[Grudziądz] Zdjęcia miasta - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Miasta polskie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 1st, 2007, 09:22 PM   #1
Maurycy
Dream on!

Maurycy's Avatar

Likes (Received): 4423

[Grudziądz] Zdjęcia miasta

Witam.
Dziś miałem okazję być (wstyd się przyznać) pierwszy raz w życiu w Grudziądzu. Muszę powiedzieć, że miasto zrobiło na mnie niesamowite wrażenie. Naprawdę nie spodziewałem się tego - miasto sprawiało wrażenie zadbanego, ogromny potencjał, dużo bruku no i tramwaj. Prawdziwa perełka!

ArKoKo_von_SuDoV liked this post

Last edited by Maurycy; May 2nd, 2007 at 11:05 AM.
Maurycy no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 1st, 2007, 09:36 PM   #2
subs
ɔıɔıɯʞ ʎuzɔʎɹʎʇʞǝlǝ

subs's Avatar

Likes (Received): 2

Świetne! Jeszcze parę lat temu to była dziura, teraz jak widzę piękne miasto. Fajne foty.
subs no está en línea   Reply With Quote
Old May 1st, 2007, 09:47 PM   #3
piotr_z_miasta
Dawniej piotr_1079

Likes (Received): 4

Grudziądz ma swój urok, na pewno. No i te tramwaje w ciasnych uliczkach
Poza Starym Miastem też jest wiele ciekawych rzeczy. Oprócz wielkiej twierdzy budowanej od końca XVIII w. (której przynam się nie widziałem...) jest naprawdę sporo ładnych kamienic z XIX w., i fabryka A. Ventzki z własną wieżą ciśnień.

Quote:
Originally Posted by Maurycy
To jest dawne kolegium jezuitów. Warto wejść do środka, teraz to Urząd Miejski. Mi się kiedyś udało zobaczyć refektarz, z zachowaną dekoracją z XVIII w.
piotr_z_miasta no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 2nd, 2007, 10:33 AM   #4
Koooler
Registered User

Koooler's Avatar

Likes (Received): 0

Bardzo ładne miasto, jednakże bardzo zapuszczone. Będąc w Grudziądzu zauważyłem, że mieszkańcy suną po ulicach tacy smutni... W wielu miejscach widać brak dobrego gospodarza. Mam nadzieje, że przy następnej mojej wizycie w tym mieście zauważę zmiany na lepsze. Trzymam kciuki za Grudziądz!

BYDGOSZCZ
Koooler no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2007, 11:03 AM   #5
Maurycy
Dream on!

Maurycy's Avatar

Likes (Received): 4423

Rzeczywiście było widać biedę, ale miasto mimo wszystko zrobiło na mnie wrażenie dosyć zadbanego. Tym, co mi się rzuciło w oczy był kompletny brak przejawów "turystyczności" Nie było restauracji, knajpek, barów-ogródków, ale to pewnie dlatego, że Grudziądz zawsze był tak trochę słabo rozreklamowany, trochę jakby "na uboczu" . Choć muszę powiedzieć, że teraz jest nowa droga z Torunia i przyjemnie się jedzie nawet.
Maurycy no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2007, 08:38 PM   #6
voy
Registered User

voy's Avatar

Likes (Received): 77

Ja się kazałem przewieźć przez Grudziądz w czasie powrotu znad morza. Może i nie widziałem centrum, ale ta ulica wiodąca na południe była bardzo miejska i gęsto zabudowana.
I bardzo dobrze że drogę z Grudziądza do Torunia wyremontowali, bo w zeszłym roku była w strasznym stanie.
voy no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2007, 01:20 AM   #7
peter-gdz
Registered User

peter-gdz's Avatar

Likes (Received): 0

:)

Widać wszyscy z was dostali olśnienia. Tak Grudziądz to piękne 100 tys. miasto. Z wieloma zabytkami oraz z nowoczesną zabudową. Perełka są tramwaje , ale tylko 5% długości torów to te na starówce gdzie faktycznie jest bardzo wąsko, reszta to 2 kierunkowe trakcje (T1 i T2),

Parę Zdjęć z Grudziądza:

I najważniejsze, zapraszamy do nowo otwartych Solanek z tężniami w Grudziądz, które swoimi właściwościami pozostawiają daleko z tyłu te Ciechocińskie

Oczywiście nie jestem wstanie pokazać wam wszystkiego, to zaledwie mała część tego co warto zobaczyć w naszym mieście. Zapraszamy.

KOCHAM GRUDZIąDZ

Za zdjęcia dziękuję:
Panu Prezydentowi Andrzejowi Wiśniewskiemu
www.grudziadz.pl
www.grudziadz.com.pl
www.grudziadz.twoje-miasto.pl
peter-gdz no está en línea   Reply With Quote
Old January 2nd, 2009, 12:10 PM   #8
Kinio
BYDGO-SZCZ-ECIN

Kinio's Avatar

Likes (Received): 215

Quote:
Świetny pomysł. Ma ktoś może nieco wyraźniejsze zdjęcie pokazujące wszystkie te nazwy ulic Grudziądzkich? Żeby można było przeczytać skąd one pochodzą?
Old January 2nd, 2009, 01:36 PM   #9
kaspric
and we flew away

kaspric's Avatar

Likes (Received): 3468

Grudziądz zawsze mnie intrygował i zdecydowanie jest to jedno z kilku miejsc w Polsce, które od paru lat mam na swojej liście "do odwiedzenia". Stare Miasto ma niesamowity urok, w dodatku ma (z tego, co widzę po fotkach) nienaruszoną urbanistykę przez lata PRL. No i ten niesamowity tramwaj! Zdecydowanie jedno z ciekawszych miast średniej wielkości w Polsce, czekam na więcej fotek

ArgentynaUrugwaj2006.Japonia2011 English.HK-Singapur-Kambodża-Wietnam2012, Korea-Japonia2012.Korea-Japonia-Tajwan 2013.GruzjaArmenia2014.Japonia2014
Rosja-Sakha(Jakucja)2014

kaspric no está en línea   Reply With Quote
Old January 2nd, 2009, 06:08 PM   #10
manujoao
Misie zapakowane?

manujoao's Avatar

Likes (Received): 3

Do tego maja jeszcze zacny browar Wpadne do was przy nastepnej wizycie w naszym pieknym kraju
wondering if they'll find and if they'll recognise it if they do
manujoao no está en línea   Reply With Quote
Old January 2nd, 2009, 11:08 PM   #11
Walrave
Registered User

Walrave's Avatar

Likes (Received): 1

Faktycznie, po wątku miast z K - P się nagle wszyscy połapali
Trochę moich zdjęć:

A w ogóle, to tu jest trochę:
http://fotoforum.gazeta.pl/71,1,773.html

ArKoKo_von_SuDoV liked this post
Walrave no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2009, 11:37 AM   #12
Kalkstein
Registered User

Kalkstein's Avatar

Likes (Received): 23

Quote:
Originally Posted by manujoao View Post
Do tego maja jeszcze zacny browar Wpadne do was przy nastepnej wizycie w naszym pieknym kraju
Niestety, już nie mają tego "zacnego browaru". A szkoda...
Kalkstein no está en línea   Reply With Quote
Old January 4th, 2009, 10:10 AM   #13
gdynianin8
Registered User

gdynianin8's Avatar

Likes (Received): 788

Czy ktos zorientowany moglby mi odpowiedziec na jakim etapie sa planowane centra handlowe w Grudziadzu na terenach po bylej Unii i po Zakladach Miesnych? Niestety poza srednicowka wiem tylko o tych dwoch wiekszych inwestycjach....byc moze sa jeszcze jakies o ktorych nie wiem ?
Old January 4th, 2009, 11:32 AM   #14
manujoao
Misie zapakowane?

manujoao's Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by Kalkstein View Post
Niestety, już nie mają tego "zacnego browaru". A szkoda...
Rzeczywiscie...

Pogrążyła go ulga akcyzowa, z której skorzystał na początku swojej działalności, czyli w 2003 roku.

Prawo mówi, że należy się ona browarom, które produkują rocznie mniej niż 20 tysięcy hektolitrów piwa. Ulga ma wspierać małe, rozwijające się browary, czyli takie, jak m.in. grudziądzki. Spółka skorzystała z obniżki i dzięki temu płaciła mniejszy podatek akcyzowy - 30 zamiast 40 groszy za butelkę.

Nie uporali się z zaległościami
Jednak w 2005 roku Urząd Celny w Toruniu uznał, że browarowi ulga się nie należy.
Nakazał firmie zapłacić 1,2 mln zł zaległego podatku akcyzowego za rok 2003 wraz z odsetkami.

W decyzji naczelnika Urzędu Celnego w Toruniu oparto się na interpretacji podatkowej, zgodnie z którą browar mógłby skorzystać z ulgi podatkowej w roku 2003 tylko wtedy, gdyby w poprzednim sprzedał chociaż butelkę piwa.

Tymczasem grudziądzki browar rozpoczął sprzedaż dopiero w styczniu 2003 roku.

Oprócz zaległego podatku akcyzowego na firmę spadły oczywiście także inne obciążenia, związane z prowadzeniem bieżącej działalności. Efekt? - Niestety, do dziś nie uporaliśmy się z zaległościami - podsumowuje Zdzisław Saari. - Teraz spróbujemy swoich sił w innym biznesie.

Smutno sie robi, jak czlowiek sobie pomysli, ze historia 150 letniego browaru, ktory przetrwal obie wojny swiatowe i czas komuny, konczy sie juz w "wolnej" Polsce Zabraklo widocznie panu Zdzislawowi kumpli u waaadzy.

Panstwo polskie, czyli grupka ludzi majacych monopol na przemoc zadba(jak o wszystko) o nasze gardla i juz niedlugo bedziemy w nie wlewac Tyskie, Lecha lub plyny pochodzace z innych wielkich koncernow warzacych swoje "piwa" przy uzyciu komputera i majacych pieniazki na "przestrzeganie prawa"

Sorry za OT, ale chu mnie strzela, patrzac na coraz to mniejszy obszar wolnosci nie tylko w naszym kraju...
wondering if they'll find and if they'll recognise it if they do
manujoao no está en línea   Reply With Quote
Old January 4th, 2009, 11:44 AM   #15
Kalkstein
Registered User

Kalkstein's Avatar

Likes (Received): 23

Zamykając OT: smutne to pocieszenie, że nie tylko grudziądzki browar spotkał ten los. To nie tylko państwo polskie, taka już natura naszego narodu, po trupach do nowoczesności, czyli w polskim wydaniu do czegoś co na tzw. Zachodzie było trendy 20 - 30 lat wstecz.
Kalkstein no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2009, 05:22 PM   #16
Pires.pl
Registered User

Pires.pl's Avatar

Likes (Received): 30

Quote:
Originally Posted by gdynianin8 View Post
Czy ktos zorientowany moglby mi odpowiedziec na jakim etapie sa planowane centra handlowe w Grudziadzu na terenach po bylej Unii i po Zakladach Miesnych? Niestety poza srednicowka wiem tylko o tych dwoch wiekszych inwestycjach....byc moze sa jeszcze jakies o ktorych nie wiem ?
Zasadniczo to nie wątek na takie rozmowy, ale już odpowiadam. Budowa Galerii Alfa (teren po Unii) ruszy w tym roku, cała sprawa się przeciągnęła między innymi z powodu zmiany przepisów o obiektach wielkopowierzchniowych. Ostatnio jak pamiętam oficjalnie budowa miała się zakończyć pod koniec 2010. Gdzieś ostatnio widziałem wizualizację obiektu.
Jeśli chodzi o teren po Zakładach Mięsnych, to nie wygląda to za ciekawie. Teren jest cały czas w trakcie rozbiórki. Od mniej więcej roku nic się tam nie dzieje. Inwestor najwyraźniej wycofał się z planów budowy galerii i podejrzewam że będzie chciał sprzedać ta działkę. Niedawno było trochę zamieszania, ponieważ miastu w końcu zaczęło przeszkadzać takie gruzowisko i wystąpił do nadzoru budowlanego o sprawdzenie terenu. Niestety ze strony właściciela nie zjawił się nikt kto by mógł wpuścić inspektora. Nie znam niestety końca tej historii.
Działka jest w dość atrakcyjnym miejscu, ale wymaga sporego nakładu finansowego, ponieważ cześć budynków, które się tam znajdują jest uznana jako zabytki a do tego są w fatalnym stanie i wymagają renowacji.

Jeśli chodzi o inwetycje, to niedawno zakończyła się budowa szpitala no i ogrom inwestycji drogowych, mieszkaniowych itp. Niestety nikt z Grudziądza nie ma zapału żeby pielęgnować wątki inwestycyjne.
Pires.pl no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2009, 06:18 PM   #17
Lady666
Registered User

Lady666's Avatar

Likes (Received): 81

Grudziądz jest zajebistym miasteczkiem Pomieszkiwałam tam trochę swego czasu i nie mogłam się nacieszyć jego sennością i swojskością. Zimą 2003/2004 rzeka była skuta lodem, co w połączeniu z przepięknymi spichrzami dawało widok bezcenny. Do tego możliwość eksploracji bunkrów i przejścia "całego" miasta trasą spacerową nad Trynką... Istnieje jeszcze to stare zdezelowane kino i knajpa "Tajfun"? (czy inna "eksplozja", nigdy nie mogłam tego zapamiętać)

P.S. Dwa moje stare zdjęcia:

Last edited by Lady666; January 14th, 2009 at 06:33 PM.
Lady666 no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2009, 07:22 PM   #18
gdynianin8
Registered User

gdynianin8's Avatar

Quote:
Originally Posted by Pires.pl View Post
Zasadniczo to nie wątek na takie rozmowy, ale już odpowiadam. Budowa Galerii Alfa (teren po Unii) ruszy w tym roku, cała sprawa się przeciągnęła między innymi z powodu zmiany przepisów o obiektach wielkopowierzchniowych. Ostatnio jak pamiętam oficjalnie budowa miała się zakończyć pod koniec 2010. Gdzieś ostatnio widziałem wizualizację obiektu.
Jeśli chodzi o teren po Zakładach Mięsnych, to nie wygląda to za ciekawie. Teren jest cały czas w trakcie rozbiórki. Od mniej więcej roku nic się tam nie dzieje. Inwestor najwyraźniej wycofał się z planów budowy galerii i podejrzewam że będzie chciał sprzedać ta działkę. Niedawno było trochę zamieszania, ponieważ miastu w końcu zaczęło przeszkadzać takie gruzowisko i wystąpił do nadzoru budowlanego o sprawdzenie terenu. Niestety ze strony właściciela nie zjawił się nikt kto by mógł wpuścić inspektora. Nie znam niestety końca tej historii.
Działka jest w dość atrakcyjnym miejscu, ale wymaga sporego nakładu finansowego, ponieważ cześć budynków, które się tam znajdują jest uznana jako zabytki a do tego są w fatalnym stanie i wymagają renowacji.

Jeśli chodzi o inwetycje, to niedawno zakończyła się budowa szpitala no i ogrom inwestycji drogowych, mieszkaniowych itp. Niestety nikt z Grudziądza nie ma zapału żeby pielęgnować wątki inwestycyjne.
Wiem, ze watek nie jest zwiazany z tematem inwestycji niestety nie moglem znalezc zadnego o inwestycjach w Grudziadzu. Trzymam kciuki za to miasto bo to moja ojcowizna i czesto odwiedzam tam rodzine.
Z tym ogromem inwestycji drogowych i mieszkaniowych to chyba niestety troche przesadziles...z drogowych poza srednicowka i droga lakowa (nie wiem czy to to samo) nie widzialem zeby sie cos dzialo....tak samo z mieszkaniowka-jedynie pare bloczkow w Mniszku... No chyba, ze jest cos o czym nie wiem-jesli tak prosze o szczegoly.
Old January 14th, 2009, 11:45 PM   #19
mil01
Registered User

mil01's Avatar

Likes (Received): 57

https://www.skyscrapercity.com/showth...=481385&page=6
mil01 no está en línea   Reply With Quote
Old January 15th, 2009, 08:23 AM   #20
gdynianin8
Registered User

gdynianin8's Avatar