[Białystok] Mieszkaniówka w budowie - Page 366 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie > ť Białystok

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 36 votes, 4.97 average.
Old October 18th, 2019, 04:11 PM   #7301
tomasz1w
Registered User

Likes (Received): 8

Spadek cen w 2008 r. był raczej korektą chorego wzrostu w 2007, olbrzymiej bańki, dawania kredytów nieomal "na gębę" i faktycznie dużego spowolnienia rynku 2008 w ogóle. Spadek średnich cen 2008 o ok. -3% wobec wzrostu w poprzednim roku ok. +40% był raczej drobną korektą a nie obniżką. Moim zdaniem ceny nieruchomości nie spadną, nie ma co się łudzić. Jak ktoś pisze o tym, że to najgorszy moment na zakup, to chyba chciałby kupić a nie ma pieniędzy... Dalej będą podwyżki cen materiałów, nie tak duże, bo rynek spada a konkurencja jest duża, ale jednak koszty całościowo będą rosły. Oczywiście niektóre materiały będą taniały, ale to efekt spowolnienia rynku i chorych podwyżek w ostatnich 2 latach (np. OSB tanieje na potęgę, ale skoro potrafili swego czasu podnieść ceny o 35% w skali roku). Takiego ssania już nie będzie w tym i w przyszłym roku, sprzedaję co nieco dla branży od ok 20 lat i jest już odczuwalne spowolnienie od czerwca. Oczywiście dużo zależy od konkretnej inwestycji, ceny, lokalizacji. Są oferty rozsądne, są też z cenami lekko "z czapy". Ale ogółem nie będzie taniej, takie moje zdanie.

m.dorotka liked this post
tomasz1w no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 18th, 2019, 08:57 PM   #7302
mazt
Registered User

Likes (Received): 0

Cześć! Forum czytam namiętnie, bo moja wiedza o nieruchomościach i architekturze jest minimalna. Uważam, że to forum to świetna kopalnia wiedzy i pewni wielu przed mną już zdołało to przyznać jak i wielu przed mną na pewno to potwierdzi. Stoję właśnie przed życiową decyzją kupna mieszkania/szeregówki, raczej dom jest mało prawdopodobny. Wydawało mi się, nie zagłębiając się wcześniej w temat, że wybór na rynku nieruchomości jest ogromy, w końcu wszędzie się coś buduję plus rynek wtórny. Natomiast po sprecyzowaniu moich oczekiwań okazuję się, że na rynku nie ma nic, bo albo lokalizacja średnia, albo rozkłady beznadziejne, albo grunt na którym stawiają bloki niepewny itp itd. W życiu bym nie powiedział, że w 300-tu tys mieście, z budżetem 450 tys zł będzie ciężko znaleźć dobre mieszkanie w dobrej lokalizacji w przedziale 68m2-80m2. Generalnie dramat... Najbardziej podoba mi sie lokalizacja przy Młynowej, Krętej. Generalnie Centrum i Kawaleryjskie to priorytet. Z tymże Kalter na Młynowej słabiutko z rozkładami, mieszkania mało ustawne albo ciemne, a Kręta etap III nie wiadomo czy w ogóle ruszy, bo jest jakiś problem ze wspólnotą. Oglądałem szeregówkę na Zielnej, w której pokładałem wielkie nadzieje ze względu na wspaniałą lokalizację, jednak rozkład w środku jest mocno rozczarowujący, schody szerokie na 3 stopy i ogólnie wąsko, jak przystało na 140m2 rozłożone na 4 piętra! Co sądzicie o inwestycji Jaz-Bud "Novowarszawska"? Wiem jak nie lubiany jest ten deweloper za jego "molochowatość" i okropne logo na dachach bloku, całkowicie podzielam te opinie. Natomiast ta inwestycja wygląda na wizce zgoła inaczej. Natomiast metraż największy to 65m2, więc trochę poniżej moich oczekiwań, a i lokalizacja nie do końca mnie przekonuje. Jaka jest Wasza opinia? Dzięki za dyskusję.
mazt no está en línea   Reply With Quote
Old October 18th, 2019, 09:09 PM   #7303
5etho
DZIEE JEST GRZYŻ?

Likes (Received): 110

bardzo interesujące posty koledzy, subskrybuję temat i będę was od dzisiaj czytał na bieżąco!
5etho no está en línea   Reply With Quote
Old October 19th, 2019, 03:13 AM   #7304
19Dako20
...

19Dako20's Avatar

Likes (Received): 8510

Quote:
Originally Posted by 5etho View Post
bardzo interesujące posty koledzy, subskrybuję temat i będę was od dzisiaj czytał na bieżąco!
polecam:

[Polska] Rynek nieruchomości mieszkaniowych

https://www.skyscrapercity.com/showt...2723&page=1017

kmls liked this post
19Dako20 no está en línea   Reply With Quote
Old October 19th, 2019, 03:09 PM   #7305
svir
Registered User

Likes (Received): 808

Optimus Prime

Old October 20th, 2019, 07:22 PM   #7306
Darm1
Registered User

Likes (Received): 38

[Białystok] Mieszkaniówka w budowie

Quote:
Originally Posted by SP 101 View Post
Znajomi mieszkają na ulicy Stalowej 5 Białymstoku.Balkon na Ulicę Poleską. Latem nie e otwierają balkonu jest tak głośno od ulicy i torów.

A poza latem jest wszystko ok?
Ja mieszkam po drugiej stronie na Botanicznej 9a i nie narzekam na hałas. Czasami, ale bardzo rzadko i to przez krótką chwilę karetkę na sygnale i słychać odgłosy z mostu na Dąbrowskiego.
To jest miasto blisko centrum i nie ma co narzekać. A jak komuś się nie podoba to może zamieszkać z dala od centrum, albo jeszcze dalej.

PS.
Już od 2 dni nie słyszałem żadnej karetki, a jestem cały czas w mieszkaniu

Krystianissimus liked this post

Last edited by Darm1; October 20th, 2019 at 07:33 PM.
Darm1 no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2019, 08:21 AM   #7307
krzy65siek
Registered User

Likes (Received): 422

Odczuwanie hałasu jest subiektywne. Ktoś kto przeprowadził się z Dojlid, będzie uważał, że jest nieznośnie głośno, ktoś kto przeprowadził się z Lipowej, będzie uważał, że jest cicho.

Po 3 miesiącach mieszkania przestaje się słyszeć typowy hałas i pozostają tylko nietypowe dźwięki (karetki).

Pozdrawiam
Krzysiek

Darm1, Behaviour, m.dorotka liked this post
krzy65siek no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2019, 11:31 AM   #7308
BialystoKtoregoNieMa
Registered User

Likes (Received): 376

Quote:
Originally Posted by mazt View Post
Oglądałem szeregówkę na Zielnej, w której pokładałem wielkie nadzieje ze względu na wspaniałą lokalizację, jednak rozkład w środku jest mocno rozczarowujący, schody szerokie na 3 stopy ...
1. Proponuję poeksperymentować z kodowaniem znaków bo cieżko się Kolegę czyta
2. Pod pojęciem "szeregówki na Zielnej" Kolega miał zapewne na myśli: http://kruder.net.pl/szeregowki-zielna/
3. Oprócz układu 3 kawalerki na 3 piętrach uwagę zwracają takie "szczegóły":
Stropy Mieszkań - żelbetowe prefabrykowane kanałowe
Bramy garażowe – segmentowe otwierane ręcznie
Ściany nadziemia - Ścianki działowe murowane lub z płyt g-k

Delikatnie pisząc, "dla siebie" 90% osób tak nie buduje. "Rozwiązania" z pkt 1. (stropy "żerańskie") i 3. (ścianki z k-g) stosuje się w najtańszym budownictwie wielorodzinnym. Obecnie brama bez przyzwoitej automatyki to też dziadowskie oszczędności.
BialystoKtoregoNieMa no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2019, 12:08 PM   #7309
kaziq
._.

kaziq's Avatar

Likes (Received): 2536

zelatyna, asdolf, martm liked this post
kaziq no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2019, 09:27 PM   #7310
ste_ve
Registered User

Quote:
Originally Posted by BialystoKtoregoNieMa View Post

P.S. Zepsuć rozkład można na każdej powierzchni. Tu przykład 160 m2 z inwestycji śp. suwalskiego deva PRIBO
To może jeszcze coś z lokalnego rynku, Łąkowa od dewelopera, niesprzedane od 2010

ste_ve no está en línea   Reply With Quote
Old October 22nd, 2019, 12:54 AM   #7311
mazt
Registered User

Quote:
1. Proponuję poeksperymentować z kodowaniem znaków bo cieżko się Kolegę czyta
Nie wiem czemu tak jest, pierwszy raz się spotykam, żeby moje wypowiedzi na forum były zakodowane. Dziwna sprawa.
mazt no está en línea   Reply With Quote
Old October 22nd, 2019, 11:51 AM   #7312
Andrusza
Registered User

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by ste_ve View Post
To może jeszcze coś z lokalnego rynku, Łąkowa od dewelopera, niesprzedane od 2010
Widziałem te mieszkanie, wydaje się ciemne, ze ślepą kuchnią. Cena wywoławcza 4000, ale mi się udało stargować z ciekawości do 3600, co przy obecnych cenach prawie jak za darmo.
Dla mnie wszystko szło to przeboleć, ale widok w okna sąsiada przelał czarę goryczy.
https://imgur.com/a/U0ap5bw
Mieszkanie do 2016 nie mogło być sprzedane, ze względu na hipotekę ciężąca na nim. W budynku było kilka innych mieszkań, które rozeszły się w kilka miesięcy. Do tej pory pluję sobie w brodę, że nie zdecydowałem się na jedno z nich.

Yakuza_, TylkoJ liked this post

Last edited by Andrusza; October 22nd, 2019 at 11:58 AM.
Andrusza no está en línea   Reply With Quote
Old October 22nd, 2019, 12:42 PM   #7313
BialystoKtoregoNieMa
Registered User

Quote:
Originally Posted by Marwo View Post
Rogowski na Kopernika II potrafi po 7000zł/m2 liczyć, ale wiadomo, politechnika blisko. Jagiellońskie przy galeriowcu są tańsze, bo koło 6500zł/m2. Myślę, że 6500zł/m2 jak przy galeriowcu jest prawdopodobne, może najwyższe piętro trochę droższe będzie.

Jazbud poszedł z cenami nieźle, ale czekam na Towarową i Kraszewskiego. Ta zapowiedź "od 6000zł/m2" wróży rekordy w kategorii "najdroższe mieszkanie w getcie".
Oficjalnie w sprawie Sosnowej:

https://poranny.pl/rozbieraja-dawny-...ar/c1-14521893

Biorąc pod uwagę ceny RD przy Czarnej i Wyszyńskiego przewiduję przedział od 5.700 (powyżej 65 m2 ) do 6.500 (klitki)
Old October 22nd, 2019, 03:00 PM   #7314
Bob Budowniczy 2017
Registered User

Likes (Received): 60

Quote:
Originally Posted by Andrusza View Post
Widziałem te mieszkanie, wydaje się ciemne, ze ślepą kuchnią. Cena wywoławcza 4000, ale mi się udało stargować z ciekawości do 3600, co przy obecnych cenach prawie jak za darmo.
Dla mnie wszystko szło to przeboleć, ale widok w okna sąsiada przelał czarę goryczy.
https://imgur.com/a/U0ap5bw
Mieszkanie do 2016 nie mogło być sprzedane, ze względu na hipotekę ciężąca na nim. W budynku było kilka innych mieszkań, które rozeszły się w kilka miesięcy. Do tej pory pluję sobie w brodę, że nie zdecydowałem się na jedno z nich.
3600 ? ja bym brał. Bardzo prosty układ do przebudowy na model 3 sypialnie, 2 łazienki, salon z jasną kuchnią, brak pomieszczeń przechodnich , teraz salon jest przechodni...
Bob Budowniczy 2017 no está en línea   Reply With Quote
Old October 22nd, 2019, 03:03 PM   #7315
Bob Budowniczy 2017
Registered User

Likes (Received): 60

Quote:
Oficjalnie w sprawie Sosnowej:

https://poranny.pl/rozbieraja-dawny-...ar/c1-14521893

Biorąc pod uwagę ceny RD przy Czarnej i Wyszyńskiego przewiduję przedział od 5.700 (powyżej 65 m2 ) do 6.500 (klitki)
1. Ktoś wie ile kosztuje taka reklama w porannym?
2. Czy to jeszcze gazeta/portal informacyjny czy "skład" artykułów sponsorowanych?
Bob Budowniczy 2017 no está en línea   Reply With Quote
Old October 22nd, 2019, 03:30 PM   #7316
BialystoKtoregoNieMa
Registered User

Quote:
Originally Posted by Bob Budowniczy 2017 View Post
1. Ktoś wie ile kosztuje taka reklama w porannym?
2. Czy to jeszcze gazeta/portal informacyjny czy "skład" artykułów sponsorowanych?
Pakiet z "targami mieszkaniowymi porannego"
Old October 22nd, 2019, 09:05 PM   #7317
jan91
Registered User

http://www.rogowskidevelopment.pl/fl...anie-numer-19/

jak oceniacie rozkladowke ?
jan91 no está en línea   Reply With Quote
Old October 22nd, 2019, 09:34 PM   #7318
tomasz1w
Registered User

Quote:
Originally Posted by jan91 View Post
In minus (i to duży) - wystawa jest ewidentnie północna.
In plus - taras narożny, nie przyklejony do żadnego sąsiada, schowany w obrys budynku tak, że żaden inny sąsiad z tego samego bloku tam "żurawia nie zapuści". To daje namiastkę intymności, to jest fajne.
W środku w miarę ok. Mała sypialnia dla jednego dziecka będzie ok, dla dwojga już za mała moim zdaniem. Druga sypialnia wydaje się OK, jak na warunki "blokowe", bo ma jednak te 12m2 i po wstawieniu łóżka małżeńskiego i szafy będzie jeszcze ciut miejsca. Łazienka poniżej 4m2 to trochę mało, ale przy odpowiedniej organizacji przestrzeni i dyscyplinie "antygraciarnianej" nie powstanie właśnie ta graciarnia. Kibelek 1,21m przerobiłbym od razu na mini garderobę, albo pomieszczenie gospodarcze, tzw. "chlewek" z maksymalnym i ergonomicznym wykorzystaniem kubatury od podłogi po sufit, o ile nie ma piwnicy/komórki/dużego zamykanego garażu min. 20m2. Pokój dzienny ok. 23,5m2 - to moim zdaniem trochę mało. Ale równie dobrze ktoś inny może napisać, że 30m2 to mało. Itd... Cena za metr dobra, lokalizacja niezła moim zdaniem. W miarę blisko do centrum. Obwodówka, wylot z miasta, też blisko. Brak klubów nocnych i innych "burdli" w pobliżu = mniej drących ryjów w nocy. Blisko mini-galeria i Biedra i siłownia. Bardzo blisko na giełdę rolno-spożywczą, najlepsze miejsce na zakupy dla wtajemniczonych Oczywiście forumowi królowie życia mieszkający w Manhattanie na Dziesięcinach, i to z mamusią, będą mieli z pewnością inne zdanie

m.dorotka liked this post

Last edited by tomasz1w; October 22nd, 2019 at 09:45 PM.
Old October 22nd, 2019, 09:49 PM   #7319
tomasz1w
Registered User

Quote:
Originally Posted by Bob Budowniczy 2017 View Post
3600 ? ja bym brał. Bardzo prosty układ do przebudowy na model 3 sypialnie, 2 łazienki, salon z jasną kuchnią, brak pomieszczeń przechodnich , teraz salon jest przechodni...
No nie wiem, czy to takie proste, instalacje, doprowadzenia i odpływy wziąłeś pod uwagę? Moim zdaniem to nie jest "bardzo proste", jak napisałeś. I nikt tego nie zrobi za skrzynkę wódki. Albo może to ja nie mam wyobraźni? Gdyby wszystko było takie proste, już dawno nie byłoby tego mieszkania. A tak, wisi sobie w ogłoszeniach dobre kilka lat. Poza tym cena to jedno, ale co z czynszem/opłatami za 116m2? No właśnie. Może mógłbyś rozrysować pls swoją wizję przebudowy, tylko pamiętajmy o instalkach.

Last edited by tomasz1w; October 22nd, 2019 at 09:57 PM.
Old October 22nd, 2019, 09:54 PM   #7320
Anonymouss
Only New Investments

Anonymouss's Avatar

Likes (Received): 2252

Quote:
Originally Posted by Białostoczanin View Post
Szykuje się nowa mieszkaniówka, w całkiem niezłej lokalizacji.

Nazwa zamierzenia budowlanego: Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami w parterze wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną ul. Piasta 17.

Dane inwestora: PIASTA 17 Sp. z o.o. Sp.k.

Stan prawny: W trakcie rozpatrywania

https://goo.gl/maps/knkgYy56rzm

Wykonanie budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami w parterze wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną przy ul. Piasta w Białymstoku.

Inwestor: Piasta 17 Sp. z o.o. Sp. K.
Termin realizacji: 15.07.2019r. – 15.02.2021r.
Powierzchnia zabudowy:

Kubatura:
http://rsbudownictwo.pl/piasta17/

APARTAMENTY CENTRUM

INFORMACJE O INWESTYCJI

Wykonanie budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami w parterze (handel i biura) wraz z zagospodarowaniem terenu, budową infrastruktury technicznej oraz rozbiórkami infrastruktury technicznej na dz. nr 275/2 i 276/5 obręb 11 – Śródmieście przy ul. Bohaterów Monte Cassino w Białymstoku oraz na dz. nr 284/1 obręb 11 – Śródmieście przy ul. Sukiennej w Białymstoku

Inwestor: Apartamenty Jagiellońskie II Sp. z o.o. Sp. K.
Termin realizacji: 15.09.2019r. – 30.08.2021r.
Powierzchnia zabudowy:

Kubatura:

http://rsbudownictwo.pl/apartamenty-centrum/

noclab, m.dorotka liked this post
Anonymouss no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
białystok

Thread Tools
Rate This Thread