КРАГУЈЕВАЦ - градски превоз | KRAGUJEVAC - public transport - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Србија > Шумадија и запад > Крагујевац

Крагујевац Kragujevac

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 2nd, 2012, 07:40 PM   #21
Danilo Pantelić
Registered User

Danilo Pantelić's Avatar

Likes (Received): 312

Quote:
Originally Posted by Boza KG View Post

Најбоље ти је да одеш до ГАС-а и купиш важећи (од 01.09.) мислим да сад излази...
Meni bi više odgovaralo da je neki od ovih koji su na netu dobar .
Ne zbog kupovine nego što je lakše raditi sa informacijama (copy - paste) ...

Znači ni ovaj na sajtu GAS-a nije tačan ccc
Danilo Pantelić no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 2nd, 2012, 07:47 PM   #22
Taxi.driver.KG
Registered User

Taxi.driver.KG's Avatar

Likes (Received): 6603

e obrati paznju, FIAT je od 6. avgusta trazio da uvedu dodatne polaske (ranije, mimo postojecih) na skoro svim linijama ujutru sto je GAS i ucinio, tako da, ne znam dali su to azurirali na sajtu.
I svaka cast za ideju za aplikaciju
Taxi.driver.KG no está en línea   Reply With Quote
Old September 2nd, 2012, 07:56 PM   #23
Danilo Pantelić
Registered User

Danilo Pantelić's Avatar

Quote:
Originally Posted by Taxi.driver.KG View Post
e obrati paznju, FIAT je od 6. avgusta trazio da uvedu dodatne polaske (ranije, mimo postojecih) na skoro svim linijama ujutru sto je GAS i ucinio, tako da, ne znam dali su to azurirali na sajtu.
I svaka cast za ideju za aplikaciju
E samo mi je još i to falilo

Trenutno aplikacija izgleda ovako :

To je prva verzija aplikacije , u narednim verzijama će biti sigurno još nekih noviteta
Slobodno predložite neke kategorije koje mogu biti zanimljive i korisne
Sponsored Links
Advertisement

Old September 2nd, 2012, 07:57 PM   #24
micika
SkyTeam member

micika's Avatar

Likes (Received): 10510

Quote:
Originally Posted by Danilo Pantelić View Post
Igrom slučaja baš sad pravim Android aplikaciju vezanu z naš grad i hteo sam da ubacim i gradski red vožnje
Pa sto se ne hvalis malo?

Ako treba nesto od saveta, pomoci, stojim na raspolaganju. U cemu razvijas - Eclipse + Android SDK?

Da imas tacan i azuran red voznje mogao bi da napravis da ti aplikacija stalno svlaci kada dodje do izmena sa neta. Ovako, to je tesko izvodljivo jer su oni aljkavi.
micika no está en línea   Reply With Quote
Old September 2nd, 2012, 07:58 PM   #25
micika
SkyTeam member

micika's Avatar

Quote:
Trenutno aplikacija izgleda ovako :
Planiras na market da stavis ili za svoju dusu?

Ako ide na market imam predloga.
Old September 2nd, 2012, 08:05 PM   #26
Danilo Pantelić
Registered User

Danilo Pantelić's Avatar

Quote:
Originally Posted by micika View Post
Pa sto se ne hvalis malo?

Ako treba nesto od saveta, pomoci, stojim na raspolaganju. U cemu razvijas - Eclipse + Android SDK?

Da imas tacan i azuran red voznje mogao bi da napravis da ti aplikacija stalno svlaci kada dodje do izmena sa neta. Ovako, to je tesko izvodljivo jer su oni aljkavi.

E pa da Micika ja zaboravio da se ti baviš time

Da Eclipse + Android SDK
Znam za to preko neta ali kao što i sam kažeš to je sve aljkavo i neažurno tako da to neće moći
Ali može npr da se odradi sa http://redvoznje.net/

Quote:
Planiras na market da stavis ili za svoju dusu?

Ako ide na market imam predloga.
U principu tema diplomskog je bila Android i nisam morao uopšte da radim aplikaciju (word 60 strana copy-paste i gotovo) , ali hoću
A kad već radim onda je jasno da će tema aplikacije biti Kragujevac

Naravno da napravim i da stavim na market , tako će koristiti svima , a ne samo meni

Ne znam kako ću da odradim ovu LIVE kameru sa pošte i da li će oko toga biti dosta cimanja , oko vesti bi trebalo biti manje problema ( http://www.naslovi.net/search.php?q=kragujevac ) .

Last edited by Danilo Pantelić; September 2nd, 2012 at 08:14 PM.
Old September 2nd, 2012, 08:17 PM   #27
micika
SkyTeam member

micika's Avatar

Ako planiras da stavljas na market onda znaj da otvaranje naloga na marketu kosta 25 dolara, placa se preko interneta i najcesce firme, razvojna odeljenja imaju svoje naloge. Nas proizvod ne ide preko marketa, nego uz hardware koji se kupuje, ali znam za to za market jer neki iz tog tima su radili individualno za sebe nesto sto su kacili na market. Jedan je zaradio jako lep novac.

Iako sam presao sa Androida na neki drugi projekat, stojim ti na raspolaganju bar ono sto znam, imam i neke univerzitetske prezentacije pa ti mogu poslati linkove ako ti zatreba nesto.

Vidi se da je studentski rad. Nemoj shvatiti pogresno, i ja sam operisan za estetiku aplikacija, za Android sam radio middleware mahom. Eventualno moj predlog ti je da izbacis live kamere i vesti iz KG-a a za svaku liniju unutra ubacis recimo context menu sa informacijama o toj liniji, prevozniku, autobusima koji voze na toj liniji i slicno... No to je do tebe kao autora.
Old September 2nd, 2012, 08:25 PM   #28
Boza KG
Дреница

Boza KG's Avatar

Quote:
Meni bi više odgovaralo da je neki od ovih koji su na netu dobar .
Ne zbog kupovine nego što je lakše raditi sa informacijama (copy - paste) ...

Znači ni ovaj na sajtu GAS-a nije tačan ccc
Па купиш од њих и онда провалиш који са нета ваља
Boza KG no está en línea   Reply With Quote
Old September 2nd, 2012, 08:26 PM   #29
Danilo Pantelić
Registered User

Danilo Pantelić's Avatar

Quote:
Ako planiras da stavljas na market onda znaj da otvaranje naloga na marketu kosta 25 dolara, placa se preko interneta i najcesce firme, razvojna odeljenja imaju svoje naloge. Nas proizvod ne ide preko marketa, nego uz hardware koji se kupuje, ali znam za to za market jer neki iz tog tima su radili individualno za sebe nesto sto su kacili na market. Jedan je zaradio jako lep novac.

Iako sam presao sa Androida na neki drugi projekat, stojim ti na raspolaganju bar ono sto znam, imam i neke univerzitetske prezentacije pa ti mogu poslati linkove ako ti zatreba nesto.

Vidi se da je studentski rad. Nemoj shvatiti pogresno, i ja sam operisan za estetiku aplikacija, za Android sam radio middleware mahom. Eventualno moj predlog ti je da izbacis live kamere i vesti iz KG-a a za svaku liniju unutra ubacis recimo context menu sa informacijama o toj liniji, prevozniku, autobusima koji voze na toj liniji i slicno... No to je do tebe kao autora.

Polako ovo je 1.0 verzija aplikacije i za početak mi je bitno da bude funkcionalna i da informacije budu tačne (prvenstveno za red vožnje ) .
Posle ćemo lako za šminku

Misliš da oko LIVE kamere ima mnogo posla ili ti se ne sviđa ideja ?
Vesti su mi baš ok pogotovo što i ja (a mislim i većina) voli da pročita sve iz novina što se tiče našeg grada ...

A ovo za Market ako bude baš moralo platiću , neću da odem u kafanu dva puta i eto .

Što se tiče prezentacija slobodno šalji to nikad neće da škodi

Quote:
Originally Posted by Boza KG View Post
Па купиш од њих и онда провалиш који са нета ваља
Izgleda da je to jedino rešenje , tako da ću sutra i da prošetam do njih .
Old September 2nd, 2012, 08:29 PM   #30
micika
SkyTeam member

micika's Avatar

Ne, nego sam mislio da bi meni to bilo nepotrebno kada bi skinuo takvu app, ali tvoja je odluka kakvu ces napraviti. U svakom slucaju, obecavajuce, ja cu ti sada poslati neki materijalcic.
Old September 2nd, 2012, 09:39 PM   #31
Johnny_kgc
██████ 100% Kragujevčanin

Johnny_kgc's Avatar

Likes (Received): 316

Podrzavam ideju za aplikaciju.

Odavno sam uradio neki dizajn linija gradskog prevoza. Jos uvek razradjujem i istrazujem ovaj tip dizajna, kako bi bilo funkcionalno, lako citljivo, a opet prijatno oku. Moja ideja je bila da taj dizajn ponudim GASu. Nisam se zanosio da ce oni to uzeti, ali nada i entuzijazam umiru poslednji.

Da sumiram, nudim svoju pomoc sto se tice dizajna, ali trenutno sam u frci, jer bi do oktobra (ako me profesori ne zavlace) trebalo da diplomiram. Posle toga, mozemo da poslujemo.
Johnny_kgc no está en línea   Reply With Quote
Old September 2nd, 2012, 10:06 PM   #32
Danilo Pantelić
Registered User

Danilo Pantelić's Avatar

Quote:
Originally Posted by Johnny_kgc View Post
Podrzavam ideju za aplikaciju.

Odavno sam uradio neki dizajn linija gradskog prevoza. Jos uvek razradjujem i istrazujem ovaj tip dizajna, kako bi bilo funkcionalno, lako citljivo, a opet prijatno oku. Moja ideja je bila da taj dizajn ponudim GASu. Nisam se zanosio da ce oni to uzeti, ali nada i entuzijazam umiru poslednji.

Da sumiram, nudim svoju pomoc sto se tice dizajna, ali trenutno sam u frci, jer bi do oktobra (ako me profesori ne zavlace) trebalo da diplomiram. Posle toga, mozemo da poslujemo.
E pa fino trebaće sigurno kasnije da se malo našminka aplikacija , ja sam uradio samo ikonu i splash screen ali oni ne izgledaju baš najbolje .

Kao što vidiš trebaće tvoja pomoć
Ali to kasnije , za sad samo da bude funkcionalno, da informacije budu tačne i dobre

Poslušao sam Miciku i izbacio LIVE kameru (sa pošte) , a ubacio međugradski prevoz ( http://redvoznje.net/ ) pošto je aplikacija prvenstveno namenjena prevozu .

Last edited by Danilo Pantelić; September 3rd, 2012 at 03:16 AM.
Old September 2nd, 2012, 10:10 PM   #33
micika
SkyTeam member

micika's Avatar

Mogao bi da stavis da kad drzis dugo na neki od taxija ti otvori context menu a u meniju stavke tipa :"Posalji SMS", "Pozovi". Naravno, to je ako ides na market. Takodje, proveri prvo, ja mislim da za taxije postoji univerzalna aplikacija za celu zemlju. Samo kliknes grad on ti otvori listu taxija i cim kliknes na neki on ispod haube posalje sms sa tvojom lokacijom koju povuce sa GPS-a.

Splash screen ti je u principu nepotreban. Mada, znam, kada se krene sa Androidom, on je jako lak za pravljene, pa ga svi stavljaju. Guilty.
Old September 2nd, 2012, 10:18 PM   #34
Danilo Pantelić
Registered User

Danilo Pantelić's Avatar

Quote:
Mogao bi da stavis da kad drzis dugo na neki od taxija ti otvori context menu a u meniju stavke tipa :"Posalji SMS", "Pozovi". Naravno, to je ako ides na market. Takodje, proveri prvo, ja mislim da za taxije postoji univerzalna aplikacija za celu zemlju. Samo kliknes grad on ti otvori listu taxija i cim kliknes na neki on ispod haube posalje sms sa tvojom lokacijom koju povuce sa GPS-a.

Splash screen ti je u principu nepotreban. Mada, znam, kada se krene sa Androidom, on je jako lak za pravljene, pa ga svi stavljaju. Guilty.

Ne vidim šta će nekome za taksi poruka ?
Dovoljan je jedan klik i da se pozove taksi kao što je već odrađeno

A za splash screen si pogodio
Ali stavićemo u podešavanjima da može da se isključi svaki zvuk i splash screen
Old September 2nd, 2012, 10:23 PM   #35
micika
SkyTeam member

micika's Avatar

Quote:

Ne vidim šta će nekome za taksi poruka ?
Dovoljan je jedan klik i da se pozove taksi kao što je već odrađeno
Zato sto je jeftinije i ne moras da se cimas da se deres ako si na nekom bucnom mestu. Posaljes poruku, oni ti odgovore u roku od 3 min za koliko stize vozilo isto SMS-om.
Old September 2nd, 2012, 10:29 PM   #36
Johnny_kgc

Johnny_kgc's Avatar

Moja ideja vise ide ka ovome:

Da, ovaj potpis ce mi bas pomoci da neko ne ukrade sliku.

No, nije ni bitno... radi ti sad sve oko tog programerskog dela posla, pa cemo da nasminkamo. Vise mi se svidja ideja da to bude specijalizovana aplikacija, da ne svastarimo sa vestima i ne znam sta vec.
'Ajde, kad se sredimo malo, pa cemo se dogovoriti. Da ne davimo ljude na ovoj temi...

Danas sam npr. dosao na stajaliste kod Medicinske skole. Bilo je 10ak ljudi. Cekali smo, cekali, cekali... redom su ljudi odlazili jer vise nisu hteli da cekaju. To mi daje utisak da ipak nije problem u tome da nismo navikli na gradski prevoz, vec da je on od odgovornih lica zapusten - po fazonu "ma jeftin je taksi, sta ima veze... a ovi sto zive u Vinogradima ili Koricanima, oni moraju da cekaju bus, pa kad dodje da dodje..."

Stajalista su u katastrofalnom stanju... culi smo razloge u klipu iznad. Mislim da, kada bi se poradilo na organizaciji prevoza, kada bi stajalista bila uredna, kada bi ljudima bilo jasno obelezeno gde koja linija ide (graficki na stajalistima) itd. da bi privukli veci broj putnika.

EDIT - nemam android telefon, tako da nisam upoznat sa tipicnim izgledom aplikacija. Mozda ovo sto sam napravio nije moguce izvesti. No, kao sto rekoh, dogovoricemo se.

KGBUILD ::: Praćenje gradilišta ::: Kragujevac

Rail_Serbia liked this post
Old September 2nd, 2012, 10:43 PM   #37
Danilo Pantelić
Registered User

Danilo Pantelić's Avatar

Quote:
Zato sto je jeftinije i ne moras da se cimas da se deres ako si na nekom bucnom mestu. Posaljes poruku, oni ti odgovore u roku od 3 min za koliko stize vozilo isto SMS-om.
Vidiš za sve ove godine , a vrlo često se vozim taksijem, nikad nisam slao poruku tako da mi nije palo na pamet .

Nije ništa jeftinije , pogotovo što sad većina ljudi ima minute , a gotovo sva taxi udruženja imaju 0800 brojeve na kojima je poziv besplatan .

Ali dobro neka to bude u 2.0 verziji kao update

Quote:

No, nije ni bitno... radi ti sad sve oko tog programerskog dela posla, pa cemo da nasminkamo. Vise mi se svidja ideja da to bude specijalizovana aplikacija, da ne svastarimo sa vestima i ne znam sta vec.
'Ajde, kad se sredimo malo, pa cemo se dogovoriti. Da ne davimo ljude na ovoj temi...

Danas sam npr. dosao na stajaliste kod Medicinske skole. Bilo je 10ak ljudi. Cekali smo, cekali, cekali... redom su ljudi odlazili jer vise nisu hteli da cekaju. To mi daje utisak da ipak nije problem u tome da nismo navikli na gradski prevoz, vec da je on od odgovornih lica zapusten - po fazonu "ma jeftin je taksi, sta ima veze... a ovi sto zive u Vinogradima ili Koricanima, oni moraju da cekaju bus, pa kad dodje da dodje..."

Stajalista su u katastrofalnom stanju... culi smo razloge u klipu iznad. Mislim da, kada bi se poradilo na organizaciji prevoza, kada bi stajalista bila uredna, kada bi ljudima bilo jasno obelezeno gde koja linija ide (graficki na stajalistima) itd. da bi privukli veci broj putnika.

EDIT - nemam android telefon, tako da nisam upoznat sa tipicnim izgledom aplikacija. Mozda ovo sto sam napravio nije moguce izvesti. No, kao sto rekoh, dogovoricemo se.
Ako izbacimo vesti onda bolje i da promenim ime aplikacije u KG red vožnje ili JGP KG

A ovo za stajališta je posebna priča , ili su polupana ili je onaj red vožnje netačan - zalepe tablu silikonom zbog kiše i onda kada se promeni ostave tako .
Zato je dobro imati sve na telefonu
Old September 2nd, 2012, 10:47 PM   #38
Johnny_kgc

Johnny_kgc's Avatar

Quote:
Ako izbacimo vesti onda bolje i da promenim ime aplikacije u KG red vožnje ili JGP KG
Tako sam je i nazvao... vidis na slici...
Old September 2nd, 2012, 10:49 PM   #39
Danilo Pantelić
Registered User

Danilo Pantelić's Avatar

Quote:
Tako sam je i nazvao... vidis na slici...
Pa bolje je JGP KG jer je kraće , a i nema ž u sebi tako da je pretraga lakša
Old September 2nd, 2012, 11:11 PM   #40
Boza KG
Дреница

Boza KG's Avatar

Quote:

Корићани су сада одлично повезани од како је линија за Драчу из Козујева продужена до Корићана иде на сваких 20-так минута + солидна линија за Корман + линија за Базене из Драгобраће + приградска из Дреновца + сви пролазни стају на 2 од 4 стајалишта кроз насеље.

И Базени нису лоши, три линије: Драгобраћа (20-так полазака) + Мале Пчелице (10-так полазака) + Аутобуска станица (15 полазака)

Опет неком је много да чека тих 10 - 20 минута, али ја се сећам сутуације пре неких 10 година када ми ниједан бус није дошао 2 *ебена сата...

Имају ону мапу у реду вожње, сад нисам сигуран да ли је окачена на стајалиштима по граду...

Едит: Иначе баш лепа слика http://img29.imageshack.us/img29/6853/redvoznje.jpg
Boza KG no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
autobusi, gradski prevoz, kgc, kragujevac

Thread Tools

Posting Rules