[Kutno] Inwestycje - Page 7 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie

Łódzkie, Mazowsze, Podlasie » Białystok | Łódź | Warszawa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 11th, 2009, 07:27 PM   #121
PEPTQUTNO
Registered User

Likes (Received): 0

Tak bedą wyglądać domki wielorodzinne na ul.Bukowej

Last edited by PEPTQUTNO; August 11th, 2009 at 07:37 PM.
PEPTQUTNO no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 11th, 2009, 07:34 PM   #122
PEPTQUTNO
Registered User

Last edited by PEPTQUTNO; August 11th, 2009 at 07:43 PM.
Old September 23rd, 2009, 12:36 AM   #123
PEPTQUTNO
Registered User

A tak wygląda dzisiaj blok przy ul.Zamkowej. Trwają wykończenia

Ciekawe kiedy zaczną poprawiać droge i chodniki do tego bloku
Na razie wygląda tak

Last edited by PEPTQUTNO; September 23rd, 2009 at 12:45 AM.
Sponsored Links
Advertisement

Old September 24th, 2009, 09:43 PM   #124
jaar118
Registered User

jaar118's Avatar

Likes (Received): 722

Myśle, że niedługo zaczną remont tej drogi, gorzej moze byc z remontem budynków obok. Ogolnie budynek wygląda nawet nieźle i fajnie sie wkomponwał w ekhm "pierzeje" A odnosnie inwestycji godny odnowtowania jest remont kamienicy przez skrzyżowaniu Sienkiewicza z Kilińskiego, po którym kamienica wygląda bardzo ładnie (notabene cały czas sie nie mozemy doczekac remontu nowej oberży). I remont kamienicy przy Kościuszki ktory jeszcze trwa.
jaar118 no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2009, 01:05 AM   #125
PEPTQUTNO
Registered User

Jutro postram się zrobić kilkazdjeć tej Kamienicy na rogu Kilińskiego Sienkiewicza, teraz lepiej wyglada niĹĽ urząd miasta
I mam jeszcze pytanko czy nikt nie słyszał coś o nawietrach w poszukiwaniu tego gazu u nas?
Old September 25th, 2009, 01:21 PM   #126
jaar118
Registered User

jaar118's Avatar

narazie nic nie słychać o tych nawiertach, w ogóle na te informacje dotyczace wydobywania gazu w Kutnie, patrze z przymróżeniem oka.
Old September 27th, 2009, 10:37 PM   #127
PEPTQUTNO
Registered User

Oto i kamienica na rogu ulic Sienkiewicza i Kilińskiego jutro postram się zrobić tej na Kościuszki.

Old October 9th, 2009, 12:53 PM   #128
bruno_ja
Registered User

Likes (Received): 13

Quote:
Originally Posted by jaar118 View Post
narazie nic nie słychać o tych nawiertach, w ogóle na te informacje dotyczace wydobywania gazu w Kutnie, patrze z przymróżeniem oka.
http://www.fxenergy.com/projectareas...tno_Concession
"Drilling a test well at Kutno would be a very expensive and high risk effort. However, given the mapped size of the structure, 35,000 acres, it is possible the structure could contain as much as 19 Tcf of gas. In view of the depth and cost, we are seeking industry participation to drill Kutno."

Przewidywane wysokie koszty i duże ryzyko powodują, że FXENERGY szuka udziałowca, który by dorzucił się do próbnego wiercenia. Czyli jak minie kryzys, może zaczną wiercić.
bruno_ja no está en línea   Reply With Quote
Old October 10th, 2009, 12:20 AM   #129
jaar118
Registered User

jaar118's Avatar

Żeby zniknęły korki...

Na ul. 1 Maja w Kutnie dobiega budowa zatoki autobusowej. Niebawem w naszym mieście rozpocznie się budowa nowej drogi na Wygodzie i mostu na Ochni. Kierowcy mają nadzieję, że te inwestycje rozładują uliczne korki.

W godzinach szczytu jest ogromny problem ze zjechaniem z Ronda Solidarności. Poszerzenie ulicy 1 Maja o nową zatoczkę dla autobusów, zdaniem drogowców, poprawić ma komunikację w tym miejscu w mieście.

- Zatoka dla autobusów, która kosztowała prawie 70 tysięcy złotych, będzie gotowa w ciągu kilku dni - mówi Michał Adamski z kutnowskiego magistratu. - Jednak ważniejszą inwestycją będzie budowa drogi na Wygodzie i nowego mostu na Ochni. Te roboty pochłoną 8 milionów złotych.

- Zatoka trochę usprawni ruch, jak dotąd nie było możliwości wyprzedzenia autobusu, który zatrzymywał się na przystanku - uważa Andrzej Szymański, kutnowski kierowca. - Ale wydaję mi się, że dopiero nowa przeprawa przez Ochnię w zachodniej części miasta sprawi, że korki będą mniejsze.
Zwiń

źródło: kutno.net.pl

Quote:
Przewidywane wysokie koszty i duże ryzyko powodują, że FXENERGY szuka udziałowca, który by dorzucił się do próbnego wiercenia. Czyli jak minie kryzys, może zaczną wiercić.
Jak minie kryzys, może zaczną wiercić, wysokie koszty, duże ryzyko. Czyli o gazie w Kutnie możemy zapomnieć.
Old October 12th, 2009, 05:14 PM   #130
bruno_ja
Registered User

Likes (Received): 13

Za dużo czasu na zastanawianie to nie mają. Koncesje FX ENERGY w okolicach Kutna są ważne do 30.09.2011 (Kutno N-W) i 10.12.2011 (Kutno S) Dane pochodzą z "Raportu dla Komisji Europejskiej z zakresu Dyrektywy
94/22/WE z dnia 30 maja 1994r. w sprawie warunków
przyznawania i korzystania z koncesji na poszukiwanie,
badanie i produkcję węglowodorów – art. 9"
http://www.mos.gov.pl/g2/big/2009_07...155ef1bf11.pdf
bruno_ja no está en línea   Reply With Quote
Old October 24th, 2009, 01:07 AM   #131
konsumpcjonista
Registered User

Likes (Received): 224

Przepraszam za lekki OT, ale czy orientuje się ktoś, czy można gdzieś kupić produkty z fabryki płatków Kellogg's? Ze smutkiem dowiedziałem się, że fabryka w Kutnie w całości produkuje na eksport - czy to prawda?
konsumpcjonista no está en línea   Reply With Quote
Old October 24th, 2009, 03:24 PM   #132
frodo776
Registered User

Likes (Received): 24

Sluchaj, trudno odpowiedziec na Twoje pytanie bo ta fabryka, chociaz wybudowana, nie produkuje.. Ale z tego co slyszalem, chyba prezydent sie wypowiadał, to na poczatku przynajmniej wszystko ma isc na eksport. Ale tak jak mowie nie jestem tego pewien.
frodo776 no está en línea   Reply With Quote
Old October 24th, 2009, 07:58 PM   #133
konsumpcjonista
Registered User

Likes (Received): 224

Fabryka nie produkuje? Hmm... na płatkach, które można kupić w Niemczech jest napisane: "Wyprodukowano w Unii Europejskiej (DE, GB, ES lub PL) lub w Szwajcarii".

Chciałbym kupować te produkty, ale nie mogę ich nigdzie znaleźć. Szukam jakiegoś maila to firmy, która zbudowała fabrykę: UFA Investments - mają biura w Warszawie, ale nie mogę niczego znaleźć.
konsumpcjonista no está en línea   Reply With Quote
Old November 21st, 2009, 01:47 AM   #134
Marcin Ciesielski
Registered User

Likes (Received): 1742

Notka z ostatniego numeru Gazety Lokalnej Kutna i Regionu (19.11.2009, nr. 28, s. 4):
Quote:
Czy w Kutnie powstanie galeria?

Magistrat prowadził rozmowy z inwestorem zainteresowanym wybudowaniem w Kutnie galerii handlowej. Inwestycja miałaby być realizowana na obrzeżach miasta, w sąsiedztwie projektowanego aquaparku. W galerii mieścić się miałoby m.in. kino. Inwestor nie złożył jak na razie listu intencyjnego w sprawie planowanej inwestycji.
Miejmy nadzieję, że się uda!

Last edited by Marcin Ciesielski; November 21st, 2009 at 01:49 AM. Reason: adding information
Marcin Ciesielski no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2009, 03:08 PM   #135
Pawel ATCQ
Registered User

Likes (Received): 84

Quote:
Originally Posted by Marcin Ciesielski View Post
Notka z ostatniego numeru Gazety Lokalnej Kutna i Regionu (19.11.2009, nr. 28, s. 4):

Miejmy nadzieję, że się uda!
Jak dla mnie galeria w Kutnie to jest poroniony pomysł. Mamy w Kutnie tyle cennego terenu w centrum, że nic tylko budować pierzeje ulic ze sklepami w parterach. Po co tu komuś galeria, która będzie żałosną podróbką tego typu obiektów w dużych miastach, przypominającą architektonicznie Hipernovą.. miasto będzie wymierać, bo ludzie zamiast pospacerować po Królewskiej, czy Narutowicza będą woleli siedzieć w wielkiej budzie poza miastem, żeby "zaznać smaku życia jak w dużym mieście". Nikomu tak na prawdę to nie jest potrzebne. Za komuny nie postawiono u nas ani jednego "wielkomiejskiego" kilkunastopietrowego bloku, z czego teraz powinniśmy być dumni, bo niewiele w Polsce jest takich miast, a teraz powinniśmy się ogarnąć z zapędami pokroju galerii, bo jako miasto, jako społeczność tylko na tym stracimy.
Pawel ATCQ no está en línea   Reply With Quote
Old December 21st, 2009, 12:19 PM   #136
[email protected]
Registered User

ci@mbor's Avatar

Likes (Received): 403

Quote:
Originally Posted by Pawel ATCQ View Post
Jak dla mnie galeria w Kutnie to jest poroniony pomysł. Mamy w Kutnie tyle cennego terenu w centrum, że nic tylko budować pierzeje ulic ze sklepami w parterach. Po co tu komuś galeria, która będzie żałosną podróbką tego typu obiektów w dużych miastach, przypominającą architektonicznie Hipernovą.. miasto będzie wymierać, bo ludzie zamiast pospacerować po Królewskiej, czy Narutowicza będą woleli siedzieć w wielkiej budzie poza miastem, żeby "zaznać smaku życia jak w dużym mieście". Nikomu tak na prawdę to nie jest potrzebne. Za komuny nie postawiono u nas ani jednego "wielkomiejskiego" kilkunastopietrowego bloku, z czego teraz powinniśmy być dumni, bo niewiele w Polsce jest takich miast, a teraz powinniśmy się ogarnąć z zapędami pokroju galerii, bo jako miasto, jako społeczność tylko na tym stracimy.
ja myślę że to dobry pomysł, przeprowadziłem się ostatnio do Kutna i brakuje mi tu takiego miejsca. Położony niedaleko Łowicz (dużo mniejsze miasteczko) ma swoją małą galerię handlową; myślę że Kutno też powinno mieć swoje centrum handlowe, gdzie znalazłoby się trochę butików, restauracja, empik no i jakieś fajne kino; niech tylko nie stawiają kolejnych marketów, bo jak na miasto tej wielkości wydaje mi się że jest ich za dużo - a tu co chwilę coś otwierają i ponoć są planowane kolejne

ciesze się że w Kutnie ma powstać aquapark, oby bez problemów szybko został wybudowany
ci@mbor está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 22nd, 2009, 02:14 PM   #137
Pawel ATCQ
Registered User

Likes (Received): 84

Quote:
Originally Posted by [email protected] View Post
ja myślę że to dobry pomysł, przeprowadziłem się ostatnio do Kutna i brakuje mi tu takiego miejsca. Położony niedaleko Łowicz (dużo mniejsze miasteczko) ma swoją małą galerię handlową; myślę że Kutno też powinno mieć swoje centrum handlowe, gdzie znalazłoby się trochę butików, restauracja, empik no i jakieś fajne kino; niech tylko nie stawiają kolejnych marketów, bo jak na miasto tej wielkości wydaje mi się że jest ich za dużo - a tu co chwilę coś otwierają i ponoć są planowane kolejne

ciesze się że w Kutnie ma powstać aquapark, oby bez problemów szybko został wybudowany
Butiki, restauracja, EMPiK, to wszystko jest albo może się znaleźć na Królewskiej i okolicznych uliczkach, w które można tchnąć trochę więcej życia. Kutno jest za małe na galerię, centrum wymrze kompletnie jeśli ją otworzą.

Co do kina to się zgadzam, KDK ma być podobno w przyszłym roku kompletnie odrestaurowany, ma powstać druga, mniejsza sala, ale filmy nadal pewnie będą puszczać z 3 tyg. opóźnieniem. Jestem za Multikinem Tylko błagam nie na obrzeżach przy Małej Lidze Baseballu tylko w okolicach centrum, gdzie chociaż autobus dojeżdża. Tak samo powinni postanowić z aquaparkiem, chociaż ciężko było by zmieścić jedno i drugie w centrum nie zabierając przestrzeni publicznej. Na pewno odpowiednim miejscem jest teren nad Ochnią, od strony wejścia na stadion Kutnowianki.
Pawel ATCQ no está en línea   Reply With Quote
Old December 23rd, 2009, 10:02 AM   #138
Ellilamas
pokolenie skyscrapercity

Ellilamas's Avatar

Likes (Received): 234

Hej koledzy z Kutna.
Ostatnio śledziłem na stronach UM Kutna przetarg na "Rozbudowę Baseballowego Kompleksu Turystyczno-Rekreacyjno-Sportowego w Kutnie – budowa Aquaparku". Wiem, że były jakieś protesty, termin został przesunięty, ale teraz nie mogę już znaleźć informacji na ten temat.

Macie jakieś informacje o tej inwestycji?
Ellilamas no está en línea   Reply With Quote
Old December 24th, 2009, 10:17 PM   #139
Marcin Ciesielski
Registered User

Likes (Received): 1742

Quote:
Originally Posted by Ellilamas View Post
Macie jakieś informacje o tej inwestycji?[/IMG]
Ostatecznego rozstrzygnięcia jeszcze nie ma, ale zostały już otwarte koperty z ofertami:
Quote:
I N F O R M A C J A
W dniu 9 grudnia br. dokonano otwarcia ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane polegające na „Rozbudowie baseballowego kompleksu turystyczno – rekreacyjno - sportowego w Kutnie – budowie aqaparku”. Do Urzędu Miasta Kutno wpłynęły 4 oferty :

1. Konsorcjum firm: 26 974 935,00 PLN brutto
Lider – Mostostal Warszawa S.A.
Partner – Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego "CHEMOBUDOWA KRAKÓW” S.A.

2. EIFFAGE BUDOWNICTWO MITEX S.A.: 27 731 934,02 PLN brutto
02-676 Warszawa, ul. Postępu 5a

3. Konsorcjum firm: 35 492 859,55 PLN brutto
Lider – Novum Management Sp. z o.o. S.K.A., Kalisz
Partner – Alstal Grupa Budowlana Sp. z o.o. Spółka Komandytowa,

4. SKANSKA S.A. Warszawa- 28 884 836,23 PLN brutto

Obecnie trwają prace Komisji przetargowej polegające na ocenie formalnoprawnej i merytorycznej w/w ofert. Miasto przeznaczyło na finansowanie przedmiotowego zamówienia kwotę brutto w wysokości 40 034 185,68 zł.
Marcin Ciesielski no está en línea   Reply With Quote
Old December 29th, 2009, 12:16 PM   #140
[email protected]
Registered User

ci@mbor's Avatar

Likes (Received): 403

Quote:
Originally Posted by Pawel ATCQ View Post
Butiki, restauracja, EMPiK, to wszystko jest albo może się znaleźć na Królewskiej i okolicznych uliczkach, w które można tchnąć trochę więcej życia. Kutno jest za małe na galerię, centrum wymrze kompletnie jeśli ją otworzą.
ja jednak dalej będę obstawał przy małej galerii z kinem - ale oczywiście nie gdzieś w ścisłym centrum w okolicach Królewskiej - to miejsce ma swój urok i nie można go zepsuć.
Centrum nie wymrze gdyż zbyt dużo ludzi się tam kręci: idąc/wracając z pracy, okolicznych marketów, szkół, itd...
Kutno nie jest za małe na galerie - nowe centrum ożywi trochę miasto, przyciągnie okolicznych mieszkańców i tych którzy wybierają zakupy w galeriach np Łodzi czy Płocku. Poza tym przyda się trochę konkurencji sklepom na Królewskiej

Quote:
Co do kina to się zgadzam, KDK ma być podobno w przyszłym roku kompletnie odrestaurowany, ma powstać druga, mniejsza sala, ale filmy nadal pewnie będą puszczać z 3 tyg. opóźnieniem. Jestem za Multikinem
Miałem wczoraj przyjemność być pierwszy raz w kutnowskim kinie - no i ogólnie muszę stwierdzić: masakra, m.in. nagłośnienie, stare niewygodne siedzenia - solidny remont przyda się jak najbardziej
ci@mbor está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
łódzkie, inwestycje, kutno

Thread Tools

Posting Rules