Potrzebuje informacji na temat Infrastruktura punktowej 3 wybranych portów lotniczych gdzie to mogę znaleźć - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 18th, 2013, 05:28 PM   #1
paney
Registered User

Likes (Received): 0

Potrzebuje informacji na temat Infrastruktura punktowej 3 wybranych portów lotniczych gdzie to mogę znaleźć

Potrzebuje informacji na temat Infrastruktury punktowej 3 wybranych portów lotniczych gdzie to mogę znaleźć.najlepiej że by były to polskie porty lotnicze : świdnik ,Okęcie i balice lub modlin.

Last edited by paney; April 18th, 2013 at 07:26 PM.
paney no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 18th, 2013, 06:36 PM   #2
Robzak
Registered User

Likes (Received): 136

Quote:
Originally Posted by paney View Post
Potrzebuje informacji na temat Infrastruktura punktowej 3 wybranych portów lotniczych gdzie to mogę znaleźć.najlepiej że by były to polskie porty lotnicze : świdnik ,okencie , i balice lub modlin
Okencia raczej nie znajdziesz w Polsce
Robzak no está en línea   Reply With Quote
Old April 18th, 2013, 07:07 PM   #3
LeszekLBN
Registered User

LeszekLBN's Avatar

Likes (Received): 16515

Del
LeszekLBN está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 18th, 2013, 07:26 PM   #4
paney
Registered User

czepiasz się literówek jak niemasz nic do dania to się nie odzywaj.
Old April 18th, 2013, 09:34 PM   #5
Kierowca_bombowca
Registered User

Kierowca_bombowca's Avatar

Likes (Received): 2117

Zapewne termin oddania pracy licencjackiej lub magisterskiej się zbliża... tragedia.

Dowiedz się czym jest infrastruktura punktowa, następnie sprecyzuj sobie o co Ci konkretnie chodzi, wyciągnij wnioski i w odpowiednich działach na forum znajdziesz przydatne informacje.
Kierowca_bombowca no está en línea   Reply With Quote
Old April 18th, 2013, 11:04 PM   #6
NortalF
It is very important

NortalF's Avatar

Likes (Received): 1000

Wink

Quote:
Originally Posted by Kierowca_bombowca View Post
Zapewne termin oddania pracy licencjackiej lub magisterskiej się zbliża... tragedia.

Dowiedz się czym jest infrastruktura punktowa, następnie sprecyzuj sobie o co Ci konkretnie chodzi, wyciągnij wnioski i w odpowiednich działach na forum znajdziesz przydatne informacje.
To pewnie zadanie na poziomie liceum lub technikum o profilu ekonomicznym, a sformułowanie zapytania na poziomie podstawówki
- kłaniają się błędy ortograficzne, brak użycia dużych litery nazw własnych oraz stawiania znaków interpunkcyjnych.

Quote:
Potrzebuje informacji na temat Infrastruktury punktowej 3 wybranych portów lotniczych gdzie to mogę znaleźć.najlepiej że by były to polskie porty lotnicze : świdnik ,okencie , i balice lub modlin
Prawidłowo powinno brzmieć to tak: Potrzebuję informacji na temat: „Infrastruktury punktowej trzech wybranych portów lotniczych” - gdzie to mogę znaleźć? Najlepiej, żeby były to polskie porty lotnicze np.: Świdnik, Okęcie i Balice albo Modlin.

A coś o infrastrukturze punktowej w polskich portach lotniczych znajdziesz w tej prezentacji:
www.freedisc.pl/download/97055

Airlines I like it.
NortalF no está en línea   Reply With Quote
Old April 18th, 2013, 11:13 PM   #7
paney
Registered User

Bodajże chodzi ,mi o to co poniżej tylko muszę to rozwinąć ,jakoś sensownie na przykładzie 3 portów lotniczych . A jest naprawdę cienko, z tymi informacjami, w internecie.NortalF dziekię za pomoc ,ale już wcześniej zdążyłem zobaczyć tą ,prezentację nie jest zła ale ja po-prostu to muszą być konkrety .Inf te są mi bardzo potrzebne a siedzę już długo przy tym i prawie nic nie mam. A muszę zrobić naprawdę porządną prezentację na zajęcia .

a) wyposażenie części lotniska zamkniętej dla publiczności (,,air side”): grunt lotniska, pasy startowe i miejsca postojowe samolotów,
urządzenia do rozładunku i załadunku bagażu, ładunków towarowych i poczty, urządzenia do czyszczenia samolotów, dostarczania paliwa, dostarczania zaopatrzenia pokładowego (catering);
b) wyposażenie części portu lotniczego otwartej dla publiczności
(„land side”), obejmującej recepcję oraz odprawę pasażerską i bagażu („check-in”), pomieszczenia gastronomiczne, handlowe i sanitarne, punkty widokowe;
c) wyposażenie służące
bezpieczeństwu i niezawodności portu (security and safety services): wyposażenie niezbędne
dla policji, służb bezpieczeństwa, celnych, imigracyjnych,
przeciwpożarowych i ratowniczych;
d) infrastruktura komunikacyjna lotniska (połączenia drogowe, kolejowe, PRT i inne).

Last edited by paney; April 18th, 2013 at 11:23 PM.
Old April 18th, 2013, 11:47 PM   #8
NortalF
It is very important

NortalF's Avatar

Quote:
Bodajże chodzi ,mi o to co poniżej tylko muszę to rozwinąć ,jakoś sensownie na przykładzie 3 portów lotniczych . A jest naprawdę cienko, z tymi informacjami, w internecie.NortalF dziekię za pomoc ,ale już wcześniej zdążyłem zobaczyć tą ,prezentację nie jest zła ale ja po-prostu to muszą być konkrety .Inf te są mi bardzo potrzebne a siedzę już długo przy tym i prawie nic nie mam. A muszę zrobić naprawdę porządną prezentację na zajęcia .

a) wyposażenie części lotniska zamkniętej dla publiczności (,,air side”): grunt lotniska, pasy startowe i miejsca postojowe samolotów,
urządzenia do rozładunku i załadunku bagażu, ładunków towarowych i poczty, urządzenia do czyszczenia samolotów, dostarczania paliwa, dostarczania zaopatrzenia pokładowego (catering);
(„land side”), obejmującej recepcję oraz odprawę pasażerską i bagażu („check-in”), pomieszczenia gastronomiczne, handlowe i sanitarne, punkty widokowe;
c) wyposażenie służące
bezpieczeństwu i niezawodności portu (security and safety services): wyposażenie niezbędne
d) infrastruktura komunikacyjna lotniska (połączenia drogowe, kolejowe, PRT i inne).
Wchodząc na strone internetowa każdego portu lotniczego w poszczególnych zakładkach, znajdziesz to wszystko szczegółowo opisane:
np.:
1. http://www.krakowairport.pl/ zakładka: Pasażer oraz Biznes i usługi;
2. http://www.katowice-airport.com/ zakładka: Dla Podróznych oraz Biznes i usługi;
3. http://www.lotnisko-chopina.pl/pl/pasazer zakładka: Pasażer, B2B i Lotnisko

oraz na: http://www.ulc.gov.pl/

Airlines I like it.
Old April 18th, 2013, 11:50 PM   #9
Kierowca_bombowca
Registered User

Kierowca_bombowca's Avatar

Likes (Received): 2117

a) Strony portów lotniczych, zdecydowana większość z nich udostępnia te dane. Większość portów ostatnio rozbudowywała się, więc możesz posiłkować się materiałami prasowymi, bądź opisami wniosków o dofinansowania unijne.

b)Ponownie odsyłam do stron portów lotniczych, większośc posiada podglądowe mapki terminali, łatwo można policzyć ile wyżej wymienionych punktów jest.

c) Wyposażenie niezbędne powinno być opisane w ustawie Prawo Lotnicze (chociaż mogę się mylić).
Istotny udział w doposażaniu portów lotniczych miały fundusze unijne. Na stronach ministerstwa infrastruktury powinny być przykłady, co zostało zakupione dla paru portów w ostatnim okresie.

d)Google Maps i opisujesz po numerach jakie drogi prowadzą do portów lotniczych, lub przebiegają w pobliżu.

Polecam portal rynekinfrastruktury.pl, i solidne przejrzenie wątków o interesujących Ciebie lotniskach, tu na Forum - od deski do deski.

Powodzenia!

Last edited by Kierowca_bombowca; April 18th, 2013 at 11:55 PM.
Kierowca_bombowca no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2013, 12:19 AM   #10
ABWera
Registered User

ABWera's Avatar

Likes (Received): 7568

prawie w każdym wątku dot. portów lotniczych można znaleźć interesujące paney'a informacje
ponadto (jak wyżej) polecam
http://www.ulc.gov.pl/index.php?opti...141&Itemid=558
http://www.pois.transport.gov.pl/pl/realizacje (wybrać w wyszukiwarce działania dot. transportu lotniczego: 6.3 i 8.4 PO IiŚ)
http://www.cupt.gov.pl/?id=190 niestety dużo nieaktualnych informacji nt. konkretnych projektów

wystarczy tylko wiedzieć czego się szuka
ABWera no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2013, 12:47 AM   #11
NortalF
It is very important

NortalF's Avatar

I jeszcze tu: http://bip.transport.gov.pl/pl/bip/p...sport_lotniczy

Airlines I like it.
Old April 19th, 2013, 08:29 PM   #12
letowniak
orendż dżus jabłkowy

Likes (Received): 1481

Quote:
siedzę już długo przy tym i prawie nic nie mam. A muszę zrobić naprawdę porządną prezentację na zajęcia .
nie wierzę w ten długi czas, w necie jest prawie wszystko wystarczy poszukać, resztę można doczytać lub dopytać tu na forum w poszczególnych wątkach, i u źródła czyli w samych portach i na ich stronach...

Last edited by letowniak; April 19th, 2013 at 08:37 PM.
letowniak no está en línea   Reply With Quote
Old April 20th, 2013, 10:13 PM   #13
Ifo
Registered User

Likes (Received): 83

Quote:

c) wyposażenie służące
Ludzie biora sie do pisania prac o portach lotniczych, chociaz powinni zaczac od nauki jezyka polskiego na poziomie podstawowym. Co sie stalo z polska szkola?
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules