OLT Express [koniec] - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools
Old December 7th, 2011, 02:39 AM   #81
kalle_sg
Noted opinion haver

kalle_sg's Avatar

Likes (Received): 7048

Ostfriesische Lufttransport.
kalle_sg no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Old December 7th, 2011, 11:13 AM   #82
Esprit.
Registered User

Esprit.'s Avatar

Likes (Received): 1

[QUOTE=mateusz.el;86376455]jedyne sensowne co mi przychodzi do głowy, to tworzenie połączeń z przesiadką na jednym bilecie, tzn. lecisz z Wawy do Berlina z międzylądowaniem w Gdańsku lub Wrocławiu. Tak samo jak jest w ich wyszukiwarce zlot z Rzeszowa do Wrocławia. Wydaje mi się, że to pierwszy krok to tworzenia hubu przesiadkowego.

Słyszałem, ze ostatnio OLT Jetair operuje na Fokkerze 50, czy ktoś wie na jakich trasach i z jakiej linii jest wypożyczony.

EDIT:
Znalazłem świeże, grudniowe fotki z płyty, wygląda na to, ze chodzi o tego Fokkera:/QUOTE]

Lata z pewnością do Pragi, leciałem nim w zeszłym tygodniu. Na marginesie - obłożenie fatalne, w obie strony po 10 osób...
W tym bowiem miejscu Europy, gdzie leży Polska istnieć może tylko państwo silne, rządne, świadome swych trudności i swego celu, wolne, rozwijające bujnie indywidualne wartości każdego człowieka, a więc demokratyczne, zwarte i zorganizowane, solidarne i silne wewnętrznie, budzące szacunek na zewnątrz, przeniknięte walorami kultury i cywilizacji, państwo nowoczesne, zachodnie mnożące w wyścigu pracy własne wartości materialne i moralne. Czy możemy wahać się, stojąc u drogowskazu, gdzie pójść?
Eugeniusz Kwiatkowski
Esprit. no está en línea  
Old December 7th, 2011, 08:33 PM   #83
mateusz.el
Legenda Północy

mateusz.el's Avatar

Likes (Received): 19458

Co do frekwencji to faktycznie nie najlepiej, ale istotne jest w jakich cenach te 10 osób kupiło bilety...na pocieszenie powiem, ze połączenie Poznań-Praga na początku też tak mizernie zaczynało, a teraz jakoś się rozkręciło i lata po 20/30 osób na rejs.

fotka Fokkera 100, jutro ląduje w Gdańsku

mateusz.el no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Old December 7th, 2011, 08:43 PM   #84
olekorlo
Registered User

Likes (Received): 3215

Tak naprawdę po co ludzie mają latać do Pragi 2 razy w tygodniu? nawet jesli turystycznie to średnia cena biletu musiałaby przekraczac pewnie ok 300 zł przy pełnym samolocie aby miało to sens
olekorlo no está en línea  
Old December 7th, 2011, 08:47 PM   #85
mateusz.el
Legenda Północy

mateusz.el's Avatar

Quote:
Originally Posted by olekorlo View Post
Tak naprawdę po co ludzie mają latać do Pragi 2 razy w tygodniu? nawet jesli turystycznie to średnia cena biletu musiałaby przekraczac pewnie ok 300 zł przy pełnym samolocie aby miało to sens
Fakt, loty w czwartki i niedziele nie maja większego sensu, nawet wyłącznie w kwestii turystycznej. Moim zdaniem mogliby zaryzykować i dać jeszcze lot we wtorek. Wtedy można by zachęcić też biznes do latania i mogłoby mieć to większy sens, jednak tak jak mówię, byłoby to dość ryzykowne i warto poprzedzić taki ruch badaniami/ankietami...
Old December 7th, 2011, 09:44 PM   #86
mateq
mod emerytowany

Quote:
Originally Posted by mateusz.el View Post
Co do frekwencji to faktycznie nie najlepiej, ale istotne jest w jakich cenach te 10 osób kupiło bilety...na pocieszenie powiem, ze połączenie Poznań-Praga na początku też tak mizernie zaczynało, a teraz jakoś się rozkręciło i lata po 20/30 osób na rejs.
Ze średnią ceną biletów pewnie w granicach 1000-1400 zł, 33-miejscowym samolotem. Z czego mała, czy nie, ale na pewno część PAXów jest przesiadkowych i na nich to CSA i ich sojusz zarabiają jeszcze więcej.
mateq no está en línea  
Old December 7th, 2011, 10:21 PM   #87
Upper Silesia
Registered User

Upper Silesia's Avatar

Jestem po pierwszej podróży z OLT JETAIR do Rzeszowa za 49 zł
Bilety kupowałem w pierwszym dniu sprzedaży biletów na trasie GDN-KTW-RZE. Trasa ta jest póki co obsługiwana przez 32 miejscowego wynajmowanego od angielskiego Suckling Airways - Dorniera 328-100. Samolocik na trasie do Katowic przewoził 8 pasażerów, a do Rzeszowa leciało nas, "aż" TRZECH W Pyrzowicach wsiadałem sam do samolotu nie licząc człowieka (anglika) z obługi samolotu. Ogólnie wrażenia jak najbardziej na "+". Na pokładzie miła obługa. Coś do picia (kawa, herbata, soki, woda) + spory poczęstunek GRATIS. Sam lot trwał równe 30 minut + 2 x po 5 min na dojazdy do samolotu oraz kołowania samolotu. Na minus z kolei "lotnisko" w Jasionce z którego miałem okazję korzystać pierwszy raz. Nie mam pojęcia jak można się odprawiać się w garażu, bo inaczej tego nie idzie nazwać...
"Hala" przylotów jeszcze gorsza niż odlotów. Na całe szczęście będą mieli nowy terminal.
Ogólnie jestem zadowolony Nie będę ukrywał, że połączenia KTW-RZE i KTW-GDN były tymi na które czekałem od lat Trochę jestem zaniepokojony frekwencją, ale jak zapewniała mnie stewardessa nie jest tak źle bo miała już loty na tej trasie gdzie pasażerów było 28-29 Do świąt mam zabukowane jeszcze dwa bilety na trasie do Rzeszowa więc na pewno dam znać jakie będzie obłożenie w kolejnych moich lotach
Upper Silesia no está en línea  
Old December 7th, 2011, 10:26 PM   #88
ursjan
Registered User

Likes (Received): 78

Quote:
Originally Posted by Upper Silesia View Post
. Samolocik na trasie do Katowic przewoził 8 pasażerów, a do Rzeszowa leciało nas, "aż" TRZECH W Pyrzowicach wsiadałem sam do samolotu nie licząc człowieka (anglika) z obługi samolotu.
Można powiedzieć, że to połączenie ma ZAJEBISTY wręcz NIESAMOWITY load factor
ursjan no está en línea  
Old December 7th, 2011, 10:58 PM   #89
olekorlo
Registered User

Quote:
Originally Posted by ursjan View Post
Można powiedzieć, że to połączenie ma ZAJEBISTY wręcz NIESAMOWITY load factor
i to przy cenach 49 zł - dramat. Przy cenie nawet dwa razy wyzszej i LF 100% dawałby duzy deficyt
Ciekawe na ile czasu mają srodki
Old December 7th, 2011, 11:38 PM   #90
MichałT
Registered User

Likes (Received): 7513

Wszyscy im mówią, żeby szybko odpalać CS z KL, AF i CSA. Mają kasę, mają flotę (F100, A320, S20 i AT4) można zrobić ciekawy produkt. Na razie na efekty trzeba czekać. F100 ma być jutro w GDN, ale o połączeń pod niego ogłoszonych nie ma...
MichałT no está en línea  
Old December 8th, 2011, 12:20 AM   #91
ursjan
Registered User

Quote:
Originally Posted by MichałT View Post
Wszyscy im mówią, żeby szybko odpalać CS z KL, AF i CSA.
O czym ty mówisz chłopie?!?! Gdzie Ci tacy potężni gracze na rynku jak KLM czy Air France odpalą codeshare z takim małym regionalnym gó#%*kiem jakim jest ogryzek zwany OLT JETAIR
ursjan no está en línea  
Old December 8th, 2011, 12:54 AM   #92
olekorlo
Registered User

Michał piszesz dokładnie to o czym wspominałem stronę wcześniej (Amsterdam, Paryż i AF/KLM).Ursjan jesli zgłosi się do nich linia, która zapewni im pasażerów tranzytowych i bieże ciężar tych lotów na siebie, ma finansowanie na odpowiednie systemy, certyfikaty i miliony detali na które samego O2 nie było kiedys stac to ...bajka Zresztą nie musi to byc code-share w czystym znaczeniu tzn AF/KLM moze nawet nie oferowac tych biletów na swoich stronach www, ale wsytarczy ze będzie mozliwosc wystawienia jednego biletu np na lot Gdansk-Amsterdam-St Maarten. Wtedy masz loty dwa razy dziennie mając na pokładzie pasażerów tranzytowych i biznes który leci na jeden dzien. I tak mozna latac
Old December 8th, 2011, 02:28 AM   #93
arafat11
BANNED

Likes (Received): 6220

tylko jeszcze jest kwestia ceny...pamietam jak Jetair latal z Bydgoszczy do Wiednia i tez podpisal cos ala code-share,wszystko bylo pieknie tylko ceny powalaly...
arafat11 no está en línea  
Old December 8th, 2011, 12:27 PM   #94
Esprit.
Registered User

Esprit.'s Avatar

Quote:
Originally Posted by olekorlo View Post
Wylot w czwartek rano to fata;ny pomysł, powinno być piątkowe popołudnie i "powrót" w niedziele wieczorem, wtedy taki weekendowy wypad do Pragi miałby sens. A co do cen - zapłaciłem w sumie 198 zł o ile pamiętam.
W tym bowiem miejscu Europy, gdzie leży Polska istnieć może tylko państwo silne, rządne, świadome swych trudności i swego celu, wolne, rozwijające bujnie indywidualne wartości każdego człowieka, a więc demokratyczne, zwarte i zorganizowane, solidarne i silne wewnętrznie, budzące szacunek na zewnątrz, przeniknięte walorami kultury i cywilizacji, państwo nowoczesne, zachodnie mnożące w wyścigu pracy własne wartości materialne i moralne. Czy możemy wahać się, stojąc u drogowskazu, gdzie pójść?
Eugeniusz Kwiatkowski
Esprit. no está en línea  
Old December 8th, 2011, 12:41 PM   #95
MichałT
Registered User

Quote:
O czym ty mówisz chłopie?!?! Gdzie Ci tacy potężni gracze na rynku jak KLM czy Air France odpalą codeshare z takim małym regionalnym gó#%*kiem jakim jest ogryzek zwany OLT JETAIR
Oczywiście że odpalą. Powiem Ci więcej "chłopie" - już odpalają. OLT z Bremy lata do Zurychu i CPH - odpowiednio na pełnych CS ze Swissem i SAS. Dziś nikogo nie obchodzi prestiż - jest przewoźnik dowozowy który bierze na siebie ryzyko? Super.

olekorlo - to o czym mówisz to interline - czyli zgoda na wystawianie wspólnego biletu w systemach GDS. I w sumie GDSy znajdują takie połączenia z JetAirem - choćby przez WAWę (Jetair+LOT), albo przez BRU.
MichałT no está en línea  
Old December 8th, 2011, 01:38 PM   #96
ursjan
Registered User

Quote:
Originally Posted by mateusz.el View Post
fotka Fokkera 100, jutro ląduje w Gdańsku

Ten samolot będzie miał dalej niemieckie rejestracje czy zostanie przerejestrowany na polskie ,,Tablice,, Sp- xxx ?
ursjan no está en línea  
Old December 8th, 2011, 01:43 PM   #97
olekorlo
Registered User

Quote:
CPH - odpowiednio na pełnych CS ze Swissem i SAS. .
Tak swoją drogą to ciekawe, bo np. LO nie ma pełnego CS z SAS w Polsce - istnieje tylko przy lotach WAW-CPH, natomiast przy wszystkich innych lotach (a jest ich coraz więcej z portów regionalnych) juz nie. Ale to doje jakąś nadzieję na przyszłość dla OLT
Old December 8th, 2011, 01:45 PM   #98
MichałT
Registered User

Generalnie podobno OLT Jetair ma raczej skłaniać się do współpracy z Sky Team, choć to oczywiście nie wyklucza grania na dwa czy trzy fronty. (Air Baltic ma codeshare ze wszystkimi )
MichałT no está en línea  
Old December 8th, 2011, 02:20 PM   #99
olekorlo
Registered User

Quote:
Generalnie podobno OLT Jetair ma raczej skłaniać się do współpracy z Sky Team,
To swietna wiadomość dla naszego lotniska, a tak przy okazji rozsądny wybór.
Zastanwiam się ciągle jak ma funkcjonowac ich mini hub w Gdańsku, bo na razie (tzn obecny rozkład) jedyne rozsądne bilety łączone to w lotach GDN-WAW-RZE
Old December 8th, 2011, 08:30 PM   #100
mateusz.el
Legenda Północy

mateusz.el's Avatar

Na angielskiej wersji Wikipedii w portach docelowych OLT JetaAir pojawiły się porty w Wiedniu i Bazylei od czerwca 2012. Wiem, ze Wikipedia, to bardzo niepewne źródło informacji, ale czy ktoś coś o tym wie? A może oni wiedzą coś więcej niż my? Nie ma co sobie robić nadziei, ale kierunki wydają się ciekawe, szczególnie Wiedeń, choć Bazylea też ciekawa i Francja blisko...

Sponsored Links
Advertisement

Closed Thread

Tags
łódź, gdańsk, wrocław

Thread Tools

Posting Rules