Oficjalny watek: RONDO 1 (ONZ) - Page 7 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 5th, 2003, 03:51 PM   #121
SoboleuS
Homo Masoviensis

SoboleuS's Avatar

Likes (Received): 7526

Jako ciekawostke umieszczam przedwojenny fotoplan tego obszaru - Pańska to trzecia pozioma od dołu, ta skośna to Twarda, a ulica pomiędzy nimi to Mariańska, tak dla zorientowania Z całej tej masy kamienic przetrwało tylko kilka

Last edited by SoboleuS; September 5th, 2003 at 07:38 PM.
SoboleuS está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 5th, 2003, 07:25 PM   #122
megaptera
Registered User

megaptera's Avatar

Regula jest znajdowanie na budowach w centrum Wawy niewybuchow, amunicji, granatow itp. Przyjezdzaja wtedy mezni saperzy z Kazunia, wywoza dranstwo i detonuja. Moment znalezienia czegos wybuchowego polega czesto na stuknieciu w to lopata koparki, wiec Panowie - UWAGA. Wiazace sie z naszym hobby lazenie na budowy to zagrozenie zycia ! Wiezowce albo zdrowie - wybor nalezy do Ciebie
Old September 5th, 2003, 07:45 PM   #123
megaptera
Registered User

megaptera's Avatar

Quote:
Originally posted by SoboleuS

Zmiany sa niesamowite. Prawie nic nie przetrwalo. Pare cudem zachowanych okruchow tamtej Warszawy to widoczne na tym zdjeciu kamienice przy Twardej (te przy dzisiejszym rondzie ONZ, tak chetnie przez niektorych z nas wyprawiane na tamten budowlany swiat; ich na prawde nie wolno wyburzyc, to przeciez cenny relikt, pamiatka, lacznik z miastem ktorego juz nie ma, a do ktorego wielu z nas tak teskno) i kamienica przy Marianskiej do ktorej przylgnie Rondo 1.
Advertisement

Old September 5th, 2003, 07:47 PM   #124
EL Presidénte

Likes (Received): 0

To się nazywa tkanka miejska!
EL Presidénte no está en línea   Reply With Quote
Old September 5th, 2003, 07:56 PM   #125
SoboleuS
Homo Masoviensis

SoboleuS's Avatar

Quote:
Originally posted by megaptera

Pare cudem zachowanych okruchow tamtej Warszawy to widoczne na tym zdjeciu kamienice przy Twardej (te przy dzisiejszym rondzie ONZ, tak chetnie przez niektorych z nas wyprawiane na tamten budowlany swiat; ich na prawde nie wolno wyburzyc, to przeciez cenny relikt, pamiatka, lacznik z miastem ktorego juz nie ma, a do ktorego wielu z nas tak teskno)
Dokładnie Niech jeszcze ktos wspomni o ich burzeniu to...
Trzeba je wyremontować, odtworzyc elewacje, ewentalnie nadbudować, ale nie burzyć!
Old September 5th, 2003, 10:25 PM   #126
Van der Rohe
mies fan

Van der Rohe's Avatar

Likes (Received): 421

Quote:
Originally posted by SoboleuS

Dokładnie Niech jeszcze ktos wspomni o ich burzeniu to...
Trzeba je wyremontować, odtworzyc elewacje, ewentalnie nadbudować, ale nie burzyć!
Całkowicie się z Tobą zgadzam!!!
Van der Rohe no está en línea   Reply With Quote
Old September 6th, 2003, 06:38 PM   #127
cudak
Inwestor

cudak's Avatar

Likes (Received): 51

Przy całym szacunku Panowie !

Ja też należę także do tej grupy ludzi , którzy tęsknią za dawną Warszawą - ale wspomniana przeze mnie kamienica przy rondzie ONZ ( ta z reklamą Sony Ericsson , która chętnie bym wysadził ! ) tu i teraz w tym miejscu NIE PASUJE !!!!! Stała sobie "bidula" przed '39 przy Twardej , ale w 2003 to niby co ? Po jednej stronie Rondo1 , pod drugiej Ilmet , po trzeciej ????? nawet gdyby ja odbudowano i odnowiono to niby jak ma to wyglądać . Nie mam wykształcenia architektonicznego w odróżeniu od Van Der Rohe , ale bądźmy realistami ten budynek w tej rzeczywistości tam NIE PASUJE i koniec ! Możemy dywagować , że to część historii miasta i pozostałośc po dawnej Warszawie trzeba pielęgnować - ale ta kamienica do obecnego Ronda , a juz co do planowanych inwestycji nie ma co wspominac - NIE NADĄŻA . Jest tyle miejsc w Warszawie , gdzie odbudowa jest możliwa i wskazana , ale tym miejscem NIE JEST JEST RONDO ONZ.

Pozdrawiam
cudak no está en línea   Reply With Quote
Old September 6th, 2003, 10:55 PM   #128
Arttera
responsible content

Arttera's Avatar

same kamienice z ciemnymi studniami nie za ciekawe miejsce do mieszkania i spendzenia zycia
wiec moze wiec "dobrze" ze jest co jest ale oczywiscie jak ktos lubi sie kisic jak w beczce z kapusta to prosze bardzo do tego z grzybkami , wiec aby podniesc standard i tak trzeba by bylo czesc z nich wyburzyc i oczywiscie 100% protestow i zadnych szans na rozwoj miasta bo stare i trzeba lepic i latac
wydaje mi sie ze juz wystarczajaco w warszawie odbudowano starych domow
stare juz bylo teraz czas na nowe

Last edited by Arttera; September 6th, 2003 at 11:16 PM.
Arttera no está en línea   Reply With Quote
Old September 6th, 2003, 11:11 PM   #129
SoboleuS
Homo Masoviensis

SoboleuS's Avatar

Quote:
Originally posted by Arttera

same kamienice z ciemnymi studniami nie za ciekawe miejsce do mieszkania i spendzenia zycia
wiec moze wiec "dobrze" ze jest co jest ale oczywiscie jak ktos lubi sie kisic jak w beczce z kapusta to prosze bardzo do tego z grzybkami
Tam nie ma podworka-studni Tylna część została zburzona a na jej miejscu stoi dość świeży (sprzed paru lat) budynek mieszkalny.
A co do "niepasowania" to przypominam że ona NIE STOI przy rondzie, przy samym rondzie jest taki pusty "serek" - jeśli (mam nadzieje) stanie tak AS to kamienice zasłoni i będzie po krzyku
I odczepcie się od niej
Old September 7th, 2003, 05:44 AM   #130
KREZ

Calkowicie zgadzam sie z Cudakiem. Owszem szkoda bedzie ja burzyc ale ona tam wcale nie pasuje juz- nie mowiac o kiedy Rondo 1 powstanie. Nie bedzie wcale rownowagi na tym rondzie.

Niestety bedzie trzeba ja zburzyc, czy wam sie podoba czy nie. Pozatym wcale nie jest to jakas przepiekna kamiennica- tylko ruder ktory sie sypie i tylko proszi zeby ktos podlozyl ladunek.
KREZ no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2003, 10:27 AM   #131
ryjek
ryjek

ryjek's Avatar

Likes (Received): 2403

Quote:
Originally posted by KREZ

Calkowicie zgadzam sie z Cudakiem. Owszem szkoda bedzie ja burzyc ale ona tam wcale nie pasuje juz- nie mowiac o kiedy Rondo 1 powstanie. Nie bedzie wcale rownowagi na tym rondzie.

Niestety bedzie trzeba ja zburzyc, czy wam sie podoba czy nie. Pozatym wcale nie jest to jakas przepiekna kamiennica- tylko ruder ktory sie sypie i tylko proszi zeby ktos podlozyl ladunek.

W pelni sie zgadzam - to nie jest cos co po rewitalizacji bedzie ladne - to jest do wyyburzenia. Szkoda pradu na te kamienice przy ONZ.
ryjek no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2003, 11:21 AM   #132
SoboleuS
Homo Masoviensis

SoboleuS's Avatar

Musze was zmartwic, ale są minimalne szanse na to że je wyburzą - z tyłu doklejony jest do nich nowy budynek, a na kamienicy jest tablica pamiątkowa a co za tym idzie pewnie jest objęta jakąś ochroną - więc jestem o nią spokojny i mam nadzieje że ktoś ją wreszcie wyremontuje.
Old September 7th, 2003, 08:44 PM   #133
Michalek
BANNED

Michalek's Avatar

Likes (Received): 2

Nie rozumiem dlaczego to co stare lub niskie trzeba od razu burzyc. Jedna ze sztuk projektowania przestrzeni miejskiej jest tworzenie i wspoltworzenie nowej tkanki poprzez laczenie starego z nowym, a poniewaz te kamienice stoja troche z boku (nie przy samym ONZ) mozna je bardzo ladnie zintegrowac z nowymi powstajacymi budunkami przy samym Rondzie. Nie tylko wiezowce tworza "city", ale i tez niska zabudowa, a tego w Wawie brakuje.
Duzo bardziej nie pasujace sa wypiete na wszystko bloki za nimi i blok na rogu Swietokrzyskiej i Jana Pawla.
Michalek no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2003, 09:39 PM   #134
Van der Rohe
mies fan

Van der Rohe's Avatar

Likes (Received): 421

Quote:
Originally posted by cudak

Przy całym szacunku Panowie !

Ja też należę także do tej grupy ludzi , którzy tęsknią za dawną Warszawą - ale wspomniana przeze mnie kamienica przy rondzie ONZ ( ta z reklamą Sony Ericsson , która chętnie bym wysadził ! ) tu i teraz w tym miejscu NIE PASUJE !!!!! Stała sobie "bidula" przed '39 przy Twardej , ale w 2003 to niby co ? Po jednej stronie Rondo1 , pod drugiej Ilmet , po trzeciej ????? nawet gdyby ja odbudowano i odnowiono to niby jak ma to wyglądać . Nie mam wykształcenia architektonicznego w odróżeniu od Van Der Rohe , ale bądźmy realistami ten budynek w tej rzeczywistości tam NIE PASUJE i koniec ! Możemy dywagować , że to część historii miasta i pozostałośc po dawnej Warszawie trzeba pielęgnować - ale ta kamienica do obecnego Ronda , a juz co do planowanych inwestycji nie ma co wspominac - NIE NADĄŻA . Jest tyle miejsc w Warszawie , gdzie odbudowa jest możliwa i wskazana , ale tym miejscem NIE JEST JEST RONDO ONZ.

Pozdrawiam

Skąd my to znamy?
50 lat komuniści rujnowali Warszawę zasłaniając się podobną filozofią.
Życzę powodzenia w dalszej destrukcji Warszawy.
Van der Rohe no está en línea   Reply With Quote
Old September 8th, 2003, 07:05 AM   #135
KREZ

Quote:
Originally posted by Michalek

Nie rozumiem dlaczego to co stare lub niskie trzeba od razu burzyc.
Wcale nie trzeba! Zgadzam sie z Toba i wielu innych na tym forum, co juz sie na ten temat wypowiedzieli, ale jest roznica miedzy ladna tkanka miejska, a stara zabudowa ktora nie dosc ze nie pasuja do nowej okolicy to jest na dokladke brzydka.

I ten budynek jest wlasnie brzydki, a co dalej: byl brzydki 50 lat temu tez.

Wiec albo zachowujemy tylko budynki ktore sa naprawde piekne albo maja jakies znaczenie historyczne i tworzymy dalej nowoczesna metropolie- albo zostawiamy tez wszystkie stare kurniki, i miasto wyglada jak mumbai.
KREZ no está en línea   Reply With Quote
Old September 8th, 2003, 01:28 PM   #136
SoboleuS
Homo Masoviensis

SoboleuS's Avatar

Uparci jestescie
Dajcie sobie spokój bo i tak jej NIE ZBURZĄ - wyjasniłem już dlaczego.
Wygląda ona zle, bo ma brudny tynk, wystarczy ją wyremontować a zresztą okoliczne bloki są o wiele brzydsze.
Poza tym ta działka jest tak mikroskopijna że wieżowca tam się NIE DA zbudować - a miejsce na wieżowiec jest między tą kamienicą a rondem.
I jeszcze jedno: nowoczesne metropolie dbają o stare budynki a nie burzą wszystko co popadnie jak np. w Bombaju
Dziękuje za uwagę...
Old September 8th, 2003, 01:38 PM   #137
OlekD
Registered User

OlekD's Avatar

Likes (Received): 124

macie moze zdjecia tej kamienicy przed wojna , puki co nie widze potrzeby jej wyburzania . A gdyby okazalo sie ,ze kiedys byla dosyc ladna to mozna byloby zrobic cos takiego , zeby ta kamieca stalaby sie czescia nowego budynku - taki dom wewnatrz biurowca .
OlekD no está en línea   Reply With Quote
Old September 8th, 2003, 01:48 PM   #138
SoboleuS
Homo Masoviensis

SoboleuS's Avatar

Quote:
Originally posted by OlekD

macie moze zdjecia tej kamienicy przed wojna , puki co nie widze potrzeby jej wyburzania . A gdyby okazalo sie ,ze kiedys byla dosyc ladna to mozna byloby zrobic cos takiego , zeby ta kamieca stalaby sie czescia nowego budynku - taki dom wewnatrz biurowca .
No własnie nie mam Na pewno wyglądała lepiej niz teraz, ale jakims arcydziełem nie była, bo to była biedniejsza część Sródmiescia.
Old September 8th, 2003, 05:32 PM   #139
AGC
digitisebanking.com

AGC's Avatar

Likes (Received): 236

1. Niesamowity ten fotoplan przedwojenny. Ja chce cofnac czas i nie chce zadnych wiezowcow

2. osobicie uwazam ze kamienica przy rondzie powinna zostac. Ciesze sie wiec ze nie ma szans na jej wyburzenie.
AGC no está en línea   Reply With Quote
Old September 8th, 2003, 08:37 PM   #140
[email protected]
Registered User

Likes (Received): 199

zgadzam sie z kazdym punktem twojej wypowiedzi(z dwoma ),ale czy bezpiecznie jest glosic takie opinie na forum wiezowcow?
any@body no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules