[Varaždin] - Construction update (2011 - 2019) - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Sjeverna i Središnja Hrvatska

Sjeverna i Središnja Hrvatska Northern and Central Croatia: Varaždin, Čakovec, Karlovac, Kutina, etc.

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 3rd, 2011, 03:05 PM   #21
grofBombelles
BANNED

Likes (Received): 150

Quote:
Originally Posted by karelcro View Post
Da, nadam se da bude slično s varteksom , samo kaj je ovo nova novcata zgrada. Izdizajniral ju je gazda Dege( diplomirani inžinjer elektrotehnike) i neki projektni biro.
Jesi siguran? Meni je rečeno, a tak mi i izgleda, da je betonski kostur od stare zgrade, a onda je na njega nadodana dekoracija s ciglom, staklene fasade i dodatni volumeni. No, moguće je i da sam u krivu.
grofBombelles no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 3rd, 2011, 08:41 PM   #22
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Likes (Received): 11511

grabanice senior (10)

Nema me par dana i Grof poludi,ha,ha
Svaka čast, majstore! Živjeli zimski praznici!

Quote:
Originally Posted by Stipson View Post
Vidim da nitko o tome ništa ne piše, ali u današnjem Večernjem listu Stanoing je predstavio svoj novi varaždinski projekt - veliku peterokatnu uglovnicu za osobe treće životne dobi. Zgrada baš lijepo izgleda, a posebno poslovni dio od plavog stakla.

U biti je ista stvar, samo malo drugačije prezentirana:

Taj ugao je malo na koso , otud sivi kubus koji to "naglašava"
Evo situacije:

A evo i opisa iz varaždinca, tog inventivnog projekta iz kojeg je jasno da će u tom sivom djelu zgrade biti smješten restoran, ambulanta i sve te zajedničke prostorije:

Quote:
Tvrtka Stanoing na proljeće započinje gradnju nove stambene zgrade
u Grabanicama
Zgrada prilagođena
starijim osobama

Na samom ulasku u Grabanice,novo gradsko naselje, tvrtka Stanoing će na proljeće slijedeće godine započeti gradnju nove stambene zgrade – uglovnice, koja će u cijelosti biti prilagođena potrebama osoba starije životne dobi. - Mnogi su naši sugrađani izgradili velike kuće ili kupili prostrane stanove, a nakon što su im djeca odrasla i odselila, sada sami žive u takvim prostorima s visokim režijama i davanjima, čije je i održavanje vrlo skupo. Stoga smo u novom gradskom naselju odlučili izgraditi novu stambenu zgradu koja bi bila prilagođena upravo potrebama starijih osoba – naglasio je predsjednik Uprave Stanoinga Eduard Brumen, najavivši gradnju još jedne stambene zgrade u Grabanicama za koju je investitor – tvrtka Stanoing, već ishodila građevinske dozvole.I ova je stambena zgrada projektirana u arhitektonskom uredu Kögl i Plavec, a u ovoj četverokatnici s atraktivnim penthousima na vrhu zgrade, bit će uređeno stotinjak manjih stanova, od 30 do 50 četvornih metara, te nekoliko većih stambenih jedinica. - Želim napomenuti da Grabanice – Senior neće biti nikakav «starački dom», već stambena zgrada sa stanovima za prodaju, u kojoj ćemo ponuditi i cijeli niz servisa koji će biti na pomoć stanarima. Naime, projektom je predviđeno da u ovoj stambenoj zgradi čak tisuću četvornih metara prostora bude uređeno kao prostor javnog sadržaja, s društvenim prostorijama za druženje stanara te servisnim službama koje će biti na usluzi stanarima. Zgrada će biti u cijelosti prilagođena upravo starijim osobama, u stanovima će biti etažno grijanje, pa će i režije u ovim stanovima biti niže. Kako će zgrada biti izgrađena na čestici od 6.000 četvornih metara, u njenom dvorištu će biti uređene zelene površine i mali park s klupama te hobi centar – rekao je Eduard Brumen. Stanoing će, kao upravitelj zgrade,
ovdje osigurati i domara, koji će 24 sata na dan brinuti o održavanju i popravcima u zgradi, u Grabanicama – Senior bit će uređena i praonica rublja s uslugom peglanja po povoljnim cijenama, a u zgradi će biti ponuđena
i usluga čišćenja i spremanja. Stanarima će na raspolaganju biti i restoran koji će pružati i uslugu dostave obroka u stanove, a planira se i uređenje dvorane za vježbanje u kojoj će stanari moći rekreativno vježbati pod stručnim vodstvom.U ovoj će zgradi biti uređena i ambulanta opće prakse ili privatna poliklinika, te stomatološka ordinacija, pa će stanari ovdje imati cjelovit i stalno dostupan servis koji će organizirati tvrtka Stanoing sa svojim
kooperantima. U Stanoingu ističu kako su budućim stanarima stambene zgrade
Grabanice – Senior spremni ponuditi i pomoć kako bi što bolje prodali njihove sadašnje nekretnine, preko agencije Stanoing – Nekretnine. Stanovi u Grabanicama – Senior neće biti u najmu, već će biti u vlasništvu stanara, što znači da će biti i predmet nasljeđivanja. - Iako će u zgradi stanari uživati cjeloviti servis, ovi stanovi ne bi trebali biti skuplji od drugih u Grabanicama – naglasio je direktor Stanoinga Eduard Brumen. Zgrada Grabanice – Senior u cijelosti bi trebala biti završena za 15 mjeseci od početka radova, a u Stanoingu ističu kako je već započela prodaja stanova u ovom objektu.
I.Č.
Trevor McPhee no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2011, 10:54 PM   #23
grofBombelles
BANNED

Quote:
Originally Posted by Trevor McPhee View Post
Nema me par dana i Grof poludi,ha,ha
Svaka čast, majstore! Živjeli zimski praznici!
Hvala! Novogodišnji praznici su za mene, nažalost, već gotovi. Al će zato biti 2 tjedna u drugom mjesecu!

Quote:
U biti je ista stvar, samo malo drugačije prezentirana:

Taj ugao je malo na koso , otud sivi kubus koji to "naglašava"
Ne znam baš, meni taj ugao izgleda pod savršenih 90, tak da mi taj "auswinkl" u naselju gdje je sve ostalo po špagi na ortogonalnoj mreži nikak ne šmeka.

Inače sve pohvale za odabir boja, fala bogu da su skužili da nismo u Tirani. Ovo bu čak dobro, jezgra naselja bu šarena, a zgrade okolo pretežno bijele, ali sa "color codingom" na detaljima. Moglo bi ispasti jako dobro.

Sad treba biti urbanistički pametan pa oformiti dobar centar naselja sa javnim i uslužnim sadržajima, dućanom, vrtićem, školom, trgićem, prostranim dječjim igralištem (za klince, ali i košarkaško igralište za malo veće) i parkićem. Zapadno od sadašnjih zgrada trebalo bi formirati zelenu osovinu naselja prema jugu, slično kao što je i u POS-u Jalkovećka. Baš mi je drago da svjedočim rađanju novog kvarta!

Last edited by grofBombelles; January 3rd, 2011 at 11:01 PM.
Sponsored Links
Advertisement

Old January 4th, 2011, 12:48 AM   #24
karelcro
Registered User

karelcro's Avatar

Likes (Received): 35

Quote:
Originally Posted by grofBombelles View Post
Jesi siguran? Meni je rečeno, a tak mi i izgleda, da je betonski kostur od stare zgrade, a onda je na njega nadodana dekoracija s ciglom, staklene fasade i dodatni volumeni. No, moguće je i da sam u krivu.
Uf, sad si i mene zbunil. piše na arhitektima hr "pročelje i interijer"
Pa kaj je to onda bilo prije?
karelcro no está en línea   Reply With Quote
Old January 4th, 2011, 01:03 AM   #25
grofBombelles
BANNED

Quote:
Originally Posted by karelcro View Post
Uf, sad si i mene zbunil. piše na arhitektima hr "pročelje i interijer"
Pa kaj je to onda bilo prije?
Provjerio sam info, to je prije bila gradska streljana, koja je ugrađena u novu zgradu. Dakle, nije građena od 0, već je iskorištena konstrukcija stare zgrade. Ali, rekonstrukcija je odlično izvedena, tak da se teško može skužiti.
Old January 12th, 2011, 05:26 PM   #26
Mali Ivica
Registered User

Mali Ivica's Avatar

Likes (Received): 0

dečki, otkud vam to da bu POS v Grabanicama? - kolko znam to bu Stanoingova privatna investicija za zaradu

nego, za ovo se ishođuju uvjeti - Merlićeva ulica - gradnja bi negde mogla startati v 4. mesecu. Bi d frst tu si d foutouz

[IMG=http://img143.imageshack.us/img143/8008/82455072.png][/IMG]

[IMG=http://img593.imageshack.us/img593/6335/18964765.png][/IMG]

(nadam se da mi sad funkcioniraju linkovi

Inače, priprema se i gradnja jedne manje zgrade v Križanićevoj ulici - prek puta VELV-a
Mali Ivica no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2011, 06:40 PM   #27
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

E to se zove konstruktivni doprinos forumu.Svaka čast ,majstore!

A zaaato su radili pročelje onoj kući s južne strane parcele! Borba za malo suca Najs.
Naime , vidio sam krajem prošle godine nakon što su razrušili onu kućicu koja je tu bila da su odmah obnovili to bočno sjeverno pročelje zgrade sa južne strane.Sad vidim zašto... Mislio sam da će biti klasična interpolacija, al očito ne. Ovo mi je baš cool.Samo da je neka druga boja a ne zelena, no ajde. To je zbilja nebitno

Veliš, prek puta VELVa? Hmm..pa tam je niz prizemnica/jednokatnica, onog nekakvog starinskog tipa. Super ak je tak, obzirom na javnu funkciju bivše vojarne i treba se tam malo podići urbanitet te Križanićeve..još kad bi malo uredili taj prostor ispred VELVa i raskrčili džunglu, uredili zelenilo , makli onu odurnu ogradu, obnovili pročelja zgrada...nadam se da ne tražim previše.
Old January 12th, 2011, 07:01 PM   #28
karelcro
Registered User

karelcro's Avatar

Quote:
Originally Posted by Mali Ivica View Post
dečki, otkud vam to da bu POS v Grabanicama? - kolko znam to bu Stanoingova privatna investicija za zaradu

nego, za ovo se ishođuju uvjeti - Merlićeva ulica - gradnja bi negde mogla startati v 4. mesecu. Bi d frst tu si d foutouz

[IMG=http://img143.imageshack.us/img143/8008/82455072.png][/IMG]

[IMG=http://img593.imageshack.us/img593/6335/18964765.png][/IMG]

(nadam se da mi sad funkcioniraju linkovi

Inače, priprema se i gradnja jedne manje zgrade v Križanićevoj ulici - prek puta VELV-a
za zaradu
Old January 12th, 2011, 07:09 PM   #29
Mali Ivica
Registered User

Mali Ivica's Avatar

Quote:

Samo da je neka druga boja a ne zelena, no ajde.
ak bu sreće (=para!) onda bu to zeleno bakrena patina, ak ne onda bu sve kaj je zeleno belo (dal Bog da plastificirani čelični lim), a sama fasada bu neka sivkasta (ili zelenkasta ili plavkasta) farba

Quote:
Veliš, prek puta VELVa? Hmm..pa tam je niz prizemnica/jednokatnica, onog nekakvog starinskog tipa. Super ak je tak, obzirom na javnu funkciju bivše vojarne i treba se tam malo podići urbanitet te Križanićeve..još kad bi malo uredili taj prostor ispred VELVa i raskrčili džunglu, uredili zelenilo , makli onu odurnu ogradu, obnovili pročelja zgrada...nadam se da ne tražim previše.
Tam se dozvoljava gradnja P+2+Pk, a s obzirom da imaju više od 1000 m2 onda mogu napraviti i više od 4 stana. Jedini je problem da ne budu mogli postaviti u ostalim parcelama više od 4 stana s obzirom da ni jedna parcela nema više od potrebnih 1000 m2, sve su oko 600 - 700, tak da je Križanićeva osuđena na onakvi izgled (glupo, znam!)
Old January 12th, 2011, 07:21 PM   #30
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Quote:
ak bu sreće (=para!) onda bu to zeleno bakrena patina, ak ne onda bu sve kaj je zeleno belo (dal Bog da plastificirani čelični lim), a sama fasada bu neka sivkasta (ili zelenkasta ili plavkasta) farba
Aha. Misliš kao na obližnjoj Drk-ovoj "kućici" (ono je zbilja predivna arhitektura) E onda im držimo palčeve da bu para...

Quote:
Tam se dozvoljava gradnja P+2+Pk, a s obzirom da imaju više od 1000 m2 onda mogu napraviti i više od 4 stana. Jedini je problem da ne budu mogli postaviti u ostalim parcelama više od 4 stana s obzirom da ni jedna parcela nema više od potrebnih 1000 m2, sve su oko 600 - 700, tak da je Križanićeva osuđena na onakvi izgled (glupo, znam!)
Ah to je problem u svim našim gradovima...najmanje još u Varaždinu. Šteta je da se na neki način ne potiče okrupnjivanje takvih parcela da bi se izgradilo na njima onda nešto suvislo. Takvih "poteza" u gradu ima kolko hoćeš. Recimo nasuprot Vindije u Međimurskoj, pa tu u Križanićevoj, pa u Zagrebačkoj nasuprot Erste banke i cijelog tog bloka, pa gotovo cijela Optujska...taj proces urbanizacije tih poteza će trajat još desetljećima, možda i stoljećima
Old January 12th, 2011, 07:24 PM   #31
Mali Ivica
Registered User

Mali Ivica's Avatar

Quote:
Ah to je problem u svim našim gradovima...najmanje još u Varaždinu. Šteta je da se na neki način ne potiče okrupnjivanje takvih parcela da bi se izgradilo na njima onda nešto suvislo. Takvih "poteza" u gradu ima kolko hoćeš. Recimo nasuprot Vindije u Međimurskoj, pa tu u Križanićevoj, pa u Zagrebačkoj nasuprot Erste banke i cijelog tog bloka, pa gotovo cijela Optujska...taj proces urbanizacije tih poteza će trajat još desetljećima, možda i stoljećima
Najgore je dok kupiš levu i desnu parcelu, a onaj u sredini zajebava i ucijenjuje. A toga nema samo kod nas Hrvata... Živila Optujska...
Old January 12th, 2011, 09:51 PM   #32
Rovinjac
HRVATINA!

Rovinjac's Avatar

Likes (Received): 1752

Sve pohvale na novoj dretvi, samo tako naprijed. Nego ne vidim slike ovog HRT dopisništva Varaždin!?

Oluja nad olujama!

Rovinj moj grad!

[Rovinj] - construction update
Rovinjac no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2011, 12:12 AM   #33
Mali Ivica
Registered User

Mali Ivica's Avatar

Quote:
Originally Posted by Rovinjac View Post
Sve pohvale na novoj dretvi, samo tako naprijed. Nego ne vidim slike ovog HRT dopisništva Varaždin!?
pogledaj za 2009.-u stvari se nisu nikud pomakle
Old January 13th, 2011, 12:52 AM   #34
grofBombelles
BANNED

Quote:
Originally Posted by Rovinjac View Post
Buš ih videl u 2012. Ili 2013. Ili.. kad ju već dovrše.

Lijepo izgleda Merlićeva, al ja si nebrem prostorno odrediti di je to.

Ljudi, pomagajte !
Old January 13th, 2011, 01:19 AM   #35
Mali Ivica
Registered User

Mali Ivica's Avatar

Skreneš na Međimurskoj na semaforu kod Vindije prema studentskom domu. U biti sama lokacija je prek puta Magme
Old January 13th, 2011, 01:35 AM   #36
grofBombelles
BANNED

Quote:
Skreneš na Međimurskoj na semaforu kod Vindije prema studentskom domu. U biti sama lokacija je prek puta Magme
Aa, tak sam si i mislil. Fino! Bakrena obloga bi bila lepi dodatak.
Old January 15th, 2011, 01:39 AM   #37
ape
Registered User

Quote:
dečki, otkud vam to da bu POS v Grabanicama?
Spominjalo se u lokalnom tisku prije nekog vremena a na e-izvadak.pravosudje.hr možeš naći nekoliko parcela paralelnih s onim kućama u nizu u vlasništvu "Gradskih stanova", npr:
Katastarska općina: VARAŽDIN (U OSNIVANJU)
Broj čestice: 9382
UDIO 1/1
JAVNA USTANOVA "GRADSKI STANOVI" VARAŽDIN, TRG SLOBODE 12/I
ape no está en línea   Reply With Quote
Old January 15th, 2011, 09:58 AM   #38
Mali Ivica
Registered User

Mali Ivica's Avatar

da, ali non-stop se izvode zamene zemljišta na relaciji Stanoing - Gradski stanovi
Old January 15th, 2011, 07:14 PM   #39
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Ne znamo za POS (zbilja je bilo riječi u tisku o tome ) na lokaciji Grabanice, međutim ovo započeto naselje uskoro će početi sa izgradnjom svake od predviđenih zgrada. U biti fali još samo jedna. Tako da vjerujem da će vrlo brzo biti i napravljena nekakva nadopuna originalnog plana...

Naime baš sam danas skužio da je iskolčena još jedna zgrada (nazvao sam ju Grabanice 7 a možda će biti i 4 , ne znam ) , isto tako u tijeku je iskolčenje grabanica 10, tamo je rasčišćen teren i srušena ograda one privatne kuće...
Od već prije započetih, 5 je završena, na 6 se radi fasada, na 3 je u tijeku četvrti kat a 8 i 9 su na prvom katu već...

Cijela ta priča oko Grabanica ide strahovito brzo za naše prilike, pa mi je žao što nisam prije otvorio dretvu za to, a ne za onaj dosadan Lumini
Old January 15th, 2011, 07:51 PM   #40
karelcro
Registered User

karelcro's Avatar

Zna tko kakav dobar/jednostavan program (3D) za oblikovanje parkova?
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules