Interiéry, dizajn a dispozície - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko » Bratislava | Košice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 28th, 2009, 12:21 AM   #41
eminencia
112

eminencia's Avatar

Likes (Received): 4

Ako prepáč Milan, nechcem sa ťa dotknúť, ale napríklad tieto kúpeľky sú podľa mňa typickým prejavom gýču tzv. podnikateľského baroka a majú skôr ukázať že na to mám než že by sa jednalo skutočne o výtvarne a architektonicky hodnotné riešenie.
eminencia no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 28th, 2009, 01:26 AM   #42
Joey_T
Registered User

Joey_T's Avatar

Likes (Received): 1

Gýč - presne toto slovo ma napadlo tiež. Tá vaňa a jej uloženie je ešte celkom OK, ale pri takomto spôsobe by som už volil niečo iné ako štandardnú vaňu, trošku väčšiu, ako klasická rohová. Tie stĺpy by som si ale asi odpustil. Zvyšok je totálne prepísknuté, ten luster, záclony... Mám rád priestor a vzdušnosť, ale také mrhanie priestorom, ako pri tom umývadle by som nechcel ani keby som zarábal státisíce mesačne a mal dom veľkosti palácu. Tiež tá 110 metrová kúpeľňa na predchádzajúcej strane je už na zamyslenie...
Joey_T no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2009, 03:39 AM   #43
zaq-
BANNED

Likes (Received): 741

Quote:
Originally Posted by eminencia View Post

Ako prepáč Milan, nechcem sa ťa dotknúť, ale napríklad tieto kúpeľky sú podľa mňa typickým prejavom gýču tzv. podnikateľského baroka a majú skôr ukázať že na to mám než že by sa jednalo skutočne o výtvarne a architektonicky hodnotné riešenie.

Preco by si sa ma mal dotkut?

Ja som to nenavrhoval, iba realizoval.

Quote:
Originally Posted by Joey_T View Post
Gýč - presne toto slovo ma napadlo tiež. Tá vaňa a jej uloženie je ešte celkom OK, ale pri takomto spôsobe by som už volil niečo iné ako štandardnú vaňu, trošku väčšiu, ako klasická rohová. Tie stĺpy by som si ale asi odpustil. Zvyšok je totálne prepísknuté, ten luster, záclony... Mám rád priestor a vzdušnosť, ale také mrhanie priestorom, ako pri tom umývadle by som nechcel ani keby som zarábal státisíce mesačne a mal dom veľkosti palácu. Tiež tá 110 metrová kúpeľňa na predchádzajúcej strane je už na zamyslenie...
Ta vana je tam z dizajnerskeho hladiska neuveritelne nevhodna, je to jediny neprirodny material v celej kupelni.
Rozhodne tam mala ist mramorova.

A k tomu ostatnemu:
nie je to gyc, iba nase nechapanie cudzej kultury.
Anglicke a v mensej podobe aj Irske mesta charakterizuje ich stary tehlickovy styl. Bohate a velke domy boli pocas staroci stavane v rozlicnych starych slohoch, ci uz to bol viktoriansky, georgiansky, kolonialny, alebo mnohe ine.

Keby si chcel postavit v tom prostredi moderny velky dom, bola by to past na oko, nedostal by si na to ani povolenie.

Tie ich mesta a styl su stovky rokov stare a oni tie tradicie stale dodrziavaju.
Materialy, ktore pouzivaju su prirodne, tie ich interiery prisne nadvazuju na predosle.

Gycom sa to da nazvat u nas, tak isto, ako ta nasa ,,podnikatelske baroko'' vystavba.
A to preto, lebo su to koncepcne nezmyselne domy, ktore spajaju tisice nesuvisiacich prvkov zo vsetkych obdobi, su umiestnene v prostredi, kde sa nehodia a nemaju co doplnit, nie je tam ziadna podobna tradicia predtym.

Pokial v ich pripade ide o prisne dodrziavanie okolitej vystavby a tradicie, v nasom pripade ide o gyc, pretoze okolie je uplne ine, tak isto, ako nasa tradicia.

Ten dom, z ktoreho su tie dve fotky, je obrovsky, ma 9 kupelni a vyzera vynikajuco.
Nemam fotky exterieru, ale zajtra ti tu mozem postnut dalsie fotky interieru.
zaq- no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 28th, 2009, 04:59 AM   #44
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Likes (Received): 37

Quote:
Originally Posted by eminencia View Post
Ja ak môžem zhodnotiť tento vodný kút:

- priestorovo je to vinikajúco skvelé. Podľa mňa by sme nemali zabúdať, že komunistické panelákové kúpelky, hoc majú pekné tapety, je to temno. Dnes, v čase intenzívnych analýz exoplanét nemôžme považovať za štandard kúpelku veľkú 3x2 (alebo 0.9x0.7) m.

- Stĺpy sú v pohode, prídu mi antické. Podľa mňa celkovo kazí dojem tá umelá vaňa. A samozrejme aj tie moderné strieborné kohútiky, toby chcelo vymeniť za niečo bliššie k tomu kameňu. Možno by to skôr chcelo nejaké dobovejšie prvky, ..., Archimedov komplexný parný vodomet

Ale aj tak by som takú vaňu chcel radšej, akú mám teraz.

Last edited by futuros; October 28th, 2009 at 05:05 AM.
futuros no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2009, 10:10 AM   #45
kaxno
railfan

kaxno's Avatar

Likes (Received): 443

Inak, ak mozem, co sa tyka kupelni, tak pre mna je vrchol nieco taketo. To je kupelna aku by som chcel mat a to co mi v nasich developerskych projektoch chyba. Vana pod oknom

Inak krasny priklad modernej, funkcnej a pritom extremne elegantnej kupelne.
Inak myslim ze "vyhlad" Vam napovie, kde to spachali

Inak peky priklad "Slovakmi zdevelopovanej kupelne" je kupelna v zorovom mezonete III. vezi (nechce sa mi teraz piplat s pridavanim fotiek, ale keby sa niekomu chce, budem povdacny)

Last edited by kaxno; October 28th, 2009 at 10:22 AM.
kaxno no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2009, 10:43 AM   #46
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Likes (Received): 34

Quote:
Originally Posted by kaxno View Post
Inak, ak mozem, co sa tyka kupelni, tak pre mna je vrchol nieco taketo. To je kupelna aku by som chcel mat a to co mi v nasich developerskych projektoch chyba. Vana pod oknom

Inak krasny priklad modernej, funkcnej a pritom extremne elegantnej kupelne.

Inak peky priklad "Slovakmi zdevelopovanej kupelne" je kupelna v zorovom mezonete III. vezi (nechce sa mi teraz piplat s pridavanim fotiek, ale keby sa niekomu chce, budem povdacny)
akurat to by chcelo antikalkovu upravu na to sklo, alebo upratovacku, co ti ho po kazdom kupani umyje. Pri takomto umiestneni by som uz asi dala kohutik tak, aby si tam mohli sadnut oproti sebe dvaja ludia - tzn na dlhsiu stranu vane. kombinacia styroch materialov je uz trosku vela - drevo a tri typy kamena. a v tomto pripade urcite nechyba v tej kupelni sprchovaci kut. A oplati sa to naozaj pri takejto vyske, kde ti nehrozi, ze ta budu pozorovat susedia, alebo si budes zatahovat roletu, cim prides o zelany efekt. Inac toto mi pripada skor ako hotelova kupelna.

Last edited by zuzana; October 28th, 2009 at 10:49 AM.
zuzana no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2009, 10:59 AM   #47
kaxno
railfan

kaxno's Avatar

Likes (Received): 443

Quote:
Originally Posted by zuzana View Post
Inac toto mi pripada skor ako hotelova kupelna.
Ano, uznavam, ze to nie je najpraktickejsie riesenie, ale tak clovek sa nekupe kazdy den. Samozrejme, v uvedenej kupelni je aj sprcha.
Btw, ked ma clovek na takyto byt/kupelnu/vyhlad, tak ma aj na to cistenie

Inak s tym hotelom mas pravdu, je to Jumeirah Emirates Towers v Dubaji.

Last edited by kaxno; October 28th, 2009 at 11:10 AM.
kaxno no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2009, 11:24 AM   #48
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Quote:
Originally Posted by zaq- View Post
Ach ta jesitnost.
isteze som jesitna ty nie?

Quote:
Zuzi, prezradim ti tajomstvo, normalnu priemernu kupelku si moze navrhnut uplne kazdy a je to praca pre kazdeho od veku 15+.
no ano, ale nie kazdy ma k dispozicii kupelnu 3x3 metre Stretla som sa pri rekonstrukciach s kupelnami, ktore mali 2,25m2:

Quote:
K tej tvojej funkcnosti:

mam za sebou vyse 500 kupeliek a prezradim ti, co plati na 90% z nich:

- zakaznik sa rozhoduje, co chce v kupelni mat, vacsinou je to vana/sprchovy kut(zriedkakedy obidve veci naraz, zalezi na velkosti kupelne), umyvadlo, radiator, WC, popripade bidet, zrkadlo a nakoniec nejaky odkladaci priestor. A zabudol som, u nas je to aj pracka, ktoru by som ja, osobne, ale do kupelne nikdy nepouzil. Takze ty, pri navrhu kupelne mas jasne stanoveny pocet veci, ktore musis do kupelne dat

- na usporiadanie vsetkych tychto veci mas 4 obvodove steny, obcas sa najde vyklenok

- na jednej z tychto obvodovych stien mas vstupne dvere, ktore ti po otvoreni dovnutra vytvaraju jeden mrtvy roh a tym padom zaberaju vacsiu cast steny

- tym sa znizil tvoj pocet pouzitelnych stien na 3, s dvoma, maximalne troma pouzitelnymi rohmi.

- vanu/sprchovy kut umiestnujes ako prvu a v 99% pripadoch ju umiestnis na protilahlu stenu oproti vchodu, ak pouzijes obidve veci, zaberies 2 rohy z tvojich pouzitelnych 3

- ostava ti umyvadlo, WC, bidet, radiator

- k dispozicii mas max. 2 steny a 2 rohy, popripade pol steny pri dverach, alebo vani

- v tomto okamziku si uz dostatocne obmedzovana prietorom a snazis sa tie veci ulozit tak, aby si sa mohla medzi nimi pohybovat a aby si tie veci dokazali plnit svoju funkciu - otvarat dvere do sprchoveho kuta, mat dostatok miesta na sedenie na WC a pred umyvadlom
Keby existoval len jeden druh vane, jeden druh sprchovacieho kuta a jeden druh umyvadla, tak by to mozno platilo. Lenze ako architekt mozem klientovi usetrit priestor, ked mu zvolim taku kombinaciu predmetov, a take ich umiestnenie, ze ziska maximalne pohodlie, a napriklad nepreskakuje zachod ked sa chce dostat do sprchovacieho kuta, ako v hore uvedenom pripade. cim viac priesotru usetrim, tym viac priestoru je aj na doplnky, kupelnovy nabytok, rebrikovy radiator, kos na spinave pradlo a aj pracku - ked je kuchyna spojena s obyvackou, pracka v kuchyni je dost velka otrava. Okrem toho, ked navrhujem kuchynu, snazim sa ju maximalne vyuzit, a v typickych slovenskych kuchyniach ti napriklad pracka obmedzuje umiestnenie umyvacky riadu a podobne.
A ani nepocitam, kolkokrat sa sa stalo, ze klient ziadal najucelnejsie riesenie, ale obklady si v zmysle ceny a zauzitych tradicii vybral napriklad v baumaxe, a s "imidzom luxusu" som sa mohla rozlucit. U nas takyto charakter vyzaduju od navrhy viac hotely, pripadne administrativne centra, ako standardni klienti - ak teda nepocitam medzi standardnych klientov euroveu a riverpark.
Katastrofou je, ze ked si objednavas nadstandard v kupelnovom studiu pre kupovany byt, neberu ta na vedomie, pokial nie si ochotny za ten nadstandard priplatit viac ako 15000 euro - a ked mas kupelnu 5m2, je to naozaj smiesne, obkladat si ju mramorom, travertinom alebo nebodaj onyxom.
tu je jedna kupelna, ktoru som robila ako novu kupelnu v starom dome, kde si mladi prerabali prizemie na byt. Malicke priestory, nakoniec sa pracka zmestila do niky v kupelni a usetrilo sa miesto v kuchyni, ktora je rovnako malicka. Stale zostal komfort samostatneho WC. Robila som to na dialku cez internet. Obklad som nejaky doporucila, nakoniec si vybrali nieco uplne ine, takz eto zverejnovat nebudem.

Old October 28th, 2009, 11:38 AM   #49
zuzana
AA

zuzana's Avatar

v tomto pripade by napriklad ani obklad nezachranil to, ze na podlahe musi byt schod. http://www.reality.sk/zakazka/0996-002126/
Old October 28th, 2009, 01:23 PM   #50
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Likes (Received): 173

Tato kutica v Duohouse ma kupelnu o vymere 2,71 m2 a tusim tam nie je ani sprchovy kut. Rozmyslam ze pre koho je to urcene?

Old October 28th, 2009, 01:33 PM   #51
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Quote:
Ach ta jesitnost.

Zuzi, prezradim ti tajomstvo, normalnu priemernu kupelku si moze navrhnut uplne kazdy a je to praca pre kazdeho od veku 15+.

K tej tvojej funkcnosti:

mam za sebou vyse 500 kupeliek a prezradim ti, co plati na 90% z nich:

- zakaznik sa rozhoduje, co chce v kupelni mat, vacsinou je to vana/sprchovy kut(zriedkakedy obidve veci naraz, zalezi na velkosti kupelne), umyvadlo, radiator, WC, popripade bidet, zrkadlo a nakoniec nejaky odkladaci priestor. A zabudol som, u nas je to aj pracka, ktoru by som ja, osobne, ale do kupelne nikdy nepouzil. Takze ty, pri navrhu kupelne mas jasne stanoveny pocet veci, ktore musis do kupelne dat

- na usporiadanie vsetkych tychto veci mas 4 obvodove steny, obcas sa najde vyklenok

- na jednej z tychto obvodovych stien mas vstupne dvere, ktore ti po otvoreni dovnutra vytvaraju jeden mrtvy roh a tym padom zaberaju vacsiu cast steny

- tym sa znizil tvoj pocet pouzitelnych stien na 3, s dvoma, maximalne troma pouzitelnymi rohmi.

- vanu/sprchovy kut umiestnujes ako prvu a v 99% pripadoch ju umiestnis na protilahlu stenu oproti vchodu, ak pouzijes obidve veci, zaberies 2 rohy z tvojich pouzitelnych 3

- ostava ti umyvadlo, WC, bidet, radiator

- k dispozicii mas max. 2 steny a 2 rohy, popripade pol steny pri dverach, alebo vani

- v tomto okamziku si uz dostatocne obmedzovana prietorom a snazis sa tie veci ulozit tak, aby si sa mohla medzi nimi pohybovat a aby si tie veci dokazali plnit svoju funkciu - otvarat dvere do sprchoveho kuta, mat dostatok miesta na sedenie na WC a pred umyvadlom
Rozmiestnenie zariadovacich predmetov ovela viac ako dvere ovplyvnuje sachta so stupackami. Neumiestnujes prvu vanu, ale zachod - kvoli tomu, ze ma najvacsiu odpadovu ruru a musis ho umiestnit co najblizsie k sachte. Potom umiestnujes predmety, ktore maju najnizsie umiestneny odtok - sprchovaci kut, vana - kvoli tomu, ze kanalizacia vyzaduje min. 3% spadovanie smerom k stupacke, a teda pokial sa nechces rurami dostat k susedovi pod tebou, davas ich rovnako co najblizsie k stupacke.
Az potom prichadzaju na rad potrebne vzdialenosti - osova vzdialenost WC/umyvadla od steny min. 450 mm, atd.
Dalej sa viaze elektro, vykurovanie, vzduchotechnika - poziadavka na podlahove kurenie napriklad umocnuje potrebu suvislej podlahovej plochy - cim viac rozkuskovane a cim viac predmetov priamo na zemi, tym nizsia efektivita - napriklad rozdiely medzi zavesnym a stojacim wc. Potreba umiestnenia rebrikoveho radiatora podla moznosti co najblizsie k umyvadlu, naopak od WC co najdalej...
Old October 28th, 2009, 01:36 PM   #52
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Quote:
Originally Posted by default View Post
Tato kutica v Duohouse ma kupelnu o vymere 2,71 m2 a tusim tam nie je ani sprchovy kut. Rozmyslam ze pre koho je to urcene?
to je kupelna na taliansky sposob - sprchovy kut je vlastne cela kupelna. to je este horsie ako preskakovat umyvadlo.
Old October 28th, 2009, 03:57 PM   #53
fukottt
Registered User

Likes (Received): 9

Quote:
Originally Posted by kaxno View Post
mi to pripada ako vizualizacia
fukottt no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2009, 11:39 PM   #54
Sukino
Registered User

Sukino's Avatar

Likes (Received): 3521

I admire the craftsmanship but some of those bathrooms are impersonal, cold and kitschy.
A chandelier in a bathroom? Poor people getting rich fast...
Old October 30th, 2009, 12:32 AM   #55
zaq-
BANNED

Quote:
Rozmiestnenie zariadovacich predmetov ovela viac ako dvere ovplyvnuje sachta so stupackami. Neumiestnujes prvu vanu, ale zachod - kvoli tomu, ze ma najvacsiu odpadovu ruru a musis ho umiestnit co najblizsie k sachte. Potom umiestnujes predmety, ktore maju najnizsie umiestneny odtok - sprchovaci kut, vana - kvoli tomu, ze kanalizacia vyzaduje min. 3% spadovanie smerom k stupacke, a teda pokial sa nechces rurami dostat k susedovi pod tebou, davas ich rovnako co najblizsie k stupacke.
Az potom prichadzaju na rad potrebne vzdialenosti - osova vzdialenost WC/umyvadla od steny min. 450 mm, atd.
Dalej sa viaze elektro, vykurovanie, vzduchotechnika - poziadavka na podlahove kurenie napriklad umocnuje potrebu suvislej podlahovej plochy - cim viac rozkuskovane a cim viac predmetov priamo na zemi, tym nizsia efektivita - napriklad rozdiely medzi zavesnym a stojacim wc. Potreba umiestnenia rebrikoveho radiatora podla moznosti co najblizsie k umyvadlu, naopak od WC co najdalej...

Oops!

Sila zvyku.

V Irsku ani v Anglicku nemas nic take ako stupacky.
Odpadove trubky sa vedu jednoducho po fasadach domov.
Do toho, podlahy su tam robene z drevenych tramov, takze sa veskere privody a odvody vedu jednoducho v podlahach.

A aj ked WC nepolozis na obvodovu stenu, tak to vyriesis jednoducho boxom na ukrytie odpadu, zavesne WC maju box do vysky systemu, nikto to nekladie dovnutra priecok, ani pri novostavbach.

Takze vlastne podla toho, co hovoris ty, je to este viac dane technickymi parametrami, cize priestoru na kreativitu je este menej.

Inac s tym podlahovym kurenim - co si tym chcela povedat?
Nejak som ti nerozumel.
Tu ale mam na mysli el. podlahove vykurovanie, ktore si mozes prisposobit presne na tie miesta, ktore chces.
Old October 30th, 2009, 12:38 AM   #56
zaq-
BANNED

Quote:
Originally Posted by Sukino View Post
A chandelier in a bathroom? Poor people getting rich fast...
V tomto sa mylis.
Domy, ako tento, si ludia nenavrhuju, vsetko ma na starosti architekt a dizajner.

Klient si povie akurat zakladne poziadavky na dom celkovo, potom uz kupuje hotovy produkt.
Old October 30th, 2009, 03:45 AM   #57
potkanX
say NO to debil

Likes (Received): 865

Quote:
Rozmiestnenie zariadovacich predmetov ovela viac ako dvere ovplyvnuje sachta so stupackami...
hmmm, ty ked navrhujes nejaku bytovku, tak si cvaknes niekam do priestoru stupacky a okolo nich potom riesis zvysok baraku?
potkanX no está en línea   Reply With Quote
Old October 30th, 2009, 03:52 AM   #58
potkanX
say NO to debil

Likes (Received): 865

Quote:
...kanalizacia vyzaduje min. 3% spadovanie smerom k stupacke...
mate tam v BA insiu gravitaciu. u nas vraj stacia aj 2%, na kratke vzdialenosti aj 1 a pol. teda od vani a sprch.

ku tomu kureniu - klasika, co sa u nas zvyklo navrhovat, je do kupelky rebrik so spiatockou zaslimakovanou cez podlahu.
potkanX no está en línea   Reply With Quote
Old October 30th, 2009, 09:22 AM   #59
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Quote:
Originally Posted by potkanX View Post
hmmm, ty ked navrhujes nejaku bytovku, tak si cvaknes niekam do priestoru stupacky a okolo nich potom riesis zvysok baraku?
nie, myslene pri navrhovani kupelne. samozrejme ked navrhujem bytovku, je to ine. tu islo o interier.
Old October 30th, 2009, 09:27 AM   #60
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Quote:
mate tam v BA insiu gravitaciu. u nas vraj stacia aj 2%, na kratke vzdialenosti aj 1 a pol. teda od vani a sprch.
sakris, toto mali vediet pri mojej kupelni, ked mi dali sprchovaci kut o 15 cm vyssie oproti povodnemu navrhu asi mas pravdu, ja som bola nejak vzdy v tom, ze vzdy ide o 3%, dalej som to neriesila.

Quote:
ku tomu kureniu - klasika, co sa u nas zvyklo navrhovat, je do kupelky rebrik so spiatockou zaslimakovanou cez podlahu.
ja to radsej oddelujem, moze byt rebrik kombinovany s elektrickym a podlahovka sa moze regulovat zvlast.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules