na web?
- Preto mi to príde, že vlastne u Teba prevažuje to, že je "chlap, Slovák".
Old August 7th, 2008, 10:47 AM   #40
JaSomAxxo
Registered User

Vieš čo? Ty si asi nikdy nebol v Žiline, že?
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules