[DK92] Poznań + Gdyńska - Page 7 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone | Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 30th, 2009, 01:44 PM   #121
Przemyslaw
Registered User

Likes (Received): 1

Przedwczoraj przeszedłem się z psem w rejon nowobudowanej kładki nad Lechicką.
Zapożyczę zdjęcie truckdriver

W tym miejscu już ładnie jest asfalt wylany i rozciąga się w stronę mostu Lecha jak i Naramowickiej.
Przemyslaw no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 12th, 2009, 02:26 PM   #122
BinioII
niezależny człowiek

Likes (Received): 54

Korzystając z pogody relacja z małego spacerku.

Nie chcąc spekulować, więc nie będę zgadywać celu wyrównania i nadbudowy skarpy .

Wiedok się zmienił, wał rozszerzył

Miejsce końca trasy dwujezdniowej

Po drugiej stronie również powstanie chodnik z oświetleniem.

Druga jezdnia wyasfaltowana, z trasa zostanie także oświetlona. Fotka na wysokości Wilczego Młyna

Kładka w pełnej okazałości (jeszcze co widać nie gotowa

Wyjazd ul. poświęconej plemieniu Hawelów (połabian)

Postęp na drodze rowerowej.
Old July 15th, 2009, 08:41 PM   #123
BinioII
niezależny człowiek

Likes (Received): 54

Małe uzupełnienie ostatniej fotorelacji. Namalowano pasy na nowej jezdni.

Oraz nowy wjazd na Wilczy Młyn (Obrońców Tobruku)
Advertisement

Old July 18th, 2009, 05:46 PM   #124
drops
Registered User

Likes (Received): 4

Ruch przeniesiono na nowowybudowany pas jezdni.
Na starej nitce jeszcze ruchu budowlanego nie widać, no ale przy weekendzie...
drops no está en línea   Reply With Quote
Old July 18th, 2009, 06:01 PM   #125
Dinuś
Railfan

Dinuś's Avatar

Likes (Received): 18

Otwarto nową jezdnię na ul. Lechickiej.

toldi
ostatnia aktualizacja: Sobota, 2009.07.18 16:08

Ruch odbywa się teraz nową nitką drogi.

Drogowcy oddali kierowcom do użytku nową jezdnię ul. Lechickiej na odcinku między ulicami: Serbską a Naramowicką. Tam przeniesiono ruch w obu kierunkach. Od dziś rozpoczynają się prace na starej jezdni ul. Lechickiej. Zamknięte pozostają wyjazdy z ulic: Hawelańskiej i Wilczaka. Koniec modernizacji tego poznańskiego odcinka drogi krajowej 92 zaplanowano na listopad. Niestety ulica po remoncie zwężać się będzie nadal z dwujezdniowej w ciasne gardło przed skrzyżowaniem z ul. Naramowicką. Czy w związku z tym poszerzenie ulicy na odcinku od skrzyżowania z Serbską poprawi przepustowość Lechickiej? Jest na to realna szansa, ponieważ kierowcy jadący w kierunku Świecka mają na wąskim odcinku do dyspozycji dwa pasy jezdni: jeden do jazdy prosto, drugi do skrętu w prawo w ul. Naramowicką. Jest to oczywiście rozwiązanie tymczasowe, ponieważ niezależnie od wszystkiego skrzyżowanie ulic: Naramowickiej i Lechickiej wymaga gruntownej przebudowy. Nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi.

http://epoznan.pl/index.php?section=...=news&id=14826
Dinuś no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2009, 12:00 AM   #126
Dinuś
Railfan

Dinuś's Avatar

Likes (Received): 18

Lechicka - jazda po nowej jezdni

wyb
2009-07-20, ostatnia aktualizacja 2009-07-20 21:28

Trwa przebudowa ul. Lechickiej. Na odcinku od Serbskiej do Naramowickiej ulica jest poszerzana do dwóch jezdni, po dwa pasy ruchu w każą stronę.

W sobotę zmieniła się tam organizacja ruchu. - Kierowcy jeżdżą już tam nową jezdnią - mówi Tomasz Libich z ZDM. - Drugą, starą jezdnię będziemy rozbierać i budować praktycznie od nowa - dodaje. Remont Lechickiej potrwa do końca listopada, będzie kosztował 30 mln zł. W ramach tej inwestycji powstanie też kładka dla pieszych na przedłużeniu ul. Wilczak, sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Obrońców Tobruku i ekrany akustyczne przy Wilczym Młynie.

http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,360...ej_jezdni.html
Dinuś no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2009, 07:53 AM   #127
GW
Registered User

Likes (Received): 29

Nie wiem czy zauważyliście ale na skrzyżowaniu przed mostem Lecha nie ma osobnego pasa dla skręcających w prawo, a przydałby się.
GW no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2009, 10:07 AM   #128
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Czy chodzi o ten kierunek?

Skręcających w prawo będzie raczej niewielu, więc to nie będzie chyba duży problem.
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2009, 10:19 AM   #129
przemook
Railwayman

Likes (Received): 431

No chyba, że będą to wszechobecne w tamtym rejonie "L" to wtedy może się z lekka prawy pas korkować.
przemook no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2009, 11:01 AM   #130
sona67

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by smar View Post
Skręcających w prawo będzie raczej niewielu, więc to nie będzie chyba duży problem.
Mieszkańcy wyjeżdżający z Wilczego Młyna nie będą jechać w prawo w kierunku Naramowickiej, ponieważ nadal będą tam korki. Będą jeździć jak dawniej w lewo, ale większośc nie skręci w Hawelańską, bo dalej wyjazd z niej na Naramowicką to horror (brak świateł, przystanek autobusowy zasłaniajacy widoczność, częste wypadki). Niestety wyjeżdżający mieszkańcy nie skręca sobie również jak dawniej w Wilczak, bo skrętu nie chyba będzie (owszem na planach go widze, ale w realu tam jest już krawężnik! A więc gdzie bedą musieli jechać? Ano właśnie aż do mostu. I tak sobie będą stać w korku, bo nie ma osobnego pasa do skretu w prawo....
sona67 no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2009, 11:18 AM   #131
RZUWIG
Twierdza Doznań™

RZUWIG's Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by sona67 View Post
Niestety wyjeżdżający mieszkańcy nie skręca sobie również jak dawniej w Wilczak, bo skrętu nie chyba będzie (owszem na planach go widze, ale w realu tam jest już krawężnik!
Ostatnio tam jechałem i krawężnik owszem jest, ale tam jest wydzielony pas właśnie dla prawoskrętu. Nie będzie możliwy wyjazd z ul. Wilczak na Lechicką. Prawdopodobnie od WORD-u będzie ona jednokierunkowa.
RZUWIG no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2009, 06:18 PM   #132
Carte
Born to fly

Carte's Avatar

Likes (Received): 3725

Kilka zdjęć z dzisiaj:

Carte no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2009, 07:03 PM   #133
batmans
inż. Batman

batmans's Avatar

Likes (Received): 1618

Dzięki za fotki Carte! jeszcze tylko do zrobienia pólnocna jezdnia i będzie można śmigać

ToMasz rysuje zapraszam! :)
batmans no está en línea   Reply With Quote
Old August 22nd, 2009, 10:21 PM   #134
Atomowy Flet

Likes (Received): 0

Ja też coś tam dzisiaj uwieczniłem:

Zaczynamy kawałek od Naramowickiej

Chodnik...

...o skończył się

Skrzyżowanie z ul. Żołnierzy Lenino

Widok z tego samego skrzyżowania w stronę Naramowickiej

To samo miejsce i widok w stronę Serbskiej

Rozpirzone skrzyżowanie z Hawelańską

Ścieżka rowerowa?

Chodnik?

Dochodzimy wreszcie do kładki

Chciałem się wdrapać na górę ale nieźle bym się usmarował. Może następnym razem

W stronę Serbskiej

Wjazd na ogródki działkowe

I jeszcze obrót do tyłu

Dziękuję za uwagę Pozdrawiam

EDIT: Sorry za jakość zdjęć ale były robione nie moim sprzętem. Następne będą ładniejsze
Atomowy Flet no está en línea   Reply With Quote
Old August 23rd, 2009, 10:46 AM   #135
Picek
Registered User

Picek's Avatar

Likes (Received): 648

Bardzo fajne zdjęcia. Już teraz widać, że będzie kawałek porządnej trasy. Ciekawe są też te ścieżki pochwane w lesie.
Picek no está en línea   Reply With Quote
Old August 23rd, 2009, 03:04 PM   #136
szymonbr
Registered User

szymonbr's Avatar

Likes (Received): 4

Długo wstrzymywałem się żeby napisać pierwszego posta ale po obejrzeniu tych zdjęć poczułem tak duża radość w sercu że muszę się wypowiedzieć

Lechicka to droga którą regularnie przemierzałem rok temu docierając do pracy (a w zasadzie omijałem ją). Chyba milion razy narzekałem, że powinna mieć pasy w obydwu kierunkach. Najgorsze były te tiry i elki jadące w ogromnym stresie. Dlatego też (zapewne nie tylko ja) omijałem tą ulice kiedy tylko mogłem pomimo, że musiałem parę kilometrów nadrobić.

Nie macie pojęcia jak mnie cieszy ten kawałek asfaltu, chyba z radości pojadę na otwarcie Wie ktoś kiedy to nastąpi ?
szymonbr no está en línea   Reply With Quote
Old August 23rd, 2009, 03:42 PM   #137
mihau_2x
Registered User

mihau_2x's Avatar

Likes (Received): 635

Podobno 30 listopada. A te ścieżki rowerowe mam nadzieję, że będą wyłożone asfaltem? Czy też będą to ścieżki turystyczne jak do Strzeszynka?
Czy są już jakieś dalsze plany modernizacji starej obwodnicy? Mamy takie dobre wyjazdy DK92 zarówno na zachód jak i na wschód, a łącznik między nimi - no cóż... Przejazdy kolejowe są akurat w miejscach, gdzie można by zrobić "za jednym zamachem" skrzyżowania bezkolizyjne (Gnieźnieńska, Gdyńska) a jak dotąd słyszałem tylko o takim rozwiązaniu z Koszalińską, no i o planowanym na nieokreśloną przyszłość węźle z Naramowicką.
mihau_2x no está en línea   Reply With Quote
Old August 23rd, 2009, 04:37 PM   #138
holy
Registered User

Likes (Received): 49

Quote:
Originally Posted by mihau_2x View Post
... Przejazdy kolejowe są akurat w miejscach, gdzie można by zrobić "za jednym zamachem" skrzyżowania bezkolizyjne (Gnieźnieńska, Gdyńska) a jak dotąd słyszałem tylko o takim rozwiązaniu z Koszalińską, no i o planowanym na nieokreśloną przyszłość węźle z Naramowicką.
no właśnie takie położenie tych dwóch przejazdów powoduje, że węzły aby tam być bezkolizyjne by musiały być trzypoziomowe...
no chyba, że bezkolizyjny byłby tylko kierunek prostopadły do torów
holy no está en línea   Reply With Quote
Old August 23rd, 2009, 10:09 PM   #139
mihau_2x
Registered User

mihau_2x's Avatar

Likes (Received): 635

Hm, trochę ciężko mi jest to sobie wyobrazić :-) Ale właśnie przejazd obwodnicą powinien być możliwie bezkolizyjny. Przy czym jeśli np. Bałtycka przechodziłaby tunelem pod torami, to jak rozwiązać przejazd kolejowy w relacjach skrętnych? Wtedy faktycznie przy dwóch poziomach bezkolizyjnie pójdzie tylko obwodnica.
Hm... a wiadukt w Antoninku? Tam tak właśnie jest - 2 krzyżujące się drogi (jeśli za jedną drogę uznamy "ciąg" Bałtycka-Światopełka) i tory... ale tam jest to faktycznie dośc skomplikowane. Nie mniej jednak chodziło mi o to, że przy okazji robienia węzłów na w/w skrzyżowaniach można się też "jakoś" pozbyć przejazdów :-) Nie będę już wnikał jak, bo pojęcia nie mam.

Last edited by mihau_2x; August 23rd, 2009 at 10:14 PM.
mihau_2x no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2009, 11:37 AM   #140
KKtw
Echter Posener

KKtw's Avatar

Likes (Received): 10

Wiadukt Antoninek to de facto dwie trąbki, przy czym niedługo ruszy jego przebudowa umożliwiająca włączenie arterii od południa (wszyscy wiemy - III rama) i wtedy zobaczymy, co planują w tym miejscu projektanci i inżynierowie ruchu. Po prostu ciekawe, ile rzeczywiście (naocznie) będzie miejsca dla podłączenia odcinka wschodniego.

A budowa wielopoziomowych skrzyżowań dla bezkolizyjnego przejazdu pod/nad torami kolejowymi (bo z samymi torami nic nie zrobisz, jedynie fujibanę) w perspektywie budowy III ramy - nie ma sensu. Przykład: zamek błyskawiczny na Lechickiej przed Naramowicką w perspektywie budowy węzła NN. Ulitowali się i wylali prawoskręt, tyle że trochę boję się długowieczności tej prowizorki.

Przeniesiemy, jakkolwiek słuszną i ciekawą dyskusję do Hyde-Parku?
Advertisement

Reply

Tags
dk92, poznań

Thread Tools

Posting Rules