[Wrocław] Atal Towers [2×60 m] [dawniej River View] - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 8th, 2007, 09:24 AM   #81
morfinka_12
Registered User

morfinka_12's Avatar

Likes (Received): 58

Quote:
Originally Posted by Berserker View Post
I właśnie ta niższa część NIE będzie się nazywała River View - choć nazwa też będzie nawiązywała do rzeki.

Nie wiem czy River View to docelowa nazwa całego kompleksu czy samego wieżowca, ale na pewno nie tego 7-mio kondygnacyjnego budynku.
a zalożysz się?? żę ta niższa część od rzeki i dlatego że od rzeki i z powodu rzeki i przez rzekę będzie się nazywała RIVERVIEW APARTAMENTY ??
Advertisement

Old August 8th, 2007, 10:26 AM   #82
zajf
Registered User

zajf's Avatar

Likes (Received): 15532

Ja tam w sumie wiem tylko tyle, że na płocie jest Pathway Plaza (tylko nie do końca wiadomo w jakim kontekście.)

Czy ktoś mógłby mi przynajmniej naszkicować (choćby w paincie) w jakiej części działki będzie wyższa część?
To jest kopiowanie albo wręcz dramatyczne modyfikowanie tego, co już było. Te rzeczy są piękne odrestaurowane. Ale stawiane dziś świadczą o totalnym zacofaniu intelektualnym, bo my, współcześni, powinniśmy zostawić po sobie rzeczy współczesne, ślad naszych czasów. - Robert Konieczny

polecam: TUMW
Moje podróże: Krym, Ukraina, Mołdawia, Maroko, Chiny, Peru, Iran, Nepal
zajf no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2007, 04:15 PM   #83
tombar311
tombar311

Likes (Received): 68

juz kiedys piałem o moich zdolnościach do szkicowania... Ale powiem tak - wieża będzie w prawym górnym kwadracie działki. Lub jak ktoś woli lekko w prawo od obecnego wjazdu na budowę i bliżej Odry.
tombar311 no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2007, 04:27 PM   #84
625
Administrator

625's Avatar

Likes (Received): 8406

moze powiedz gdzie na tej mapie?
Jednocześnie wydaje się nam, że poszerzenie miasta, jeśli takowe nastąpi, przyczyni się do jego upiększenia: nie powinno się bowiem pozwolić na to, by poszczególni budowniczowie kierowali się tu jedynie własnymi potrzebami, przypadkiem, kaprysem czy samowolą, niech plan i intelekt zapanują nad ich poczynaniami, a więc tam, gdzie w zgodzie z prawem panować powinny i muszą!
Schlesische Provinzialblaetter 1808, s. 528
625 no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2007, 11:01 PM   #85
Elwood
- Śląsk -

Elwood's Avatar

Likes (Received): 7

stad tez magiczna nazwa river view.
Elwood no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2007, 11:46 PM   #86
md.sign
Registered User

Likes (Received): 1459

Quote:
Originally Posted by 625 View Post
moze powiedz gdzie na tej mapie?
~na srodku MWU2 od strony odry
md.sign no está en línea   Reply With Quote
Old August 9th, 2007, 02:06 AM   #87
Berserker
Wroclaw

Berserker's Avatar

Likes (Received): 69

Quote:
Originally Posted by morfinka_12 View Post
a zalożysz się?? żę ta niższa część od rzeki i dlatego że od rzeki i z powodu rzeki i przez rzekę będzie się nazywała RIVERVIEW APARTAMENTY ??
Ten budynek swego czasu był określany inną nazwą (jak pisałem też NAWIĄZUJĄCĄ do rzeki). Dzisiaj potwierdzono mi, że faktycznie nazywać się będzie River View Apartamenty - a, że będzie z niego widok na Odrę nie musisz mi tłumaczyć, bo go widziałem i też bynajmniej nie wczoraj.

Tak więc zakładu raczej byś nie wygrała, bo też nazwy nie podałaś właściwej - chyba, że rozmyślnie piszesz cały czas z błędem.
Berserker no está en línea   Reply With Quote
Old August 9th, 2007, 08:58 AM   #88
morfinka_12
Registered User

morfinka_12's Avatar

Quote:
Ten budynek swego czasu był określany inną nazwą (jak pisałem też NAWIĄZUJĄCĄ do rzeki). Dzisiaj potwierdzono mi, że faktycznie nazywać się będzie River View Apartamenty - a, że będzie z niego widok na Odrę nie musisz mi tłumaczyć, bo go widziałem i też bynajmniej nie wczoraj.

Tak więc zakładu raczej byś nie wygrała, bo też nazwy nie podałaś właściwej - chyba, że rozmyślnie piszesz cały czas z błędem.

Jak już pisałem a założysz się że jest tak jak mówię?? zresztą gdyby to była taka różnica o jakiej piszesz, to byłaby to KOSMETYKA, ale i tak są to pierdoły o które nie powinieneś się czepiać. Nie lubię tego ale zawsze mam rację. Zakłąd wygrany - co jest nagrodą?

Last edited by morfinka_12; August 9th, 2007 at 10:31 AM.
morfinka_12 no está en línea   Reply With Quote
Old August 9th, 2007, 09:17 AM   #89
zajf
Registered User

zajf's Avatar

Likes (Received): 15532

Quote:
Nielubię tego ale zawsze mam rację.
No coż... pisząc "nielubię" racji nie masz
To jest kopiowanie albo wręcz dramatyczne modyfikowanie tego, co już było. Te rzeczy są piękne odrestaurowane. Ale stawiane dziś świadczą o totalnym zacofaniu intelektualnym, bo my, współcześni, powinniśmy zostawić po sobie rzeczy współczesne, ślad naszych czasów. - Robert Konieczny

polecam: TUMW
Moje podróże: Krym, Ukraina, Mołdawia, Maroko, Chiny, Peru, Iran, Nepal
zajf no está en línea   Reply With Quote
Old August 9th, 2007, 10:52 AM   #90
Rafis
WROCŁAW U/C

Rafis's Avatar

Likes (Received): 4816

Quote:
Originally Posted by md.sign View Post
ten teren tez do nich należy? teraz sa tam chyba baraki budimeksu.

a Pathway Plaza to nazwa inwestora
Rafis no está en línea   Reply With Quote
Old August 9th, 2007, 11:07 AM   #91
Berserker
Wroclaw

Berserker's Avatar

Quote:
Jak już pisałem a założysz się że jest tak jak mówię?? zresztą gdyby to była taka różnica o jakiej piszesz, to byłaby to KOSMETYKA, ale i tak są to pierdoły o które nie powinieneś się czepiać. Nie lubię tego ale zawsze mam rację. Zakłąd wygrany - co jest nagrodą?
Przepraszam za niezamierzoną zmianę płci - po nicku myślałem, że jesteś dziewczyną.

Ok - mogę się założyć - ja mówię, że budynek będzie się nazywał RIVER VIEW APARTAMENTY - a nie RIVERVIEW - bo takie słowo po prostu NIE ISTNIEJE i to nie jest kwestia kosmetyki, a gramatyki. Co więcej - taka nazwa od kiedy tylko zaistniała to właśnie tak brzmiała, bo raczej wymyślały ją osoby znające choćby w stopniu podstawowym język angielski.

No cóż... jednak nie zawsze masz rację - zresztą takimi tekstami raczej nie wyrobisz sobie dobrej opinii na forum.
Old August 9th, 2007, 11:17 AM   #92
morfinka_12
Registered User

morfinka_12's Avatar

Quote:
Oj coś mi się zdaje, że te larseny to nie są pod River View, tylko pod inny (niski) apatamentowiec.
Moja wypowiedź odnosiła się do tego co napisałeś ty i jeszcze ktoś, ale nieważne, ważne że miałem rację. Natomiast nie wiem zupełnie o co Ci chodzi?? Że ja piszę że coś tak ma się nazywać a ty twierdziż żeinaczej po czym okazuje się że mam rację a ty zarzucasz mi że jej nie mam i czepiasz się stylistyki. O co zakład że nazwa będzie RIVERVIEW APARTAMENTY?? jeżeli chcesz zaspokoić swoje czepialstwo??
Old August 9th, 2007, 11:26 AM   #93
A n g l i k
Registered User

Likes (Received): 0

Neologism

Sorry ze jestem pedantyczny, i wiem ze to nie jest objective tego forum, ale ktos kto mowi ze nie moze byc "Riverview" bo nie ma takiego slowa to (z szacunkiem!) ewidentnie nie zna jezyka angielskiego!

Angielski jest pelny neologismow i portmanteaux (slowa ktore lacza dwa slowa lub porcje (morphiny) dwoch slow - np. "cyberspace"). W nazwach firm lub objektow - budynkow, osiedli mieszkaniowych itd., jest to BARDZO normalne - Riverview, Greenacre, Woodlane, Hillbrow, Mountainview, Sandbay - tylko pare przykladow ktore osobiscie znam!).

Pozdrawiam...
A n g l i k no está en línea   Reply With Quote
Old August 9th, 2007, 11:37 AM   #94
Berserker
Wroclaw

Berserker's Avatar

Quote:
Originally Posted by A n g l i k View Post
Sorry ze jestem pedantyczny, i wiem ze to nie jest objective tego forum, ale ktos kto mowi ze nie moze byc "Riverview" bo nie ma takiego slowa to (z szacunkiem!) ewidentnie nie zna jezyka angielskiego!

Angielski jest pelny neologismow i portmanteaux (slowa ktore lacza dwa slowa lub porcje (morphiny) dwoch slow - np. "cyberspace"). W nazwach firm lub objektow - budynkow, osiedli mieszkaniowych itd., jest to BARDZO normalne - Riverview, Greenacre, Woodlane, Hillbrow, Mountainview, Sandbay - tylko pare przykladow ktore osobiscie znam!).

Pozdrawiam...
Nie można mieszać neologizmów i słówa z język potocznego (jak "polskawe" zajefanie, dobrybardzo itp) z zasadami gramatyki i wysławiania się dowolnego języka (które są bardzo sztywne i nie ulegają modyfikacjom, bo tak sobie wymyśliła jakaś grupa ludzi, a to co podałeś to nawet nie jest neologizm. Przytoczone przez Ciebie przykłady są nazwami własnymi lub geograficznmi (nie wiem czy część z nich to nazwy budynków czy miejsc) i równie dobrze mogłoby to być np blebleble i nie naruszałoby zasad językowych.

Przytoczony przez Ciebie przykład Cyberspace zadomowił się w języku angielskim, ponieważ opisywał "rzecz" nową, do tej pory nienazwaną (oczywiście powstał z połączenia 2 słów cyber i space, ale równie dobrze to mogło być zupełnie nowe słowo), a w takim przypadku "do głosu" dochodzą zwykli ludzie i to oni decydują, która nazwa się przyjmie poprzez stosowanie takiej terminologii lub nie - w innym wypadku zamiast dżojstika (polska pisownia joystick) mielibyśmy "manetka" (nazwa jeszcze w miarę strawna), a zamiast myszki "ręczny manipulator kulo-stoło-toczny" - to są nazwy zaproponowane przez znawców językowych !!

Dobra to już koniec z mojej strony odnośnie tego OT.

Last edited by Berserker; August 9th, 2007 at 11:50 AM.
Old August 9th, 2007, 11:48 AM   #95
zebrahead
Registered User

zebrahead's Avatar

Likes (Received): 0

cala ta strona to "blebleble"

"yoystick" = joystick?
zebrahead no está en línea   Reply With Quote
Old August 9th, 2007, 03:29 PM   #96
tombar311
tombar311

Quote:
Nie, to nie tak działka. Tam tez oczywiście będzie wieża, ale Pathway Plaza czy jak ktoś woli River Viev to ten brązowy obszar Mw19. Wieża powstanie w prawym górnym rogu tego obszaru patrząc od strony ul. Sikorskiego.

Rafis ma rację - Parhway Plaza to nazwa inwestora.
Old August 9th, 2007, 03:39 PM   #97
Rafis
WROCŁAW U/C

Rafis's Avatar

Likes (Received): 4816

Quote:
Originally Posted by tombar311 View Post
Nie, to nie tak działka. Tam tez oczywiście będzie wieża, ale Pathway Plaza czy jak ktoś woli River Viev to ten brązowy obszar Mw19. Wieża powstanie w prawym górnym rogu tego obszaru patrząc od strony ul. Sikorskiego.
ale tam jest chyba ograniczenie wysokości? więc co najwyżej może być 55 metrów.
Rafis no está en línea   Reply With Quote
Old August 9th, 2007, 03:40 PM   #98
md.sign
Registered User

Quote:
Originally Posted by tombar311 View Post

Rafis ma rację - Parhway Plaza to nazwa inwestora.
zrozumiałem ,że pytanie dotyczyło wieży budowanej przez Pathwaya.
połowa terenu MwU2 jest objeta projektem pathwaya
wieża budowana przez Pathwaya będzie w tym miejscu o którym napisałem, innej wieży pathway na tym terenie bdował nie będzie, chyba ,że kupi teren od Cla albo od odry tower.
Old August 9th, 2007, 03:52 PM   #99
md.sign
Registered User

berserker,
sorry - ale się czepiasz...w dodatku nie masz racji, do czego sie nie chcesz przyznać.
RiverView to też ma być nazwa własna, więc nie wiem o co ci chodzi. Zresztą kolega Anglik, z natury rzeczy chyba dobrze orientujący się w temacie, ma podobne zdanie
Old August 9th, 2007, 04:57 PM   #100
tombar311
tombar311

Quote:
zrozumiałem ,że pytanie dotyczyło wieży budowanej przez Pathwaya.
połowa terenu MwU2 jest objeta projektem pathwaya
wieża budowana przez Pathwaya będzie w tym miejscu o którym napisałem, innej wieży pathway na tym terenie bdował nie będzie, chyba ,że kupi teren od Cla albo od odry tower.
W sumie to możesz mieć rację, bo obszary z planu miejscowego nie pokrywaja się w tym przypadku z granicami działek. Także chyba rzeczywiście kawałek z MwU2 należy do Pathway-a
Nie wiem czy to dobrze opiszę, ale wieża Pathway-a będzie praktycznie sąsiadowała z działką Odra Tower i będzie zlokalizowana w poblirzu Odry (w głebi działki patrząc od Sikorskiego).
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
wrocław

Thread Tools

Posting Rules