[S12/17/19] Obwodnica Lublina i odcinek Kurów - Piaski - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 5 votes, 5.00 average.
Old September 12th, 2010, 01:10 PM   #81
krassusek12
Czechów Południowy

krassusek12's Avatar

Likes (Received): 323

Tzn. odstąpiono na jakiś czas, żeby w pierwszej kolejności wybudować Mełgiewską i Solidarności, które są bardziej strategiczne dla miasta niż Poligonowa. A Głęboka to czeka na środki finansowe, ale tutaj chodzi o poszerzenie, a nie przedłużenie, ale ja bym nie liczył na to w najbliższym czasie

A i ta mapka to już naprawdę ekstra. Tylko mam pytanie czemu nie ma na niej wyżej wymienionej poligonowej? Brak planów czy po prostu narazię się nie opłaca doklejać?
krassusek12 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 12th, 2010, 03:41 PM   #82
artus32
Registered User

Likes (Received): 10

Co do Poligonowej to brak planów. wiem jak ma wyglądać w okolicach węzła, ale jak dalej w kierunku miasta to nie wiem - jak ktoś ma jakiś plan niech wrzuci, a ja uzupełnię.
Co do przedłużeń Głębokiej czy Bohaterów Monte Cassino, to przynajmniej z tego co mi wiadomo to maja być, ale przynajmniej na razie kasa (właściwie to jej brak) powoduje, że będą budowane w dalszym terminie - brak też dobrych planów tych odcinków na razie to raczej koncepcje.
Old September 12th, 2010, 09:05 PM   #83
.kp
Registered User

Likes (Received): 5762

Bardzo dobra mapa, warto uwzględnić to także w prezentacji z Twojego opisu.
.kp liked this post, cuz its amejzing!
.kp no está en línea   Reply With Quote
Old September 13th, 2010, 10:39 AM   #84
slonio-mp
Registered User

slonio-mp's Avatar

Likes (Received): 7

Mapka super
Przy okazji - czy w ramach budowy węzła Lubartów nie miała być przebudowana droga do granic Lublina w standard końcowego odcinka Spółdzielczości Pracy?
Jakoś się przyzwyczaiłem do tej myśli, a nie mogę teraz znaleźć ogłoszenia GDDKiA...

Last edited by slonio-mp; September 13th, 2010 at 10:46 AM.
slonio-mp no está en línea   Reply With Quote
Old September 13th, 2010, 10:58 AM   #85
Signar
Fizyk teoretyk

Signar's Avatar

Likes (Received): 699

Miała być ale chyba z powodu braku funduszy wszystko stoi w miejscu (swoją drogą jeśli jej nie przebudują to będzie śmiesznie to wyglądało węzeł 2x2 potem, 1,5km jednojezdniówki i znowu 2x2)
Signar no está en línea   Reply With Quote
Old September 13th, 2010, 12:11 PM   #86
pawelmilosz
Registered User

pawelmilosz's Avatar

Likes (Received): 3512

To raczej nie jest przebudowa pierwszej potrzeby. Ruch z Lublina do węzła Lubartów (i vice versa) raczej nie będzie kosmicznie duży. Priorytetem powinny być na chwilę obecną wyjazdy z miasta w kierunkach wschód i zachód. Konieczność tej przebudowy oceniam podobnie jak przedłużenie Głębokiej i BMC do Solidarności czy poszerzenie (2x2) Kraśnickiej do obwodnicy. Optymistycznie, powinni się za to wziąć do 2015.
Old September 13th, 2010, 12:23 PM   #87
Piekarz
HD Rider

Piekarz's Avatar

Likes (Received): 917

Quote:
Originally Posted by slonio-mp View Post
Mapka super
Przy okazji - czy w ramach budowy węzła Lubartów nie miała być przebudowana droga do granic Lublina w standard końcowego odcinka Spółdzielczości Pracy?
Jakoś się przyzwyczaiłem do tej myśli, a nie mogę teraz znaleźć ogłoszenia GDDKiA...
To wchodzi w kontrakt nr 3:
Quote:
"Przedmiotem zamówienia dla zadania nr 3 jest budowa drogi ekspresowej S17 Kurów - Lublin - Piaski, na odcinku od węzła "Dąbrowica" (bez węzła) do węzła "Lubartów" (włącznie z węzłem) i odcinka drogi krajowej nr 19 klasy GP: Węzeł "Lubartów" - granica administracyjna miasta Lublina.
Quote:
Originally Posted by pawelmilosz View Post
To raczej nie jest przebudowa pierwszej potrzeby. Ruch z Lublina do węzła Lubartów (i vice versa) raczej nie będzie kosmicznie duży.[...]
A z tym twierdzeniem się raczej nie zgodzę
Z tego co pamiętam z raportu oddziaływania na środowisko, największy wzrost natężenia ruchu po wybudowaniu obwodnicy przewidywany jest na Al. Solidarności i właśnie na Spółdzielczości Pracy.

Last edited by Piekarz; September 13th, 2010 at 12:29 PM.
Piekarz no está en línea   Reply With Quote
Old September 13th, 2010, 12:54 PM   #88
radamer
Registered User

Likes (Received): 23

Wiadomo w jaki sposób zostanie poprowadzona DK19 po oddaniu północnej obwodnicy? Nadal po staremu czy jednak z Lubartowa na obwodnicę przez węzeł Lubartów do węzła Dąbrowica i dopiero dalej ulicami miasta?
radamer no está en línea   Reply With Quote
Old September 13th, 2010, 05:11 PM   #89
sputnik_75
Registered User

sputnik_75's Avatar

Likes (Received): 129

Quote:
Originally Posted by pawelmilosz View Post
To raczej nie jest przebudowa pierwszej potrzeby. Ruch z Lublina do węzła Lubartów (i vice versa) raczej nie będzie kosmicznie duży. Priorytetem powinny być na chwilę obecną wyjazdy z miasta w kierunkach wschód i zachód. Konieczność tej przebudowy oceniam podobnie jak przedłużenie Głębokiej i BMC do Solidarności czy poszerzenie (2x2) Kraśnickiej do obwodnicy. Optymistycznie, powinni się za to wziąć do 2015.
Odcinek jednojezdniowy (od giełdy w Elizówce do węzła) jeżeli będzie przebudowywany to inwestorem będzie GDDKiA. Leży on poza granicami Lublina i miasto nie może na niego łożyć pieniędzy.
sputnik_75 no está en línea   Reply With Quote
Old September 13th, 2010, 05:16 PM   #90
Gloin
Registered User

http://www.motogazeta.mojeauto.pl/Po...,a,171790.html

Wybrano wykonawców pierwszego odcinka S17 na Lubelszczyźnie
2010 - 09 - 12 | 23:16

Konsorcjum firm: Budimex (jako lider, Polska) i Ferrovial Agroman (partner, Hiszpania), złożyło najtańszą ofertę i zajmie się budową odcinka drogi ekspresowej S17 pomiędzy węzłem Witosa i początkiem obwodnicy Piask w województwie lubelskim.

Wybrano wykonawców pierwszego odcinka S17 na Lubelszczyźnie
Przebudowę istniejącego odcinka drogi krajowej nr 12/17 do parametrów trasy ekspresowej wraz z budową nowego dojazdu do Świdnika i dróg zbiorczych konsorcjum wyceniono na ponad 399 mln zł.

Jeżeli w ciągu 10 dni od ogłoszenia rozstrzygnięcia przetargu nie wpłyną protesty to umowę z wykonawcą będzie można podpisać w połowie października po przeprowadzeniu kontroli postępowania przetargowego przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych - zapewnia GDDKiA Oddział w Lublinie.

Przypomnijmy, że budowę 68 kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S17 od Kurowa (węzeł Sielce) do początku obwodnicy Piask podzielono na pięć zadań. Powyższe rozstrzygnięcie dotyczy zadania nr 5. Na 21 września br. wyznaczono termin otwarcia ofert na zadanie nr 1 obejmujące budowę 23 km trasy pomiędzy węzłami Sielce i Bogucin. Zaproszenia wysłano też do wykonawców zainteresowanych budową odcinka pomiędzy węzłami Bogucin i Dąbrowica (7,7 km) wyznaczając termin otwarcia ofert na 14 października br.
Gloin no está en línea   Reply With Quote
Old September 13th, 2010, 07:40 PM   #91
pawelmilosz
Registered User

pawelmilosz's Avatar

Likes (Received): 3512

Quote:
Originally Posted by sputnik_75 View Post
Odcinek jednojezdniowy (od giełdy w Elizówce do węzła) jeżeli będzie przebudowywany to inwestorem będzie GDDKiA. Leży on poza granicami Lublina i miasto nie może na niego łożyć pieniędzy.
Też prawda. Pytanie kiedy go zrobią, bo jakoś nie pamiętam żeby w przetargach na obwodnicę była o nim mowa. No chyba, że gdaka traktuje ten odcinek od granicy do węzła jako część węzła (wątpliwe).
Old September 13th, 2010, 08:08 PM   #92
artus32
Registered User

W stopce wrzuciłem plan obwodnicy Lublina powiększyłem tylko poprzedni jpeg o odcinek Witosa - Piaski i obwodnicę Piask. Choć na odcinku Witosa Piaski nie wszystko zaznaczyłem (np MOP Bystrzejowice) - nie wszystko mi tam pasuje, niby na planie GDKiA są drogi gminne, ale nie pokrywają się one dokładnie z mapą topograficzną. Moze ktoś ma więcej informacji i się podzieli to chętnie poprawię.

Co do węzła "Lubartów" i DK19 to w przetargu na zadanie nr 3 czytamy:
"Zakres robót dla zadania nr 3 obejmuje: budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej S17 wraz z odcinkiem drogi krajowej Nr 19 klasy GP, stanowiącej wjazd do Lublina, ..."
Old September 13th, 2010, 09:50 PM   #93
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Świetna mapka!
Tak sobie analizuję i przypominam przejazd przez Lublin (DK17/S17). Wydaje mi się, że zbudowanie przedłużenia Al. Solidarności uatrakcyjni (i tak sporo krótszy) przejazd przez miasto, zamiast obwodnicą. Już teraz spory przebieg jest bezkolizyjny, a po wybudowaniu obwodnicy zmniejszy się natężenie ruchu.
Tego problemu nie będzie jadąc DK19/S19. Co o tym myślicie?
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old September 13th, 2010, 09:58 PM   #94
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by smar View Post
Co o tym myślicie?
Dużym błędem jest to, że dla jadących od strony Warszawy wjazd do Lublina jest na wprost, a żeby dostać się na obwodnicę, trzeba będzie zjechać z dotychczasowego szlaku.
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2010, 10:23 AM   #95
j23kloss
Registered User

Likes (Received): 310

Quote:
Originally Posted by radamer View Post
Wiadomo w jaki sposób zostanie poprowadzona DK19 po oddaniu północnej obwodnicy? Nadal po staremu czy jednak z Lubartowa na obwodnicę przez węzeł Lubartów do węzła Dąbrowica i dopiero dalej ulicami miasta?
Myślę, że do czasu wybudowania zachodniej części obwodnicy, trasa "19" przez Lublin pozostanie bez zmian. Nie widzę sensu w nadrabianiu co najmniej kilkunastu km, tylko po to żeby "wrócić do miasta" al. Solidarności i trafić na skrzyżowanie z Sikorskiego Przedłużenie Boh. Mt. Cassino trochę by pomogło, ale czy miasto zdąży, skoro nawet nie mówi się głośno na ten temat?
j23kloss no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2010, 12:19 PM   #96
Piekarz
HD Rider

Piekarz's Avatar

Kończy się postępowanie w GDOŚ:

Quote:
Zawiadomienie o możliwości zapoznania się z materiałem dowodowym w związku z toczącym się postępowaniem odwoławczym od decyzji ustalającej środowiskowe uwarunkowania dla przedsięwzięcia polegającego na budowie drogi S 17 odcinek Lublin-Kurów-Piaski.
Link do PDFa: http://bip.gdos.gov.pl/doc/2010/Obwi...3-10-LS-82.pdf
Old September 14th, 2010, 03:22 PM   #97
hook1990
Registered User

hook1990's Avatar

Location: Warszawa Broniewskiego, Białobrzegi Południe, Kurów Wschód
Likes (Received): 1423

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Dużym błędem jest to, że dla jadących od strony Warszawy wjazd do Lublina jest na wprost, a żeby dostać się na obwodnicę, trzeba będzie zjechać z dotychczasowego szlaku.
Możliwe, że znający Lublin będą sobie skracać, ale na węźle Dąbrowica nad dwoma skrajnie prawymi pasami będzie jak byk widoczne oznakowanie na Chełm, Zamość, Piaski, myslę że to zachęci większość kierowców do ominięcia Lublina
hook1990 no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2010, 04:50 PM   #98
Piekarz
HD Rider

Piekarz's Avatar

Quote:
Originally Posted by hook1990 View Post
Możliwe, że znający Lublin będą sobie skracać, [...]
Tylko co da takie "skracanie"? Obwodnicą będzie dalej jakieś 7km. Jeżeli samochód pali 7l/100km to zużyje więcej 0,5l, co da jakieś 2 zł oszczędności. A ile mniej czasu na to będzie potrzeba. Poza tym samochód w mieście pali więcej, więc skracając nie zaoszczędzi się nic, a tylko straci się kupę czasu...
Old September 14th, 2010, 05:47 PM   #99
artus32
Registered User

Dochodzi jeszcze szybkość jazdy i jej płynność - przejazd przwez Lublinto jednak przejazd przez miasto, mimo, ze Solidarności i dalej jest niezłą drogą i prawie bezkolizyjną to w porównaniu z ekspresową obwodnicą "prawie" robi różnicę.
Old September 14th, 2010, 06:52 PM   #100
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Zakładacie racjonalność postępowania kierowców.

Ja bym jednak po wybudowaniu obwodnicy i wszystkich łączników postawił zakaz wjazdu tirów do miasta i ze dwa patrole krokodyli, żeby temperowac zapędy tych, którzy chcą zaoszczędzić parę złotych na paliwie dieslowskim i parę na opłatach za przejazd eską (liczonych już wtedy od kilometra). Zwłaszcza nocą, gdy ruch przez miasto będzie płynny.

Last edited by pmaciej7; September 14th, 2010 at 06:59 PM.
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
droga ekspresowa, ekspresówka-s12, ekspresówka-s17, kurow, lubelskie, lublin, obwodnica, s-12, s-17, s-19, s12, s17, s19

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules