[Bratislava] Kúpa bytu - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 25 votes, 5.00 average.
Old May 22nd, 2009, 09:31 AM   #81
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Likes (Received): 34

v pondelok sme isli cez patronku tristrvte hodinu tak neviem
zuzana no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 22nd, 2009, 01:31 PM   #82
hurahura
urban voyer

Likes (Received): 19

treba jazdit cez tunel. ja davam od noveho mosta po lozorno za 15 - 17 min. a to plus minus predpisovou rychlostou.

-------------

mate niekto nahodou nejaky hot dobry tip na 4 - 5 i byt /100- 130m2/ . Kriteria su hlavne mensi projekt /teda nie 3 veze a podobne obludy/, park a dobra infrastrukura blizko.... a hlavne normalna dobra dispozicia /nie mezonet/ ???
nemusi byt uplna novostavba. ale zase ani nie nadstavba bez vytahu....
hurahura no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2009, 01:59 PM   #83
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 4903

zuzi: mno to som na patronke uz ozaj dlho nezazil ale predtym furt ale moze sa stat vid ked je odstavena co i len jedna rura pri udrzbe cez vikend ake divy to narobi ..

kazdopadne je to furt lepsie ako na vychodnej strane mesta

hurahura: taky je teraz ozaj problem zohnat .. dobre riesene 3i este ako tak.. ale 4i alebo nebodaj 5i je dost problem najist.. myslim dobre dispozicne rieseny .. ked sa priznam riesim vyhladovo podobny "investicny problem"
aquila no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 22nd, 2009, 02:26 PM   #84
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Quote:
Originally Posted by hurahura View Post
treba jazdit cez tunel. ja davam od noveho mosta po lozorno za 15 - 17 min. a to plus minus predpisovou rychlostou.

-------------

mate niekto nahodou nejaky hot dobry tip na 4 - 5 i byt /100- 130m2/ . Kriteria su hlavne mensi projekt /teda nie 3 veze a podobne obludy/, park a dobra infrastrukura blizko.... a hlavne normalna dobra dispozicia /nie mezonet/ ???
nemusi byt uplna novostavba. ale zase ani nie nadstavba bez vytahu....
ked sa cestou potrebujes zastavit v tescu ci nebodaj v nemocnici na kramaroch, tak sa cez tunel akosi ist neda
Old May 22nd, 2009, 02:28 PM   #85
aquila

aquila's Avatar

kramare, kramare.. to mali dovno predat a dostavat razsochy .. radsej 4 miliardy na novy komplext STV a SRo .. ale to sme uz hoodne OT ..
Old July 2nd, 2009, 02:13 PM   #86
mircik
Registered User

Likes (Received): 0

.

myslim, ze tento projekt v Raci tu spomenuty nie je...

Zlaté krídlo

Zial, ceny su uplne prekvapivo boomove, ergo dnes totalne nepredajne.. podla cennika je zo vsetkych dostupnych bytov v ramci prvej etapy rezervovany 1 byt, predany ziaden.
Chceli by cca 70.000 SKK za stvorec v standarte.
mircik no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2009, 07:27 PM   #87
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Likes (Received): 173

OMG sa to tvari ako na hradnom kopci, to v zivote nepredaju
Old July 2nd, 2009, 09:23 PM   #88
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 1727

Aké majú mladí možnosti získať vlastné "hniezdo"?

http://www.ta3.com/sk/relacie/9_laby...lastne-hniezdo
marish no está en línea   Reply With Quote
Old July 8th, 2009, 04:44 PM   #89
historik
Registered User

Likes (Received): 6

Ako je to s nájomným???

Neviem kam s tým, takže to dávam sem:

Ak sa skolauduje bytový dom a predá sa len časť bytov, kto platí nájomné za tie nepredané - príspevky do fondu, na údržbu, výťah a podobne?
historik no está en línea   Reply With Quote
Old July 8th, 2009, 05:02 PM   #90
aquila

aquila's Avatar

mal by to robit developer .. v nasom pripade to tak bolo, ze do fondu oprav platil za nepredane byty on ..
Old July 8th, 2009, 05:07 PM   #91
kapibara
Registered User

kapibara's Avatar

Likes (Received): 484

Ano, lenze developer je tak mudry, sikovny a vsetkymi mastami mazany, ze uzavrie zmluvu so spriatelenou spravcovskou firmou, ktora tieto naklady sikovne rozhodi medzi byvajucich a preto aj maju taketo pecky vo Vienna Gate alebo v Troch veziach.
kapibara no está en línea   Reply With Quote
Old July 8th, 2009, 05:23 PM   #92
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Likes (Received): 173

presne tak sa to robi
Old July 8th, 2009, 06:02 PM   #93
aquila

aquila's Avatar

to je uz druha vec, ze na akej cene sa dohodnu na m2 so spravcovskou.. inak v tomto je trosku problem, ze v podstate medzi spravcovskymi spolocnostami fakticky neexistuje konkurencia ..
Old July 8th, 2009, 07:58 PM   #94
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Quote:
Originally Posted by aquila View Post
to je uz druha vec, ze na akej cene sa dohodnu na m2 so spravcovskou.. inak v tomto je trosku problem, ze v podstate medzi spravcovskymi spolocnostami fakticky neexistuje konkurencia ..
no, ale sikovni obyvatelia si napriklad po dvoch rokoch odhlasuju zrusenie spravcovskej spolocnosti a vypisu konkurz na novu obcas to vyjde akurat este sme nedostali nove zalohove predpisy.
Old July 8th, 2009, 08:33 PM   #95
aquila

aquila's Avatar

to je este lepsie len potom robia problemy s prevodom fondu oprav .. btw. my sme vyberali podla vymerov .. v cenach na m2 uzitkovej plochy ..

pripadne spolocenstvo vlastnikov, len tam treba niekoho co sa o to bude starat..
Old July 16th, 2009, 04:09 PM   #96
kapibara
Registered User

kapibara's Avatar

Pokracovanie debaty z Jegeho aleje.

Samozrejme, ze buduci majitelia musia plakat od jedu, ze taketo standardy v spolocnych priestoroch si nepredstavovali. Ale vsetci sa vtedy pri kupe novostavby riadili podla uz hotovych standardov v novostavbach, ktore boli vtedy vyssie. ( bavime sa o obdobi 2 roky a viac ).
A kedze spolocne priestory niesu popisane v zmluvach, developer si na poslednu chvilu tieto veci moze zmenit podla toho, ako mu postupuje predaj. A kedze sa predaj zastavil, tak sa setri uplne na vsetkom. Ja tiez v tomto obvinujem developerov. Ale zaroven spolucitim s buducimi majitelmi JA, ( a nielen s nimi ), lebo za posledny rok sa musi kazdy citit podvedeny, vzhladom k cene za aku to kupil a tym, ze ceny zacali klesat. A ked im zacne kazdy na 3 strany pisat o tom, ze je lepsi petrzalsky panelak ako ich novostavba, tak to je pre nich hrozne.
Old July 16th, 2009, 04:18 PM   #97
mircik
Registered User

Likes (Received): 0

takto nejako som to aj myslel... zial najabsurdnejsie je prave to, ze vobec mozeme Jegeho Alej porovnavat s nejakym panelakom (zatial len podla fotiek spolocnych priestorov, vnutorny standart a kvalitu prace sme este nevideli), pricom za svtvorec v JA chcu 2.000 eur, a v panelaku sa sa zohnat za 1.300 eur.. navyse, ak z toho panelaku a jeho spolocnych priestorov ma clovek lepsi pocit...
.
treba to tym nenazrancom spocitat a dookola o tom pisat, nech ludia prestanu byt taki nenarocni a za obrovske sumy dostanu aspon slusnu kvalitu, ked uz nie nadstandart, ako je to bezne vonku.
mircik no está en línea   Reply With Quote
Old July 16th, 2009, 04:48 PM   #98
kaxno
railfan

kaxno's Avatar

Likes (Received): 443

Ja tiez pridam svoju trosku:

Je sice pravda ze JA nieje ziadne terno, priestory su vsak stale spinave, zapratane od bordelu.
Otazne je, aky standard sa vyzaduje v spolocnych pristoroch v takejto stavbe ? Co mozem povedat za seba, tak najlepsie na mna posobia III. veze, kde je polozena pekna podlaha, ktora spravi dost a neonky su umiestnene na bocnych stenach, co vytvara zaujimavejsi efekt.

Mna napriklad dost sklamala VG. Otrasne zelene linoleum (ked uz lino, ale preco ta farba ????), ziadny prisun denneho svetla (v tomto ma JA vyhodu). Proste je to strasny nesulad kvality. Clovek vidi z vonka (podla mna) kvalitne prevedenu stavbu (aj ked na nej sa tiez setrilo, namiesto 4 odtienov claddingu na viziach boli pouzite len dva), ked vsak vojde cez relativne reprezentantivne vstupne priestory (zatial zyvajuce prazdnotou) k vytahom, uvidi pekne, nerezove vytahy a na podlahe strasne zelene lino. Ked clovek vystupi z moderneho vytahu (aktualne permanentne spinaveho) do rovnako zelenej chodby, je sklamany. Efekt sa opakuje aj na chodbach, kde je opat strasne lino (toto je vsade, aj na chodbach v obchodnej pasazi (toto uz vazne nechape. Stropy su realizovane kazetovym sposobom, z dovodu ze su pod nimi realizovane vsetky rozvody (stastny system, pre pripad buducich oprav su lahko pristupne). Co vsak nechapem, preco tam nedali nejake integrovane svietidla, ale tiez neonky (o generaciu modernejsi typ ako v JA). Voci bielym vchodovym dveram z principu nic nemam, posobi to sice trosku nemocnicne, ale budiz. Skor ma mrzi ze sa nepouzila nejaka farba, na nater chodieb (ozivilo by to priestor).
Ked uz clovek vojde do bytu, tak vacsina ludi co ma bola pozriet je spokojna, rovnako aj ja. Byt je prevedeny kvalitne (relativne), po zariadeni vypada este lepsie nez v predstavach (kazdopadne videl som aj v ramci VG byty, za ktore by som "nechcel ani zadarmo", aj co sa tyka dispozicie, aj co sa tyka kvality prevedenia.
Je tam sice par detailov, ktore "by som spravil inak", ale tak clovek nie je z principu nikdy spokojny, kym si to nepostavi uplne podla seba.

JA rovnako nie je az taky zly projekt (je sice masovy, ale tak to prameni z povahy "slovenskeho developmentu") rovnako na nom vsak nie su dotiahnute detaily (ako takmer na nicom na SK, ostatne).
Rovnako kvalita je otazna (ako referencny priklad dam ukazkovy stav Obchodnej ulice 2 roky po rekonstrukcii), nakolko im tesne po odstraneni lesenia zatielkla jedna fasada. Dost sa bojim aj omietky, ktora ma tendenciu vypadat po par rokoch otrasne.

Co by ma pri tom projekte mrzelo najviac, je hlavne strasny vyhlad smerom na stavenisko Residence Tower a eventualne problemy s parkovanim v okoli stavby (vzdy lepsie ako v pripade VG, ktora ma 0 (ano dobre citate, slovom nula) oficialne vyznacenych parkovacich miest na povrchu. To ze tam je "obsluzna komunikacia" s vyznacenym zakazom vjazdu je druha vec, aktualne je z nej parkovisko. Kedze system na parkovanie pre navstevnikov v podzemnych garazach nefunguje (tieto budu dvojurovnove, cast pre navstevnikov OC s obmedzenou casovou platnostou a cast pre majitelov, oddelena dalsou rampou). Tak ako to je v Poluse / Tatracentre.

Vzdy su tam detaily. Ked sa ale vratime k JA a k spolocnym priestorom, ja by som cestu videl v tom, ze seriozny developer by mal vopred komunikovat aj zariadenie / prevedenie spolocnych priestorov. V tomto boli najferovejsie III. veze, ktore propagovali aj vizual spolocnych priestorov a tento viac-menej aj dodrzali. Napriek tomu ze sa jedna o masovy projekt, s odstupom casu ma trosku mrzi ze som uprednostnil VG (nehovoriac o tom ze by som to mal teraz na skok do prace ). Vo VG som spokojny, ale aktualne sa mi 3 veze pacia viac.

Last edited by kaxno; July 16th, 2009 at 04:55 PM.
kaxno no está en línea   Reply With Quote
Old July 16th, 2009, 04:53 PM   #99
kapibara
Registered User

kapibara's Avatar

Ja by som ludom doporucovala kupovat uz postavene byty a nikdy nie na zaklade vizualizacii. Sama som to urobila a velmi to lutujem.

A to, ci sidliskovy panelak alebo novostavba, to uz nech kazdy rozhodne podla svojich priorit. Zatial je velmi skoro hovorit o tom ci v JA sa bude byvat tak isto ako v panelaku. Mozno su byty prefektne odhlucnene, boli pouzite kvalitne materialy, budu za 5 minut v centre, Residence Tower im nebude tienit, kedze nebude...
Budu mat mozno skarede chodby s neonkami, ale budu si tam spokojne zit. A tie chodby bude ich jediny problem.

Ja by som rada pocula nazor niekoho, kto zil aj v panelaku aj v novostavbe, ci naozaj je to to iste. Ci sa v novostavbach tiez vsetko tak ozyva ako v panelaku.

Do developerov treba rypat, to suhlasim, lebo su to obrovske potvory. Aj ludom treba otvarat oci, aj preto to tu pisem.
Old July 16th, 2009, 05:10 PM   #100
kaxno
railfan

kaxno's Avatar

Likes (Received): 443

Quote:
Originally Posted by kapibara View Post

Ja by som rada pocula nazor niekoho, kto zil aj v panelaku aj v novostavbe, ci naozaj je to to iste. Ci sa v novostavbach tiez vsetko tak ozyva ako v panelaku.
Ja som za svoj kratky zivot zil aj v 50 rocnom baraku, postavenom po vojne (mala bytovka, 2 vchody, 3 poschodia, 2 byty na poschodi (2i, avsak so samostatnou halou, kuchynou, satnikom a vymerou takmer 90 m2).
Dom nebol zatepleny, byt bol hore pod strechou cize v nom bola dost zima (aj po vymene okien). Chceli sme odkupit strechu a nadstavit, avsak susedia odmietli, tak sme rezignovali.

Doma, byvame v 6 rocnej novostavbe, 4 vchodovy dom, 3 byty na poschodi, celkovo 6 poschodi. Dom je extremne odflaknuty, jedine stastie je ze sme kupili holobyt, a dorobili vsetko vo vlastnej rezii (co zvysilo cenu bytu takmer o 40% ale stalo to za to). Pocas prevadzky sa minulo dost vela penazi z fondu oprav na dodatocne zateplenie steny, kde zateplenie chybalo (proste ho tam nedali), opravy kotolne (na ktoru platila len 2 rocna zaruka a po 3 rokoch odisla) a pod. V dome sa byva fajn, az na to ze 2 vchody ma vo vlastnictve mesto a prenajima to "socialnym pripadom" = deti ako smeti, hluk, bordel, neucta k vlastnictvu. Inak je to byvanie na kraji mesta, kde je vecer uzasny klud. Ozyva sa tam rovnako ako v panelaku (je to tehla).

V BA som byval 4 roky na panelovom intraku (bol to intrak, co Vam poviem) a pak na private v panelaku (jediny typ svojho druhu, na Trnavskej, oproti Kauflandu). Dost zvlastny panelak, velke byty, kvalitne prevedene spolocne priestory (schodisko z pohladoveho betonu), okna smerom do ulice mali 3 ite zasklenie s tlmenim hluku. Pocut tam bolo menej ako u nas doma (subjektivny pocit).

Teraz byvam vo VG, kde nie je pocut viac menej nic (najviac hluku prenika z chodby, avsak to ma az tak netrapi). Hluk vsak neviem posudit, kedze ani jeden so mnou susediacich bytov nie je predany, rovnako ani pod, a nado-mnou nie je obyvany. Co sa kvality tyka, som spokojny, sklamali ma spolocne priestory (nie su zle, ale cakal som viac). Tolko moje skusenosti.

Najlepsie byvanie bol prvy pripad, prezil som tam detstvo a keby sa nam podarilo zrealizovat plan s nadstavbou a rozsirenim na mezonet, tak odtial asi neodideme (hned v tesnej blizkosti bol les, tenisove kurty, teraz je tam aj OC, do centra bolo 10 min peso a mali sme tam (aj mame) 2 garaze.

Aktualne zvazujeme stahovanie v ramci TN, do mensej bytovky, sukromneho charakteru (co najblizsie k centru), pripadne stavbu vlastneho RD (tiez len v uzsom mestskom centre).
kaxno no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules