[Slovakia] Odvrátená strana rozvoja našich miest - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko » Bratislava | Košice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 12th, 2008, 09:52 PM   #61
hurahura
urban voyer

Likes (Received): 19

Quote:
Originally Posted by Of View Post
Co sa tyka Schustera a Kosic, stalo to zato. Tu nakladnu rekonstrukciu sme svojmu mestu dlhzili a Schuster to zvladol majstrovsky.

.
o tomto som prave hovoril proste niekto preferuje pozlatko a novu dlazbu a darmo ze to mesto bude splacat xy dalsich rokov a nebude mat na ine podstatne veci.... a bude musiet rozpredat iny majetok... co sa v KE aj nasledne stalo.
ale to je moj nazor nemusime zacinat opat offtopic
hurahura no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 12th, 2008, 10:31 PM   #62
Infinite
laissez-faire

Infinite's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by Qwert View Post
Bratislavčania sú asi tí najväčší odborníci pokiaľ ide o zvolenie si najhoršieho možného primátora.
To snad nemyslis vazne? Najhorsi mozny?? Chces mi povedat, ze ty si volil Flasikovu alebo nebodaj sympatickeho mafianceka Kocnera s jeho gratis MHD?
Old August 12th, 2008, 10:59 PM   #63
wonderdax
The Man from Earth

wonderdax's Avatar

Likes (Received): 2

Durkovsky bol jediny rozumny kandidat, zacina ho vsak valcovat Bajan, coby uspesny exstarosta z Petrzalky, co mi vsak nedava, preco pravica, nikdy nepostavi v BA poriadneho slusneho a silneho kandidata, preco v Petrzalke sa dostane takmer k moci trpak co rozdava zehlicky? Akoby verili na volicske perpetum mobile
wonderdax no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 12th, 2008, 11:49 PM   #64
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4289

Quote:
Originally Posted by Infinite View Post
To snad nemyslis vazne? Najhorsi mozny?? Chces mi povedat, ze ty si volil Flasikovu alebo nebodaj sympatickeho mafianceka Kocnera s jeho gratis MHD?
Veľký rozdiel medzi nimi nevidím... Tá Flašíková je aspoň trochu krajšia než Ďurkovský.
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2008, 12:01 AM   #65
pt82
VIP Member

pt82's Avatar

Likes (Received): 1665

ehm grátis MHD by tiež nebola na škodu, hádam sa toho nabudúce niekto znovu chytí
Old August 13th, 2008, 12:32 PM   #66
eMareq
Registered User

Quote:
Originally Posted by pt82 View Post
ehm grátis MHD by tiež nebola na škodu, hádam sa toho nabudúce niekto znovu chytí
Iste a kto to "zadarmo" zaplatí? Myslíš, že kvalita MHD v BA by išla prudko hore? Nie, stačilo by, aby jeden jediný spoj neprišiel a dostalo by sa Ti: "Čo chceš, veď je to zadarmo, choď si autom." Bez naliatia aspoň min. 2 mld. Sk do MHD v BA by dnešná kapacita nestačila. Ľudia by sa o to však pokúsili, lenže keby sa do nej nevmestili, tak by sa naspäť vrátili ku svojim autám. MHD zadarmo by sa dala urobiť v Prahe, tam sú tak vysoké dotácie, že by to z noci na deň šlo, lenže aj tam si uvedomujú prečo nie zadarmo.
eMareq no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2008, 03:27 PM   #67
Infinite
laissez-faire

Infinite's Avatar

Quote:
Originally Posted by wonderdax View Post
Durkovsky bol jediny rozumny kandidat, zacina ho vsak valcovat Bajan, coby uspesny exstarosta z Petrzalky, co mi vsak nedava, preco pravica, nikdy nepostavi v BA poriadneho slusneho a silneho kandidata, preco v Petrzalke sa dostane takmer k moci trpak co rozdava zehlicky? Akoby verili na volicske perpetum mobile
suhlas

pt82: Treba si v prvom rade uvedomit ze nic nie je zadarmo. Asi by si nemohol ocakavat, ze to mafian bude z vlastneho vrecka financovat.
Old August 13th, 2008, 05:33 PM   #68
pt82
VIP Member

pt82's Avatar

Likes (Received): 1665

jasné
možno by stačili iba grátis električky a možno iba linky 3, 5, 7, 11
autobusmi nechodím
Old August 13th, 2008, 11:36 PM   #69
mirkobb
Registered User

mirkobb's Avatar

Likes (Received): 220

Jééj, Vy máte teda tému..
Prosím uveďte mi príklad na svete kde je takéto niečo fungujúce...? Myslím tým krajiny normálne, teda vopred vynechajme Dubaj a všetky krajiny čo tažia z možností ktoré im padli "akosi do vienka" a ani do teraz nevedia prečo..? Ako slepé kura k zrnu... Prosím ani nespomínať iné vyspelé ekonomiky, ktoré by si to mohli dovoliť, ale neurobili tak...
Tak poďme na to, kde to tak funguje...???
mirkobb no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2008, 10:50 AM   #70
potkanX
say NO to debil

Likes (Received): 866

niekolko prikladov sa da najst, ale su to vsetko mesta kus mensie od BA - slovinska Nova Gorica, Belgicky Hasselt, Trebon v CR. takisto je nieco na styl mestskej dopravy zdarma v niektorych castiach LA ci SF myslim, ale tam urcite nemaju nejaky jeden centralny system. takisto je casta zdarma doprava pre studentov US univerzit, dovodia to neumernymi poziadavkami na parkovacie miesta v univerzitnych arealoch. holt neni student jako student...
MHD bezplatne v BA podla mna mozna je - ale najskor by niekto musel prist s dost podrobnou analyzou, napriklad kolko z vybratych penazi za MHD sa minie na samotnu reziu vyberu cestovneho.
jeden link - http://www.sulik.sk/index.php?sectio...ty&article=508
potkanX no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2008, 11:33 AM   #71
eMareq
Registered User

Quote:
Originally Posted by potkanX View Post
niekolko prikladov sa da najst, ale su to vsetko mesta kus mensie od BA - slovinska Nova Gorica, Belgicky Hasselt, Trebon v CR. takisto je nieco na styl mestskej dopravy zdarma v niektorych castiach LA ci SF myslim, ale tam urcite nemaju nejaky jeden centralny system. takisto je casta zdarma doprava pre studentov US univerzit, dovodia to neumernymi poziadavkami na parkovacie miesta v univerzitnych arealoch. holt neni student jako student...
MHD bezplatne v BA podla mna mozna je - ale najskor by niekto musel prist s dost podrobnou analyzou, napriklad kolko z vybratych penazi za MHD sa minie na samotnu reziu vyberu cestovneho.
jeden link - http://www.sulik.sk/index.php?sectio...ty&article=508
Prevádzka MHD je stratová záležitosť pretože:
- chodí nepretržite v pravidelnom intervale 24h denne, tam vzniká tá strata. Nikdy na každej zastávke nie je toľko cestujúcich aby vyrobili na ten ktorý spoj. A ten spoj linky MUSÍ ísť aj keď na zastávke NIKTO nestojí.
- sa poskytujú zľavy pre deti, študentov, dôchodcov
- predplatné lístky sú tiež zľavou za pravidelné používanie.

Kto by platil vodičov, mechanikov, nejakú tu nutnú administratívu, z čoho by sa kúpili nové dopravné prostriedky. Veď to je tiež dotácia, z prostriedkov mesta.
Výpadok z príjmov cestovného by muselo dorovnať mesto a to zvýšením daní, čo by sa nepáčilo určitej časti obyvateľstva! Iné prostriedky totiž mesto nemá! Zázračnú tlačiarničku na peniaze nikto nevlastní.

BTW, Sulík sedel v OLO a. s. a mesto predsa platilo za odpad, teda DOTOVALO túto firmu, alebo za jeho éry bol zvoz a likvidácia odpadu ZADARMO? Prečo má byť MHD zadarmo, ale zvoz/likvidácia odpadu nie? Je to tiež verejná služba.

Last edited by eMareq; August 14th, 2008 at 12:02 PM.
Old August 14th, 2008, 11:59 AM   #72
potkanX
say NO to debil

Quote:
Originally Posted by eMareq View Post
Prevádzka MHD je stratová záležitosť pretože:
- chodí nepretržite v pravidelnom intervale 24h denne, tam vzniká tá strata. Nikdy na každej zastávke nie je toľko cestujúcich aby vyrobili na ten ktorý spoj. A ten spoj linky MUSÍ ísť aj keď na zastávke NIKTO nestojí.
- sa poskytujú zľavy pre deti, študentov, dôchodcov
- predplatné lístky sú tiež zľavou za pravidelné používanie.

Kto by platil vodičov, mechanikov, nejakú tu administratívu, z čoho by sa kúpili nové dopravné prostriedky. Veď to je tiež dotácia, z prostriedkov mesta.
Výpadok z príjmov cestovného by muselo dorovnať mesto a to zvýšením daní, čo by sa nepáčilo určitej časti obyvateľstva! Iné prostriedky totiž mesto nemá! Zázračnú tlačiarničku na peniaze nikto nevlastní.
absolutne som nepochopil zmysel tohoto tvojho prispevku, pokial to mala byt reakcia na to, co som vyssie napisal. vsetko su to samozrejme veci, o ktorych sa s tebou nikto nehada.
snad len par upresneni -
predplatny listok nechapem ako zlavu na pouzivanie. rozdiel medzi cenou predplatneho a cenou platenou v okamihu vyuzitia sluzby je prihodnejsie chapat ako odmenu za uverovanie DPHMB z mojej strany. plus ti nikto prostriedky nevrati, pokial predplatenu sluzbu nevyuzijes.
pokial DPHMB prevadzkuje linky, ktore su nevyuzite, tak to nie je prejavom altruizmu, ale neschopnosti vedenia.
a este nieco - odkial si preboha nabral, ze mesto nema ine prostriedky ako dane???
snad si nie tak naivny aby si si myslel, ze jedinyma prijmama DPHMB je cestovne. my sa mozeme hadat, ale pokial niekto nespravi serioznu analyzu a nehodi presne cisla, nemoze nikto vyhlasovat, ci by DPHMB prezil aj bez tej vybratej miliardy rocne a ci nie. pripadne co by sa moselo spravit, aby prezil.
Old August 14th, 2008, 12:25 PM   #73
eMareq
Registered User

Quote:
Originally Posted by potkanX View Post
absolutne som nepochopil zmysel tohoto tvojho prispevku, pokial to mala byt reakcia na to, co som vyssie napisal. vsetko su to samozrejme veci, o ktorych sa s tebou nikto nehada.
snad len par upresneni -
predplatny listok nechapem ako zlavu na pouzivanie. rozdiel medzi cenou predplatneho a cenou platenou v okamihu vyuzitia sluzby je prihodnejsie chapat ako odmenu za uverovanie DPHMB z mojej strany. plus ti nikto prostriedky nevrati, pokial predplatenu sluzbu nevyuzijes.
pokial DPHMB prevadzkuje linky, ktore su nevyuzite, tak to nie je prejavom altruizmu, ale neschopnosti vedenia.
a este nieco - odkial si preboha nabral, ze mesto nema ine prostriedky ako dane???
snad si nie tak naivny aby si si myslel, ze jedinyma prijmama DPHMB je cestovne. my sa mozeme hadat, ale pokial niekto nespravi serioznu analyzu a nehodi presne cisla, nemoze nikto vyhlasovat, ci by DPHMB prezil aj bez tej vybratej miliardy rocne a ci nie. pripadne co by sa moselo spravit, aby prezil.
Predplatný lístok je na neobmedzené cestovanie. Je na Tebe koľkokrát ho využiješ a či ho využiješ - kúpiť si ho nemusíš (teda nikoho neúveruješ). Čím častejšie cestuješ, tým cestovanie voči krátkodobým časovým lístkom lacnejšie. Ďalším príjmom je reklama resp. prevádzkovanie ďalších činností, lenže tie sa predsa neprevádzkujú preto, aby sa hradila strata v MHD(?)

Ďalšie príjmy mesta sú? Úver z banky, alebo? Možno vieš aj o iných, nechám sa presvedčiť.

BTW, stále si mi nedal odpoveď prečo MHD zadarmo a prečo nie odvoz odpadu zadarmo (respektíve iné verejné služby). Prečo to Sulík keď sedel v OLO zadarmo robiť nevedel? Verejná služba aj jedno aj druhé.
Old August 14th, 2008, 01:46 PM   #74
CJone
Nitra 826 - 2015

CJone's Avatar

Likes (Received): 197

Quote:
Originally Posted by hurahura View Post
to su take reci. pamatate schustera ked primatoroval kosice? tiez ho ludia isli branit lebo vydlazdil namestie a postavil potocik. pamatate presperina v bb, tiez bol hrdina ze rekonstruoval namestie....
potom boli obe mesta v nutenej sprave, vypinalo sa verejne osvetlenie, rusila doprava, banky si uplatnovali zalozne pravo, mesto predavalo majetok...

myslim ze zilina svoj dlh za bacovanie slotu este len bude platit. tak ci onak, ako a cim sa este ukaze...
btw. to vytriezvenie iste caka aj bratislavu, len tu to bude v podobe ze sa zrazu zisti ze vsetky mestske pamiatky a budovy a parky budu burat sukromny developeri.
Presne tak- hocikto na primátorskej stoličke môže vydláždiť ulice a spraviť potôčiky a neviem čo- to dokáže aj ten šimpanz, ktorý sa tu spomína. Horšie sú potom "dozvuky" takéhoto rozhadzovania peňazí.

Radšej by som bol, keby sa systematicky budujú mesta s výhľadom do budúcnosti a nie len na najbližšie 4 roky.
CJone no está en línea   Reply With Quote
Old August 15th, 2008, 01:23 PM   #75
potkanX
say NO to debil

Quote:
Originally Posted by eMareq View Post
Predplatný lístok je na neobmedzené cestovanie. Je na Tebe koľkokrát ho využiješ a či ho využiješ - kúpiť si ho nemusíš (teda nikoho neúveruješ). Čím častejšie cestuješ, tým cestovanie voči krátkodobým časovým lístkom lacnejšie. Ďalším príjmom je reklama resp. prevádzkovanie ďalších činností, lenže tie sa predsa neprevádzkujú preto, aby sa hradila strata v MHD(?)

Ďalšie príjmy mesta sú? Úver z banky, alebo? Možno vieš aj o iných, nechám sa presvedčiť.

BTW, stále si mi nedal odpoveď prečo MHD zadarmo a prečo nie odvoz odpadu zadarmo (respektíve iné verejné služby). Prečo to Sulík keď sedel v OLO zadarmo robiť nevedel? Verejná služba aj jedno aj druhé.
ja neviem, ci mas naozaj taky problem s pochopenim pisaneho textu alebo ci je tam nejaky hlbsi problem...

napisal si najprv reakciu na moj post, ktora nemala s mojim postom nist spolocne. rozmyslal som, ci budem reagovat iba jednou vetou, asi som mal. vyvolal som iba dalsiu zmat reakcii, ktore zasa nemaju moc spolocne s tym co som povodne pisal.
kde som preboha JA pisal ze MHD v BA ma byt zadarmo? reagoval som iba na vyzvu uverejnit nejake take priklady a pridal som par uvah, ci by to mozne bolo alebo nie. to, ze si myslim, ze by to snad aj mozne bolo, este nist nevypoveda o tom, ci si myslim, ze by to tak aj malo byt. mne - kedze som v BA raz za stvrt roka a aj to urcite autom, je srdecne u prdele, kolko ludia v BA za dopravu platia.
preco by mal byt odvoz odpadu zadarmo? neviem. s odpadom v BA problem nie je. s hustotou dopravy v BA problem je. MHD bezplatne by mozno mohla ciastocne tento problem riesit. mozno - neviem to podlozit a ani to nechcem podkladat.
dalsie prijmy mesta? chlope, to snad nemozes myslet vazne... skus sa napriklad zamyslet, ci ma mesto nejaky majetok. ano?
Old August 21st, 2008, 09:39 AM   #76
mirkobb
Registered User

mirkobb's Avatar

Quote:
Originally Posted by futuros View Post
Priatelia, neviem presne o čom sa bavíte, ale všimol som si meno "Slota". Keďže tu stále inklinujem napr. k Veľkej Morave, mohlo by sa zdať, že Slota je u mňa niekto.

Pravdou je, že Slota je u mňa predstaviteľom Slovenského kanálu.

Toto je príklad jeho syntaxe. Teda, že študujem jeho jazyk len z pohľadu symbolov a gramatiky, pričom nie je dôležitý význam jeho jazyka. O význame jeho kydov, prepáčte, si myslím že diskutovať je fakt strata času.
Pre fanatických zástancov Slotu niečo z tlače. Samozrejme, že novinári zvyknú "dramatizovať", ale v tomto prípade sa ten redaktor asi až tak moc nemýli..
Old August 22nd, 2008, 12:00 AM   #77
Ali18
Registered User

Likes (Received): 908

Časovaná bomba, na ktorej sedí Slovensko, nie sú Maďari ale R.k.. Na tých sa ale nedá vytĺcť taký politický kapitál ako na tzv. maďarskej hrozbe.
Ali18 no está en línea   Reply With Quote
Old August 22nd, 2008, 12:37 AM   #78
Hafan
Registered User

Hafan's Avatar

Location: biele miesto na mape sveta - čierna diera uprostred Európy

Ešte k tej "prístavbe" k tomu kaštieľu v Košiciach-Barci. Vraj tá firma je z časti v rukách "žerešovcov", a ohľadom ich "dynastie" si spomínam ako v nejakom historickom dome dali zbúrať vzácne klenby, a chceli si tam postaviť bazén či čo (opravte ma ak sa mýlim). Bolo to pred pár rokmi.
Dúfam, že ich esteticko-historické cítenie sa aspoň trochu zmenilo k lepšiemu, pretože ak nie, tak by ma ani neprekvapilo, keby ten kaštieľ zrovnali zo zemou.
Old August 22nd, 2008, 08:04 AM   #79
potkanX
say NO to debil

v stiavnici, cca 10 rokov dozadu.
Old August 22nd, 2008, 01:01 PM   #80
mirkobb
Registered User

mirkobb's Avatar

Quote:
Originally Posted by Ali18 View Post
Časovaná bomba, na ktorej sedí Slovensko, nie sú Maďari ale R.k.. Na tých sa ale nedá vytĺcť taký politický kapitál ako na tzv. maďarskej hrozbe.
Tak v podaní žilinčana konečne triezvy úsudok..
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules