[Slovakia] Odvrátená strana rozvoja našich miest - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko » Bratislava | Košice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 7th, 2008, 10:53 AM   #41
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Likes (Received): 37

Quote:
Originally Posted by JaSomAxxo View Post
Vieš čo? Ty si asi nikdy nebol v Žiline, že?
Samozrejme že som bol, dokonca som v nej pracoval, kým som mal voľno počas opakovania ročníka na VŠ. Som z Dolného Kubína, a to je čo by si kameňom dohodil. Každý týždeň cez Žilinu cestujem.

Napísal si, že vďaka jeho pôsobeniu sa naštartoval rozvoj Žiliny. Tak ho už konečne uveď, aké to bolo jeho pôsobenie. Veď keď niečo tvrdíš, snáď vieš diskutovať aj faktami, nielen proti otázkami. Lebo ak nie, potom je pravdivé to čo som povedal, že ho viac berieš preto, že je to "chlap slovák".

Last edited by futuros; August 7th, 2008 at 10:59 AM.
futuros no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 7th, 2008, 10:59 AM   #42
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

Quote:
Originally Posted by futuros View Post
Určite nie je mojím cieľom nazvať niekoho nacistom.

Použijem iný príklad: Nektorí ľudia hovoria, ach ako bolo za komunistov dobre. Že bolo všetko lacné, atď. Ale to, že n ľudí bolo pre názory zastrelených, to už nikoho netrápi. Hlavne, že tie bruchá boli plné.
- a pritom vieme, že platy boli nízke, a keď sa to porovná s kúpyschopnosťou obyvateľstva, tak lacnejšie je všetko dnes a to ešte aj bez diktatúry.

No a čo sa týka Slotu a rozvoja Žiliny. Mám pocit, že keď je niekto hejslovák, obdivuje Slotove názory (že za všetko môžu maďari), tak si vôbec neuvedomuje, že za rozvojom Žiliny je hlavne EÚ, voľný trh, zahraničie, fondy, teda to, na čo Slota nadáva. Ale ľudia mu to žerú, tak prečo by sa menil. A okrem toho, ja poznám Žilinu veľmi dobre a viem, že to čo sa v Žiline opravilo, vybudovalo, nie je žiadny veľký progres.
S prvou castou,na 100% suhlasim Futuros.

A co sa Slotu tyka.Moj nazor na jeho posobenie v Ziline je taky,ze pri svojej snahe zbohatnut,nabrat moc a ziskat vplyv,robil kroky(chtiac ci nechtiac),ktore istym sposobom napomohli Ziline k rozvoju.Je to nakoniec logicke,pretoze Slota je extrem.Priklad(fiktivny):Tvoj otec Futuros,by sa snazil vsemozne zbohatnut,mozno aj necestne,nakoniec by zbohatol.Kedze ale chce aby jeho deti mali pocit,ze ich ma velmi rad,nakupi ti hracky,pomoze tvojim kamaratom,da vam postavit detske ihrisko,atd.Presne to je Slota,musi predsa ukazat ako nas Slovankov miluje,tak sa obcas prejavi aj prospesnym sposobom,a zrazu nikoho nezaujima,co a ako,pozadie.Nuz,a konkretne Ziline to mozno trochu pomohlo.Ale samozrejme,jeho vaha na rozvoji Ziliny su tak mozno 3% zo vsetkych faktorov.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old August 7th, 2008, 01:09 PM   #43
JaSomAxxo
Registered User

Likes (Received): 22

Moje slova.

futuros: Keďže si tu len pracoval alebo prechadzal alebo čo, tak môžeš s prepačením prd vedieť o tom ako sa žije, čo sa tu deje a pod. v tomto meste.
JaSomAxxo no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 7th, 2008, 11:34 PM   #44
wonderdax
The Man from Earth

wonderdax's Avatar

Likes (Received): 2

Moc koruptuje, absolutna moc koruptuje absolutne. Je jedno kto tam bude sediet, aj tak mu nepojde o ludi, wake up boys.
wonderdax no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2008, 12:12 AM   #45
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4278

Quote:
Originally Posted by wonderdax View Post
Moc koruptuje, absolutna moc koruptuje absolutne. Je jedno kto tam bude sediet, aj tak mu nepojde o ludi, wake up boys.
Bohužiaľ máš pravdu. O ľudí nejde politikom, a ani developerom. Preto treba politikov jednoducho donútiť, aby pritlačili na developerov a nenechali sa nimi skorumpovať. Myslím, že prípad nového Starého mosta ukázal, že sa dá pritlačiť na komunálnych politikov. Aj keď ešte sa to neskončilo... Ešte by to chcelo pritlačiť na politikov, aby sa viac zasadzovali napríklad za ochranu pamiatok pred besnením niektorých nenažrancov.
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2008, 03:02 AM   #46
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 1708

v tomto suhlasim s futurosom. zilina ma(la) idealne podmienky na rozvoj (dialnica) a rozvijala by sa, aj keby ste mali na stolicke primatora simpanza. slota je zlodej/klamar/podvodnik a z rozvojom by som ho vobec nespojoval. verim tomu, ze ak by bol na stolicke pominule roky niekto iny, zilina by bola o nieco dalej, o tom je ale dost tazko diskutovat, kedze su to iba dohady. slota je v mojej top desiatke hovad slovenska. nastastie je momentalne viac-menej neskodny, ak neratam to, ze nam robi hanbu po svete.
marish no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2008, 08:02 AM   #47
JaSomAxxo
Registered User

No ale ak by bol na primatorskej stoličke mr. Harman tak by sme sa dnes ocitli v 19. storočí, vieš? Takže ak mám porovnoť minulého a dnešného primatora, tak mr. Garfield (Harman) len škodí mestu viď OC Hrad
Old August 8th, 2008, 10:43 AM   #48
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

hmm,nemam pocit ze by sme este mohli objektivne hodnotit Harmana,ked tam nie je ani cele volebne obdobie este.Nuz a zas za 4 roky sa toho tak vela pokazit neda,takze ak to s nim je naozaj take strasne,som zvedavy,kto bude primator nabuduce.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2008, 11:47 AM   #49
metropoly_sk
Registered User

metropoly_sk's Avatar

Likes (Received): 88

Kosice - Barca
metropoly_sk no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2008, 11:54 AM   #50
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Chlapci chlapci, pripadá mi to trochu smiešne, keď Bratislavčania hovoria Žilinčanom, kto je dobrý a kto je zlý primátor. Hlavne keď si uvedomím, že Bratislavčania sú asi tí najväčší odborníci pokiaľ ide o zvolenie si najhoršieho možného primátora.

Quote:
Originally Posted by metropoly_sk View Post

Kosice - Barca
Toto je ešte ten trochu lepší prípad, horšie by bolo, keby ten kaštieľ zbúrali a namiesto toho postavili toto. Ale aj tak to znehodnotí okolie toho kaštieľa.

Dovolím si quotnuť sem jeden post zo žilinského threadu:

Quote:
Hrdo stojí na obludnom čine dnešných zbohatlíkov

Old August 8th, 2008, 01:02 PM   #51
JaSomAxxo
Registered User

Presne tak. Nemám čo dodať.
Old August 8th, 2008, 07:48 PM   #52
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 1708

Quote:
Originally Posted by Qwert View Post
Chlapci chlapci, pripadá mi to trochu smiešne, keď Bratislavčania hovoria Žilinčanom, kto je dobrý a kto je zlý primátor. Hlavne keď si uvedomím, že Bratislavčania sú asi tí najväčší odborníci pokiaľ ide o zvolenie si najhoršieho možného primátora.
myslim, ze o osobe JS si moze spravit nazor kazdy slovak. v mediach sa dost casto "prezentuje".

Quote:

No ale ak by bol na primatorskej stoličke mr. Harman tak by sme sa dnes ocitli v 19. storočí, vieš? Takže ak mám porovnoť minulého a dnešného primatora, tak mr. Garfield (Harman) len škodí mestu viď OC Hrad
ja sa s tebou nepriem o to, ktory z nich je lepsi. reagoval som iba na slova, ze slota spravil pre zilinu vela dobreho.
marish no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2008, 09:07 PM   #53
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Quote:
Originally Posted by marish View Post
myslim, ze o osobe JS si moze spravit nazor kazdy slovak. v mediach sa dost casto "prezentuje".

ja sa s tebou nepriem o to, ktory z nich je lepsi. reagoval som iba na slova, ze slota spravil pre zilinu vela dobreho.
Nevravím, že to nie je idiot. Ale kľudne som ochotný uveriť tomu, že pre Žilinu spravil viac než Harman. Keď už pre nič iné, tak preto, že bol primátorom dlhšie.

Last edited by Qwert; August 9th, 2008 at 08:09 PM.
Old August 9th, 2008, 07:52 PM   #54
brezo
Registered User

Likes (Received): 21

Žilina bolo a je mesto, v ktorom by rozmach nastal za každého primátora. Slota bol primátorom dlho a niečo aj robiť musel a pri tom všetkom tie jeho futuristické a megalomanské plány Žilinu niekam smerovali. Harman je bábka, ktorý nemá na to aby riadil takéto mesto. Čas však ukáže či bol Harman dobrou voľbou. Lenže ten čas sa mu kráti a ďalší nedostane, pokiaľ bude pôsobiť tak ako doteraz. Z viacero stavieb v Žiline mám také rozporuplné dojmy, pri niektorých je aj fajn, že sa stavajú, ale to prevedenie a trošku náhľadu do budúcnosti. To mi tam chýba.
brezo no está en línea   Reply With Quote
Old August 11th, 2008, 08:45 AM   #55
Kachle
Registered User

Likes (Received): 73

Co presne Slota spravil, ze ho tu idete branit, aj ked je to nehorazny gauner a arogatny nemoralny sviniar. Prosim vymenujte 3 rozhodnutia alebo ciny, ktore Slota urobil, a ktore pomohli Ziline. A mali by to byt rozhodnutia, ktore neboli obligatne v danej dobe.
Ak za rozvoj ZA moze Slota, tak za rozvoj BA moze kto? Ak je Slota taky genius, ze rozvinul Zilinu, tak potom aky genius musi byt Durkovsky, teda aspon podla vasej logiky.

JaSomAxxo, zda sa mi, ze ty by si aj Hitlera branil. Vsak ten postavil dialnice a koho zaujima velka politka, nejaka Treblinka ci co. Ked vidim aku popularitu ma Slota stale, je mi na zaplakanie. Asi si pojdem vybavit pas.
Kachle no está en línea   Reply With Quote
Old August 11th, 2008, 10:22 AM   #56
JaSomAxxo
Registered User

Len si chod vybavit pas. Slota na rozdiel od Hitlera nezabijal ludi, takze Hitlera by som urcite nebranil. Ale dost uz na tuto temu.
Old August 12th, 2008, 12:31 AM   #57
Hafan
Registered User

Hafan's Avatar

Location: biele miesto na mape sveta - čierna diera uprostred Európy
Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by metropoly_sk View Post

Kosice - Barca
Myslím, že ten kaštieľ je v zákonom chránenom parku.
Old August 12th, 2008, 01:04 AM   #58
hurahura
urban voyer

Likes (Received): 19

to su take reci. pamatate schustera ked primatoroval kosice? tiez ho ludia isli branit lebo vydlazdil namestie a postavil potocik. pamatate presperina v bb, tiez bol hrdina ze rekonstruoval namestie....
potom boli obe mesta v nutenej sprave, vypinalo sa verejne osvetlenie, rusila doprava, banky si uplatnovali zalozne pravo, mesto predavalo majetok...

myslim ze zilina svoj dlh za bacovanie slotu este len bude platit. tak ci onak, ako a cim sa este ukaze...
btw. to vytriezvenie iste caka aj bratislavu, len tu to bude v podobe ze sa zrazu zisti ze vsetky mestske pamiatky a budovy a parky budu burat sukromny developeri.
hurahura no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2008, 04:45 PM   #59
Of
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by hurahura View Post
to su take reci. pamatate schustera ked primatoroval kosice? tiez ho ludia isli branit lebo vydlazdil namestie a postavil potocik. pamatate presperina v bb, tiez bol hrdina ze rekonstruoval namestie....
potom boli obe mesta v nutenej sprave, vypinalo sa verejne osvetlenie, rusila doprava, banky si uplatnovali zalozne pravo, mesto predavalo majetok...

myslim ze zilina svoj dlh za bacovanie slotu este len bude platit. tak ci onak, ako a cim sa este ukaze...
btw. to vytriezvenie iste caka aj bratislavu, len tu to bude v podobe ze sa zrazu zisti ze vsetky mestske pamiatky a budovy a parky budu burat sukromny developeri.
Co sa tyka Schustera a Kosic, stalo to zato. Tu nakladnu rekonstrukciu sme svojmu mestu dlhzili a Schuster to zvladol majstrovsky.

Zilina je odstrasujucim prikladom. Ano - stava sa supermodernym mestom, ale nema ducha, lebo nema vzhat k svojej historii. To Slotovo sidlo na Marianskom namesti v pamiatkovej rezervacii je presne tak strasne lacnou architekturou ako aj OC Hrad, ktoreho hlavnu budovu by som prirovnal k zjazdovemu palacu v Kremli. Zastavat si Sturove namestie Auparkom, ktoreho dizajn je opat len najnevydarenejsi zo svetkych slovenskych a zburat si historicku budovu fary - citim lutost pre Zilincanov...
Of no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2008, 06:44 PM   #60
eMareq
Registered User

Likes (Received): 19

Quote:
Originally Posted by Of View Post
Co sa tyka Schustera a Kosic, stalo to zato. Tu nakladnu rekonstrukciu sme svojmu mestu dlhzili a Schuster to zvladol majstrovsky.

Zilina je odstrasujucim prikladom. Ano - stava sa supermodernym mestom, ale nema ducha, lebo nema vzhat k svojej historii. To Slotovo sidlo na Marianskom namesti v pamiatkovej rezervacii je presne tak strasne lacnou architekturou ako aj OC Hrad, ktoreho hlavnu budovu by som prirovnal k zjazdovemu palacu v Kremli. Zastavat si Sturove namestie Auparkom, ktoreho dizajn je opat len najnevydarenejsi zo svetkych slovenskych a zburat si historicku budovu fary - citim lutost pre Zilincanov...
Dalo sa rekonštruovať aj tak, aby z toho nebola 2mld. sekera. BTW, on už raz primátorom bol a to v rokoch 1983 až 1986 a už vtedy mu električky na Hlavnej vadili, preto sa neskôr zrušili. Však sa tým aj hrdil, že pokiaľ on bude žiť tak MHD tam nebude žiadna.
eMareq no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules