[Trójmiasto] Infrastruktura rowerowa [inwestycje] - Page 418 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura rowerowa

Infrastruktura rowerowa Komunikacja i turystyka rowerowa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old January 14th, 2020, 12:25 AM   #8341
MT
TANNED

Likes (Received): 1652

Quote:
Originally Posted by naruciakk View Post
Tak tylko napomnkę, że obowiązek zachowania szczególnej ostrożności (który notabene kierowców też dotyczy) nie oznacza, że należy konstruować infrastrukturę tak, żeby de fact wymuszała na rowerzyście brak tego pierwszeństwa.
W jaki sposób konieczność zwolnienia oznacza brak pierwszeństwa?
MT no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 15th, 2020, 01:19 AM   #8342
KarolZubel
Registered User

KarolZubel's Avatar

Likes (Received): 4236

Kto wybuduje parkingi rowerowe w Gdyni?

Quote:
Cztery firmy zgłosiły swoje oferty w przetargu na roboty budowlane pn: „Budowa parkingów rowerowych – zadanie 7”. Inwestycja ta jest elementem projektu pod nazwą „Pomorskie trasy rowerowe o znaczeniu międzynarodowym – utworzenie trasy R-10 na obszarze Gdyni”. Zgłoszone oferty są teraz dokładnie sprawdzane i weryfikowane.
https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774...w-gdyni,546363
Old January 19th, 2020, 12:44 PM   #8343
zekker
Registered User

Likes (Received): 287

Quote:
Originally Posted by MT View Post
Rowerzysta, o ile jedzie po PdR, a nie obok.
Skoro to rowerzysta ma pierwszeństwo, to dlaczego chcesz przerzucać na niego odpowiedzialność? To kierowcy nagminnie olewają to, nawet mając doskonałą widoczność na set metrów.
Nie ważne czy masz widoczność 100m czy 10m "twoim psim obowiązkiem jest" udzielić pierwszeństwa rowerzyście. Nie usprawiedliwiaj wymuszeń, brakiem widoczności, bo nie w tym jest problem.

Tak mniej więcej wyglądają kąty widoczności obecnie:

Jest kiepsko, zwłaszcza jeżeli nie che się stać na chodniku/przejściu dla pieszych. Niemniej da się, tylko trzeba chcieć, a kierowcy nie chcą.

A teraz jakby tej szykany nie było:

No jakby szerzej, a nawet pokusiłbym się, że brak ograniczeń.
Jedyny problem w kierowcach, bo nie potrafią stanąć we właściwym miejscu i by standardowo blokowali przejazd rowerom.

Ta szykana nie była planowana jako spowolnienie rowerzystów, tylko ktoś się uparł, że między ddr a jezdnią musi być miejsce dla samochodu.

Quote:
A teraz ty. Kierującym pojazdem (w tym przypadku rowerem), zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność. Odpowiedz mi jednoznacznie na pytanie: jakie konkretnie szczególne środki ostrożności zachowujesz zbliżając się do tego skrzyżowania?
Standardowe, czyli jestem gotowy do hamowania i obserwuję jak się zachowują inni uczestnicy ruchu, zwracam szczególną uwagę na wyjazdy z gorszą widocznością.

naruciakk, fortepian liked this post
zekker no está en línea   Reply With Quote
Old January 19th, 2020, 01:58 PM   #8344
ocsid
Registered User

Likes (Received): 120

Quote:
Originally Posted by zekker View Post
Skoro to rowerzysta ma pierwszeństwo, to dlaczego chcesz przerzucać na niego odpowiedzialność?
https://czasopismo.legeartis.org/201...a-rowerow.html

MT liked this post
ocsid no está en línea   Reply With Quote
Old January 19th, 2020, 02:34 PM   #8345
naruciakk
Robert von Oliva

naruciakk's Avatar

Likes (Received): 8521

Quote:
Originally Posted by ocsid View Post
Tylko to absolutnie nie oznacza, że rowerzysta nie ma tam pierwszeństwa, którego przez różne wygibasy niepotrzebne przez przejazdem jest de facto fizycznie pozbawiany.
naruciakk está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 19th, 2020, 05:00 PM   #8346
dwiegruszki
post-kielecki scyzoryk

Likes (Received): 2506

Nabieram przekonania, że to odsuwanie przejazdów/przejść od skrzyżowań to jest tylko i wyłącznie polska paranoja.

naruciakk, gauomzei, fortepian, TwBalbina liked this post
dwiegruszki no está en línea   Reply With Quote
Old January 20th, 2020, 01:04 AM   #8347
MT
TANNED

Quote:
Originally Posted by zekker View Post
Skoro to rowerzysta ma pierwszeństwo, to dlaczego chcesz przerzucać na niego odpowiedzialność?
Jaką odpowiedzialność? Obowiązek dostosowania prędkości do istniejącej geometrii drogi to jakieś przerzucanie?
Quote:
Nie usprawiedliwiaj wymuszeń, brakiem widoczności, bo nie w tym jest problem.
Jeśli kogoś nie widać, to nie można mu ustąpić pierwszeństwa - jest wiele wyroków sądów czyniących tych z pierwszeństwem współwinnymi kolizji. Tak, tak, tych znienawidzonych przez ciebie kierowców.
Quote:
Tak mniej więcej wyglądają kąty widoczności obecnie:
LOL - chyba z autobusu lub z malucha. Ja w swoim samochodzie mam silnik z przodu, więc te zielone linie to jak już będę stał na przejeździe...
Quote:
Jest kiepsko, zwłaszcza jeżeli nie che się stać na chodniku/przejściu dla pieszych. Niemniej da się, tylko trzeba chcieć, a kierowcy nie chcą.
Patrz wyżej. Nie da się. Ale do ciebie to nie dociera bo masz w poważaniu wszystkich innych użytkowników drogi oprócz siebie.
Quote:
A teraz jakby tej szykany nie było
To jadąc samochodem nie mam dobrej widoczności na ulicę i zatrzymuję się na przejeździe (i go blokuję!) by się rozejrzeć. Jako że w sezonie codziennie tamtędy dojeżdżam do pracy rowerem, takiej bzdurze jaką wymyśliłeś mówię stanowczo nie!
Quote:
Ta szykana nie była planowana jako spowolnienie rowerzystów, tylko ktoś się uparł, że między ddr a jezdnią musi być miejsce dla samochodu.
I dzięki temu kierowcy nie blokują rowerzystom przejazdu.

wiewior liked this post
Old January 20th, 2020, 07:17 PM   #8348
el nino
Wanna play?

el nino's Avatar

Likes (Received): 10321

Quote:
Originally Posted by MT View Post
Jaką odpowiedzialność? Obowiązek dostosowania prędkości do istniejącej geometrii drogi to jakieś przerzucanie?
No tak, jak rowerzysta rozwali się poprzez niedostosowanie prędkości do istniejącej geometrii drogi, to głupi rowerzysta.
Jak jak jedzie gościu podczas opadów 30 letnim truchłem przekraczając prędkość i wbije się w barierkę to winny jest zarządca drogi. I wtedy robi się śrutowanie i frezowanie drogi za grube pieniądze - tak jak na np. Słowackiego.

naruciakk, Maci, fortepian, ChrisPL liked this post
el nino no está en línea   Reply With Quote
Old January 21st, 2020, 11:26 PM   #8349
Mikserks
Registered User

Likes (Received): 594

Rowerowe inwestycje w Gdańsku w roku 2020:
http://www.rowerowygdansk.pl/start,1...0QNVMKdqCFW3D4
Lista duża, ale dużych inwestycji niewiele. Dużo inwestycji przepisanych też z zeszłego roku niestety. Z największych plusów moim zdaniem to:
- budowa DDR na Grunwaldzkiej od Wojska Polskiego do Kołobrzeskiej
- budowa DDR na Grunwaldzkiej od Pomorskiej do Bitwy Oliwskiej
- pasy rowerowe na ul. Myśliwskiej

Niezrozumiała jest dla mnie budowa pasu rowerowego na Matemblewskiej - po co on tam to naprawdę nie wiem. Smuci brak inwestycji na Południu. Chociażby zapowiadana już dawno przebudowa ul. Kartuskiej i budowa pasu rowerowego na odcinku Źródlana - Łostowicka

TwBalbina, rispetto liked this post
Mikserks no está en línea   Reply With Quote
Old January 21st, 2020, 11:28 PM   #8350
naruciakk
Robert von Oliva

naruciakk's Avatar

Likes (Received): 8521

Mi najbardziej brakuje urowerowienia Kołobrzeskiej, tak narzekałem, że dopiero w 2019 będzie, a tutaj już 2020
naruciakk está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 22nd, 2020, 12:26 AM   #8351
MT
TANNED

Dla mnie - zbyt duży nacisk na budowę DDRek tam, gdzie one już istnieją po drugiej stronie drogi (np. Grunwaldzka - to serio może poczekać), za mały na budowę zupełnie nowych połączeń.
Old January 22nd, 2020, 01:22 AM   #8352
Kubael
Registered User

Kubael's Avatar

Likes (Received): 26635

Jak dla mnie ważna jest też znajdująca się na liście budowa drogi rowerowej na Dmowskiego (od Grunwaldzkiej do dworca)

Przy okazji - bo chyba nikt nie wspominał - toczą się już prace przy budowie nowej drogi rowerowej na Potokowej.

Facebook - KubaelFoto Flickr

*Umieszczanie moich zdjęć na innych stronach poza forum oraz wykorzystywanie ich w celach komercyjnych tylko za moją zgodą. KONTAKT
Kubael está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 22nd, 2020, 12:32 PM   #8353
elpolako
Pełne uzależnienie

elpolako's Avatar

Likes (Received): 1672

Quote:
Originally Posted by Kubael View Post
Jak dla mnie ważna jest też znajdująca się na liście budowa drogi rowerowej na Dmowskiego (od Grunwaldzkiej do dworca)

[...]
w jakiej to ma być formie? Wydzielona kosztem chodnika czy miejsc parkingowych DDR czy lepiej wydzielony pas rowerowy w jezdni?
elpolako está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 22nd, 2020, 06:03 PM   #8354
ChrisPL
Registered User

ChrisPL's Avatar

Likes (Received): 7977

Quote:
Originally Posted by elpolako View Post
w jakiej to ma być formie? Wydzielona kosztem chodnika czy miejsc parkingowych DDR czy lepiej wydzielony pas rowerowy w jezdni?
Jesteśmy w Gdańsku, więc pewnie skończy się jak zawsze - kosztem pieszych. Dla mnie ta Dmowskiego nie powinna mieć żadnego priorytetu. Do dworca wygodniej można dojechać przez Klonową.

Flickr | UrbFoto | Wykorzystanie moich zdjęć poza SSC => zapytaj

Fileon0315 liked this post
ChrisPL no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2020, 09:31 PM   #8355
el nino
Wanna play?

el nino's Avatar

Czy ja dobrze pamiętam, że miała być budowana ścieżka rowerowa na Kartuskiej od skrzyżowania z Łostowicką na południe? Czy temat tej ścieżki kompletnie upadł?

wiewior liked this post
Old January 22nd, 2020, 09:37 PM   #8356
Mikserks
Registered User

Jak już to na zachód i nie DDR, a pas rowerowy w stronę Gdańska. Wiemy tyle, że w tym roku prace nad jego budową się nie zaczną.
Old January 22nd, 2020, 09:46 PM   #8357
el nino
Wanna play?

el nino's Avatar

Fakt, na zachód, południowy-zachód A mają już przynajmniej projekt, czy nawet tego nie zrobili?
Old January 22nd, 2020, 10:08 PM   #8358
Mikserks
Registered User

Projekt powinien być, a jak chcesz zobaczyć jak to ma wyglądać to tutaj: http://strona2.drmg.gdansk.pl/pokaz_...szenie_id=5536 i dalej załączniki do przetargu -> Kartuska -> Wariant 2

el nino liked this post
Old January 23rd, 2020, 01:19 PM   #8359
fortepian
Registered User

fortepian's Avatar

Likes (Received): 1073

W sumie to ciekawi mnie, czemu pas rowerowy wolą wytyczyć w stronę Gdańska. Mi się wydaje, że większy sens miałby pas w drugą stronę — pod górę rowerzyści jadą wolniej, z kolei w dół jadą z prędkością bardziej zbliżoną do samochodów i mogliby mieć wspólny pas.

el nino, Fileon0315 liked this post
fortepian no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2020, 05:28 PM   #8360
ChrisPL
Registered User

ChrisPL's Avatar

Likes (Received): 7977

Tłumaczenie jest takie, by rano w dół rowerzyści mogli łatwo omijać auta w korku.

Flickr | UrbFoto | Wykorzystanie moich zdjęć poza SSC => zapytaj
ChrisPL no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
gdańsk, gdynia, infrastruktura rowerowa, komunikacja rowerowa, pomorskie, pomorze, rower, rowery, sopot, trójmiasto, trójmiejskie rowery, zrównoważony transport

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules