[Łódź ↓] Centrum handlowe Plaza Centers przy stacji Chojny - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie > » Łódź

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 4 votes, 5.00 average.
Old November 24th, 2009, 10:30 AM   #41
lenin
Registered User

lenin's Avatar

Likes (Received): 11426

a za pół roku na portalach fachowych będzie działka w obrębie centrum(..hehehe)..za 100mln pln z gotową w-z!!

plaza centers to firma bardzo w naszym mieście skompromitowana
Advertisement

Old November 24th, 2009, 10:43 AM   #42
hog
Registered User

hog's Avatar

Likes (Received): 363

moze tak moze nie
http://www.cinemacity.nl/pl/dla-pras...istopada-2009-
"Dlatego co wieczora spokojnie odmawiał różaniec przy blasku płonących osad niemieckich, a gdy krzyki mordowanych zmyliły mu rachunek,tedy zaczynał od początku, aby duszy grzechem niedbalstwa w służbie bożej nie obciążyć."
hog no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2009, 02:07 PM   #43
J.T.Fly
Ja jestem Miasto

J.T.Fly's Avatar

Likes (Received): 0

Ostatnie dni z możliwością zrobienia zdjęć, zanim wejdą koparki. Ktoś chętny na wycieczkę?
J.T.Fly no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 24th, 2009, 04:46 PM   #44
Łazik
Registered User

Łazik's Avatar

Likes (Received): 29

Drugie kino Cinema City w Łodzi i 120 sklepów

12 sal kinowych powstanie przy ul. Rzgowskiej. Zostaną wybudowane w centrum handlowo-rozrywkowym firmy Plaza Centers, niedaleko stacji PKP Łódź-Chojny.
Inwestycja ma kosztować 85 mln euro. W projekcie centrum handlowo-rozrywkowego Plaza Centers znalazło się 120 sklepów, restauracje, punkty usługowe, kino i park rozrywki. Nowy gmach dorówna wielkością Galerii Łódzkiej przy al. Piłsudskiego i będzie czterokrotnie mniejszy od Manufaktury.

Firma planuje otworzyć galerię Łódź Plaza w 2012 r. Już teraz podpisała umowę z Cinema City - operatorem tzw. multipleksów, czyli wielosalowych kin. Dzięki temu w Łodzi będzie drugi kompleks tej sieci. Pierwszy działa w Manufakturze.

Łódź Plaza powstanie na poprzemysłowych terenach, których poprzednim właścicielem była firma Fakora. Przy ul. Rzgowskiej zostanie zbudowane kino z 12 salami, wyposażone m.in. w technologię trójwymiarową 3D. Jak podaje inwestor, kluczową kwestią przy podejmowaniu decyzji o budowie drugiego multipleksu był potencjał Łodzi jako miasta akademickiego.

Plaza Centers liczy, że ze współpracy wynikną nie tylko kinowe korzyści. - Nowoczesne multipleksy kinowe zawsze zwiększają atrakcyjność centrów handlowo-rozrywkowych dla konsumentów, a tym samym przyciągają innych najemców, szczególnie duże międzynarodowe sieci sprzedaży - mówi Agnieszka Cymerman, dyrektor działu najmu Plaza Centers.

Łódzki multipleks nie jest jedynym, który powstanie w wyniku umowy Plaza Centers z Cinema City, ale za to największym. Kolejne kina sieci Cinema City zostaną wybudowane w centrach Plaza Centers w Kielcach (na 10 sal) i w Toruniu (8 sal).

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź
http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,7...0_sklepow.html
Łazik no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2009, 06:52 PM   #45
lenin
Registered User

lenin's Avatar

Quote:
Originally Posted by hog View Post
to tylko papier!!..ja czekam na kamienie!!..i tych drugich na ruinach norbelany nie mogę się od 10 lat doczekć!!..cinema city..ok ..ale czy ta firma za rok będzie ejszcze istnieć?..dasz taką gwarancję?..
Old November 24th, 2009, 09:23 PM   #46
hog
Registered User

hog's Avatar

hehe ja tez ciagle nie wieze ze to powstanie, ale biorac pod uwage to ze zarzad Cinema City podpisal umowe najmu budowa staje sie prawdopodobna chyba ze:

1)ludzie z Cinem City to banda głupków ktorzy podpisuja na chybil trafil umowy z jakimis spekulantami

2)Cinema City ma jakas korzysc z podpisywania fikcyjnej umowy w centrum handlowym ktore nigdy nie powstanie

według mnie malo prawdopodobne
"Dlatego co wieczora spokojnie odmawiał różaniec przy blasku płonących osad niemieckich, a gdy krzyki mordowanych zmyliły mu rachunek,tedy zaczynał od początku, aby duszy grzechem niedbalstwa w służbie bożej nie obciążyć."
Old November 24th, 2009, 10:32 PM   #47
yarro
Z dystansu bez dystansu.

yarro's Avatar

Likes (Received): 7

Quote:
Originally Posted by Łazik View Post
Drugie kino Cinema City w Łodzi i 120 sklepów

12 sal kinowych powstanie przy ul. Rzgowskiej. Zostaną wybudowane w centrum handlowo-rozrywkowym firmy Plaza Centers, niedaleko stacji PKP Łódź-Chojny.
Inwestycja ma kosztować 85 mln euro. W projekcie centrum handlowo-rozrywkowego Plaza Centers znalazło się 120 sklepów, restauracje, punkty usługowe, kino i park rozrywki. Nowy gmach dorówna wielkością Galerii Łódzkiej przy al. Piłsudskiego i będzie czterokrotnie mniejszy od Manufaktury.

Firma planuje otworzyć galerię Łódź Plaza w 2012 r. Już teraz podpisała umowę z Cinema City - operatorem tzw. multipleksów, czyli wielosalowych kin. Dzięki temu w Łodzi będzie drugi kompleks tej sieci. Pierwszy działa w Manufakturze.

Łódź Plaza powstanie na poprzemysłowych terenach, których poprzednim właścicielem była firma Fakora. Przy ul. Rzgowskiej zostanie zbudowane kino z 12 salami, wyposażone m.in. w technologię trójwymiarową 3D. Jak podaje inwestor, kluczową kwestią przy podejmowaniu decyzji o budowie drugiego multipleksu był potencjał Łodzi jako miasta akademickiego.

Plaza Centers liczy, że ze współpracy wynikną nie tylko kinowe korzyści. - Nowoczesne multipleksy kinowe zawsze zwiększają atrakcyjność centrów handlowo-rozrywkowych dla konsumentów, a tym samym przyciągają innych najemców, szczególnie duże międzynarodowe sieci sprzedaży - mówi Agnieszka Cymerman, dyrektor działu najmu Plaza Centers.

Łódzki multipleks nie jest jedynym, który powstanie w wyniku umowy Plaza Centers z Cinema City, ale za to największym. Kolejne kina sieci Cinema City zostaną wybudowane w centrach Plaza Centers w Kielcach (na 10 sal) i w Toruniu (8 sal).

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź
http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,7...0_sklepow.html
Gazeta znów przepisała materiał promocyjny inwestora. Gdzie jest dopisek "artykuł sponsorowany"?

A gdzie informacja o wielkim sukciesie Łódź Plaza Center Na rogu Żeromskiego i Mickiewicza, "na poprzemysłowych terenach, których poprzednim właścicielem" były zakłady "Norbelana"? Zabrakło pazura czy jaj?

No i czemu nikt nie wspomina o tym, że ten inwestor to bliski przyjaciel i fundator pomysłów Jerzego K.?
"Jest wystarczająco dużo światła dla tych,którzy chcą zobaczyć,i wystarczająco dużo ciemności dla tych, którzy mają odwrotne upodobania" // 'In faith there is enough light for those who want to believe and enough shadows to blind those who don't.' [Blaise Pascal]

Last edited by yarro; November 25th, 2009 at 01:03 AM.
yarro no está en línea   Reply With Quote
Old November 25th, 2009, 12:40 AM   #48
JAKUB POLEWSKI
BANNED

JAKUB POLEWSKI's Avatar

Likes (Received): 192

Quote:
-> Duże ryzyko spekulacji działką,
-> Zniszczenie Norbelany (w zamian nagroda?),
-> Kolejne CH niszczące funkcjonalną strukturę centrum miasta,
-> Generacja ruchu kołowego na dużym obszarze otaczającym,
-> Zniszczenie historycznej zabudowy poprzemysłowej,
-> W razie realizacji - oszpecenie tandetną archYtektÓrą.

Lepiej nie.
JAKUB POLEWSKI no está en línea   Reply With Quote
Old November 25th, 2009, 09:14 AM   #49
hog
Registered User

hog's Avatar

1.co zrobic,ach ten wredny kapitalizm
2.maja grzechy na sumieniu ale nagroda czy kara nie maja tu zadnego znaczenia-chyba ze sugerujesz ze Kropiwnicki za kare za zburzenie Nrobelany ma pietrzyc przed firma trudnosci
3.Nie bardzo rozumiem jak CH powstaja w centrum to zle bo niszcza handel na Piotrkowskiej jak poza nim to zle bo niszacza funkcjonalną strukturę centrum miasta. centra handlowe i tak beda powstawac chyba ze wydac zakaz
4.zgoda -od tego nie uciekniemy zyjemy w milonowej aglomeracji. inwestor pewnie jak w przypadku ikei,manufaktury czy galeri da jakas kase na dojazdy
5.masz tego pewnosc.zreszta co tam sie znajduje?ktos wie?
6 tereny polozone sa w takim miejscu ze jakakolwiek architektura bedzie stanowila pozytywna zmiane.szpecic nie ma czego

lepiej tak bo jesli nie bedzie tam centrum handlowego to cytujac pewnego kandydata na prezia. Białegostoku "Nie bedzie niczego".tutaj rowanie jest zero- jedynkowe, albo centrum albo to co dotychczas czyli g....

Last edited by hog; November 25th, 2009 at 09:31 AM.
Old November 25th, 2009, 10:35 AM   #50
Bartas2004
Registered User

Bartas2004's Avatar

Likes (Received): 7132

Jak to co się znajduje. Historyczna unikalna zabytkowa zabudowa przemysłowa. A co może się znajdować?
Bartas2004 no está en línea   Reply With Quote
Old November 25th, 2009, 10:39 AM   #51
lenin
Registered User

lenin's Avatar

HOG..JA SUGERUJĘ JEDNO

1. sprzedaż -ustawiona-od syndyka masy upadłościowej norbelany-syndyk już pewnie nie żyje-całości obiektów za kwotę...3-4mln pln
2.korzystna decyzja "zaprzyjażnionych"(opłaconych) urzędników o wyburzeniu całego kompleksu-jednocześnie snucie wizji i planów rozbudowy przecudnego kompleksu biurowo-handlowo-mieszkalnego(pomoc -przekuni architekci i ludzie czynu społecznego-solidaruchy!)
3.bardzo korzystne przyzanie ogromnej działece statusu terenu inwestycyjnego pod wieżowce-wartość działki po rozpalcelowaniu i powrocie bumu inestycyjnego-300-400mln pln!!
4. jeżeli plaza centers tak zrobi-trzeba wysłać grupę specjalną do izraela by wyrównać rachunki...
Old November 25th, 2009, 10:40 AM   #52
lenin
Registered User

lenin's Avatar

Quote:
Originally Posted by Bartas2004 View Post

Jak to co się znajduje. Historyczna unikalna zabytkowa zabudowa przemysłowa. A co może się znajdować?
jestem za rozwojem miasta...ale nie pozwolę by banda głupków dała mi je dynamać..rozumiesz?
Old November 25th, 2009, 10:57 AM   #53
Bartas2004
Registered User

Bartas2004's Avatar

Likes (Received): 7132

Quote:
Originally Posted by lenin View Post
jestem za rozwojem miasta...ale nie pozwolę by banda głupków dała mi je dynamać..rozumiesz?
Nie znam drugiego dna tego. Może jest, jak piszesz. OK

W swoim poście jedynie "wyśmiewam" tą "zabytkową tkankę miasta". A to są dwie różne sprawy
Bartas2004 no está en línea   Reply With Quote
Old November 25th, 2009, 12:08 PM   #54
hog
Registered User

hog's Avatar

Quote:
HOG..JA SUGERUJĘ JEDNO

1. sprzedaż -ustawiona-od syndyka masy upadłościowej norbelany-syndyk już pewnie nie żyje-całości obiektów za kwotę...3-4mln pln
2.korzystna decyzja "zaprzyjażnionych"(opłaconych) urzędników o wyburzeniu całego kompleksu-jednocześnie snucie wizji i planów rozbudowy przecudnego kompleksu biurowo-handlowo-mieszkalnego(pomoc -przekuni architekci i ludzie czynu społecznego-solidaruchy!)
3.bardzo korzystne przyzanie ogromnej działece statusu terenu inwestycyjnego pod wieżowce-wartość działki po rozpalcelowaniu i powrocie bumu inestycyjnego-300-400mln pln!!
4. jeżeli plaza centers tak zrobi-trzeba wysłać grupę specjalną do izraela by wyrównać rachunki...
zgoda do tej pory taki wariant byl najbardziej prawdopodbny ale info od Cinema City przynajmniej sugeruje ze to CH powstanie

ps.co do wyslania grupy specjalnej do Izrela to chyba nasze "stadionowe" wojsko nie ma samolotow aby bezpiecznie tam doleciec(chyba ze nam pozyczy USA ) Grupy specjalne wysylal raczej Izrael i tym razem jak ktos bedzie nadmiernie bronil przed wyburzeniem i przeszkadzal inwestycji moze to sprowokowac
Old November 25th, 2009, 10:53 PM   #55
Jerry Galinda
BANNED

Quote:
HOG..JA SUGERUJĘ JEDNO

kupuj ziemie - bo kiedyś bedzie buuuuum inwestycyjny - lenin czy ty zdrowy jesteś ?

btw. w Kalonce ziemia była 10- 12 lat temu po kilkanaśćie zl za m. kw. Po ile jest teraz ?
Jerry Galinda no está en línea   Reply With Quote
Old November 25th, 2009, 10:55 PM   #56
Jerry Galinda
BANNED

Quote:
to tylko papier!!..ja czekam na kamienie!!..i tych drugich na ruinach norbelany nie mogę się od 10 lat doczekć!!..cinema city..ok ..ale czy ta firma za rok będzie ejszcze istnieć?..dasz taką gwarancję?..

Quote:
Łódź Plaza powstanie na poprzemysłowych terenach, których poprzednim właścicielem była firma Fakora.
Fakore można było kupić - nie tak dawno.
Jerry Galinda no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2009, 02:14 AM   #57
JAKUB POLEWSKI
BANNED

JAKUB POLEWSKI's Avatar

Quote:

1.co zrobic,ach ten wredny kapitalizm
No patrz, a ja jestem właśnie wrednym liberałem i kapitalistycznym konsumentem a mimo to znam Konstytucję, rozumiem znaczenie dobra publicznego jak też doceniam piękno form przestrzennych będących świadectwem XIX-wiecznej wielkości tego miasta.

Quote:
2.maja grzechy na sumieniu ale nagroda czy kara nie maja tu zadnego znaczenia-chyba ze sugerujesz ze Kropiwnicki za kare za zburzenie Nrobelany ma pietrzyc przed firma trudnosci
Dokładnie to mam na myśli, a dokładniej zrobić wszystko, od mpzp z zapisami ochrony po ustawienie patrolu swojej ukochanej Straży Miejskiej pod terenem inwestycyjnym, żeby ten pożal się boże "inwestor" nie dokonał dalszych zniszczeń w mieście. Jakoś prawdziwym inwestorom, którzy chcą remontować fabryki w Łodzi piętrzy się trudności i tu nie widzę głosów sprzeciwu ze strony obrońców firm niszczących zabytki.

Quote:
3.Nie bardzo rozumiem jak CH powstaja w centrum to zle bo niszcza handel na Piotrkowskiej jak poza nim to zle bo niszacza funkcjonalną strukturę centrum miasta. centra handlowe i tak beda powstawac chyba ze wydac zakaz
Ja nie wydam, nie ja jestem urzędnikiem. Napisałem, co w mojej opinii powinno się - tak, powinno się działać przeciwko centrom handlowym w TAKIEJ postaci jak Plaza czy inne odpady. Ponadto lokowanie poza centrum CH jest tak samo szkodliwe bo "zmiana struktury funkcjonalnej" to właśnie m.in. upadek Piotrkowskiej (bo chyba nie zauważyłeś że to jest to samo).

Quote:
4.zgoda -od tego nie uciekniemy zyjemy w milonowej aglomeracji. inwestor pewnie jak w przypadku ikei,manufaktury czy galeri da jakas kase na dojazdy
Nie wiadomo co będzie w przyszłości, natomiast zamiast wróżyć z kryształowej kuli czy w przyszłości uciekniemy czy nie, bardziej racjonalnie jest zauważyć, że ucieczka jest możliwa i nie ma to związku z kwestią ilości ludności w aglomeracji. Tu chodzi o środki transportu a nie o to, ilu ludzi trzeba transportować.

Quote:
5.masz tego pewnosc.zreszta co tam sie znajduje?ktos wie?
Tak, wiem. I nie tylko jest to obiekt na zdjęciu wyciągniętym przez Bartasa2004 z GW, chociaż również.

Quote:
6 tereny polozone sa w takim miejscu ze jakakolwiek architektura bedzie stanowila pozytywna zmiane.szpecic nie ma czego
Nie zgadzam się z tym co napisałeś, że Plaza nie oszpeci. Plaza oszpeci ten teren, chyba, że wolisz Plazę od NAWET tego, co jest na zdjęciu z GW (oczywiście nie tylko o to chodzi).

Quote:
lepiej tak bo jesli nie bedzie tam centrum handlowego to cytujac pewnego kandydata na prezia. Białegostoku "Nie bedzie niczego".tutaj rowanie jest zero- jedynkowe, albo centrum albo to co dotychczas czyli g....
Czy dla Ciebie jedyną alternatywą jest: to co się proponuje albo nic? Jakbym w ten sposób postrzegał rzeczywistość to brałbym co popadnie z półek w sklepach, nie patrząc na cenę, jakość itd. A Ty co robisz w sklepie? Bierzesz co Ci wpychają albo nic nie bierzesz? Czy to jakiś relikt behawioralny z PRLu gdzie władza narzucała, że jest tylko ocet i papier szary toaletowy a jak się nie podoba to droga wolna?
Old November 26th, 2009, 10:32 AM   #58
hog
Registered User

hog's Avatar

1) zupelnie nie na temat-mialo byc o spekulacjach gruntem a nie o afekcie do ceglanych murow.Konstytucja zabrania kupowanie terenu i sprzedawania go z zsyskiem?
2)A co tam jest do zachowania bo jesli nic to przypomina Białoruś,zakazy-nakazy-szykany-siły porzadkowe
3)A jaka postac ma miec Centrum Plaza?Skąd to wiesz,masz jakies info czy przypuszczasz bo jesli to drugie to pachnie Talibanem zakaz CH -telewizorow,muzyki.
Łódź miastem bez Centrów Handlowych!!!.Jakos inne miasta poradzily sobie z centrami handlowymi w centrum miasta i na obrzezach no ale według Ciebie My potrzebujemy regulacji
4)sugerujesz ze CH maja zapewniac srodki transportu zamias budowac dojazdy?
5-6)jesli tak, moja prosba o wklejenie zdjecia i skad pewnosc ze inwestor jesli wogole zacznie budowe, wszystko zrowna z ziemią?Fakora to nie Norbelana

No dobra a jaka jest alternatywa dla tego terenu jesli nie cele handlowe?Przpominam ze zaraz obok znajduja sie tereny PKP i umiejscowanie tam mieszkaniowki bedzie bardzo klopotliwe dla mieszkancow.

zdjecie z zumi

Jedyna alternatywa dla tego terenu jest CH.Chyba ze masz jakies inne pomysly i inwestora z kasa na odkupienie terenu od Plazy.Jesli nie masz kasy to pisanina o sklepie i o wybieraniu towarów to tylko czcza gadanina bo co najwyzej mozesz cos zwedzic z półki.
Ty natomiast nie masz zadnej alternatywy chcesz pozostawic te mury w spokoju zeby sobie zgnily

Last edited by hog; November 26th, 2009 at 11:02 AM.
Old November 26th, 2009, 04:25 PM   #59
JAKUB POLEWSKI
BANNED

JAKUB POLEWSKI's Avatar

Ten post to do mnie? Bo nie wiem
Old November 26th, 2009, 05:09 PM   #60
19przemek91
Łodzianin

19przemek91's Avatar

Ja jestem przeciwnikiem Plazy, bo ich budynki wyglądają jak za przeproszeniem gó**o i są powodem wstydu dla każdego miasta, w którym stoją.
Advertisement

Reply

Tags
Łódź, łódź, centrum handlowe, plaza

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules