[Łódź ●] 58, Piotrkowska (od)nowa - Page 12 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie > » Łódź

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 2 votes, 5.00 average.
Old February 12th, 2011, 08:54 AM   #221
fanfix
Registered User

fanfix's Avatar

Likes (Received): 5893

Ale też nie namawialiśmy jakoś intensywnie. Gdybyśmy mięli megafon to wtedy można byłoby nadawać na całą okolicę. Zostało zrobione ponad 50 zdjęć, więc jak na tamtą pogodę to całkiem nieźle.
fanfix no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 12th, 2011, 09:20 AM   #222
Matticitt
Lodzermensch

Likes (Received): 1658

Niestety pogoda wszystko zepsuła. Akurat tego dnia bo ani dzień wcześniej ani później w ogóle nie padało.
Old February 12th, 2011, 05:09 PM   #223
fanfix
Registered User

fanfix's Avatar

Nie żeby od razu wszystko ale fakt, mogło być "jaśniej"
Sponsored Links
Advertisement

Old February 13th, 2011, 08:45 PM   #224
Spike J
ŁÓDŹ - moje miasto

Spike J's Avatar

Likes (Received): 841

Przyszedłem koło 16:40(niestety z pracy nie udało się urwać) i nikogo już nie było, więc nie załapałem się na zdjęcie :/ .
Swoją drogą, rozumiem że małe zainteresowanie spowodowało wcześniejsze zakończenie akcji. Tylko na przyszłość nie podawajcie proszę czasu od - do, bo myślę że nie byłem jedyną osobą, która uwierzyła w od 15 do 17.
Old February 13th, 2011, 10:00 PM   #225
fanfix
Registered User

fanfix's Avatar

Byliśmy do 16.30. Spóźniłeś się niewiele. Zainteresowanie było spore ale mróz też dawał się we znaki. Jedna z organizatorek leczy teraz gorączkę.
Old February 13th, 2011, 10:06 PM   #226
Wesoły Romek
(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Wesoły Romek's Avatar

Likes (Received): 22139

Zdrówka życzymy cholerne grypsko grasuje
Wesoły Romek no está en línea   Reply With Quote
Old May 17th, 2011, 10:34 PM   #227
potwo-or
Registered User

potwo-or's Avatar

Likes (Received): 17431

Quote:
Originally Posted by J.T.Fly View Post
Dzień dobry, właśnie mija rok od założenia wątku.

Miała być kamienica jak nowa, jest wstydliwa dziura
Aleksandra Hac

Jeśli budynek nie powstanie do końca roku, wojewódzki urząd ochrony zabytków zmusi firmę do wykonania tego, do czego się zobowiązała. - Pozwolenie na rozbiórkę było warunkowe - zgodziliśmy się na wyburzenie kamienicy i jednocześnie nakazaliśmy jego rekonstrukcję do końca 2011 roku - mówi Wojciech Szygendowski, wojewódzki konserwator zabytków.
Rozumiem, że w sprawie tej kamienicy musimy czekać do końca roku? Zna ktoś dokładne plany konserwatora (tzn. jak chce zmusić PGE do odbudowania kamienicy)?
potwo-or no está en línea   Reply With Quote
Old May 17th, 2011, 10:42 PM   #228
vvi
Registered User

Likes (Received): 1740

Obstawiam, że przez decyzję administracyjną, która nakaże przywrócenie stanu pierwotnego. Jeżeli dobrze kojarzę przepisy to konserwator może zmusić firmę do wykonania zadania bądź powierzyć zadanie innej firmie i obciążyć kosztami tego, kto się do tego zobowiązał.
Jest tylko jeden warunek, w pozwoleniu na wyburzenie musiała znajdować się klauzula o bezwarunkowej odbudowie.

Jeśli coś pokręciłem to proszę o sprowadzenie na prawidłową linię.
vvi no está en línea   Reply With Quote
Old May 18th, 2011, 12:06 AM   #229
Gutenteger
Registered User

Gutenteger's Avatar

Jeżeli kupujemy (miasto) jakiś prąd od PGE, bądź dajemy im zarobić w inny sposób (szczególnie jeśli sporo), to mogłoby pomóc, gdyby Pani Prezydent wypowiedziała się publicznie, że w interesach potrzebna jest wiarygodność i zaufanie, i zasugerowała możliwość zmiany dostawcy prądu.

Jeśli nie kupujemy to bez dobrych zapisów w umowie możemy im nagwizdać, bo wykręcą się sianem.
Gutenteger no está en línea   Reply With Quote
Old May 18th, 2011, 12:53 AM   #230
potwo-or
Registered User

potwo-or's Avatar

Bardziej szukałbym wyjścia w prawach WKZ. Muszę przejrzeć ustawę, ale teraz nie bardzo mam czas...

EDIT: Spojrzałem na szybko i nie jest źle. Konserwator zapewne (choć chciałbym ją zobaczyć) wydał decyzję (korzystam z doniesień prasowych) warunkową.
Quote:
Pozwolenie na rozbiórkę było warunkowe - zgodziliśmy się na wyburzenie kamienicy i jednocześnie nakazaliśmy jego rekonstrukcję do końca 2011 roku - mówi Wojciech Szygendowski, wojewódzki konserwator zabytków.
Jeśli tak to musimy poczekać do końca 2011 roku. Konserwator ma całkiem sporo możliwości. Zacznie zapewnę od nakazania przywrócenia jak najlepszego stanu (przywrócenie stanu poprzedniego jest niemożliwe) w wyznaczonym terminie, a jak nie to grzywna, potem kolejna i kolejna.

Więc nie masz racji
Quote:
Originally Posted by Gutenteger View Post
to bez dobrych zapisów w umowie możemy im nagwizdać, bo wykręcą się sianem.
twierdząc, że wykręcą się sianem. Bo grzywny w takich przypadkach będą im się mniej opłacały niż odbudowa - granic wysokości grzywny nie ma.
Póki co musimy czekać, bo na razie nie naruszyli warunków określonych w pozwoleniu (mają czas na odbudowę do końca 2011 roku). Szczerze powiedziawszy dość mocno zastanawia mnie jaka będzie grzywna, bo z tych przypadków które przejrzałem to kwoty są astronomiczne (często większe niż sam koszt odbudowy).

Pisze bez szczegółów, bo chciałem, aby z tego nie wyszedł bełkot prawniczy. Poza tym tak jak mówię, przejrzałem to na szybko.

Last edited by potwo-or; May 18th, 2011 at 02:25 AM.
Old July 19th, 2011, 09:18 PM   #231
AntyLe25
Registered User

AntyLe25's Avatar

Likes (Received): 1613

dzisiaj w Gdańsku otworzyli (wstępnie) PGE Arenę. Uśmiechy, radości itp.

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmias..._galeria_.html

a u nas zrobili syf i tyle
AntyLe25 no está en línea   Reply With Quote
Old July 19th, 2011, 09:48 PM   #232
[BÉTON!BRUT!]
Hände hoch

[BÉTON!BRUT!]'s Avatar

Likes (Received): 181606

Przecież to poważny inwestor. Ścianę nawet ocieplił.
Old July 20th, 2011, 12:48 AM   #233
AlfaQuarto
Registered User

AlfaQuarto's Avatar

Likes (Received): 2099

No przecież na czymś musieli zaoszczędzić kasę na taaaaaakąąąą reklamę Dla taaaakiiieggooo przedsiębiorstwa są w końcu jakieś priorytety

Obywatelu, obywatelko! W dobie wielkich przemian w mieście włącz się w projekt najlepszej darmowej mapy i pomóż w aktualizacjach znanych Ci miejsc!
http://www.openstreetmap.org
AlfaQuarto no está en línea   Reply With Quote
Old July 20th, 2011, 01:00 AM   #234
Matticitt
Lodzermensch

Likes (Received): 1658

Jak się daje, to się kraje. UM ma wszystko w dupie więc i "inwestor" na nas gdzieś.
Old September 6th, 2011, 10:19 PM   #235
AntyLe25
Registered User

AntyLe25's Avatar

Likes (Received): 1613

oglądacie mecz? Jak się podoba PGE Arena? PGE zakpiło sobie z nas.

tak mnie jakoś nerwy odnajdują jak widzę albo słyszę tę nazwę tamtej areny.
AntyLe25 no está en línea   Reply With Quote
Old September 6th, 2011, 10:39 PM   #236
dawidny
Registered User

dawidny's Avatar

Likes (Received): 995

PGE nie jest developerem i od początku było wiadomo jak to się skończy, bo siedziby w kamienicy to wątpię by chcieli zrobić, biura to co innego. Raczej nie da się zbojkotować monopolisty PGE... Tak samo pewnie będzie z tą nowopowstającą kamienicą cukiernika Skórki na Zielonej. Ci akurat nie muszą nic burzyć. Co do koszar na Legionów też mam wątpliwości.
Old September 7th, 2011, 01:06 AM   #237
potwo-or
Registered User

potwo-or's Avatar

Z PGE też non stop kojarzy mi się Piotrkowska 58, ale spokojnie jak WKZ wyda nakaz odbudowy to dopiero PGE się zdziwi. A moim zdaniem to może być dla Łodzi nawet bardziej korzystne, bo po aferze z pałacykiem ze Zgierskiej (o którym było dość głośno i prokuratura szykuje się do wnoszenia o 5 lat) i odbudowie Piotrkowskiej 58 może inwestorzy zaczną się bać dewastować łódzkie zabytki. Przecież Zgierska i Piotrkowska to przykłady tego do czego prowadzi to, że wcześniej nikt nie robił problemu z dewastacji zabytków. Teraz trzeba pokazać, że każda dewastacja będzie ścigana i karana. A im bardziej medialne to będzie tym dla łódzkich zabytków lepiej.
Old September 7th, 2011, 08:42 AM   #238
lenin
Registered User

lenin's Avatar

Likes (Received): 11594

ja rezygnuje z usług produkcji prądu na moje firmowe potrzeby z PGE....
Old September 7th, 2011, 10:38 AM   #239
AlfaQuarto
Registered User

AlfaQuarto's Avatar

Likes (Received): 2099

Quote:
Originally Posted by potwo-or View Post
Z PGE też non stop kojarzy mi się Piotrkowska 58, ale spokojnie jak WKZ wyda nakaz odbudowy to dopiero PGE się zdziwi. A moim zdaniem to może być dla Łodzi nawet bardziej korzystne, bo po aferze z pałacykiem ze Zgierskiej (o którym było dość głośno i prokuratura szykuje się do wnoszenia o 5 lat) i odbudowie Piotrkowskiej 58 może inwestorzy zaczną się bać dewastować łódzkie zabytki. Przecież Zgierska i Piotrkowska to przykłady tego do czego prowadzi to, że wcześniej nikt nie robił problemu z dewastacji zabytków. Teraz trzeba pokazać, że każda dewastacja będzie ścigana i karana. A im bardziej medialne to będzie tym dla łódzkich zabytków lepiej.
Z tym nowym WKZ to spokojnie.. Ja sam też trzymam za niego mocno kciuki, ale jeszcze nic specjalnego nie zrobił, a już się mu pomniki z marmuru stawia. Z oceną proponuję się wstrzymać, do czasu rozwiązania spraw ze Zgierskiej, Piotrkowskiej i niszczejących fabryk.

Obywatelu, obywatelko! W dobie wielkich przemian w mieście włącz się w projekt najlepszej darmowej mapy i pomóż w aktualizacjach znanych Ci miejsc!
http://www.openstreetmap.org
AlfaQuarto no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2011, 10:50 AM   #240
potwo-or
Registered User

potwo-or's Avatar

Ja nie twierdzę, że to będzie zasługa nowego WKZ. Z tego co plotki do mnie dochodziły to decyzja taka była już pewna nawet za starego WKZ.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
Łódź, łódź, odbudowa

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules