Interiéry, dizajn a dispozície - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko » Bratislava | Košice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 8th, 2009, 05:44 PM   #101
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Likes (Received): 34

Quote:
Originally Posted by kapibara View Post
To vazne? Mne bolo povedane, ze aspon 5%.
Najprv sa chalan prebural k susedom ked to chcel vyspadovat , nakoniec to vyriesil takto:
to ale vyzera na trubku od wc?... tam je to urcite min. 3%.
zuzana no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 8th, 2009, 05:50 PM   #102
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Quote:
Originally Posted by Joey_T View Post
Vedel by mi niekto poradiť, kde sa poobzerať po nejakom dobrom kúpeľňovom nábytku? Mám na mysli nejaké umývadlo s odkladacím priestorom, k tomu nejakú nižšiu skrinku na uteráky, prípadne aj na žehlenie. Nie je to určené do úplne novej kúpeľne. Neviem či je vo zvyku aj takéto vybavenie nakupovať cez internet, ale bolo by to lepšie, kvôli väčšiemu výberu nižším cenám, doprave do domu. Hoci, bol som včera v Hornbachu, a prekvapilo ma, že mali tam aj celkom slušné vybavenie (na to, že v Hornbachu asi kvalitní dizajnéri nenakupujú).

Prípadne by ma zaujímalo, koľko by mohla stáť rekonštrukcia kúpeľne (približné cenové rozpätie) - výmena obkladu (asi po 10 - 12 rokoch), sprchovací kút, vaňa, toaleta, umývadlo. Žiaden luxus, nemusí to byť taliansky mramor, pokojne aj keramický obklad, ale nie zas low-cost. Kúpeľňa je v staršom dome a má asi 12 m^2.

Budem vďačný za akúkoľvek radu, odporúčanie.
len som tukla do googlu, napriklad http://www.intedoor.sk/kupelnovy-nab.../new-york.html, ale koniec koncov aj ikea, a potom skusit aj e-bay (http://search.stores.ebay.at/postenf...dZp3286.c0.m57, http://stores.shop.ebay.at/Shop-von-...34Q2ec0Q2em322, ...)
Old November 8th, 2009, 06:03 PM   #103
kapibara
Registered User

kapibara's Avatar

Likes (Received): 484

Quote:
Originally Posted by Joey_T View Post
bol som včera v Hornbachu, a prekvapilo ma, že mali tam aj celkom slušné vybavenie .
Porovnavanim kupelnoveho nabytku som stravila hodiny. A najlesi pomer kvalita cena mi vysla seria Godmorgon od Ikea.http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/30147562

Tieto biele lakovane skrinky som dala 4 vedla seba s malymi uchytkami a vyzera to uplne super, nikto neveri, ze je to Ikea.
Doplnis to zaujimavym zrkadlom, sklenenou aplikou, alebo jednu stenu natries zaujimavou farbou alebo zaujimavy luster. Hlavne netreba kachlickovat vsetky 4 steny. V opacnom pripade to posobi ...Normalny clovek nefrka okolo seba na 360°.
Ak chces, aby kupelna posobila elegantne, vsetky kozmeticke potreby musia byt poschovavane.
Treba sa vyvarovat farbam, ktore sa ti po roku zunuju. Napriklad fialova, oranzova. Taktiez nie je dobre mat zelene kachlicky vo velkom mnozstve, lebo ich odraz ( ked sa pozeras do zrkadla ) sposobuje, ze clovek vyzera unavene.

Co sa tyka ceny za rekonstrukciu, suhlasim s Aquilom. Za predpokladu, ze nechces prerabat aj elektrinu a pripojenie vody.
kapibara no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 8th, 2009, 06:28 PM   #104
kapibara
Registered User

kapibara's Avatar

Likes (Received): 484

Quote:
Originally Posted by zuzana View Post
to ale vyzera na trubku od wc?... tam je to urcite min. 3%.
Za bielou stenou na pravo je kupelna a komplet cela odpadova voda ( wc, vana, pracka..) je napojena na tuto velku trubku.
Je to viac ako 300 rokov stary dom a na taketo trubky nikde nie je miesto. Na zadnu fasadu domu bol pripevneny jeden velky kolektor , do ktoreho sa napojili vsetci obyvatelia domu. Ludia v tomto starom dome maju wc a pracky na balkonoch a privod vody je robeny podla toho, kto ako mohol. Vacsinou su to len tenke trubky priklincovane o stenu. Kazdy, kto v takomto starom dome nieco preraba, dava vzdy aspon 5%tny spad.
kapibara no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2009, 08:05 PM   #105
Pederaz
Registered User

Pederaz's Avatar

Likes (Received): 0

Co hovorite na spojenie wc a kupelne? Podla mna na tom nie je nic zvlastne obzvlast teraz sa to podla mna stava moderne. Zvlast v domoch kde je viac kupelni je to lepsie aj ked je podla mna prehnane mat z kazdej miestnosti vstup do vlastnej kupelne. A co wc zo vstupnej haly? Je to stastne riesene alebo sa to naopak nehodi? Potreboval by som este radu co sa tyka sauien, ake maju mat zhruba rozmery a ci ak su umiestnene v dome moze byt vstup do nich rieseny z vnutra (napriklad z kupelne) a aj z vonku ?
Pederaz no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2009, 08:31 PM   #106
Joey_T
Registered User

Joey_T's Avatar

Likes (Received): 1

Zuzana, Kapibara, vďaka. Teta prestavuje dom, kúpeľňu má pomerne dobrú, vzhľadom na vek domu priam modernú, no chcela by využiť pomerne veľký, doteraz nevyužitý priestor a presunúť tam veci ako uteráky, žehliacu dosku a pod.

Pederaz: Je to asi vec vkusu, ale ja by som wc v kúpeľni nechcel. Jednak z praktických dôvodov (nedá sa využívať sprcha/vaňa a toaleta zároveň a potom vetrať ten veľký priestor ), a jednak ako hovorím, je to vec osobných preferencií. Spojenie kúpeľne a toalety by som prial pri vlastných kúpeľňách pre každú izbu, na chodbe ani náhodou. WC vo vstupnej hale určite áno (minimálne kvôli umývadlu), keď prídem domov, jednoducho si musím umyť ruky.

Som ale zvedavý, čo napíšu odborníci.
Joey_T no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2009, 06:51 AM   #107
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Likes (Received): 173

V bytoch, kde byva rodina, jednoznacne oddeleny hajzlik s malym umyvadlom, alebo dve kupelne.
Old November 13th, 2009, 01:28 PM   #108
majjer
Registered User

majjer's Avatar

Likes (Received): 0

z ineho threadu ma zaujalo

Quote:
Originally Posted by aquila View Post
...na porovnanie 3i byt na zamockej aj s GARAZOU

http://www.reality.sk/zakazka/3093-100490

je to sice gycovy byt.. ale furt lepsie ako ten na JA ..
teda hlavne toto:

a predstava ze sa mi niekto prezenie po tych schodoch pocas varenia... no asi by som mal polievku trochu zahustenu.
majjer no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2009, 01:53 PM   #109
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Likes (Received): 2755

Quote:
Originally Posted by majjer View Post
a predstava ze sa mi niekto prezenie po tych schodoch pocas varenia... no asi by som mal polievku trochu zahustenu.
to uz je ake sialenstvo, taketo cosi vymysliet, zaprasene spinave schody, kompletne otvorene, nad kuchynskou linkou, fuj to je humus
Old November 13th, 2009, 01:53 PM   #110
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Quote:
Originally Posted by majjer View Post
z ineho threadu ma zaujalo

teda hlavne toto:

usmevna je ta dvojplatnicka
Old November 13th, 2009, 01:58 PM   #111
kaxno
railfan

kaxno's Avatar

Likes (Received): 443

Quote:
usmevna je ta dvojplatnicka
Tak je to taka nudzova kuchyna, namiesto rury mikrovlnka, namiesto panelu dvojplatnicka (ale sklokeramicka). Myslim ze pre potreby jednotlivca, co tam nechce natacat dalsi diel "bez servitky" to ma tendenciu postacovat.
kaxno no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2009, 02:11 PM   #112
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Ja myslim ze po tom schodisku by som spratka asi nepustil (keby som nejakeho mal).
Old November 13th, 2009, 02:24 PM   #113
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Quote:
Originally Posted by kaxno View Post
Tak je to taka nudzova kuchyna, namiesto rury mikrovlnka, namiesto panelu dvojplatnicka (ale sklokeramicka). Myslim ze pre potreby jednotlivca, co tam nechce natacat dalsi diel "bez servitky" to ma tendenciu postacovat.
pre trojizbovy byt je to katastrofa. to je akceptovatelne pri garsonke a jednoizbaku, ale nie pri plnohodnotnom byte.
Old November 13th, 2009, 03:38 PM   #114
kaxno
railfan

kaxno's Avatar

Quote:
pre trojizbovy byt je to katastrofa. to je akceptovatelne pri garsonke a jednoizbaku, ale nie pri plnohodnotnom byte.
To v prvom rade nie je plnohodnotny byt (aspon mne tak nepripada, na zaklade zverejnenych fotiek) Nie je tam zobrazena dispozicia, ma vsak 70m2, horna (neviem co to je) izba je riesena len ako akysi balkon vo vnutri bytu, cize ked sa zije v kuchyni (prepojenej s obyvackou), zije sa aj v tejto miestnosti. Dalsia izba mi tiez pripada tak vseliak (podla okien). Je to taky mackopes. Nehadam sa, ale je mozne, ze niekto v 3i byte byva sam a trebars ma jednu izbu ako pracovnu. Z toho titulu mu to co tam je moze stacit Nie kazdy chce kuchynu na vyvaranie pre X clennu rodinu.
Old November 13th, 2009, 03:44 PM   #115
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

okrem toho to nema vobec ziadnu predsien/chodbu, sudiac podla domoveho telefonu su tie dvere vedla linky vstupnymi dverami do bytu.
Old November 13th, 2009, 09:50 PM   #116
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Quote:
Originally Posted by kaxno View Post
To v prvom rade nie je plnohodnotny byt (aspon mne tak nepripada, na zaklade zverejnenych fotiek) Nie je tam zobrazena dispozicia, ma vsak 70m2, horna (neviem co to je) izba je riesena len ako akysi balkon vo vnutri bytu, cize ked sa zije v kuchyni (prepojenej s obyvackou), zije sa aj v tejto miestnosti. Dalsia izba mi tiez pripada tak vseliak (podla okien). Je to taky mackopes. Nehadam sa, ale je mozne, ze niekto v 3i byte byva sam a trebars ma jednu izbu ako pracovnu. Z toho titulu mu to co tam je moze stacit Nie kazdy chce kuchynu na vyvaranie pre X clennu rodinu.
hej, ale ak to niekto ponuka ako trojizbovy byt, tak je to vcelku komicke. Btw, petrzalske trojizbaky maju 70 m2, ale dispozicne su ovela lepsie vyuzitelne.
Old December 17th, 2009, 04:51 PM   #117
kaxno
railfan

kaxno's Avatar

Nejako nam to tu zakapalo (len na pripomenutie)
Old December 17th, 2009, 09:27 PM   #118
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 1760

Quote:
hej, ale ak to niekto ponuka ako trojizbovy byt, tak je to vcelku komicke. Btw, petrzalske trojizbaky maju 70 m2, ale dispozicne su ovela lepsie vyuzitelne.
mno ako ktore... nedavno som robil navrh novej dispo v t06b ba a ta povodna bola podla mna dost tragicka. hlavne ma pobavilo prechodne wcko, prechodna kupelna a kuchynska linka umiestnena v niecom ako spojovacia chodba do jedalne...

btw neviete niekto, kde v bratislave taketo panelaky stoja?
marish no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2009, 09:52 PM   #119
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

hm, ja mam nieco podobne v 2i podobe, a dost mi to vyhovuje. totiz ta "kuchyna v spojovacej chodbe" je vacsia ako niektore kuchyne v sucasnych novostavbach aj ked si odmyslis tu jedalensku cast (a hlavne je kuchyna+jedalen samostatna plnohodnotna miestnost, nie nejaky debilny kuchynsky kut). "prechodne" wc a kupelna sa daju upravit podla potreby.

tuto je par fotiek z nejakeho inzeratu, ktory som si odlozil kvoli inspiracii pre buducu prerabku, vychodiskom bola rovnaka dispozicia:

Old December 17th, 2009, 09:55 PM   #120
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

v tom obrazku dispozicii je jedna chyba, kto ju najde dostane lizatko
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules