[Polska] Bezpieczeństwo ruchu drogowego (wątek dla ludzi rozumnych) - Page 1182 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone | Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 26th, 2019, 08:33 PM   #23621
KrzychuEP
Piotrkowianin

KrzychuEP's Avatar

Likes (Received): 7187

EDWARD po polsku: https://www.epiotrkow.pl/news/Dwie-o...al-na-S8,37142
W biały dzień na prostej drodze...
KrzychuEP no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 26th, 2019, 08:47 PM   #23622
KOmiX
Bicycle Rider

Likes (Received): 2879

Quote:
Originally Posted by missieek View Post

Uwaga jestem EDWARD

https://autokult.pl/34997,akcja-edwa...erzyc-predkosc

Ciekaw jestem co to zmieni w naszej rzeczywistości, bo moim zdaniem nic.
Takie akcje powinny być co tydzień, wtedy może odniosłoby to jakiś skutek.
Tylko się ludzi czepiajo:

Quote:
Originally Posted by Adamo341
mam nadzieję że rowerzystów i pieszych też będą łapać. a tak w ogóle to najlepiej się wziąć za coś bezpiecznego, po co szukać bandytów, łapać złodziei, itd...
EDIT:

Quote:
Wielkopolska. TIR uderzył w rowerzystki na przejściu dla pieszych. Jedna z nich zginęła na miejscu
LG 26.09.2019 19:36

Tragiczny wypadek w miejscowości Podanin w Wielkopolsce. W dwie kobiety prowadzące rowery przez przejście dla pieszych uderzył samochód ciężarowy, który wcześniej staranował samochód osobowy. Jedna z poszkodowanych zginęła.

Do tragicznego wypadku doszło w województwie wielkopolskim na drodze krajowej nr 11. Po godzinie 14.00 Komenda Powiatowa Policji w Chodzieży otrzymała informację, że w miejscowości Podanin samochód ciężarowy uderzył w dwie rowerzystki przechodzące przez przejście dla pieszych. Informację potwierdziła asp. Karolina Smardz-Dymek, oficer prasowa KPP Chodzież.
Wielkopolskie. TIR uderzył w dwie piesze, jedna zginęła

- Dwie piesze przechodziły na pasach przez jezdnię, prowadząc rowery. W samochód osobowy marki hyundai, który zatrzymał się, aby je przepuścić uderzył samochód ciężarowy marki MAN. Siła była tak duża, że auto osobowe obróciło się o niemalże 360 stopni i zostało odrzucone na bok. Następnie samochód ciężarowy uderzył w piesze - tłumaczyła przebieg zdarzenia asp. Karolina Smardz-Dymek.

Jedna z kobiet, 71-letnia, zginęła na miejscu. Druga z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Chodzieży. W chwili, gdy zabierało ją pogotowie była przytomna. Do szpitala trafił też kierowca tira oraz dwie osoby poruszające się samochodem osobowym.

Kierowcą ciężarówki był 61-letni mężczyzna. W chwili zdarzenia był trzeźwy.

Przez kilka godzin trasa była całkowicie zablokowana, ruch odbywał się objazdami. Jak jednak informuje asp. Karolina Smardz-Dymek, droga jest już przejezdna.
(...)

- Przeprowadzone niedawno szerokie badania zachowań pieszych i kierowców w Polsce wskazują, że o ile zdecydowana większość pieszych zachowuje się przepisowo, to niestety większość kierowców nie.

Jak się traktuje rowerzystów w Biznes Parku.

mozgow liked this post

Last edited by KOmiX; September 26th, 2019 at 08:52 PM.
KOmiX no está en línea   Reply With Quote
Old September 26th, 2019, 08:49 PM   #23623
timo_opole
Registered User

Likes (Received): 999

Quote:
Originally Posted by Hipolit View Post
I tysioncpińcyt innych powodów, dla których "ja mogę jeździć mocnym autem, bo jeżdżę bezpiecznie, a szybszym jeszcze bezpieczniej".
Papier przyjmie wszystko.
A rzeczywistość skrzeczy.
Nie wiem, na jakiej podstawie oceniasz moją jazdę, chociaż w życiu się nie spotkaliśmy. Prawo jazdy kategorii B mam od 17 lat, C od bodajże 14 itd., uprawnienia na pojazdy uprzywilejowane od kilku lat. Jeżdżę różnymi pojazdami i zestawami (w tym ciągnikami rolniczymi z dwiema dużymi przyczepami - długość całkowita zestawu 24 m, a więc 1,5 zestawu naczepowego - oraz wozami bojowymi straży pożarnej, które ważą po 16 ton, a "kaganiec" mają, zależnie od modelu, na 100 albo 120 km/h), robię przynajmniej ok. 50 tys. km rocznie, przez cały ten czas miałem jedną stłuczkę z nie swojej winy (ciężarówka wymusiła pierwszeństwo - ja miałem zielone) i jedno "pocałowanie" zderzaka poprzedzającego auta w korku z mojej winy (skończyło się na 3 rysach na lakierze). Przez te 17 lat zebrałem ŁĄCZNIE 7 punktów karnych, w tym ostatnie z 5-6 lat temu (1 x pasy, 2 x parkowanie), jeżdżąc bez Yanosika, antyradaru i innych takich oraz w dużej mierze bez CB radia. Tak, uważam się za bezpiecznego kierowcę, bo w mojej ocenie (i wielu innych osób) mam do tego podstawy. Z faktami się nie dyskutuje.

Skoro uważasz, że auto o masie własnej ok. 2 ton, u mnie zwykle dociążone całym bagażnikiem sprzętu i narzędzi (sądzę, że spokojnie 250-300 kg), często ciągnące przyczepę także o masie ok. 2 ton, jest za mocne mając ok. 300 koni, to ile wg Ciebie powinno mieć? 90 KM, żeby z przyczepą toczyć się 50-60 km/h na płaskim i 30 km/h pod byle górkę? Rozumiem, że wtedy będzie bezpieczniej?

A z innej beczki: postawisz znak równości (w kwestii bezpieczeństwa) pomiędzy niedoświadczonym 18-latkiem w 300-konnym BMW z napędem na tył a doświadczonym i rozważnym kierowcą w także 300-konnym aucie z napędem na 4 koła (nie bez powodu Quattro od wielu lat jest oceniane jako najlepsze 4x4 na świecie wśród samochodów osobowych)? Wszak koni tyle samo! Ja jeździłem zarówno na drodze, jak i na torze autami o mocach zaczynających się od cyfr 5 i 6, także tylnonapędowymi i zapewniam Cię, że ok. 300 KM w moim aucie do codziennego użytku nie powoduje we mnie niezdrowej podniety i potrzeby ciśnięcia gazu do dechy. Zresztą nigdy, nawet jako początkujący kierowca, nie miałem ciągot do szybkiej jazdy, za to do dziś mam sporo pokory wobec swoich umiejętności, warunków drogowych itp. Za to ciekaw jestem Twojego stylu jazdy, bo zazwyczaj najwięksi orędownicy bezpieczeństwa na drogach sami mają sporo za uszami.

KrzychuEP liked this post

Last edited by timo_opole; September 26th, 2019 at 08:59 PM.
timo_opole no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 26th, 2019, 09:07 PM   #23624
Kpc21
Registered User

Likes (Received): 10769

Quote:
Originally Posted by Hipolit View Post
nawet w najnowszych "ekologicznych wynalazkach" typu Tesla - 250 km/h, 3,4 s do setki... Po co? Nie można zrobić nowego elektryka, który ma osiągi na poziomie przeciętnego dupowozu?
Może po prostu dlatego, że silnik elektryczny pozbawiony jest wad silnika spalinowego, między innymi tej polegającej na tym, że swoją maksymalną moc jest on w stanie osiągnąć tylko w bardzo wąskim zakresie obrotów – więc takie przyspieszenia są dla silnika elektrycznego całkowicie naturalne?

Musiałbyś to przyspieszenie sztucznie ograniczać, a sens w tym żaden.

Natomiast maksymalna prędkość to faktycznie trochę inna rzecz, ale niektórzy producenci aut nawet chcą ją limitować.

timo_opole, Term0, mozgow, Mruczek liked this post
Kpc21 no está en línea   Reply With Quote
Old September 26th, 2019, 09:14 PM   #23625
Hipolit
Registered User

Hipolit's Avatar

Likes (Received): 73012

Quote:
Originally Posted by timo_opole View Post
Nie wiem, na jakiej podstawie oceniasz moją jazdę, chociaż w życiu się nie spotkaliśmy.
Pokaż, w którym miejscu oceniłem Twoją jazdę?
Ale jeżeli chcesz się licytować kto dłużej ma PJ, to może nie ze mną, bo mógłbyś się zdziwić.
Tłumaczę tylko, że nie ma obowiązku posiadania samochodów o wysokiej mocy i prędkości. Pisałem stricte o samochodach elektrycznych, które pozornie mające stanowić bezpieczne konstrukcje, oferują jednocześnie takie możliwości, które prowokują ludzi niedojrzałych emocjonalnie do przekraczania prędkości.
Nie wiem, czemu uważasz, że pisałem o tobie? Hmmm...
Jednocześnie te pojazdy wymagają częstszego ładowania, a więc de facto mimo głośnych haseł o ekologii - i tak tworzą z tego pojazdu zabawkę dla "szybkich i wściekłych", zużywających więcej energii, niż to jest konieczne dla samochodów, ograniczanych wszak przepisami.
Prośba więc, byś nie napinał się tak bardzo. Niczego ci nie chcę zabrać, natomiast sądzę, że z pożytkiem dla całej cywilizacji byłoby, gdyby oprócz "zwalania winy" na kierowców, koncerny samochodowe również robiły coś dla zwiększenia bezpieczeństwa, oprócz różnych elektronicznych systemów, które z fizyką i tak nie wygrają, jak delikwent przy 250km/h walnie w sosnę.

Quote:
Originally Posted by Kpc21 View Post
Może po prostu dlatego, że silnik elektryczny pozbawiony jest wad silnika spalinowego, między innymi tej polegającej na tym, że swoją maksymalną moc jest on w stanie osiągnąć tylko w bardzo wąskim zakresie obrotów – więc takie przyspieszenia są dla silnika elektrycznego całkowicie naturalne?

Natomiast maksymalna prędkość to faktycznie trochę inna rzecz, ale niektórzy producenci aut nawet chcą ją limitować.
Nie. Co to znaczy "sztucznie ograniczać"? Można wytwarzać różne silniki o różnych mocach. Zresztą - takie są wytwarzane. Tylko dziwnym przypadkiem, w nowe "ekologiczne " i "bezpieczne " pojazdy wsadzane są te najmocniejsze, a propaganda wytwórcy prowokuje do kupowania sprzętu dla samobójców.

Last edited by Hipolit; September 26th, 2019 at 09:20 PM.
Hipolit no está en línea   Reply With Quote
Old September 26th, 2019, 09:29 PM   #23626
ArtiiP
Ar't

ArtiiP's Avatar

Likes (Received): 7300

Quote:
no parę ludzi już się w elektrykach zdziwiło, i ograniczenia jak najbardziej są (nie tylko w teslach, bez trybu ludicrous)

ArtiiP no está en línea   Reply With Quote
Old September 26th, 2019, 09:34 PM   #23627
KrzychuEP
Piotrkowianin

KrzychuEP's Avatar

Likes (Received): 7187

Quote:
Originally Posted by timo_opole View Post
A z innej beczki: postawisz znak równości (w kwestii bezpieczeństwa) pomiędzy niedoświadczonym 18-latkiem w 300-konnym BMW z napędem na tył a doświadczonym i rozważnym kierowcą w także 300-konnym aucie z napędem na 4 koła
Świeża sprawa - 22-latek w bmw: https://radomsko.naszemiasto.pl/rado.../ar/c1-7354641

Quote:
Jak ustalili policjanci, 22-letni mężczyzna kierujący samochodem BMW nie dostosował prędkości do warunków drogowych i wypadł z zakrętu. Pojazd wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Na skutek wypadku kierujący poniósł śmierć na miejscu. Mężczyzna podróżował sam.
I jeszcze komentarz artykułu o śmiertelnym wypadku na S8 (85-letni dziadek bez prawa jazdy matizem pod prąd):
Quote:
A Pani w Audi miała oczy i hamulce, czy telefon?
KrzychuEP no está en línea   Reply With Quote
Old September 26th, 2019, 09:39 PM   #23628
Hipolit
Registered User

Hipolit's Avatar

Quote:
Originally Posted by KrzychuEP View Post
Świeża sprawa - 22-latek w bmw
Za sukces poczytuję sobie, że klika lat temu udało mi się wyperswadować mojemu starszemu synowi jeżdżenie "Będziesz Miał Wypadek". Oczywiście, zapewniał mnie, że jeździ spokojne, zgodnie z przepisami i "wogle" . Z pomocą niewielkiego przekupstwa przekonał się do 4x4. Teraz jedyny problem, że czasem ma daleko po najbliższy traktor.
Old September 29th, 2019, 03:04 PM   #23629
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 34030

Nie za naszego życia w Polsce a szkoda :
Quote:
Odległościowe kontrole na autostradzie A5 w Niemczech – wyniki ciężarówek oraz aut osobowych

Zapewne pamiętacie, że 12 września niemiecka policja przeprowadziła wielką akcję kontrolną. Już następnego dnia można było przeczytać pierwsze podsumowania, mówiące o wykroczeniach najróżniejszego typu (zapraszam tutaj). Dopiero wczoraj opublikowano jednak podsumowanie spod Frankfurtu, gdzie kontrole skupiły się na utrzymywaniu właściwych odstępów.

Specjalna, policyjna kamera działała przez 2,5 godziny, na wyjątkowo ruchliwym odcinku między Frankfurtem a Darmstadt. Łącznie udało się zarejestrować 240 wykroczeń, dotyczących właśnie utrzymywania zbyt małego odstępu. Przyglądano się przy tym zarówno samochodom osobowym, jak i ciężarówkom. Swoją drogą, szybko okazało się, że to z tą pierwszą grupą jest największy problem.

Wśród aut osobowych nie brakowało poważnych przypadków. Osiemnaście osób zostało ukaranych utratą prawa jazdy na co najmniej miesiąc, dodając do tego kilkaset euro kary. Dla przykładu, jeden z kierujących osiągał prędkość 175 km/h, mając przed sobą 16 metrów odstępu. Jeszcze inny skrócił odstęp do 15 metrów, podczas gdy jego prędkość wynosiła 157 km/h. Tymczasem przepisy wymagają, by odstęp równał się połowie prędkości.

Co natomiast z ciężarówkami? Spośród wszystkich 240 wykroczeń, 54 z nich dotyczyły zawodowych kierowców. Nie spełniali oni normy, którą w przypadku samochodów ciężarowych jest w Niemczech co najmniej 50 metrów odstępu. Co też ważne, w przypadku zagranicznych kierowców skutkowało to natychmiastowym zatrzymaniem, by móc na miejscu przygotować wszystkie dokumenty.

Jeden z zagranicznych kierowców może się przy tym spodziewać szczególnie kosztownych konsekwencji. Zamiast regulaminowych 50 metrów, utrzymywał on tylko 16 metrów odstępu. Niemcy sprawdzili mu też tachograf, przyglądając się przestrzeganiu prędkości. Zauważyli bardzo poważne wykroczenia z dnia poprzedniego i w efekcie łączna suma mandatów ma wynosić kilkaset euro.
https://40ton.net/odleglosciowe-kont...p-DLAS_ppzM7uQ

Quote:
Rodzice ustawili własny radar przed przedszkolem. Zarejestrował 20 tys. piratów drogowych
Nie mogli doprosić się pomocy od policji i urzędników. Rodzice dzieci z podwarszawskiego przedszkola sami postanowili ustawić dyskretny radar wycelowany w kierowców. W ciągu czterech dni namierzyli ponad 20 tys. piratów drogowych.

20 dzieci oraz przedszkolanki, które codziennie przekraczają to przejście dla pieszych, ryzykują życiem. Nasze pomiary mają skłonić urzędników do przebudowy przejścia w taki sposób, aby utrudnić rajdy piratom drogowym. Od policji oczekujemy stanowczej reakcji - mówi Marcin Mizgalski z Chotomowa i jeden z organizatorów akcji ustawienia prywatnego radaru.

Gdyby rodziców przedszkolaków wyposażyć w mundury funkcjonariuszy drogówki, lizaki i bloczki mandatowe, to w dniach 18-21 września wystawiliby ponad 20 tys. mandatów. Zabrane prawa jazdy byłyby liczone w setkach. Tak złe są wyniki pomiaru z prywatnego fotoradaru przed przedszkolem w Chotomowie koło Warszawy. Raport rodziców wylądował na biurku szefa policyjnej drogówki w Legionowie i ma zmusić go do podjęcia działań.

Rekordzista wśród piratów drogowych przejechał przez pasy przed przedszkolem z prędkością 128 km/h. Najwolniejszy z kierowców aut osobowych przejechał z prędkością 62 km/h. Z odczytów radaru wynika, że ograniczenia 40km/h nie łamią jedynie jeżdżący tamtędy rowerzyści.

Miejsce ustawienia radaru i sam wygląd urządzenia jest tajemnicą, do której dopuszczono zaledwie trzy osoby. Radar posiada wymagane certyfikaty, jest zamontowany przez fachowców, zgodnie z instrukcją. Nie robi zdjęć, ale zlicza poszczególne typy aut i zapisuje ich prędkość. Dane i relacje świadków pozwoliły już wytypować kilku notorycznych piratów. To m.in. pojazdy kurierów, szambowóz miejscowej firmy, a także jeżdżąca wyjątkowo agresywnie młoda kobieta z Range Rovera.

Jedna z mam razem ze swoją córeczką czekały przy pasach, żeby przez nie przejść. Nadjechał wypasiony biały SUV i zamiast zatrzymać się, żeby bezpiecznie je przepuścić, to zatrąbił na nie!" - opisuje jedna z mieszkanek. "Gdy zwróciłam uwagę jednemu kierowcy, zobaczyłam środkowy palec" - dodaje inna zbulwersowana matka.
Przedszkole narażone na piratów drogowych

Ulica Piusa XI w Chotomowie to droga powiatowa, łącząca miasto z Legionowem. W porannym szczycie komunikacyjnym wielu kierowców pędzi tamtędy do pracy w Warszawie. We wrześniu 2018 przy tej ulicy powstało gminne przedszkole.

Kierowcy nie chcą zauważyć dzieci, jak również znaków i przejścia dla pieszych, których wcześniej tam nie było. Po staremu jeżdżą ulicą ze średnią prędkością ponad 80 km/h. (dane ze wspomnianego radaru). Kiedy jeden z dostawczaków o mało nie rozjechał przedszkolanki, zaczęła się walka rodziców ze służbami i urzędnikami o zapewnienie bezpiecznego dojścia do placówki.

Mieszkańcy chcą przebudowy przejścia dla pieszych, czyli: budowy wyspy zwalniającej auta oraz przewężeń, które na stałe zmuszą kierowców do spokojniejszej jazdy. - W takich przypadkach skuteczne są jedynie zmiany infrastruktury ulic. Wskazania radaru są niezbitym dowodem, że sprawa jest pilna - mówi dalej Marcin Mizgalski.
Konflikt mieszkańców z naczelnikiem drogówki

Policja deklaruje, że sprawa nie pozostanie bez reakcji. - W miarę posiadanych sił i środków w ten rejon są kierowani policjanci Wydziału Ruchu Drogowego legionowskiej komendy. Prowadzona była tam również akcja "Bezpieczna droga do szkoły", w ramach której patrole pojawiają się w okolicach placówek oświatowych - informuje podkomisarz Justyna Stopińska, oficer prasowy KPP Legionowo. Dodaje, że policjanci proponowali Głównej Inspekcji Transportu Drogowego ustawienie w tym miejscu fotoradaru. Jednak w tej chwili GITD nie ma wolnych urządzeń do zainstalowania w nowych lokalizacjach.

Rok temu rodzice przedszkolaków wzięli w obroty szefa lokalnej drogówki. Zażądali stałego patrolu policji drogowej. Naczelnik wił się i lawirował w tłumaczeniach, że to tylko jedno z wielu miejsc, gdzie potrzebne są interwencje. Nie wiedział, że trafił na wyjątkowo nieustępliwych ludzi. W kolejnym kroku mieszkańcy zdecydowali się uderzyć policję po kieszeni. Złożyli do wójta gminy Jabłonna wniosek o cofnięcie tzw. dofinansowania służb ponadnormatywych - czyli opłacanych z budżetu gminy dodatkowych środków dla lokalnej policji. Wójt Jarosław Chodorski stanął po stronie mieszkańców i wstrzymał płatności.

- Przedszkole znajduje się przy drodze powiatowej. Informowaliśmy zarządcę, czyli Starostwo Powiatowe i Wydział Inwestycji i Drogownictwa o konieczności zapewnienia bezpieczeństwa w tym rejonie. Zarządca drogi zna więc obecną sytuację. Apelowaliśmy i zwracaliśmy się również do policji w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa w rejonie placówek oświatowych na terenie naszej gminy. Nie tylko przy przedszkolu w Chotomowie, ale i w innych miejscach - komentuje Michał Smoliński, rzecznik prasowy urzędu gminy w Jabłonnie.

W sierpniu odwołano ze stanowiska szefa miejscowej drogówki. Rzecznik policji twierdzi, że dedycja nie miała związku z konfliktem wokół przedszkola. Rodzice po spotkaniu z nowym naczelnikiem napisali, że dają mu 100 dni na poprawę skuteczności policjantów.
https://wiadomosci.wp.pl/rodzice-ust...ek9wPe30QIVNKU

Po wuj fotoradary! Wincyj odblaskuff!! Wincyj spotkań z przedszkolakami co by gówniaki wiedziały jak mkną "szybko, ale bezpiecznie" Range Rovery!!
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote
Old September 29th, 2019, 03:53 PM   #23630
KrissN
Registered User

Likes (Received): 61

Nie wiem czemu, ale ostatnio najwięcej piratów drogowych widzę za kierownicą nie Audi, czy BMW, ale właśnie Range Rover-ów. Tych aut jest nieporównywalnie mniej niż tych wymienionych wcześniej niemieckich marek, ale jak już się jakieś trafi, to najczęściej, wisi na zderzaku, wyprzedza na podwójnej ciągłej, albo pcha się buspasem w mieście.
KrissN no está en línea   Reply With Quote
Old September 29th, 2019, 03:57 PM   #23631
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 34030

Nie od dzisiaj. Skądś się wziął ten mem:

Range Rovery, Jeepy itp. to auta, których kierowcy słyną z niebezpieczniej i brawurowej jazdy(stąd stawki OC za te marki są znacznie wyższe niż z takimi samymi parametrami i miejscem rejestracji Ople, Fordy czy Toyoty).
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.

KrzychuEP liked this post
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote
Old September 29th, 2019, 07:02 PM   #23632
Kpc21
Registered User

Quote:
Originally Posted by mlodyy1985 View Post
Po wuj fotoradary! Wincyj odblaskuff!! Wincyj spotkań z przedszkolakami co by gówniaki wiedziały jak mkną "szybko, ale bezpiecznie" Range Rovery!!
Widział ktoś fotoradar w mieście, przy miejskiej ulicy (nie przelotówce), jeszcze koło przedszkola?

No niedasię.
Old September 29th, 2019, 08:11 PM   #23633
Hipolit
Registered User

Hipolit's Avatar

Quote:
Widział ktoś fotoradar w mieście, przy miejskiej ulicy (nie przelotówce), jeszcze koło przedszkola?

No niedasię.
I dlatego każde działanie, które może zmniejszyć liczbę ofiar jest dobre i pożądane. Czekanie na cud w tym względzie jest mało skuteczne.
Old September 29th, 2019, 09:57 PM   #23634
Matz32Z
Obserwator

Likes (Received): 401

Podejrzewam ze to albo jakas kamera z czujnikiem albo niepozorna skrzynka umieszcona gdzies na boku/slupie,podobnych urzadzen uzywa sie do krytych pomiarow w rejonach ustawiania normalnych przenosnych/stacjonarnych dla badania jaki ma to wplyw na zmniejszenie predkosci.

Quote:

No niedasię.
Widzialem i to nie w (tylko) D ale kiedys w PL w Bytomiu jak jeszcze SM mogla robic pomiary. Ogolnie jedna z nielicznych moim zdaniem co nie stala tylko gdzies do tzw nabijania kasy jak to mowia przeciwnicy. Ogolnie pozbawienie policji i strazy mozliwosci robienia pomiaru predkosci to byl bardzo powazny blad...tak samo nawet likwidacja pustych masztow.

Last edited by Matz32Z; October 2nd, 2019 at 08:40 PM.
Matz32Z no está en línea   Reply With Quote
Old September 29th, 2019, 10:34 PM   #23635
Kpc21
Registered User

Straż może nie (przez nadużycia), ale policja raczej powinna mieć taką możliwość. W jej przypadku nadużyć by nie było, bo jest finansowana z budżetu centralnego, i nie zajmuje się ustalaniem organizacji ruchu na drogach.
Old September 29th, 2019, 10:49 PM   #23636
tuzpiotr
Registered User

tuzpiotr's Avatar

Likes (Received): 6253

Quote:
nadużyć by nie było, bo jest finansowana z budżetu centralnego, i nie zajmuje się ustalaniem organizacji ruchu na drogach.
Mogłeś to przynajmniej w cudzysłowy ubrać, bo zajadów dostałem a że zeza mam rozbieżnego to mi łzy po plecach lecą i już trzeci ręcznik zmieniam
Quote:
Oficer dolnośląskiej policji pomagał znajomym gdy ci mieli problemy z drogówką – twierdzi prokuratura. Rozdał im wizytówki ze swoim nazwiskiem. Mieli się na niego powołać w razie kłopotów przy kontroli drogowej. A jeśli wizytówka nie działała, kierowcy dzwonili do oficera. Ten kontaktował się z policjantami z patrolu i nakłaniał ich, by zakończyli sprawę bez mandatów czy zabierania dowodów rejestracyjnych. Takie są ustalenia śledztwa wszczętego po informacjach przekazanych prokuraturze przez samą policję.
Quote:
Według ustaleń śledczych działali razem z podziałem na role. Od pijanych kierowców mieli brać po trzy tysiące złotych. Karali mandatami, ale mieli żądać pieniędzy za niezatrzymanie prawa jazdy. Już jedenastu policjantów z drogówki w Żorach ma zarzuty w związku z aferą korupcyjną. Ostatni - za pobicie pokrzywdzonego na komendzie i zmuszanie go do podpisania oświadczenia określonej treści. (http://www.tvn24.pl)
Mogę tak do rana cytować.

KrzychuEP, gnite, misioho liked this post
tuzpiotr no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2019, 01:01 AM   #23637
Kpc21
Registered User

No dobra, ale z fotoradarami nie chodziło o korupcję.
Old October 1st, 2019, 06:38 PM   #23638
tuzpiotr
Registered User

tuzpiotr's Avatar

Likes (Received): 6253

Brawo

Quote:
Nieoczekiwany efekt akcji rodziców z podwarszawskiego Chotomowa. Zmierzyli radarem, że tysiące kierowców zagraża ich dzieciom na przejściu przy przedszkolu. Starostwo odpowiedziało, że… takie stawianie radaru jest nielegalne i grozi za to kara
https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnows...JI7xMhvSd3PFBs

Kpc21, Janek0, mozgow liked this post
tuzpiotr no está en línea   Reply With Quote
Old October 1st, 2019, 06:58 PM   #23639
harthausen
Optimist trotzdem

harthausen's Avatar

Likes (Received): 3932

po raz kolejny mamy przykład, że oficjalnie i legalnie załatwić coś w naszej ukochanej umęczonej ojczyźnie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego i własnych dzieci się po prostu nie da.

W związku z tym trzeba brać sprawy we własne ręce, ale tak by to było skutecznie.
I taka teraz opowieść starego dziada:
Miałem swego czasu, jak w Gdyni jeszcze mieszkałem działkę w Borach Tucholskich, przy jednej z dróżek do jeziora, gdzie szczególnie w weekendy ludność z okolicznej gminy przyjeżdżała się wykąpać i poplażować, czysta woda, biały piasek na plaży wchodzący do wody na dobre 50 metrów , no bajka.
Oczywiście dojeżdżający, szczególnie młódź, lubiła na tej dróżce podokazywać, duża prędkość, gaz na niskim biegu by ryczało , ludzie w popłocbyłhu odskakujący na w rów obok.

Zacząłem pilnować, by rowki odwadniające moją działkę (4 sztuki ) w poprzek drogi były zawsze drożne. Parę ruchów łopatą raz na tydzień. Sąsiedzi podpatrzyli, każdy koło swojej działki zrobił podobnie. W podzięce za pomysł nawet z bimbrem przyszli , który wspólnie od razu wysączyliśmy w ramach pogłębionej integracji.
Autek zrobiło się mniej, a jak jechały to tak prędkością kroku. I wszyscy byli zadowoleni. My, ziemscy obszarnicy , że na naszej dróżce spokojnie i cicho .
I panowie kierowcy też, że mogą bezpiecznie dojechać.

To nie można tam koło przedszkola jakiegoś remontu sprowokować i pilnować by się długo ciągnął albo się był fatalnie pod względem jakości nawierzchni wykonany?

mało dzisiaj dobrych ludzi na świecie - Józef Szwejk.
Ale są.

KrzychuEP, Hipolit, mozgow, dj_pajak, KOmiX, Mruczek liked this post
harthausen no está en línea   Reply With Quote
Old October 1st, 2019, 09:47 PM   #23640
m_w_r
Registered User

Likes (Received): 626

Quote:
Originally Posted by harthausen View Post
po raz kolejny mamy przykład, że oficjalnie i legalnie załatwić coś w naszej ukochanej umęczonej ojczyźnie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego i własnych dzieci się po prostu nie da.
Typowe działanie odwetowe w obliczu wykazania niekompetencji, niedopuszczalne w cywilizowanym społeczeństwie, starosta do dymisji. Ludzie jak widać zdeterminowani i jak widać prawdziwie rozumiejący na czym polega społeczeństwo obywatelskie, więc pewnie i to im się uda przeprowadzić. Trzymam kciuki.

Reply

Tags
bezpieczeństwo, polskie drogi

Thread Tools

Posting Rules