[Slovakia] Odvrátená strana rozvoja našich miest - Page 7 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko » Bratislava | Košice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 30th, 2008, 12:51 PM   #121
i15
..

i15's Avatar

Likes (Received): 930

este niekto sa chce nevyjadrit, alebo nekomentovat?

Ja sa vyjadrim, kedze som si precital nieco o tejto budove a projekte. K historickym industrialnym budovam nemam specialny vztah a tato je navyse v zlom stave, prostredie je zamorene a tak to zburanie nevidim az tak tragicky...
To je vsetko, co som chcel, prajem prijemny vikend.
i15 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 30th, 2008, 01:18 PM   #122
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4288

Quote:
Originally Posted by i15 View Post
este niekto sa chce nevyjadrit, alebo nekomentovat?

Ja sa vyjadrim, kedze som si precital nieco o tejto budove a projekte. K historickym industrialnym budovam nemam specialny vztah a tato je navyse v zlom stave, prostredie je zamorene a tak to zburanie nevidim az tak tragicky...
To je vsetko, co som chcel, prajem prijemny vikend.
A to že tá budova bola zbúraná protizákonne tiež nevidíš tragicky?

(Tvoj post nekomentujem, o tom si urobí každý názor sám.)
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old September 3rd, 2008, 11:29 AM   #123
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

z: http://www.sme.sk/c/4057636/buranie-...-je-drahe.html

Vyberám:

Quote:
Ministerstvo kultúry sľubuje vyššie pokuty za nezákonné demolície
Búranie histórie nie je drahé

Developeri a silné firmy na Slovensku búrajú historicky cenné budovy. Štát takéto konanie zastaviť nevie.

...Pri všetkých budovách sa pamiatkari usilovali o ich vyhlásenie za kultúrnu či technickú pamiatku. Žilinskú faru ministerstvo kultúry za národnú kultúrnu pamiatku vyhlásilo. Investori sa však poponáhľali a budovy pre „havarijný stav“ bez povolenia zbúrali. Pri dámskom tenisovom klube to stálo Inchebu dvestotisíc korún, za zbúranie Kabla dostal developer HB Reavis miliónovú pokutu...

...Pauliniová vidí problém inde. „Všetky tieto prípady dokazujú, že pamiatky sú luxus, na ktorý nemáme. Nie finančne, ale v hlavách...“

...Pamiatkarka: Pokuty sú smiešne...
Samozrejme, treba si prečítať celý článok.

Ešte prikladám infografiku z toho článku. Aj keď už je v inom threade, patrí sem:
Sponsored Links
Advertisement

Old September 3rd, 2008, 03:01 PM   #124
i15
..

i15's Avatar

Quote:
Originally Posted by Qwert View Post
A to že tá budova bola zbúraná protizákonne tiež nevidíš tragicky?

(Tvoj post nekomentujem, o tom si urobí každý názor sám.)
je mi to momentalne jedno - vypocul som vase modlitby a idem sa kvoli svojmu nazoru upalit na hranici /koniec ironie/
Old September 3rd, 2008, 03:48 PM   #125
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Quote:
je mi to momentalne jedno - vypocul som vase modlitby a idem sa kvoli svojmu nazoru upalit na hranici /koniec ironie/
To je smutné, ale môže ťa pri tom hriať aspoň to, že v tom nie si sám.
Old September 3rd, 2008, 04:16 PM   #126
i15
..

i15's Avatar

Teraz vazne. Netrapi ma, ci som v tom sam, alebo nie.
Trapi ma pocit, ze moj odlisny nazor nie je nikto ochotny ani len tolerovat...
Old September 3rd, 2008, 05:10 PM   #127
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 1759

qwert zas to netreba prehanat. i15 je z kosic, a ak sa do krvi nebije za nejaku bratislavsku staru budovu, ktoru prvy krat vidi, nie je na tom nic az tak smutne. ak necita bratislavsku sekciu, tak z par fotiek v tomto vlakne nemusel vediet, ze ide o medializovanu gumonku. ako si urcite vsimas, ani vsetci bratislavcania na tu stavbu nemame jednotny nazor a dovolim si tvrdit, ze okrem futurosa tu nenajdes nikoho, komu by sa protivili zrekonstruovane industrialne budovy.
marish no está en línea   Reply With Quote
Old September 3rd, 2008, 05:14 PM   #128
CJone
Nitra 826 - 2015

CJone's Avatar

Likes (Received): 197

Môj názor sa Vám tiež nebude páčiť, ale nevidím nič zlé na tom, že zbúrali Mlyny v Nitre a podobné barabizne. Chodieval som okolo Mlynov 10 rokov a čakal som, kým niečo z tej budovy spadne. Nehovoriac o tom, že je to hanba mať takú budovu v centre mesta.

To, že to bolo protizákonné je už úplne iná vec. Mali to urobiť zákonnou cestou. Podľa najnovších vizualizácií už nebude ani to SILO naznačené na budove- hore mala byť kaviareň. To ma hnevá dosť...
CJone no está en línea   Reply With Quote
Old September 3rd, 2008, 05:15 PM   #129
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

Quote:
To je smutné, ale môže ťa pri tom hriať aspoň to, že v tom nie si sám.
tak,to ho bude hriat nieco ine,ak sa upali.

i15:Tolerujeme tvoj nazor,nikto ti nesiaha na zivot ani zdravie,ani ta neodsudzuje na okraj spolocnosti.Ale chovas sa voci tej stavbe trochu vulgarne,a to tu viaceri odsudzujeme.To je vsetko.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old September 3rd, 2008, 05:40 PM   #130
i15
..

i15's Avatar

Quote:
Originally Posted by marish View Post
qwert zas to netreba prehanat. i15 je z kosic, a ak sa do krvi nebije za nejaku bratislavsku staru budovu, ktoru prvy krat vidi, nie je na tom nic az tak smutne. ak necita bratislavsku sekciu, tak z par fotiek v tomto vlakne nemusel vediet, ze ide o medializovanu gumonku. ako si urcite vsimas, ani vsetci bratislavcania na tu stavbu nemame jednotny nazor a dovolim si tvrdit, ze okrem futurosa tu nenajdes nikoho, komu by sa protivili zrekonstruovane industrialne budovy.
dakujem za podporu
Old September 3rd, 2008, 08:54 PM   #131
Joey_T
Registered User

Joey_T's Avatar

Likes (Received): 1

Tiež som vyjadril odlišný názor ako i15, no nemám s tým problém a tolerujem ho. Mne osobne sa ale industriálna architektúra z počiatku minulého storočia páči. V Londýne dokonca niekdajšiu tepelnú elektráreň zrekonštruovali a následne sprístupnili verejnosti.
Joey_T no está en línea   Reply With Quote
Old September 3rd, 2008, 10:02 PM   #132
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Quote:
Teraz vazne. Netrapi ma, ci som v tom sam, alebo nie.
Trapi ma pocit, ze moj odlisny nazor nie je nikto ochotny ani len tolerovat...
Tak pomaly, nikdy som nepovedal, že tvoj názor netolerujem. Ja tolerujem aj oveľa "odlišnejšie" názory, ale nikto mi nemôže uberať právo vyjadriť svoj nesúhlas s nimi.

Quote:
Originally Posted by marish View Post
Netvrdím že sa mal ísť hodiť pod buldozéry. Dokonca beriem, že sa mu tá budova nemusela páčiť. Jediné čo nechápem je, že mu nevadilo, že bola zbúraná protizákonne. Ja nie som nestranný, som za zachovanie všetkých hodnotných stavieb. Akceptujem, že nie všetkým ľuďom na tom musí záležať. Čo mi už ale robí problémy akceptovať je to, že niektorí ľudia si robia zo zákonov dobrý deň a tu sa nájdu ľudia, ktorým "je to jedno." Robí mi to síce problémy, ale akceptujem dokonca aj to. Radšej ale nebudem hovoriť, ako takých ľudí volali Starí Gréci...
Old September 3rd, 2008, 10:12 PM   #133
pt82
VIP Member

pt82's Avatar

Likes (Received): 1665

Dlho som rozmýšľal a pripájam sa k skupinke ktorej gumon absolútne chýbať nebude. Len dúfam že už keď je to dole, tak to tam developer poriadne odsajrajtuje, vykope 20 metrov jamu, zeminu odvezie trebárs do Pezinka na skládku, a začne stavať.
Old September 3rd, 2008, 10:13 PM   #134
i15
..

i15's Avatar

ma zmysel zopakovat, ze ten prispevok zacinajuci na "je mi to jedno" som myslel ironicky? nema...
Old September 6th, 2008, 07:59 PM   #135
Joey_T
Registered User

Joey_T's Avatar

Likes (Received): 1

V Ružinove začali preverovať búranie v areáli Gumonu
Quote:
Konanie sa môže skončiť pokutou do výšky maximálne dva milióny Sk (66 388 eur) za búranie v rozpore s povolením.
Dva milióny? Ak niekto zbúra historickú budovu, tak dostane takú smiešnu pokutu? Ak nejaký developer stavia projekt za miliardy, tak toto je smiešna položka. Navyše ušetria čas pri byrokratickom vybavovaní.
Joey_T no está en línea   Reply With Quote
Old September 6th, 2008, 09:22 PM   #136
Ali18
Registered User

Likes (Received): 908

Quote:
Originally Posted by Joey_T View Post
V Ružinove začali preverovať búranie v areáli Gumonu

Dva milióny? Ak niekto zbúra historickú budovu, tak dostane takú smiešnu pokutu? Ak nejaký developer stavia projekt za miliardy, tak toto je smiešna položka. Navyše ušetria čas pri byrokratickom vybavovaní.
V minulosti si niektoré firmy vôbec neviedli účtovníctvo. Keď im na to prišli, dostali pokutu milión a veselo si pokračovali ďalej (možno pod iným názvom). Toto je v princípe to isté.
Ali18 no está en línea   Reply With Quote
Old September 6th, 2008, 10:07 PM   #137
wonderdax
The Man from Earth

wonderdax's Avatar

Likes (Received): 2

S lisovnou sa dalo vselico robit, zalezi na peniazoch.
Ked uz...budovu rozobrat, vycistit podu, minimalne spravit fasadu podla dobovych realii a dalej citlivo nadstavit.... ma to vsak hacik...

Last edited by wonderdax; September 6th, 2008 at 11:05 PM.
wonderdax no está en línea   Reply With Quote
Old September 13th, 2008, 08:32 PM   #138
Ali18
Registered User

V poslednom čase sa mi prestáva páčiť jedna vec, ktorú vidím u nás v Žiline (predpokladám, že aj inde to bude podobné) a to stále narastajúci počet nákladných áut a kamiónov, ktoré parkujú celé dni a noci na sídliskách. Na najväčšom žilinskom sídlisku Vlčince je to až brutálne. Pripadám si tam ako na colnici. Je to veľmi nebezpečné (zabraňuje to chodcom a vodičom navzájom sa vidieť) a IMHO takéto niečo do obytných štvrtí nepatrí. Toto je tiež jedna z odvrátených strán rozvoja našich miest.
Old September 13th, 2008, 09:04 PM   #139
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Quote:
Originally Posted by Ali18 View Post
V poslednom čase sa mi prestáva páčiť jedna vec, ktorú vidím u nás v Žiline (predpokladám, že aj inde to bude podobné) a to stále narastajúci počet nákladných áut a kamiónov, ktoré parkujú celé dni a noci na sídliskách. Na najväčšom žilinskom sídlisku Vlčince je to až brutálne. Pripadám si tam ako na colnici. Je to veľmi nebezpečné (zabraňuje to chodcom a vodičom navzájom sa vidieť) a IMHO takéto niečo do obytných štvrtí nepatrí. Toto je tiež jedna z odvrátených strán rozvoja našich miest.
Dobré to určite nie je. Neviem, nakoľko je to rozšírené aj v iných mestách, ja som sa s tým nestretol. Ale ak idem do nejakého mesta, tak po sídliskách veľmi nechodím. Tu by možno stačil zákaz vjazdu autám na 7,5 t.
Old September 13th, 2008, 09:44 PM   #140
Ali18
Registered User

Quote:
Dobré to určite nie je. Neviem, nakoľko je to rozšírené aj v iných mestách, ja som sa s tým nestretol. Ale ak idem do nejakého mesta, tak po sídliskách veľmi nechodím. Tu by možno stačil zákaz vjazdu autám na 7,5 t.
Je to podobný problém ako parkovanie na chodníkoch. Náhradné miesto nie je, riešenie je drahé, a tak sa to trpí. Ten zákaz by ich pravdepodobne iba presunul na iné a asi aj nevhodnejšie miesto v duchu "čo nie je zakázané, je povolené".
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules