[Tomaszów Mazowiecki] Inwestycje - Page 7 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie

Łódzkie, Mazowsze, Podlasie » Białystok | Łódź | Warszawa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 25th, 2010, 08:56 PM   #121
ETM
Tomaszowiak

ETM's Avatar

Likes (Received): 28

czyli wiadomo gdzie powstanie mini park. Nasztomaszow.pl podaje jako miejsce inwestycji ulice Konstytucji 3 Maja w sasiedztwie biedronki.
ETM no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 27th, 2010, 02:12 PM   #122
ETM
Tomaszowiak

ETM's Avatar

oprócz mini parku w najbliższy czasie w tomaszowie powstanie Jysk, który właśnie chyba kończy nabór pracowników i Bodzio Meble
Old October 2nd, 2010, 01:14 AM   #123
ETM
Tomaszowiak

ETM's Avatar

W dniu 30 września, zgodnie z planem w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi złożony został wniosek Gminy Miasto Tomaszów Mazowiecki o dofinansowanie projektu IPI/178/2007 pod nazwą „Rewitalizacja centrum Miasta”. Łączny koszt przygotowywanego od 2007 roku projektu opiewa na szacunkową kwotę 89.161.423,89 zł. natomiast szacunkowa kwota dofinansowania, o jakie ubiega się nasze miasto wynosi 70.700.076,83 zł.

Warto dodać, że tomaszowski projekt należy do jednego z największych projektów rewitalizacji w województwie łódzkim. Składa się z 14 zadań inwestycyjnych, które zrealizowane zostaną do końca 2013 roku oraz kilkunastu projektów społecznych i gospodarczych, które realizowane będą równolegle w ramach oddanych do użytku rewitalizowanych terenów i budynków do 2015 roku.

zrodlo: www.tomaszow-maz.pl
Sponsored Links
Advertisement

Old October 3rd, 2010, 08:33 PM   #124
Tymoteuszka
Registered User

Likes (Received): 3

W piątek miało miejsce otwarcie basenu.
Niestety była to impreza zamknięta.
Nie posiadam zdjęć z wewnątrz, ale wiem, że basen rewelacja.
To się okaże w przysżłym tygodniu, kiedy to basen będzie ogólnodostępny.
Tymoteuszka no está en línea   Reply With Quote
Old October 3rd, 2010, 11:37 PM   #125
ETM
Tomaszowiak

ETM's Avatar

Witam na forum!
odnosnie basenu zapraszam na:
http://www.powiat-tomaszowski.pl/con...884&p=&lang=pl

mozna tam podziwiac nieprzecietne umiejetnosci pływackie naszego prezydenta
Old October 21st, 2010, 03:26 PM   #126
ETM
Tomaszowiak

ETM's Avatar

Na stronie urzedu miasta pojawiła sie informacja nt. rewitalizacji z dokładnym harmonogramem prac.
Szczególna uwagę zwraca wygląd odnowionego włókniarza szczególnie elewacji

www.tomaszow-maz.pl
Old October 21st, 2010, 04:30 PM   #127
ETM
Tomaszowiak

ETM's Avatar

a teraz pozwole sobie pomarzyć
Skoro rewitalizacja ma być realizowana z takim rozmachem to może należałoby iść o krok dalej. Co mam na myśli:
1. przedłużenie bibliotecznej aż do polnej zakończone rondem
(starostwo sie wyprowadza i mogłoby sprzedac swoje działki, ponadto komunikacja do galerii herbapol, o ile to jeszcze aktualna sprawa, byłaby o wiele łatwiejsza)

2. Uwolnienie terenów pod budownictwo wielorodzinne przy ulicy Borek. Mogłoby to przyczynić się tez do częsciowej rewitalizacji ul. Warszawskiej. Niestety wiązałoby sie to z likwidacja ogródków działkowych ale z drugiej strony działek w Tomaszowie dostatek!

Pomarzyc zawsze można tym bardziej przed wyborami
Budowa osiedlowych ulic czy tez odnawianie elewacji kamienic nie pchna tego miasta do przodu!

Last edited by ETM; October 21st, 2010 at 04:36 PM.
Old October 22nd, 2010, 02:07 AM   #128
ETM
Tomaszowiak

ETM's Avatar

Móglby sie tez ktoś wziać za promocje Tomaszowa najlepiej kolo przyszlej S-8.
Codziennie przejezdza tamtedy 25-30 tys. pojazdów! a wystarczy takie cos:

Old October 25th, 2010, 12:46 PM   #129
Mary_Lu
Tomaszowianka

Likes (Received): 0

Bardzo podoba mi się że to miasto się rozwija! Ja zamierzam wrócić do Tomaszowa, choć na razie nie wymyśliłam co mogłabym tam robić, ale może coś się zmieni a lepsze!
Ja w to wierzę, wierzę w to miasto!
Old October 25th, 2010, 10:21 PM   #130
ETM
Tomaszowiak

ETM's Avatar

Witam na forum!
Nie da sie ukryc ze Tomaszów zmienia sie na lepsze. Ostatnio zmiany przybrały na predkosci i z tego nalezy sie cieszyc. Obecnie trzeba jeszcze sprowadzic nowych inwestorów aby problem bezrobocia zniknal raz na zawsze!

Last edited by ETM; October 26th, 2010 at 01:53 PM.
Old October 25th, 2010, 11:13 PM   #131
ETM
Tomaszowiak

ETM's Avatar

odnosnie inwestorów nowe fotki ze strony getmaru:

budowa hali i budynku administracyjnego dla firmy WAGRAN

Old October 26th, 2010, 01:24 AM   #132
maaarian
Maaarianozaurus rex

maaarian's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by ETM View Post
oprócz mini parku w najbliższy czasie w tomaszowie powstanie Jysk, który właśnie chyba kończy nabór pracowników i Bodzio Meble
Ciekawe, czy Bodzio będzie identyczny jak te w Piotrkowie i w Cżęstochowie.
Old October 26th, 2010, 11:13 PM   #133
ETM
Tomaszowiak

ETM's Avatar

Quote:
Originally Posted by maaarian View Post
Ciekawe, czy Bodzio będzie identyczny jak te w Piotrkowie i w Cżęstochowie.
Bedzie a właściwie juz jest taki sam jak w wiekszosci przypadków salonów Bodzia! Jedyna róznica to taka, że dodatkowo jest dosyć długi. Ogólnie wydaje się bardzo duży
Old October 27th, 2010, 01:40 PM   #134
Mary_Lu
Tomaszowianka

pytanko

A gdzie będzie Jysk? Bo rekrutacja była prowadzona koło sierpnia, ale nie widziałam w Tomaszowie tego sklepu jeszcze...Co prawda jestem tam tylko w weekendy, więc mogłam przeoczyć.

Jeśli zaś chodzi o galerię handlowa to wiemy kiedy ma być ona skończona i oddana? Od kiedy można wynajmować lokale(czasem tak jest że nawet jeśli są dopiero plany takiej galerii, lokale są wynajmowane dużo wcześniej-rezerwowane)?
Old October 27th, 2010, 10:52 PM   #135
ETM
Tomaszowiak

ETM's Avatar

Quote:
Originally Posted by Mary_Lu View Post
A gdzie będzie Jysk? Bo rekrutacja była prowadzona koło sierpnia, ale nie widziałam w Tomaszowie tego sklepu jeszcze...Co prawda jestem tam tylko w weekendy, więc mogłam przeoczyć.

Jeśli zaś chodzi o galerię handlowa to wiemy kiedy ma być ona skończona i oddana? Od kiedy można wynajmować lokale(czasem tak jest że nawet jeśli są dopiero plany takiej galerii, lokale są wynajmowane dużo wcześniej-rezerwowane)?
Jysk bedzie przy joce na warszawskiej w miejscu zlikwidowanego sklepu okay.
Budowa galerii narazie stoi pod znakiem zapytania. Firma parkridge, która jest włascicielem terenu po Mazovii ma chyba jakies problemy albo nie ma finansowania. Przed Tomaszowem w kolejce czekaja jeszcze Jelenia Góra i Gliwice, a tam prace tez sie jeszcze na dobre nie rozpoczely. Na stronie internetowej firmy widnieje data zakonczenia budowy - II kwartał 2012. Budowa takiego obiektu trwa ok. 18 miesiecy wiec teoretycznie powinni sie juz niedługo brac za robote.
Jednak moim zdaniem przyjdzie nam poczekac na ta galerie dłuzej niz podaje parkridge Sytuacje dodatkowo pogarsza fakt, że ta sama firma wybudowała juz galerie w Piotrkowie do którego mamy bardzo blisko. Juz nawet widziałem w Tomaszowie autobusy wozace ludzi do piotrkowskiego focusa.
Old November 4th, 2010, 08:06 PM   #136
Mary_Lu
Tomaszowianka

Dzięki za odpowiedź, choć nadal nie wiem gdzie ma być ten Jysk, ale będę w sobotę to się przyjrzę Warszawskiej, widziałam że budują coś przy tym sklepie rowerowym, ale nie wiem czy to tam ma być.

Co do galerii, szkoda, że tak to wygląda, zawsze to jakaś szansa na rozwój miasta. Ja chciałabym otworzyć coś swojego w Tomaszowie, ale rynek jest wybitnie trudny i co mi do głowy nie przyjdzie to się okazuję, że to już jest, było, lub padło... A szkoda Tomaszów to przepiękne turystycznie miasteczko, w którym bardzo chciałabym mieszkać i pracować.
Old November 5th, 2010, 04:40 PM   #137
ETM
Tomaszowiak

ETM's Avatar

Quote:
Originally Posted by ETM View Post
Bedzie a właściwie juz jest taki sam jak w wiekszosci przypadków salonów Bodzia! Jedyna róznica to taka, że dodatkowo jest dosyć długi. Ogólnie wydaje się bardzo duży

ze strony bodzia
Old November 6th, 2010, 09:16 PM   #138
ETM
Tomaszowiak

ETM's Avatar

Tomaszowskie TBS planuje budowę blisko 300 mieszkań
"(...)W planach są już kolejne inwestycje, w których łącznie będzie około 300 mieszkań. Pierwsza ruszy już wczesną wiosną, tuż obok powstanie blok, w którym będzie 60 mieszkań. Niebawem rozpoczniemy przyjmowanie wniosków od chętnych. Budowa kolejnego bloku ruszy jesienią, powstanie trzeci blok przy ul. Stolarskiej. W fazie projektowania są budynki przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego oraz przy ul. Barlickiego. Na tych terenach niedawno wyburzane były budynki. Łącznie zaplanowanych jest około 300 nowych mieszkań."

http://tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl/
Old November 8th, 2010, 04:53 PM   #139
ETM
Tomaszowiak

ETM's Avatar

Tomaszowkie TBS Spółka z o.o. dnia 4 listopada 2010r. przekazało najemcom do użytku 20 mieszkań tzw "pod klucz" przy ul. Bursztynowej. Mieszkania te są w pełni wykończone, wyposażone w armaturę sanitarną oraz kuchnię gazową. Proces inwestycyjny rozpoczął się w 2007r. złożeniem wniosku wstępnego w Banku Gospodarstwa Krajowego. Po uzyskaniu promesy ogłoszony został przetarg, w którym wyłoniono Generalnego Wykonawcę. Budowa rozpoczęła się we wrześniu 2009r. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie w październiku 2010 roku zakończyło proces inwestycyjny. Blok ten, jako pierwszy w zasobach tomaszowskiego TBS ma swoją nazwę - "KORAL".

www.tomaszow-maz.pl
Old November 9th, 2010, 01:41 PM   #140
ETM
Tomaszowiak

ETM's Avatar

Solary i nowy sprzęt w tomaszowskim szpitalu
Na koniec września szpital wypracował zysk 3,5 mln zł, co pozwala na kolejne inwestycje w sprzęt i poprawę stanu szpitalnych obiektów.

Przede wszystkim trwają prace przy naprawie dachów nad ortopedią, blokiem operacyjnym i oddziałem internistycznym.

Po remoncie na dachach stanie 140 baterii słonecznych, które wspomogą system grzewczy szpitala i pozwolą zaoszczędzić na rachunkach. Te prace pochłoną ponad 830 tys. zł, a 65 proc. zostanie sfinansowanych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Trwa także remont łazienek dla pacjentów na oddziale internistycznym (103tys. zł) prace są na ukończeniu. W ostatnim czasie zostały też rozstrzygnięte przetargi na zakup nowego sprzętu. Szpital wzbogaci się o kolejny laparoskop (198 tys. zł), dzięki któremu skróci się kolejka oczekujących na zabieg (dziś kolejka sięga marca). Kolejny nowy, cenny sprzęt, z którego niebawem będą korzystać pacjenci szpitala, to artroskop, który wart jest 38 tys. zł.

Lada dzień powinien rozpocząć się też długo oczekiwany remont laboratorium, które zgodnie z projektem zostanie poszerzone o bakteriologię. Przetarg już został rozstrzygnięty. Wszystkie prace mają kosztować 1,037 mln zł.

W systemie komputerowym tomaszowskiego szpitala montowany jest też nowoczesny program, który pozwoli na bieżąco kontaktować się ze szpitalem im. Barlickiego w Łodzi, gdzie jest prowadzony całodobowy dyżur rtg.

www.naszemiasto.pl
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
łódzkie, tomaszów mazowiecki

Thread Tools

Posting Rules