[Bratislava] Kúpa bytu - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 25 votes, 5.00 average.
Old February 1st, 2009, 01:27 PM   #41
hurahura
urban voyer

Likes (Received): 19

Quote:
Originally Posted by kapibara View Post
Taktiez pridam moju skusenost.
1) NIKDY nekupujte byt v projekte, ktory nema stavebne povolenie. Mne sa to stalo. Riskla som to, lebo projekt predavala renomovana , seriozna realitka a ubezpecovali ma, ze vsetko je otazkou par dni. Su tomu viac ako 3 roky a dodnes sa nic nedeje. Potom som sa len prizerala ako zavratne stupaju ceny a tesila som sa, ze kym sa projekt dokonci, nadobudne 2 krat taku hodnotu. Momentalne riesim situaciu , ako z nich vypacim rezervacny poplatok. Medzitym som som sa rozhliadala po inom projekte. Rezervovala som v 3 veziach, ale nakoniec som to nepodpisala, lebo zmluvy boli hrozne a pre klienta dost nebezpecne, napriek mimoriadne vyhodnemu splatkovemu kalendaru (20% pri podpise a 80% PRED kolaudaciu ) . Dodnes neviem, ci to mam lutovat, alebo sa tesit, uvidim o par mesiacov.

2) NIKDY nekupujte bez toho, aby ste sa isli pozriet na zastavbu v okoli.
Po vsetkych tychto peripetiach som sa rozhodla pre Eden Park, nasla som to na internete a zas som urobila chybu, ze som sa tam nebola osobne pozriet, kupila som ho len na zaklade vizualizacii a nevedela som, ze tam je Boria a ze bude to cele na seba takto natlacene.

3) NIKDY nepodpiste akukolvek zmluvu bez toho, aby ste ju dali preverit advokatom. Aj drobnosti, ktore sa vam zdaju nepodstatne pri podpise, mozu byt problemove . Napr. moj splatkovy kalendar je taky, ze v tychto dnoch im mam dat tretiu splatku, ktorou uhradim 95% ceny bytu a este chyba skoro rok do dokoncenia. Teraz trpnem, aby to naozaj dokoncili , pripadne aby im to banka dofinancovala ( lebo banka uvolnuje prostriedky na zaklade predajnosti a ta sa od leta zastavila ).

4) NIKDY nesuhlaste s tym, aby ste si nemohli vybrat kupelnove, parketove alebo ine studio v pripade ze chcete nadstandard. Ja ak si nevyberiem z nadstandardu, ktore ponuka ich spriatelene studio, tak mi to bude odovzdane ako holobyt, co je v mojom pripade nemyslitelne. Takze som bola prinutena si vybrat z nadstandardu za horibilne sumy ( este podotknem, ze kachlicky, ktore som si v ich zazmluvnenom studiu vybrala stoja 58 euro na meter a tie iste som videla v jednom kupelnovom studiu v Monaku za 38 euro , skoro som infarkt dostala ). Este k tejto veci dodam, ze som si povyberala uz v aprili 2008 a do dnesneho dna mi neposlali cenove kalkulacie, napriek tomu, ze ich pravidelne k tomu vyzyvam.

Dalsie veci doplnim neskor.

Mam otazocku: Stretli ste sa niekto s tym, ze sa musi uhradit priamo kupelnovemu ( a inemu ) studiu komplet cela suma za vybraty nadstandard a developer vam v tretej splatke vrati cenu za standard, ktory si klient nevybral? Alebo by malo studio vystavit fakturu za nadstandard a odpocitat ceny za standard a klient uhradi ten rozdiel? V zmluve o tom nie je ziadna zmienka. To mi len developer oznamil telefonicky. Bojim sa totiz, ze uhradim studiu komplet celu sumu a developer mi z tretej splatky neodpocita standard, kedze ho k tomu zmluvne nic nenuti. Taktiez tuto tretiu splatku mam uhradit v tychto dnoch a kedze nemam vystavenu fakturu za nadstandard, ako mi moze developer vratit sumu za standard? Mate s tym niekto skusenost?
nebudem komentovat prve 2 body hraniciace so stratou zdraveho rozumu.
v sucasnej dobe by som pridal asi jednu radu z mojho pohladu:

NIKDY nekupujte byt v nedostavanom projekte. Ja osobne by som nedal prachy do ziadneho projektu pred tym ako je skolaudovany a vidis ako naozaj vyzera /kvalita prevedenia, sulad s okolim... /. Idealne by som kupoval az byt, ked je projekt uz rok - dva zabyvany inymi najomnikmi a prve chyby su odstranene.

Vybrat podla vizualizacie a cakat 3 roky kym nieco dostavaju mi pride uplne chory sposob nadobudnutia bytu. Skusenosti, ktore citam vo fore VG a III veze ma v tom len utvrdzuju. Nie su dodrzane terminy, kvalita, prevedenie... atd.

Tak isto ked sa pozriem na svoj zivot tak za nejake 3 roky sa tolko krat zmenili moje preferencie a naroky na byvanie, ze by som si asi trieskal hlavu, ked by som si nieco objednal a teraz sa tam mal nastahovat.

Ak budete oponovat cenovou vyhodonostou kupy dopredu, aj ta je teraz otazna, kedze to vyzera ze vela bytov vo VG ci III veziach zostane prazdnych alebo bude napredaj a cenovo sa mozu dostat na uroven predpredaja.
hurahura no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 1st, 2009, 01:44 PM   #42
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Likes (Received): 173

Casy sa rychlo menia. Ja som kupoval tiez este ked bolo uzemko a luka zelena, ale chlapcov som si preveril a moju doveru dostali. Dnes by som uz na to vsak gule nemal. Nekupoval by som nic co nie je minimalne v stadiu hrubej stavby s oknami. A hlavne, tento rok sa bude dat pekne vyjednavat, hotovych bytov bude vela a individualne zlavy budu celkom v kurze.
Old February 1st, 2009, 02:26 PM   #43
kapibara
Registered User

kapibara's Avatar

Likes (Received): 484

Teraz sme uplne vsetci ovela mudrejsi v tomto. Po vojne je kazdy general. Ale spomente si, ze pred 3 rokmi bola situacia naozaj ina. Vela ludi kupovalo na zaklade vizualizacii. Moja reakcia ( teraz z odstupom casu ) hranici s tazkou demenciou, viem! Bola som v tomto neskusena a vobec som sa v tomto obore nevyznala. Vsetci co ste kupovali byty v novostavbach ste si najprv preverili, ze maju stavebne povolenie? Poviete mi, ze ano, verim vam, lebo sme tu na stavebnom fore , znamena to, ze vas to bavi a vyznate sa lepsie ako hocikto iny. Ale vela ludi nenapadne obvolat pred podpisom zmluvy vsetky institucie a zistit, ci maju vsetky povolenia... Doteraz ta firma stavebko nema, ale ja som uz pred dvoma rokmi kupila Eden za dobru cenu , takze som neobstala najhorsie ( zatial si to myslim ) . A to, ze som sa tam nebola osobne pozriet, k tomu len tolko, ze moja firma vtedy ficala tak ze som 4 roky vkuse pracovala 7/7 asi 15 hodin denne bez jedineho dna dovolenky a keby som pricestovala do BA na par dni, kazdy den vtedy pre mna znamenal straty v desiatkach tisicoch denne, takze som to proste riskla , skoro 4 roky som nebola v Bratislave vobec, pritom som bratislavcanka. Neviem, ci niekto viete ake to je, ak sa nemozte resource-ovat ( neviem to po slovensky, prepacte ) , takze toto asi vysvetli moje vtedajsie priblble reakcie. Myslim, ze je vela ludi na tom podobne ako ja v tomto.
Opakujem, ze keby som mohla vratit cas dozadu, kupila by som hotovy byt.
kapibara no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 2nd, 2009, 05:56 PM   #44
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Likes (Received): 173

Ja myslim ze od developera sa dnes nakupovat velmi neoplati.

Old February 2nd, 2009, 06:09 PM   #45
cibula
Registered User

Likes (Received): 32

tralala..

Last edited by cibula; February 2nd, 2009 at 09:37 PM.
cibula está en línea ahora   Reply With Quote
Old February 2nd, 2009, 07:06 PM   #46
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 4898

Quote:
Originally Posted by hurahura View Post
NIKDY nekupujte byt v nedostavanom projekte. Ja osobne by som nedal prachy do ziadneho projektu pred tym ako je skolaudovany a vidis ako naozaj vyzera /kvalita prevedenia, sulad s okolim... /. Idealne by som kupoval az byt, ked je projekt uz rok - dva zabyvany inymi najomnikmi a prve chyby su odstranene.
v tomto mas jeden zasadny problem, obycajne boli projekty skutocne vypredane este nez ich dokoncili, takze nemas moc co na vyber, na sekundar sa toho dostalo setsakramensky malo a dalej.. ak nieco zostalo, boli to dost zufale dispozicie ...

Quote:
Tak isto ked sa pozriem na svoj zivot tak za nejake 3 roky sa tolko krat zmenili moje preferencie a naroky na byvanie, ze by som si asi trieskal hlavu, ked by som si nieco objednal a teraz sa tam mal nastahovat.
toto budes riesit permanentne .. vzdy najdes XY drobnosti, ktore budes chciet zmenit aj na umiestneni nabytku, nieto este v byte ..

Quote:
Ak budete oponovat cenovou vyhodonostou kupy dopredu, aj ta je teraz otazna, kedze to vyzera ze vela bytov vo VG ci III veziach zostane prazdnych alebo bude napredaj a cenovo sa mozu dostat na uroven predpredaja.
teraz sa sice situacia dost lame .. ale moj oblubeny priklad je karlovenske rameno, ktore zacinalo na 38 tisic skk / m2 .. alebo projekt na dunajskej, ktory bol od 40 tisic skk /m2 .. keby si sa rozhodoval doteraz, tak to proste nekupis .. a budes si len trieskat hlavu

zle su na tom co kupovali od leta 2007 do leta 2008 .. ti maju fakt smolu

co sa tyka inak kupovania .. tak radsej cez sukromnu inzerciu a mimo realitiek .. pointa ? do realitiek sa obycajne dostanu uz len "zle" nehnutelnosti .. tie dobre sa uz aj v realitkach rozchytaju "podpultovo" skorej .. a hlavne netreba stresovat.. kupa bytu potrebuje cas ..

zmluvy nechart kontrolovat pravnikovy, inak sa clovek moze dostat do problemov ... este detailnejsie si prejist zmluvu od banky na hypo, kde moze byt dost zakernych veci ..

snazit sa maximalizovat vlastny kapital a minimalizovat hypo uver .. maximalizovat splatku istiny a minilalizovat splatku uroku .. nechat si vypocitat od banky vysku istiny po 5 10 a 15 rokoch splacania ..
aquila no está en línea   Reply With Quote
Old February 2nd, 2009, 07:15 PM   #47
quama
Registered User

quama's Avatar

Likes (Received): 3068

Quote:
Originally Posted by default View Post
Ja myslim ze od developera sa dnes nakupovat velmi neoplati.

no ono sa mozno neoplati ani kupovat byty v 3 veziach...
quama no está en línea   Reply With Quote
Old February 13th, 2009, 01:18 PM   #48
mircik
Registered User

Likes (Received): 0

ja len doplnim dalsie 2 novostavby (konkretne nadstavby)

Nadstavba Sibírska
Nadstavba Ovručská

snad v povodnom zozname nie su. Inak skvela praca Default
mircik no está en línea   Reply With Quote
Old February 13th, 2009, 02:45 PM   #49
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 4898

tu druhu nadstavbu by som ako neodporucal nikomu a uz vobec nie za cenu skoro 2000 euro /m2 .. vsak to je pri depe a zeleznici ..
aquila no está en línea   Reply With Quote
Old April 15th, 2009, 04:21 PM   #50
mircik
Registered User

dalsi projekt

Bytový dom Osuského

ceny tesne nad 50.000 SKK za stvorec s DPH, vratane standartu, garazove statie 360.000 SKK.
Old April 15th, 2009, 09:43 PM   #51
Chuck1919
Registered User

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by aquila View Post
tu druhu nadstavbu by som ako neodporucal nikomu a uz vobec nie za cenu skoro 2000 euro /m2 .. vsak to je pri depe a zeleznici ..
Si si isty?
Chuck1919 no está en línea   Reply With Quote
Old April 15th, 2009, 09:46 PM   #52
Chuck1919
Registered User

Nie priamo v BA, ale zaujimave Bytový dom Sv.Jur. Zufala webka, ale cena v inzeratoch okolo 1850€/m2 aj s DPH a parkovacie miesta v cene.
Old April 15th, 2009, 11:33 PM   #53
Sukino
Registered User

Sukino's Avatar

Likes (Received): 3521

Anything above €1500 is retarded.
Old April 16th, 2009, 09:31 AM   #54
mircik
Registered User

Quote:
Originally Posted by Chuck1919 View Post
Nie priamo v BA, ale zaujimave Bytový dom Sv.Jur. Zufala webka, ale cena v inzeratoch okolo 1850€/m2 aj s DPH a parkovacie miesta v cene.
volne su tam len tie velkoplosne byty za ceny od 6,5 do 7,7 mega... Podla mna je to total nepredajne. Za 3 mega kupis v tej lokalite krasny pozemok a za 4 mega mas barak jak lusk.

Last edited by mircik; April 16th, 2009 at 10:25 AM.
Old April 16th, 2009, 10:17 AM   #55
Chuck1919
Registered User

Quote:
Originally Posted by mircik View Post
volne su tam len tie velkoplosne byty za ceny od 7,5 do 9 mega... Podla mna je to total nepredajne. Za 3 mega kupis v tej lokalite krasny pozemok a za 4 mega mas barak jak lusk.
Volal som tam dohodol som si obhliadku dam potom koment, vraj napriamo urobia inu cenu. SOm zatazeny na Jur tak sa pojdem pozret:-)
Old April 16th, 2009, 10:25 AM   #56
mircik
Registered User

Quote:
Volal som tam dohodol som si obhliadku dam potom koment, vraj napriamo urobia inu cenu. SOm zatazeny na Jur tak sa pojdem pozret:-)
jasne urcite daj vediet, aku zlavu budu ochotni dat :-) Inak predava to Reb, cenu v povodnom poste som prestrelil, idem to upravit. Ale nie je iste, ci je cena s alebo bez DPH.

http://www.reality.sk/zakazka/0973-0...-real-partners
Old April 16th, 2009, 01:08 PM   #57
charonme
Registered User

charonme's Avatar

Likes (Received): 2

retarded 1500eur

Quote:
Originally Posted by Sukino View Post
Anything above €1500 is retarded.
paying? sure! asking? well...
charonme no está en línea   Reply With Quote
Old April 18th, 2009, 04:39 PM   #58
Chuck1919
Registered User

Quote:
Originally Posted by mircik View Post
jasne urcite daj vediet, aku zlavu budu ochotni dat :-) Inak predava to Reb, cenu v povodnom poste som prestrelil, idem to upravit. Ale nie je iste, ci je cena s alebo bez DPH.

http://www.reality.sk/zakazka/0973-0...-real-partners
Bol som, a vratil som sa prijemne prekvapeny, nemali problem s obhliadkou v sobotu doobeda, dom je skolaudovany a dokonceny podla mna tak na 95% (chyba vysadba v zahrade, pristresok pri vchode, schranky), mam rad strohu architekturu dom sa mi paci aj z tohto hladiska (nemal som fotak sakra), na nase pomery velmi pekne ciste prevedenie, hlinikove okna, podlahovka, super pekne kupelky, jedina chyba, ze uz su naozaj len tie velke byty. Ale ponuku som dostal dobru (200eciek dole). Takze uz najst len kupca na trojizbak v Dubravke a mam nad cim rozmyslat Len ci dostane 15Otis € za ten stary byt

Jaaj a este dolezita vec, v dome je len sedem!!! bytov a ma svoj vlastny velky dvor (kto ma decka oceni)
Old April 18th, 2009, 07:58 PM   #59
Aan
Beijing, China

Aan's Avatar

Likes (Received): 197

Quote:
Bol som, a vratil som sa prijemne prekvapeny, nemali problem s obhliadkou v sobotu doobeda, dom je skolaudovany a dokonceny podla mna tak na 95% (chyba vysadba v zahrade, pristresok pri vchode, schranky), mam rad strohu architekturu dom sa mi paci aj z tohto hladiska (nemal som fotak sakra), na nase pomery velmi pekne ciste prevedenie, hlinikove okna, podlahovka, super pekne kupelky, jedina chyba, ze uz su naozaj len tie velke byty. Ale ponuku som dostal dobru (200eciek dole). Takze uz najst len kupca na trojizbak v Dubravke a mam nad cim rozmyslat Len ci dostane 15Otis € za ten stary byt

Jaaj a este dolezita vec, v dome je len sedem!!! bytov a ma svoj vlastny velky dvor (kto ma decka oceni)
150tis za stary 3i v dubravke by dal len blazon ked si za tolko moze kupit novy byt v 3 veziach v civilizacii a nie dubravke, realita dnes je skor polovica tej sumy, aj to by mal byt este pomerne rad ak to niekto kupi

EDIT: inak kupovat nejaky 5i byt za 250 v svatom juri, tak to akoze fakt no comment, ked za tie prachy nie je problem ani priamo v BA event. za menej postavit porovnatelny barak blizsie k BA, nepochopim ludi co su to ochotni vyvalit za byt mimo BA, kedze to nie je ani lacnejsie ako v BA, ani to nie je priamo v BA a ani tam nie je sukromie ako v RD
Aan no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2009, 08:14 AM   #60
Chuck1919
Registered User

Quote:
Originally Posted by Aan View Post
150tis za stary 3i v dubravke by dal len blazon ked si za tolko moze kupit novy byt v 3 veziach v civilizacii a nie dubravke, realita dnes je skor polovica tej sumy, aj to by mal byt este pomerne rad ak to niekto kupi

EDIT: inak kupovat nejaky 5i byt za 250 v svatom juri, tak to akoze fakt no comment, ked za tie prachy nie je problem ani priamo v BA event. za menej postavit porovnatelny barak blizsie k BA, nepochopim ludi co su to ochotni vyvalit za byt mimo BA, kedze to nie je ani lacnejsie ako v BA, ani to nie je priamo v BA a ani tam nie je sukromie ako v RD
Tych 150tis za Dubravku bol vtip, este som tam drbol aj smajlika, nabuduce specialne pre Teba dam aj uvodzovky, pre mna je byt v Jure, Modre alebo v Pezinku zaujimavejsi ako v centre BA. A vies ja projektujem a presne viem aka tortura je stavba rodinneho domu a preto sa mi do toho nechce, takze keby som mal dnes k dispozicii peniaze, pre mna by presne taky 5izb v Jure za tie prachy stal. Nepresviedcam Ta, len Ti vysvetlujem, preco sa mi to paci.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules